Allah inancı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 2 sene önce bir birliktelik yaşadım.Kısa süreli bir birliktelikti.Ben diğer yarımı bulduğumu düşünmüştüm fakat belliki o öyle düşünmemiş:p:p
Ayrılığımızın akabinde o kadar çok acı çektim ki bir süre hocaların kapısını aşındırdım.Giden parama acımaktan çok onun döneceğine öyle bir inanmıştım ki bu gerçekleşmeyince bir takım şeyleri sorgulamaya başladım
Ne dualar ettim,ne esmalar çektim.Yok olmadı...Bende hayatta paraya değer verenbiri hiç olmadım.Tek istediğim sevdiğim yani aşık olduğum kişiyle birlikte olmaktı.Olmadı.
Bu olaydan sonra dini inançlarım ciddi şekilde sardıldı.Şöyle ki;
O kadar çok acı çektim bir kerecik yaaa bir kerecik bile neden yaratan benim için mücize yaratmadı?Desek ki hayırlısı değildi...Ama bunun için şu an mutlu olmam gerekmezmiydi? Ben yine mutsuzum onu çok özlüyorum.Ne gerek vardı bu kadar üzüntüye .İstediğimi verse ne olurdu ki???Şu an daha mutlu olabilirdim.Hergün amaçsızca uyanıp uyumak yerine onunla bir an göreceğim diye yaşayacağım o müthiş mutluluğu yaşasaydım nolurdu ki??
Madem bu kadar acı çekecektim niye karşıma çıkardı yaradan? Benim ciddi anlamda yaradan'a karşı önyargılarım oluştu.Oysaki daha öncesinde dindar sayılabilecek biriydim.Şöyle de düşünebilirsiniz .Hani klasik olarak söyleniyor ya.İmtihan etti ve siz bu imtihanı geçemediniz de diyebilirsiniz...Ama bu olaydan önce çok daha üzücü olaylar yaşadım ama hayatta en çok istediğim aşık olduğum kişiyle yaşamaktı.Yaradan neden imtihan ediyor.Herşey onunken neden beni kobay gibi denemek istiyor.Üzgünüm ama böyle düşüüyorum .Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Allah der ki: "Kimi benden çok Seversen, onu senden alırım." ve ekler:

"Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım."

ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur...

Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya...

Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur...

Düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın.

En garibi de budur ya... Öldüm der durur, yine de yaşarsın...

Mevlana

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Acı insanı olgunlaştırıyor buyuyorsun kimseye hiç bi şekilde ihtiyacın olmadığını anlıyorsun her şerde gerçekten çok güzel oğretiler vardır.. Bende sordum çok sonrasında görmeye başladım..

Zolm

Kayıtlı Üye
Bu her insanın yaşadığı bir yanılsama durumu..
Ne yazık ki sahiplenme duygumuzu çok erken harcamaktayız..
Yarın için ne olacağı belli değilken böylesine derin sahiplenmek ve kendi benliğimizi bir kişiye iade etmek..
Duygusuzluk adı altındaki tüm yapılan eylemler kişinin kendini koruma mekanizmasıdır..
Kendimizi belli kişilere emanet etmek yerine; kendimizin de kadrini bilmeliyiz..
Eğer Yaradan'a bu tür bir olaydan dolayı inanç karmaşası yaşamaktaysan, kendine göre haklısındır..
Fakat inan bana bu konuda bile sana torpil geçilmiş kaderin tarafından..
Kendi yaşadığım bu tür bir konuyu sana anlatsaydım şu an Allah'ın adını ağzına bile almazsın..
Ancak insan düşünüyor ve anlıyor ki,bu hayatta aslında kendimizden başka korumaya ve sahiplenmeye muhtaç başka bir canlı yeryüzünde yoktur..
Acılar çekeceksin,acı çektikçe sana 'olgunluk' tasvirini yapıştıracaklar; ardından olgun bir insanım diye kendini yere göğe sığdıramayacaksın..
Ardından göreceksin ki, bu sistemin asıl kuralı var olan umutlarımızı çalıp,ardından yerine başka umutlar ekmektir..
İster inan,ister inanma..
Asıl bu yaşadıkların bir Yaratıcı olduğunun kanıtıdır..Acı ve ızdırap konusunda hiç kimseye torpil çekilmez fakat acıların yoğunluğu ve kederin var edeceği ruhsal bunalımdaki farklılığı biz yaratırız..
Bu hayatta her şeyi kendin yaparsın,geri kalanını ise senden geriye kalanlar..
Allah'ı onları niye karşıma çıkardı diyemezsin,insanlar kendileri ve kendi öz iradeleriyle karşına çıkacaklardır; iyi veya kötü olarak.
Fakat benim içimdeki acıyı niye engellemiyor dersen; buradaki hiçbir insan senin haklılığını göz ardı edemeyecektir..
Sevgiler.

teknik67

Kayıtlı Üye
sonunun hayırlı biteceğini nereden biliyorsunuz.sonu çok kötü biten birliktelik veya evlilikleri basında okumuyormusunuz.şer gördüğün şeyde hayır .hayır gördüğün şeyde şer olabilir. hiç bir şeyi çok çok zorlamanın bir manası ve getirisinin olmadığı bir hayat gerçeğidir.hem,şu kız veya şu erkek benim olsun diye dua edilmez.ALLAH ım bana şu özellikte, kendime uygun ve hayırlısını nasip eyle diye dua edilir.ayrıca kişinin kiminle evleneceği bir kader, bir nasip işidir.ister inan ister inanma.böyle düşünürsen hayatı kendine zindan etmezsin.beş kere nişanlanıp , beşinede aldığı altınları lanet olsun,onların olsun diye bırakıp ayrılan ve altıncıda evlenebilen ve şimdi gayet mutlu olan arkadaşı örnek gösterebilirim.üstelik maddi durumu ve eğitim seviyesi ve kültürüde gayet iyi ve efendi olmasına rağmen .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...