'İngiltere'de 15 bin vampir yaşıyor'

albus

Kayıtlı Üye
Emyr Williams, vampirlerin "efsane" olmadığını, toplumların bu insanların varlığını kabul etmesi gerektiğini kaydetti
Ekli dosyayı görüntüle 6327
Glyndwr Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Emyr Williams'a göre Birleşik Krallık'ta "15 bin vampir" yaşıyor.

Krallık'ta Glyndwr Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Emyr Williams, kitap, film ve dizilerdeki kurgularının aksine günümüzde birçok "gerçek vampirin" yaşadığını iddia ederek, onların dünyasını öğrenmeye çalıştığı bir akademik araştırma yürütüyor.

İngiltere'de "gizli bir iletişim ağı" ile belli aralıklarla bir araya gelen 15 bin "vampirin" yaşadığını ileri süren Williams, sıradışı çalışmasıyla ilgili AA'ya konuştu.

Galler'in kuzeyindeki Glyndwr Üniversitesi Psikoloji bölümü öğretim üyesi olan Emyr Williams, vampirlerin "efsane" olmadığını, toplumların bu insanların varlığını kabul etmesi gerektiğini kaydetti. Williams, "Bu insanları deli, kötü ya da tehlikeli olarak tanımlamak istemiyorum. İlginç insanlar ama bence ruhsal bozuklukları yok. Bu kişiler sadece psikolojik olarak kan tüketmeye ihtiyaç duyan kişiler" dedi.

Dr. Williams "vampir toplumuna" ulaşmanın zor olduğunu ancak araştırmasıyla birçoğuyla irtibat içerisinde olmayı ve dikkatlerini çekmeyi umduğunu dile getirerek, "Vampirler tehlikeli değiller. Birleşik Krallık'ta kendilerini 'vampir' diye tanımlayan yaklaşık 15 bin kişi var, yaklaşık 30 bin de kan bağışçısı var" diye konuştu. Williams bu sayılara internet üzerinden yapılan bir anket sonucunda ulaştığını söyledi.

Bu kişilerin kendi aralarında kurdukları topluluklarla, sıklıkla bir araya geldiklerini ve belli kurallara bağlı yaşadıklarını anlatan Dr. Williams, "Bu, her ülkede ama özellikle de Batı'da olan bir alt kültür. Kurallar arasında örneğin, fazla miktarlarda kan içilmesinin yasak olması ya da sadece donörlerin kanlarının tüketilmesine izin verilmesi gibi şeyler bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Kan tüketmenin sağlıkla ilgili risklerinin elbette bulunduğunu belirten Emyr Williams, ancak birçok donör ve vampirin sağlık testlerinden ve kontrollerden geçtiğini kaydetti.

ABD ve Avustralya'daki alt kültürlerle ilgili okuduğu bir makale sonrasında "vampirlerin dünyasına" ilgi duymaya başladığını anlatan Williams, vampirlerin "tapınak" olarak adlandırdıkları yerlerde bir araya gelip, belirli kurallar çerçevesinde düzenlenen ayinlerde kan içtiklerini söyledi. Bu topluluklarda yer alan kişilerin çoğunun 18-34 yaş grubunda bulunduğunu yaptığı araştırmalar sonucu tespit ettiğini ifade eden Dr. Williams, araştırması için Şubat ayından bu yana internet üzerinden bir anket yürütmekte olduğunu belirtti.

İnternetteki anketinde Williams, kendilerini "vampir" olarak tanımlayan bireylerin korkularından rüyalarına kadar çeşitli sorular soruyor ve kan içmeyi seven insanların yaşayış tarzları, nasıl mutlu oldukları ve inançlarıyla ilgili bilgiler toplamaya çalışıyor.
alıntı.

soldier

Kayıtlı Üye
Önümüzdeki yaz İngiltere'ye gittiğimde bunu araştırıp size bilgi vereceğim. :D
Şimdi nasıl görünüyorlar, acaba güneşte parlıyorlar mı.. Beni de aralarına alsınlar :D
uyuyamayacağım meraktan bu gece :D

tekseleme

Kayıtlı Üye
şuan benim merak ettiğim eğer varlar ise bunlar sadece kan içen normal insanlar mı yoksa doğaüstü güçlere sahip insanlarmı bu konuya değinilmemiş sanırım.

Mcahit

Kayıtlı Üye
şuan benim merak ettiğim eğer varlar ise bunlar sadece kan içen normal insanlar mı yoksa doğaüstü güçlere sahip insanlarmı bu konuya değinilmemiş sanırım.
Yazıda "Bu kişiler sadece psikolojik olarak kan tüketmeye ihtiyaç duyan kişiler" diyor.Bendece öyle uçan kaçan bir şey değillerdir.Türkiye'de de böyle bir kişi vardı yanlış hatırlamıyorsam.Haberlere çıkmıştı.

kıvep

Banlı Kullanıcı
İngiltere az güneş bol yağışlı kesimler uygun orasını tercih etmeleri mantıklı geldi.
Modern ülkelerde yoğunlaşmalarıda mantıklı olurdu, 15 bin büyük bir rakam olsada modern bi ülkede halkın linç etmesi vs gibi olaylarlada karşılaşmazlar, fantazi gelir topluma heralde
Vampirler hakkında normal normal konuşabilen bi ülke sonuçta, vampirler varsa oraya yönelebilir :)

Espride güzelmiş, vampirler (ölü), nasıl yaşasın? (Açıklayayım dedim ) :D :D

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Vampirler var ama normal insanlar sadece ihtiyaç gereği arada kan içiyorlar keyif için bence onlarda bizim gibi olağanüstü bir yanları yok

hopefull06

Kayıtlı Üye
Kan içerekten doğa üstü bir yeteneğim olsun istemezdim. . Beni kan tutar :D

Denteus

Kayıtlı Üye
Bu tarz haberleri okuduğumda ülkemi düşünüyorum düşünün ki ülkemde 15bin vampir var 75.000.000 nifus. Beş bin kişiye bir vampir düşer.

Hayatımda toplam en fazla 2 bin insanla muhattap olmuşumdur bendeki bu şansla kesin bana denk gelir o. Kim olabilir acaba bakkal amca mı? Yada alt katta survivor u yaşayar gibi izleyen emekli asker mi, yok yok benim eski okulun müdürü kesin 63 yaşında hala çalışıyordu adam ama o saçını boyatıyordu o da olmaz, duraktaki güzel kız?

Amaaan efendim vampirlik falan hep zengin işi bizim millet vampir olsa yeteneksizsiniz'e çıkar. Orda sülük muamelesi görür, ne gerek
Bu arada çok beğendim bu sözü: Yaşasın Vampirler

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
İki gündür hastanede resmen bütün kanımı aldılar. O kadar kanı sadece test olarak kullanamazlar, bence vampirlere gönderiyorlar :D

korkusuzumben

Kayıtlı Üye
Burda bahsedilen bence psikolojik yani hastalık anlamında kan içme isteğidir.Buna da halk arasında vampirlik dediğimiz için öyle denilmiş.Halbuki filmlerdeki gibi vampir deillerdir bence...Ama kim bilir belkide vardırlar....

Staphyle

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yanılmıyorsam 'porfiria' diye adlandırılıyor. Işık ve sarımsak olayına da sahipler. Tam bilimsel açıklamasını bilmiyorum ama ışığın vucutlarına zarar verdiğini sarımsağın da hastalığı tetiklediğini okumuştum.Uçma kaçma yok ama:))

diana69

Kayıtlı Üye
Bence fazla fantastik kitap kitap oluyup bilinçaltlarına işlemişler sonuçta bilinçaltımız bizi yönetiyor

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
bizim salondada var galiba birtane sürekli yanımda dolaşıyor D:

Furking

Kayıtlı Üye
Aranızda vampir olan varsa arkadaş olabiliriz. Valla dert dinlesin yeter. 3 ayda bir kendisine kan bağışı yaparım.

Furking

Kayıtlı Üye
Abi ben bu platforma geldiğimden beri üyeler ciddiyetini kaybetti her gittiğim yere mutluluk saçıyorum :D