Bana emir veriyorlar sizce neler oluyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gamze9078

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar beni sürekli yöneten bir ses kulağıma fısıldıyor.
Giyceğim şeylere,yemek yiyeceğim saatlere,söyleyeceğim sözleri,herşeye emir veriyor.
Yapmadığımda beni tehdit ediyor. Ve genelde yapmadığımda kötü şeyler oluyor. Verdiği tehditler;
Sevgilinden ayırırız,sınavdan düşük aldırırız,hayatın berbat olur gibi.Lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.:eek:fftopic:

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Bu konuyu açman lazım.Bu nasıl birşey,ses tonu nasıl,ne zaman oluyor,nasıl oluyor? Bu anlattıklarınla nasıl cevaplayalım bunu ?

gamze9078

Kayıtlı Üye
Hayatımın her dakikasında,uykudan uyandığım anda başlıyor,uykudan uyandırdığıda oluyor. Ses düşünce şeklinde.
Mesela en sevdikleri sayı 3(müş) genelde 3 ve 3 ün katı saatlerde beni serbest bırakıyolarlar.

AJA

Elit Üye
Kaç yaşındasınız? Daha önce travma yada buna benzer ağır depresyon geçirdinizmi ? Tüm bunlardan ailenizin haberi varmı ? Rüyalarınız ne durumda? Hayal yada halüsinasyon görüyormusunuz ?

gamze9078

Kayıtlı Üye
Hayır hayatımda travma veya büyük birşey olmadı.Anneme anlattım psikolojiktir dedi beni en iyi psikiyatristlere götürdü ilaç verdiler 15 yaşından beri kullanıyorum.
Şuan 19 yaşındayım. Tık yok. Herşey daha kötü oluyor.

Faros

Kayıtlı Üye
Hayatımın her dakikasında,uykudan uyandığım anda başlıyor,uykudan uyandırdığıda oluyor. Ses düşünce şeklinde.
Mesela en sevdikleri sayı 3(müş) genelde 3 ve 3 ün katı saatlerde beni serbest bırakıyolarlar.

3 sayisindan hoslanmadim. Ama bir sey soylemek için henuz çok erken tabi.

Peki psikologa bunu soylediginizde size nasil bir cevap verdi ? Bunu kaç yasinizdan beri yasiyorsunuz ve nasil basladigini hatirliyor musunuz? Dogustan mi? Duydugunuz sesler emir mi içeriyor yoksa tavsiye mi? Konuyu biraz daha açarsaniz yardimci olabilirim.

gamze9078

Kayıtlı Üye
3 sayisindan hoslanmadim. Ama bir sey soylemek için henuz çok erken tabi.

Peki psikologa bunu soylediginizde size nasil bir cevap verdi ? Bunu kaç yasinizdan beri yasiyorsunuz ve nasil basladigini hatirliyor musunuz? Dogustan mi? Duydugunuz sesler emir mi içeriyor yoksa tavsiye mi? Konuyu biraz daha açarsaniz yardimci olabilirim.

Gerçekten nasıl başladığını hatırlamıyorum. Rahat 2 3 senesi var.Duyduğum sesler emir içeriyor.Tavsiye değil.
3 6 9 12 gibi saatlerin dışında herşeye karışıyorlar.Kiminle arkadaş olacağıma bile. Psikiyatrise anlattığımda sadece ilaç verdi. Psikolog değildi aramızda karşılıklı konusma gecmedi sadece hap verdi. Ama gerçekten 3 senedir hiçbir etkisi yok. Hemde hiç.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ses nasıl bi ses, kendi tonunuzsa içinizdeki sestir, kendi kendinizle konuşuyorsunuz, tehditler bile sizin söleminiz, sizin korkularınız. Aksi olsaydı, sizin bilmediğiniz şeyler söylerdi, sizden bağımsız bi olay değil.

AJA

Elit Üye
Urum yada Yuleye özel mesaj atın.Konuyu detaylıca anlatın bir çözüm yolu bulucaklardır.

Faros

Kayıtlı Üye
Kivep e hak veriyorum. BIldigin seyleri soyluyorlarsa senden bagimsiz degildir ve psikolojik bozukluktur. Boyle durumda 3 un katlarina da takinti diyelim.

Peki, ses tonu hep ayni mi? yoksa degisiyor mu? Ve senden degisik seyler istedi mi?

Yoneticilere ulasmak için ana sayfanin sonuna git, orda çevrimiçi olanlar gorunuyor.

ardel

Kayıtlı Üye
Sayın gamze 9078 Ayetelkürsiyi felak nas hergün okuyun görüceksiniz olmayacak

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Sevgili yöneticiler, bu uyenin neden yasaklandığını merak ettim (daha doğrusu uyenin sorununun tam olarak ne olduğunu merak ettm) rica etsem sebebini yazabilirmisiniz

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili yöneticiler, bu uyenin neden yasaklandığını merak ettim (daha doğrusu uyenin sorununun tam olarak ne olduğunu merak ettm) rica etsem sebebini yazabilirmisiniz
Muhtemelen;
- Daha önce yasaklanan veya hali hazırda başka nickle bulunan üyedir. IP uyarısı ile yasaklanmıştır.
- Küfür etmiştir, saygısızlık etmiştir.
- Rahatsızlığı olabilir, bu rahatsızlığı sebebiyle site hakkında da hayaller görüp, fantazileri baz alarak yönetime garip şeyler yöneltmiş olabilir.
- Kendisinin veya ailesinin (kendisi reşit değilse) talebidir.

Bunlardan başka da pek ihtimal yok. Üyeler kolay kolay yasaklanmaz, epey bir uğraşmaları lazım. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Çift üyelik nedeniyle yasaklandı. Diğer üyeliğin neden alındığı öğrenildi. Yasaklaması kaldırıldı.

gamze9078

Kayıtlı Üye
Arkadaşlarım benim oldugumu anlamasın diye başka isimle bu hesabı bu sorunumun kimsenin bilmesini istemem tanıdıklarımdan... Diğer hesabım gerçek... Sevgiler.

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Bir sağlık çalışanı olarak yorumum şu tabi ki de teşhis koyamamam ama net şizofreni belirtileri gibi görünüyor. Ya kuruntu yapıyorsunuz, obsesif de olabilirsiniz yani takıntılı bir kişilik. Kendi bilinç altınızda yatan nedenlerden kaynaklanabilir fakat siz bunun farkında olamayabilirsiniz. Bunda utanılacak birşey yok. İlaç şeklinden ziyade terapi şeklinde bir uzmandan yardım almanızı öneririm. Tehditler dua okutmamaları... varlıklardan kaynaklanmıyorsa çok ağır bir psikolojik bozukluk yaşıyor olabilirsiniz. Lütfen beni yanlış anlamayın sevgiler.

teacher

Kayıtlı Üye
Şizofreni hastaları yla çalışan biri olarak onlarında benzer durumları olduğuna tanıklık ettim ..iyi bir Dr. A görünmenizi öneririm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...