Yeni yıl için 12 Gece Tarot Açılımı...

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

12 Gece Açılımı

Eski bir geleneğe göre sona ermekte olan yılın 25 Aralık akşamından onu izleyen yeni yılın Ocak ayının 6'sına kadar olan Rau-ya da Rauchachte olarak anılır.Bu sert ya da dumanlı geceler anlamına gelmektedir.İki yıl arasındaki Noel'den Üç Bilge Adam gününe kadar olan bu gizemli zaman aralığı aynı zamanda talih ve kehanetler geceleri olarak da adlandırılır ve her gece bir sonraki yılın bir ayına ilişkin kehanetlerde bulunulur ve çekilişler yapılırdı.Eğer bu eski geleneksel yöntemi kullanmak isterseniz,bu süreç içinde yeni yılın her ayı için her gece bir kart çekmelisiniz.Yani Aralık ayının 25'i gecesi yeni yılın Ocak ayı için ,26 'sı gecesi Şubat ayı için vb. elbette bunu bir tane Büyük Arkana'dan ,bir tane de Küçük Arkana'dan kart çekmek suretiyle kombine şekilde de yapabilirsiniz..
Hajo Banzhaf

Eğer 12 Gece Açılımını uygulamak istemiyorsanız yeni yıl için farklı bir açılım daha uygulayabilirsiniz.Yeni yıl gelmeden 22 Büyük Arkana kartlarından her bir ay için tek kart seçmekte açılım için uygundur .örn.Ocak ayı Yıldız kartını seçtiyseniz şubat ayı açılımı için yıldız kartını da tekrar kartların içine koyup karıştırıp çekin her ay için ayrı seçin.12 ay bitene kadar devam edin ve çıkanları not edin...

not: Tarot 'a yeni başlayanlar için zorlandıkları yerde yardımcı olabilirim.Sevgi ve ışıkla...

camia020

Kayıtlı Üye
verdiğin bilgiler için teşekkürler destemi henüz bir hafta önce aldım kartları tanımaya çalışıyorum ve gizemi hissetmeye çalışıyorum daha iyi anlamak için kitaptan ayrı bir şekilde forumumuzdaki bilgileri inceliyorum...

thea hera

Kayıtlı Üye
Kişi kendine tarot bakamaz mı? Tarotta usta olan bir arkadaşım demişti bana bakma tersine çıkar diye doğru mu bu acaba? Ve siz isteyene tarot bakabiliyor musunuz? Genelde ücret vs isterler ama bakarsanız çok mutlu olurum. Özelden yazarsanız daha doğrusu.. Teşekkür ederim.

4

43887

Kişi kendine tarot bakamaz mı? Tarotta usta olan bir arkadaşım demişti bana bakma tersine çıkar diye doğru mu bu acaba? Ve siz isteyene tarot bakabiliyor musunuz? Genelde ücret vs isterler ama bakarsanız çok mutlu olurum. Özelden yazarsanız daha doğrusu.. Teşekkür ederim.

Kişi kendine tarot bakabilir.Sadece enerjisi düşük olduğu zamanlarda hem kendine hem bakım yaptığı insanlara bakım yapmaması önerilir...Gerek eğitim aldığım eğitmenim gerekse danışmanlık ve Tarot ile ilgili çalışmalar kitaplar yazan tanınmış insanlardan bu şekilde bir uyarı almadım.Söz konusu kendilerine bakım yaparken söylemeleri tezatlık oluşturur.Ben kendime bakabiliyorum herhangi bir terslikle de karşılaşmadım :) ...Sevgiler...

Not:Sitemizde bakımlarımız sevgili yule tarafından yapılmaktadır. Kendisine özelden ulaşabilirsiniz..

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
Gözden kaçabilir, güncelleme iyi olmuş. Ayın 25'ini bekliyoruz.. :Angel_anim: