Burçlara göre hayat felsefesine uygun başarı sözleri...

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Burcunuzun hayat anlayışına en uygun başarı sözleri sizler için derlendi. :)

İşte cevapları:

Koç: İyi bir kafaya sahip olmak yetmez mesele onu iyi kullanmaktır. (Rene Descartes)

Boğa: Başarı istediğini elde etmek, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir. (Brown)

İkizler: Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır. (S. Keth Moorhead)

Yengeç: Çalışmak bizi üç beladan kurtarır: Can sıkıntısı, kötü alışkanlık ve yoksulluk. (Voltaire)

Aslan: İşler asla zor değildir. Yeter ki onları küçük parçalara bölebilelim. (Henry Ford)

Başak: Başarı, her gün toplanan küçük çabaların tekrarıdır. (Robert Callier)

Terazi: Dünyada tutkulu olmaksızın başarılmış hiçbir büyük şey yoktur. (Hegel)

Akrep: Hayat oyunu iyi bir ele sahip olmak değil kötü eli iyi oynamaktır. (Leslie)

Yay: Güçlükler başarının değerini arttıran süslerdir. (Moliere)

Oğlak: İnsan, yenilgiye uğradığı zaman tükenmez; asıl pes ettiği zaman tükenir. (Nixon)

Kova: Bilginin efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmak gerekir. (Balzac)

Balık: İstemek, "istiyorum" demek değil harekete geçmektir. (Maurrois)
alıntı

Sizlerde burcunuza uygun sözler,atasözleri, deyimler ,şiirler ,şarkılar vs .uygun özlü sözleri bulup yazabilirsiniz...sevgiler...

örn :Akrep burcu ;

Kaçıncı ölmem, kaçıncı dirilmem bu?

Tanrılardan ateş çaldım,

Yüzyıllarca tutuştum, üstüste yandım.

Bir Anka kuşu gibi anne,

Kendimi külümden yarattım.:)
alıntı

Cruella

Kayıtlı Üye
Terazi
- Dünyada tutkulu olmaksızın başarılmış hiçbir büyük şey yoktur. (Hegel)
En karanlık gecede bile, havada parlayan bir yıldız vardır. Önemli olan bakmasını bilmektir. (E.Labiche)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Kova burcuyum da yıllardır bir olayını görmedim. Yükselenden kurtarayım desem yükselende kova. Bildiğiniz kova, milletinki sanatkar bilimadamı felan benimki inşaat kovası plastikten.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Başak Burcundan Sözler...
*Damdan düşmekle bir Başağın gözünden düşmek aynı şey! Her iki durumda da sen bir ölüsün.

*Dost olmayı da bilir bir Başak, Düşman olmayı da… Dostuna da kalleşlik yapmaz bir Başak düşmanına da! Ne yaparsa onuruyla yapar!*Bir Başağın sevgisini anlatma yolu farklıdır! Her insanın yaptığı şeyleri bekleme ondan!

Not:Sözler alıntıdır.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Başak Burcundan Sözler...
*Damdan düşmekle bir Başağın gözünden düşmek aynı şey! Her iki durumda da sen bir ölüsün.

*Dost olmayı da bilir bir Başak, Düşman olmayı da… Dostuna da kalleşlik yapmaz bir Başak düşmanına da! Ne yaparsa onuruyla yapar!*Bir Başağın sevgisini anlatma yolu farklıdır! Her insanın yaptığı şeyleri bekleme ondan!

Not:Sözler alıntıdır.

Katılıyorum ve ekliyorum : bi başak olarak dost olmayı, sevmeyi ve Aşk'a bağlı kalmayı, Her durumda sadakat göstermeyi bilenlerdeniz bence.

taroh

Kayıtlı Üye
Akrebin sözü oğlak felsefesini andırıyor.

Impulse

Kayıtlı Üye
Yengeç Türk halk şiirindeki şu iki dizedir:

Yüzünde göz izi var,
Sana kim baktı yârim?...

İkizler "Herkesin bildiği gerçekleri açıkça söylemek bazen suç olur."
Aziz Nesin