sorularım var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blacksolis

Kayıtlı Üye
Aklımı kurcalayan sorular var ve burdan başka paylaşabileceğim bir yer yok.Önce şu bilinçaltı melodilerden bahsedeyim.Deniyorum ama şöyle bir sıkıntı oluyor ritme odaklandığım zaman nefesim kesiliyor nefes alsam müzik resmen duyulmaz hale geliyor bitince de hafif uyuşukluk oluyor ama etki etmiyor.Odaklanınca resmen boğuluyomuş gibi nefessiz kalıyorum.İkincisi ise durugörü meditasyon nesne oynatma terimsel isimleri aklıma gelmiyor ama burda tüm yöntemleri neredeyse 3-4 yıldır deniyorum- bu siteden olmasa da geniş çaplı araştırmalar yapmıştım-hiçbir şekilde konsantre olamadım.Hemde hiç.Belki 1000 kere denedim ama konsantre sıkıntısı oluyor ve öyle böyle değil aşırı şekilde oluyor.Herkesin psişik özeliği vardır diyosunuz ama bende en ufak bir tık yok ve ister istemez kendimi eksik hissediyorum.Söyleyeceğiniz her şey değerlidir benim için.

Mcahit

Kayıtlı Üye
Kimileri psişik yeteneğini çalışarak elde ediyor kimisine de kendiliğinden geliyor.Belki uğraştığınız alanda değil de başka bir alanda yeteneğiniz vardır.Kendinizi eksik hissetmenize gerek yok.O bilinç altı müziklerin yan etkileri vardır diye biliyorum.Belki yan etkilerindendir yaşadıklarınız.İdoser deniliyordu galiba ona. İnşallah bir şekilde yeteneklerinizi keşfedersiniz.

blacksolis

Kayıtlı Üye
Çoğu dalı denedim ama o kadar çok alan var ki nasıl keşfedeceğim bilmiyorum

Mcahit

Kayıtlı Üye
Çok kafanıza takmayın.Mesela duru görü çalıştım demişsiniz.Ben hiç çalışmamama rağmen kendiliğinden gelmişti.Siz moralinizi yüksek tutup çalışmanıza devam edin bence.Ama kendinizi çok zorlamayın.Eğer nasipse o yeteneği kazanırsınız zaten.

blacksolis

Kayıtlı Üye
Dediğim gibi görüşleriniz benim için önemli teşekkür ederim

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Yılma. Devam et bu sitede iyi araştır. Mutlaka birşeyler olacaktır. Ve sen artık yapamadığını zannettiğin için bilinçaltın yapamayacağını biliyor buda kötü sebep hep olumsuzluk ...kendine söyle yapabiliyorum diye kendine güven.
Mutlaka ulaşırsın hedefine.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
-Belirli bir süre psişik yetenek çalışmalarınıza ara verin, bu konulardan uzaklaşın.

-Ara verdiğiniz süre içinde günlük en az 15 dakika kadar meditasyon yapmaya, nefes çalışmaları, konsantrasyon çalışmaları yapmaya önem verin.

-Ara verdiğiniz süre bittiği zaman, tek bir alana yönelin, o alana yönelik çalışmalar yapın.

-Sonuç alamamak sizi üzmesin ya da içinizde bir karamsarlık oluşturmasın. Bu tür yetenekler sabır ve azim ister.

-Çalışmalarınızı yapın, meditasyon yapın, sabredin ve zamana bırakın. Evren bu yaptıklarınızın karşılığını elinde sonunda verecektir.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Kendini yalnız hissetme benimde hiçbir yeteneğim yok :) En son yatağımın altında canavar var zannediyordum o da yokmuş :D

bendekiben

Elit Üye
Bence sizin sorununuz zihninizi susturamamak.Zira meditasyonu bu sekilde yapamazsınız çünkü sürekli yapamıyorum yada yapacakmıyım acaba düşüncelerine takılıyorsunuz.Kendinizi bir kalıbın içine sokmaya çalışmayın kalıp siz olun. Herkez herşeyi yapamaz ama herkez siz olamaz kendinizi gözlemleyin bir cok özelliğinizi keşfedeceksiniz biz buna farkındalık diyoruz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aklımı kurcalayan sorular var ve burdan başka paylaşabileceğim bir yer yok.Önce şu bilinçaltı melodilerden bahsedeyim.Deniyorum ama şöyle bir sıkıntı oluyor ritme odaklandığım zaman nefesim kesiliyor nefes alsam müzik resmen duyulmaz hale geliyor bitince de hafif uyuşukluk oluyor ama etki etmiyor.Odaklanınca resmen boğuluyomuş gibi nefessiz kalıyorum.İkincisi ise durugörü meditasyon nesne oynatma terimsel isimleri aklıma gelmiyor ama burda tüm yöntemleri neredeyse 3-4 yıldır deniyorum- bu siteden olmasa da geniş çaplı araştırmalar yapmıştım-hiçbir şekilde konsantre olamadım.Hemde hiç.Belki 1000 kere denedim ama konsantre sıkıntısı oluyor ve öyle böyle değil aşırı şekilde oluyor.Herkesin psişik özeliği vardır diyosunuz ama bende en ufak bir tık yok ve ister istemez kendimi eksik hissediyorum.Söyleyeceğiniz her şey değerlidir benim için.
Öncelikle herkesin telepati, duru görü, şifa gibi yetenekleri doğal olarak vardır bunu tekrar tekrar ifade etmek isterim. Bazı anomalilerde, fiziki travmalarda vs. bu özellikler kullanılamaz hale de gelebilir, mesela kafaya darbe alıp koku, görme vs. yeteneğini kaybeden vakalar gibi. Çok yüksek ihtimalle sizde bu tür bir durum yok, zira başka belirtilerle anlaşılırdı bir sıkıntı olduğu. Şimdi herkeste bu yetenek var da, ne kadar var, aktifken durağana mı geçti, bu psikolojik bir travmadan mı yoksa evrensel etkilerden mi oldu eğer olduysa, gibi gibi bir çok detayı da var.
Yeteneğin seviyesi ve türü de çok önemli. Mesela ben de su altına dalabiliyorum ama bazıları gibi 20-30 metrelere dalamıyorum gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...