Tüm Sıkıntılardan Kurtulmanın Etkili Yolu

ptaah

Kayıtlı Üye
Bedensiz varlıklardan nasıl kurtulmamız gerektiğine dair 2 yazı gördüm ama ben yeni bir başlık açmanın faydalı olacağına inandım. Orda yazılanlar faydalıdır ama birazdan paylaşacağım yazı daha etkili olacağına inanıyorum.Hem bedensiz varlıklardan hemde kazalardan kurtulmak için.Yazdıklarım kendi yaşam tecrübelerim göz önüne alınarak yazılmıştır.

Öncelikle samimi bir şekilde 1)günahlara tövbe etmeli.2)Daha sonra o günahları tekrar yapmamalı.3)Günahların neler olduğu araştırılmalı.(İslamda büyük ve küçük günahlar diye araştırınız.)Başımıza gelen olayların hiç birinin tesadüfü olmadığını bilip neden sonuç içinde gerçekleştiğini bilmeli.Neden günah olduğuna dair soru sormamız bize bir fayda getirmeyecektir.Gine aynı belalara takılmaya devam edersiniz.

4)Allah’ın istediği yaşam tarzını bulmalı o şekilde yaşamı devam ettirmeli.(Helale harama dikkat etmek,yalancı şahitlik yapmamak gibi), Şeytan da Allah’a iman ediyor ama onun düzenine uymak istemiyor.Allah’a inanmak tek başına yeterli değildir onun istediği yoldan yürümeye ve yasaklarından kaçınmaya devam etmek gerekiyor.Onun yoluda Kuran’ı Kerimde açıklanmıştır.

Allah’ın yoluna girmeye çalıştığınızda karşınıza bir sürü engel çıkacakcıktır.En önemli engel nefistir.Alışıla gelmiş eski hayatı bırakmak biraz zor olacaktır. 2.engel toplumdur.Heleki günümüz toplumunda , ahir zamanda günah işlemek yasal bir hale gelmiştir.Günah işlemeyenlere anormal gözle bakılmıştır.

Tekrar vurgulamak isterim başımıza gelen tüm sıkıntıların,kazaların ,hastalıkların asıl nedeni negatif dünya görüşü,nefse lezzetli gözüken ama ruhani planda kötü karşılanan hareketler yani yaratıcının istediği kulluğun dışına çıkmaktır.

Sizlere çok görevler düşüyor.Hepinizin yaşam sistemini iyi okumanızı ve araştırmanızı dilerim.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Emeğine sağlık.. Dediğin gibi önce bunlara dikkat edilip uygulanmalı en azından yapmaya çalışmalı