Tarot'ta Beklenmeyen Sonuçlar Çıkabilir...

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Ekli dosyayı görüntüle 6316
Özellikle daha kısa okumalarda ele alınan farklı zaman dönemleri iki nedene bağlıdır. Birisi kişinin durumu, ötekisi sorulan sorudur. Bazı konularda, örneğin pratik veya hukuki konularda veya bazı duygusal durumlarda, birkaç gün içinde kendisini belli eden bir cevabı getirebilir. Başkalarıyla olan duygusal çatışmaların çözülmesi, derin ilişkilerin sonuçları, ruhsal veya sanatsal gelişmelerin gerçekleşmesi uzun zaman alabilir. Bu, okumalar yıllar boyunca ´gerçekleşmeyecek´ anlamına gelmez. Ve burada tahminlerden değil, zaman geçtikçe yavaş yavaş açılan sürekli sıralı bir diziden yani olası bir kronolojiden söz ediliyor. İkinci olarak, kartları karıştırırken bir kişinin değinebileceği farklı düzeyler dikkat çeker. Bazen sadece kısa bir zaman içinde süren yüzeysel durumları çağrıştırabilir. Veya kişi herhangi bir şekilde yaşamsal deneylerin tam merkezine indirilebilir. Ve o anda bile, yapılan okuma uzak geçmişi gösterebilir ya da kişinin, gelecekteki gelişmelere olan potansiyelini yansıtabilir. Erişilen düzey, kartları karıştıran kişinin tavrına da bağlı olmayabilir. Genelde bu tür bir yaklaşım farklılığa yol açar. Bir okumayı bir şaka veya bir oyun olarak yapan bir kişi, sonuçta yüzeysel bir okuma yapacaktır ama bir soru hakkında uzun uzun düşünen, konsantre olan, kartları dikkatli bir şekilde karıştıran ve durup desteyi kesmenin kesin zamanını hissetmeye çalışan Tarot okuyucusu, genelde anlamlı bir okuma oluşturacaktır. Ama, bazen, böylesine dikkatli bir yaklaşım yakın geleceğin yüzeysel olaylarının derinliğine inemezken, bir diğer zamanda kartları rastlantısal olarak karıştıran kişi, aniden kendisine tüm yaşamın güçlü bir imajıyla karşı karşıya bulabilir. Okuyucu için bu gibi anlar derin bir heyecan taşır veya taşımalıdır. Bazen sorunun kendisi önemli olmayabilir. İnsanlar işlerinin nasıl gittiğini sorabilirler ve özellikle o soru zihinlerini, sordukları sorudan daha fazla meşgul ediyorsa, yeni aşk ilişkileri hakkında bir cevap arayabilirler. Ya da, cinsel yaşamı babasıyla olan çatışması yüzünden engellenen bir kadının durumunda olduğu gibi, okuma sonucunda, soru belli bir alandan beklenmeyen sonuçlar çıkması olarak cevaplanabilir.
Okumanın bize ne söylediğini nasıl biliriz veya nasıl anlarız? Bazı şeyler, kartlardaki resimlerle belirginleşir. İşimizle ilgili bir soru sorarsak Aşıklar kartı ve Kupaların İkilisi önümüze gelirse, okuma, büyük bir olasılıkla işle ilgili değil aşkla ilgili olacaktır. Ama acemi bir okuyucu olarak, tüm gizli yönleri ya da bilinmeyenleri ortaya çıkarmayı beklemeyin. Sadece sürekli deney yani kazanılan birikim labirentin merkezine ulaşmanızı sağlayabilir. Tarot uzmanları okumalara devam ettikçe bu tür bulguları hissedebileceğinizi belirtiyorlar. Ve gittikçe yükselen algı düzeyi sizin yaşamınızın da diğer alanlarına yayılacak ve etkileyecektir. Fakat elbette ki, bazen deneyimlerimiz veya içgüdümüzün keskinliği ne düzeyde olursa olsun, muhakkak yanlışlıklar yapılacaktır. Tarotu okunan kişinin, henüz karşılaşmadığı bir kişiyle olan bir aşk ilişkisinden söz ederken, Tarotçu Aşıklar kartına sembolik açıdan bakabilir. Burada kartların ne anlama geldiklerini tam olarak bilememenin çok önemli olduğu dersini alabiliriz yani cehaletimizin farkına varırız. Yaşam boyunca edindiğimiz bilginin çoğu, gerçekte çoğu zaman yüzeysel ve dışa dönüktür yani yetersizdir daha da uygunu yeterince kavranmamıştır, sosyal psikoloji cehaletin varlığımızın temelinde yattığını belirtiyor. Dünya hakkında bildiklerimiz beş duyuyla sınırlanır. Bu sayfa üzerindeki kelimeleri görebilmemiz için, ışık sayfanın yüzeyinden yansıyacak ve gözlerimiz tarafından algılanacaktır. Sonra, görme siniri beyine sinyaller gönderir ve beyin de bu sinyalleri başka sinyallere dönüştürerek, onları bilincimizin dil olarak algıladığı anlamlı kalıplar haline getirir. Ama oradaki bütünleşmeyi, dolaysız olarak bilemeyiz sadece evreni sinyallere, kalıplara, simgelere dönüştürebiliriz. Yani biyolojik bir yorumdan öteye geçemeyiz. Öte yandan, fiziksel olarak var olduğumuzu aklımıza getirirsek, yaşamımızın zaman sınırı içerisinde olduğunu kabul etmeliyiz. O zaman, diğer şeylerle beraber, bu kabul noktası potansiyelimizi tam olarak gerçekleştiremeyeceğimiz anlamına gelir çünkü önümüzde varolan birkaç yılda daima birşeyleri yapıp diğerlerini yapmayacağız. Hem bir dansçı, hem de bir işadamı olabilecek yetenekteki bir kişi birisini seçmek zorunda kalacaktır. Ve hangisini seçerse seçsin, amacına ulaşana kadar, yıllar boyunca çalışacaktır. Unutmayalım ki, zaman kavramı, yaptığımız şeylerin sonucunu bilemememiz anlamına da gelir çünkü sonuçlar uzak gelecekte veya yıllar sonra ortaya çıkabilir. Bazen eylemlerimizin sonuçları bize değil diğer insanları da etkiler. Belli bir yerde, belli bir zamanda yaptığımız birşey hatta ölümümüzden uzun bir zaman sonra bile oradaki insanları etkileyebilir. Daha basit kelimelerle, zaman olayların kişiler hakkında bilgi sahibi olmadan oluşmaları gerektiği anlamına gelir.
alıntıdır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
●Tarot 'a bir soru yönelttiğimizde en fazla ne kadar zaman sonraki sonucu verir?
●6 ay sonrasını mı yoksa o konu için 10 sene sonrasıda olsa olacak olan en son noktayı gösterir mi?
●Tarot'tan beklenti yakın gelecek için mi uzak gelecek için mi olmalıdır?
●Tarotun yanılma payı orana çevirecek olursak yüzde kaçtıŕ?

- Genel olarak kafamda en sık dönüp dolaşan sorular bunlar tarotla ilgili...

4

43887

İyi bir Tarot okuyucuysanız yönelttiğiniz sorunun cevabını belki birkaç gün, belki ay, belki yıl açılımınız da yaşabibilirsiniz. Durumun hızlı mı yoksa daha mı geç yaşanacağını açılımınızda gösterir kartlar. Hissedin, görün yaşayın.

Zamansal süreç de, sorduğunuz soru da, yaptığınız açılımda önemlidir. Tarot size olacak olan en son olasılığı yaşatır.

Üçüncü sorunuzda aslında hepsi bir bütünlük arz eder birbirinden ayrı düşünülemez soruda yakın gelecekte evliliği gösterirken sonrası uzak gelecekte ayrılığı verebilir yada sınava hazırlık yapan bir kişinin yakın gelecekte sınavı başarıyla vereceği uzak gelecekte istediği okula giremeyeceği gibi ki diğer kartların konumlarını da dikkate almamız gerekir. Ayrı tutmamak lazım. Bağlantılıdır. Bir nevi sebeb-sonuç ilişkisi gibi düşünebiliriz.

Tarot'un size ne demek istediğini anlıyorsanız yanıltma payı yok denecek kadar azdır. Her bir kartın ayrı ruhu var. Yeter ki aranızdaki enerjisel bağı koruyun. Beni halen şaşırtmakta ve hayran bırakmakta olumlu olumsuz yaşattıkları durumlar için :)) ki birkaç uzman kişiden de duyduğum sözlerdir.

yokki

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Ben nisan ayında tarot destekli kahve falı baktırdım. Bakan kişi işinde iyi biri tanıdığımın arkadaşı. Bana ayrıldığım erkek arkadaşımın mayısın 10 una kadar ulaşacağını söyledi bekledim ama bu gerçekleşmedi ve ben baya beklentiye girdim bana ulaşmaması bir şekilde beni çok üzdü. Şimdi Zaman vermesi ya da bu olayın gerçekleşmemesi başka Zaman gerçekleşebilir mi? Ya da neden böyle oldu?

4

43887

Ben nisan ayında tarot destekli kahve falı baktırdım. Bakan kişi işinde iyi biri tanıdığımın arkadaşı. Bana ayrıldığım erkek arkadaşımın mayısın 10 una kadar ulaşacağını söyledi bekledim ama bu gerçekleşmedi ve ben baya beklentiye girdim bana ulaşmaması bir şekilde beni çok üzdü. Şimdi Zaman vermesi ya da bu olayın gerçekleşmemesi başka Zaman gerçekleşebilir mi? Ya da neden böyle oldu?

Bakım yaptırdığınız kişi hissiyatına dayanarak yorum yapmış olabilir. Bu gibi durumlarda süreç uzayabilir. İyi bir okuyucu ve bir şekilde bağlantınız var ise kendisine nedenlerini problemin ana kaynağının ne olduğunu sorabilirsiniz.

yokki

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Kendisine ulaşmam ne yazık ki imkansız. :( çok beklediğim için olmaması olası mıdır?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
% 90 abartısız bu oranda tarot falını yanlış yorumluyor bakım yapan kişiler.Ya hissiyat yanlış yönlendiriyor ya da tarotu bilmiyorlar.İyi okuyucu oranı bir elin beş parmağını geçmez.
Bir kişininki tutmaz anlarım.Yuzlercesinin tutmuyorsa demek ki bilmeden yorum yapılıyor.
Dışarıda cidden tarot bilinmiyor.En büyük hata cok kolaymış gibi yansıtılıp herkesin bakmaya çalışması.

Keira

Moderator
% 90 abartısız bu oranda tarot falını yanlış yorumluyor bakım yapan kişiler.Ya hissiyat yanlış yönlendiriyor ya da tarotu bilmiyorlar.İyi okuyucu oranı bir elin beş parmağını geçmez.
Bir kişininki tutmaz anlarım.Yuzlercesinin tutmuyorsa demek ki bilmeden yorum yapılıyor.
Dışarıda cidden tarot bilinmiyor.En büyük hata cok kolaymış gibi yansıtılıp herkesin bakmaya çalışması.

Her zaman okuyucudan kaynaklanmaz bu sorun ( Burada okuyucudan kasıt kafelerde 20 Tl ye bakan kişiler değil.) Tarot bize olma olasılığı en yüksek potansiyeli verir. Ancak bu potansiyeller verilerin kararlar ya da seçtiğimiz yollar yüzünden değişebilir. Bu açıdan da bakmanızı öneririm.

yokki

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisi
Mesela başka biri var hayatında dedi ona inanmak istemedim açıkcası bu biraz yaralayıcı. Başka şeyleri tutturdu yani geçmişle alakalı ki o kadar da olur sanırım. Benden sonra baktığı kişinin kocasını aldattığını kadar bildi bu baya şaşırtıcıydı.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Her zaman okuyucudan kaynaklanmaz bu sorun ( Burada okuyucudan kasıt kafelerde 20 Tl ye bakan kişiler değil.) Tarot bize olma olasılığı en yüksek potansiyeli verir. Ancak bu potansiyeller verilerin kararlar ya da seçtiğimiz yollar yüzünden değişebilir. Bu açıdan da bakmanızı öneririm.
Evet evet,bende kafedekileri es geçerek yaşadıklarımı aktardım:).Peki bu potansiyellerden yıllar içinde hiç mi biri tutmaz?Üç beş kez baktırılsa böyle düşünebilirim ama onlarca bakımdan biri tutmuyorsa tarottan anlamadıklarını düşünürüm.
Ya da şöyle yorum yapılsa olmaz mı?X yorumcu baktıran şahısa " şu şu olasılıklarınız var, içlerinden şu daha yüksek ihtimaldir"gibi bakımı yürütse örneğin...Şu tarihte şu gerçekleşecek diye yorum yapılınca bu olasılık düşüncesini yok ediyor insanın aklında,kehanet haline geliyor.
Örneğin;ayın 20'sinde yolculuk yapacaksinız demek başka, yakın zamanda yolculuk yapma ihtimaliniz var demek başka yansıyor baktıran kişiye.
Bir de kader değişti diyen bakımcılar var.:)Kader değişebiliyorsa böyle sık sık o zaman tarotun ne anlamı var?:)

Keira

Moderator
Sevgili yokki ; Geçmiş her zaman bilinir çünkü yaşanmıştır değişmez.

Sevgili Iviv ; 2 seçenek var her zaman ya okuyucu da sorun vardır ya da olasılıklar, potansiyeller değişmiştir. Önce yorumlayıcıdan emin olmanız gerekir. İşinin ehli mi? Gerçekten yorum yapıyor mu, sadece kartların anlamlarını mı okuyor yoksa kartın anlamıyla birlikte renkleri, sembolleri de çözümleyerek kendi mi yorumluyor? Eğer yorumlayan kişi de sorun yoksa bakım yaptırdıktan sonraki seçimlerinize bakacaksınız. Örneğin bakan kişi size bekleyin size dönecek sizi seviyor der, siz sevdiğini döneceğini duyunca o kişiyi ararsınız, mesaj atarsınız dönmez size. Okuyucuyu suçlarsınız ama o size bekleyin demiştir, ancak siz bunu dinlemeyip aramış ve durumu değiştirmişsinizdir.

4

43887

Mesela başka biri var hayatında dedi ona inanmak istemedim açıkcası bu biraz yaralayıcı. Başka şeyleri tutturdu yani geçmişle alakalı ki o kadar da olur sanırım. Benden sonra baktığı kişinin kocasını aldattığını kadar bildi bu baya şaşırtıcıydı.

Fal baktıran kişi her türlü yoruma açık olmalı, kabul etmeli. Kim bilir zamansal sürecin aksamasında ki sebeplerden biri gözden kaçırdığınız, önemsemediğiniz olumsuz yorumlardan kaynaklı da olabilir. Tarot gelecek kartlarında bize gerçekleşecek en yakın olasılığı verir, yaşatır. Geçmiş yaşanmıştır bilinir.Zaten gerekli açıklamayı keira arkadaşımda yapmış. Bundan sonraki süreçte olaya bu düşünce ile bakarsanız sizin için daha faydalı bir bakım olacaktır. İyi forumlar.