Allah Kelimesinin İnanılmaz Sırrı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Yukardaki mesajımı düzeltmekte fayda görüyorum ;fakat öncelikle Pembe Pelerin arkadaşım düşündüğün gibi değil yani islam incelikçi olduğu için buralarda...Dinden imandan çıkmak ince bir çizgiyle orantılıdır..Vezirde eder rezilde...dolayısıyla konuya gelecek olursak;

Namazda Tekbiri getiren imam;
Tekbirin başına Hemze ziyade ederse,''E'ALLAHÜ EKBER''yada bir kıraate göre baştaki hemzeyi uzatırsa ''EE'ALLAHÜ EKBER''mana istifhama döner.Namaz gider,Bilerek söyleyenin dinden çıkma tehlikesi vardır...
(Yaşlı bir imamın böyle okuduğu müşahade edilmiştir)

MANALAR:

DOĞRU - ALLAHÜ EKBER = ALLAH EN BÜYÜKTÜR***
YANLIŞ _ E'ALLAHÜ EKBER = ALLAH EN BÜYÜKMÜDÜR***

Ve arkadaşım bunları bilmek için fıkıh okumaya gerek yok bence araştır sende ...ALLAH özel isimdir evet değiştirilmez...

Yanlış biliyorsun kendini dinden çıkartacaksın. Reklam olacağı için linkini veremeyeceğim sağlam bir din sitesinden alıntı:

''Ve namazı Ellahu Ekber şeklinde kılmak şarttır, buna riayet etmeden kılanlar için fetva; yeni Müslüman olmuş yabancılara gösterilmiş müsamahadır ki, bu da tez elden öğrenme şartına bağlı kılınmıştır.Aksi taktirde Allah-u Ekber diyerek ısrarla namaz kılmak, namaza ihanettir ve böyle kılınan namazların geçersiz olacağını söyleyen alimler de pek çoktur.''

Dediğiniz şey her şeyde geçerlidir buna itirazım zaten yok. Söz konusu ''Allah'' olunca, bunu bir nevi özel yetkili anahtar gibi düşünün, Allah kullarına evliya-evliya değil diye ayrım yapmıyor ona seslendiğimizde. Tamam evliya vs.kendi enerjisi ile ışınlanma da yapıyor gelin görün ki burada mesele genel hayat.
Ben diyorum ki temiz niyetle bir şey istemek için veya öylesine, bol bol ALLAH diyin, herkes desin. Korkmayın çocuk oyuncağı olmaz ibadet olur.

Gelelim ''OM'' gibi mantralara. Evet çok etkili mantralar mevcuttur, sadece Budizm değil, neredeyse her toplum ve inanışta benzer seslerden istifade edilir.
Hatta enerji yönlendirmenize bile gerek yoktur bazılarında, zira enerji açığa çıksın diye de okunurlar. Evren titreşimlerden meydana gelir. Her ses de bir titreşime sahiptir, bu sesler birleştiğinde de bir kombinasyon oluşur. Bu kombinasyonlar çeşitli kapıları açar. Allah adı da hayırlı olan bütün kapıları açmaya yarayan bir titreşime sahiptir. Şimdi anlatabildiğimi düşünüyorum neden Allah adını her yerde ve herkesin kullanabileceğini ve hatta kullanması gerektiğini.

Düzeltme: Suya sevgiyle iblis deseniz aynı etkiyi alamazsınız. Bakın bu konuda güvenin. Profesyonel bilgi aktarıyorum bu konuda. Yaptık denedik araştırdık oradan biliyorum.

Suya I Love You deyip aynı etkiyi almakla Allah deyip aynı etkiyi almak arasında bir fark görmüyorum ben. Sevgiyle deyip,sevgi gönderdikten sonra dilden çıkanın bir hükmü kalmaz. Bitkilerin dili yoktur. Sizi anlamaz,enerjinizi hissederler ona göre etkileşim ve tepki doğurur.

Gaos

Kayıtlı Üye
o zaman birgün siz ikiniz biraraya gelip bunu deneyin , sonuçlarını da buraya yazın :cheers2:

SeKaNg7

Banlı Kullanıcı
Neyi hatırlayıp hatırlamayacağınızın seçimi size aittir. Nefret duygusu veya başka negatif duygularınızla yakınlaşacağınız her şey sizin için yok anlamına gelir. Zira tercihler her şeyi belirler. Anahtar verilmiş kullanıp kullanmamak size kalmış, gelin görün ki başkaları bu anahtarı kullandığında gayet işe yarıyor, öyle kan ve vahşet gibi negatif öğeleri benim inancıma yapıştırmazsanız sevinirim. Kötü örnekleri sıralamayın, kötü söz de davranış da sahibine aittir. Ki zaten bu kadar insanın olumlu ve pozitif etkilendiği bir şeyi, bir başkaları kötü göstermek isteyebilir, bunun adına kötülük diyoruz ve bunda sıkıntı yok, ancak siz kalkıp bu kötülüğe göre kalbinizi şekillendirir, daha fenası bu kötülüğe göre değerlendirirseniz bunda sıkıntı var demektir.

İmancına bir şey demedim. Ben yalnızca islami örgütlerden bahettim.

bendekiben

Elit Üye
Yanlış biliyorsun kendini dinden çıkartacaksın. Reklam olacağı için linkini veremeyeceğim sağlam bir din sitesinden alıntı:

''Ve namazı Ellahu Ekber şeklinde kılmak şarttır, buna riayet etmeden kılanlar için fetva; yeni Müslüman olmuş yabancılara gösterilmiş müsamahadır ki, bu da tez elden öğrenme şartına bağlı kılınmıştır.Aksi taktirde Allah-u Ekber diyerek ısrarla namaz kılmak, namaza ihanettir ve böyle kılınan namazların geçersiz olacağını söyleyen alimler de pek çoktur.''

Suya I Love You deyip aynı etkiyi almakla Allah deyip aynı etkiyi almak arasında bir fark görmüyorum ben. Sevgiyle deyip,sevgi gönderdikten sonra dilden çıkanın bir hükmü kalmaz. Bitkilerin dili yoktur. Sizi anlamaz,enerjinizi hissederler ona göre etkileşim ve tepki doğurur.

Kelimeler gücünü yıllardır aynı inançla tekrarlanmalarından alır.Kollektif inancın sağladığı bu güç insanlar yüzyıllarboyu aynı kelimeyi tekrarladıkça artar .Majikal uygulamalar bile ibranice arapça olan eskidillerle yapılmaktadır.Bu nedenle arapça yapılan dua tecvit ve mahreçleriyle yapılırki amacına ulaşsın sonuç olarak sevgi kelimesininde allah kelimesininde farklı anlamları ve güçleride vardır.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Kelimeler gücünü yıllardır aynı inançla tekrarlanmalarından alır.Kollektif inancın sağladığı bu güç insanlar yüzyıllarboyu aynı kelimeyi tekrarladıkça artar .Majikal uygulamalar bile ibranice arapça olan eskidillerle yapılmaktadır.Bu nedenle arapça yapılan dua tecvit ve mahreçleriyle yapılırki amacına ulaşsın sonuç olarak sevgi kelimesininde allah kelimesininde farklı anlamları ve güçleride vardır.

Tekrara bağlı güç kılarsak eğer islamdan,arapçadan önce minumum 5000 yıllık bir pagan inanç ve ritüelleri mevcut. O halde bir çok pagan ayin sözleri Allah kelimesinden daha güçlüdür çünkü daha fazla tekrar ve majikal uygulamaya dahil olmuştur. Ayrıca bizim burada tartıştığımız konu kelimenin enerjisi değildi. Araştırmayı yapan şahıs ALLAH kelimesinin nefesle alakalı,fiziki etkisini söylemiş ki ben bu tarz ufak tefek uydurma şeylerle neyi kanıtlamaya çalıştıkları? Aynı işlemi milyonlarca kelimeden yapabiliriz. Ek olarak yine Allah ismi arapça olmasından dolayı incelemeyi yapan şahıs Türkçe harflerle değerlendirmiş. Halbuki İslamda Allah diye okunmaz elif harfi üstün işareti aldığı zaman EA karışımı bir harf olarak telaffuz edilir. Yani arapça özel bir isim olan Allah ismini yine arapçada okunduğu gibi ele almak gerek. Bu şeye benziyor, mesela kuranda 'gün' kelimesi 365 kez geçiyor deniyor Türkçe 365 kez arapça 500 kez geçiyor,günün kullanıma göre tercümeleri ele alınıyor sanki Kuran'da ki mucizeler Türkçe diline göre indirilmiş gibi. Ben bunu vurguladım. Mustafa Kemal ATATÜRK yıllarca bu ve benzeri hurafelerle uğraştı. İslamı çocuk oyuncağı olmaktansa akıl,mantık,bilim ve ilim dini olarak temize çıkartmaya çalıştı.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kaç kere çalışma yaptınız, kaç kere denediniz? Bu kadar hararetle anlatıyorsunuz ama bilmiyorsunuz. Bilmeyebilirsiniz de iddia etmeyin bilmeden. Hala bitkilerin dili vs. diyorsunuz. Ortada tek dil var, titreşim. Siz en iyisi boş verin, siz sadece evliyalar Allah desin tekelleşsin inancınızla kalın ama bunu benim olduğum yerde yaymayın. Ben tekelciliğe hele de din alanında oldukça karşıyım. Bu benim inancıma girdiği için de savunmak zorundayım. Dinimi yanlış anlatıyorsunuz. Siz anlatın ben de düzelteyim, dini inancım gereği bir görevim de bu. Bu yazıları okuyanlar en azından inançta tekelcilik nedir, buna karşı ne denr görüyorlar. Faydalı oluyor bir anlamda.
Benim bu konuya yazma amacımı tekrar edeyim:
İstisnasız herkes, temiz niyetle bir şey istesin veya istemesin aklına geldikçe içinden dışından bol bol Allah desin. Çok faydalıdır. Sadece evliya vs. değil herkesin kullanabileceği özel enerjilerdendir. Allah kullarına armağan etmiştir. Kullanınız. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
o zaman birgün siz ikiniz biraraya gelip bunu deneyin , sonuçlarını da buraya yazın :cheers2:

Ben deneyerek konuşuyorum zaten merakınız olmasın. :)

İmancına bir şey demedim. Ben yalnızca islami örgütlerden bahettim.
O zaman örgütleri yazın, bu kimseyi ilgilendirmez. Orada örgüt vs. yazmıyor, ''Allah diyince kan ve vahşeti hatırlıyorum'' diyorsunuz ben ona göre yazdım. Allah bugün 1.5 milyar insanın gün içinde kullanırken, pozitif hissettiği ve hatta dininin temeli olduğundan, öyle dile kolay Allah ile negatif söylemleri birlikte kullanmanız tepki alır.
Ha siz örgütlerden bahsettiyseniz, o örgütler kafa keserken Allah diyorsa ve bu kadar İslami kaynak bolluğu içinde bir ülkede olarak sadece bu negatif görüntülere göre şekilleniyorsanız bu sizin sorununuz. Siz İslamiyet hakkında sadece kötü şeyleri görmeyi tercih ediyor olabilirsiniz yapacak bir şey yok. Siz dilediğinize inanmak konusunda özgürsünüz bu sizin hakkınız ama saygınızı korumalısınız. Bu toplum sağlığı için gereklidir.

AJA

Elit Üye
Lütfen yorumlarınızı kuralları gereği yapın.Biraz daha hoşgörü ile yaklaşmak gerekiyor.Cımbız kullanmayın yorumlarda.Birbirini sevmek zorunda değil kimse fakat saygı göstermek durumunda.
Eğer yapılan yorumdan rahatsız oluyorsanız lütfen şikayet butonunu kullanın.Burda tartışmak fayda getirmiyecektir aksine konu kapanır ve gereksiz hale gelir.
İyi forumlar.

bendekiben

Elit Üye
Konuşma üslubunuz hiç hoş olmuyor lütfen biraz daha dikkatli kişilikler üzerinde değil konu üzerinde tartışalım.

AJA

Elit Üye
Uyarıları algılamıyormusunuz sevgili üyeler . ? Tartışmada konuyu kirletiyorsunuz.Şikayet butonunu da kullanmışsınız bu yeterli, uzatmanın amacı nedir ? Lütfen bu kadar yeter.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Uyarıları algılamıyormusunuz sevgili üyeler . ? Tartışmada konuyu kirletiyorsunuz.Şikayet butonunu da kullanmışsınız bu yeterli, uzatmanın amacı nedir ? Lütfen bu kadar yeter.

Tartışma bitti. Ben şikayet etmedim kimseyi,edecek de değilim.Forum yönetimi yorumları okur gerekli şeyleri yapar. İyi akşamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...