Ritüel ve çember tehlikesi

Kaylee

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese,

Ben Müslüman bir çevrede büyümüş, ancak inançlarının bu dine değil de Paganizm'e ait olduğunu farketmiş biriyim. Bunu farkettikten sonra Paganizm'i, witchcraft'i ve hatta Wicca'yı bol bol araştırdım. Hatta o kadar fazla kitap ve makale okudum ki, herkesin yazdıkları, ritüel yöntemler farklı olduğundan dolayı bir çok konuda kafam karıştı. Bazı korkularım var, ve değerli moderatörlerimizden biri bu sitenin sevgili Üyelerinin bana yardımcı olabileceğini söyledi. Biraz uzun olacak ama umarım zaman ayırıp okuyabilirsiniz.. İşte başlıyorum..

Paganizm'in ne olduğunu biliyorum. Pagan dinlerini de biliyorum. Bildiğimi sanıyorum yani. Ben kendime white magic ve bitkiler ile witchcraft çalışmaları yapan bir Pagan demek istiyorum, henüz başlamadım ama kendimi ileride bir kefeye koyacaksam bu olmalı. Wicca bana çok yakın gelmedi. Paganlık yolunda ilerlemek beni o kadar huzurlu, o kadar mutlu bir insan yaptı ki anlatamam. Her şeyim değişti. Çok mutlu ve sakinim artık. Ancak biliyorsunuz ki Wiccan olsam da olmasam da Paganların ritüeller yaptıkları altarları oluyor. Ben de kurdum kendime, birkaç gündür de yeniledim ve çok güzel oldu.. Ancak henüz hiç ritüel yapmadım, çember açmadım. Çünkü okuduğum birkaç kitap / makalede (hem yabancı hem Türk kaynaklar) istediği kadar Barış, mutluluk, sağlık için yapılan white magic olsun bu tür ritüellere karışmak ve çember açmak (her ne kadar korunmak için yapılsa da) kötü Varlıkların evimize girip bize musallat olabilmelerine sebebiyet verdiği yazıyordu. Ben de korktum. Yani bu kadar güzel ve huzurlu bir dinken, ben Yarınki bayramımı kutlamak için yapacağım ritüele başladığımda kötü Varlıkları mı çekmiş oluyorum kendime istemeden?

Bu zamana kadar beni rahatsız eden kötü varlıklar olmadı hiç, ara sıra rüyalarıma gelenler haricinde. Şimdi ritüel işine girince mi bu varlıklar rahatsız olup beni de rahatsız edecekler? Paganizmde ve witchcraft'te böyle tehlikeler var mı? Benim tek yapmak istediğim kendimi ruhsal anlamda geliştirmek, ufkumu açmak, bitkilerle olsun bitkisiz olsun başarı, mutluluk, huzur ve sağlık çalışmaları yapmak. Neden bu kadar güzel bir dinde, iyilik için yapmak istediğim çalışmalarda kötü varlıklardan bahsedilmiş? Hatta bir yerde çağırdığımız Tanrı ve Tanrıça'ların aslında kendilerini öyle tanıtan demonlar olduğu yazılmış. Bana yol gösterebilir misiniz? Normalde hiçbir tehlike yaşamayan bir insan çember açıp ritüel yaptığında neden tehlikeye giriyor? Üzgünüm, kafamın karışıklığı nedeniyle yazdığım her şey çorba gibi gözükebilir. Ama beni anlıyorsanız lütfen yardımcı olun.. Çok teşekkür ederim.

Not: ritüellere başlamak isteyen bir pagan, wiccanlar gibi inisiye olmak zorunda mıdır?

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Benim bildigim çember kötü ruhları cembere girmesini engeller.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
O halde once evinizi ve odanizi sonra kendinizi koruma altina alin, en sonunda dilediginiz gunlerde de ibadet,rltuel veya buyu pratiklari icin cember acip kapatmayi yapin.Her seferindede baslarken ve bitirince bir dus alin,cok iciniz huzursuzsa gece yatmadan kendinizi ve yataginizi tutsuleyin, evinizi duzenli ve temiz tutun.Yatak alti,dolap arkasi glbl yerleri bile temizlik sirasinda silin.Temizlikte su icine deterjan degil sirke ve tuz kullanin.

Okudugunuz kaynak ve yazarlari belirtmezseniz yorum yapamayiz, her okudugunuz dogru degildir. Cember bir calisma yaparken sizi,evinizi ve sevdiklerinizi korur.

Keira

Moderator
Öncelikle Sevgili Lavander size yardımcı olacak bilgileri vermiş. Ben sadece birkaç şey eklemek istiyorum. Pagan olmanız için inisiye olmanıza gerek yoktur, inisiye cadılıkla ilgili bir kavramdır. Ayrıca daha kendinizi ve paganizmi tanımadan özümsemeden white magic'den bahsediyorsunuz. Önce kendinizi ve paganizmi özümseyin, ileride eğer yetenekleriniz gelişirse majikal çalışmalar yapıp yapmayacağınıza karar verirsiniz.