Dağ gibi meteorun yörüngesi Dünya’yla kesişiyor...

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
http://www.youtube.com/watch?v=5rcfHcA9WcM

Moskova Devlet Üniversitesi’nden Profesör Vladimir Lipunov, yolu her üç yılda bir Dünya’yla kesişen dağ büyüklüğünde bir meteor keşfetti. Profesör Lipunov, ‘2014 UR116’ adını verdiği meteorun acil bir tehlike teşkil etmediğini ancak Dünya’ya çarpması halinde 2013’te Rusya’ya düşen otobüs büyüklüğündeki meteordan bin kat daha fazla etkiye sebep olacağını açıkladı.

Rusya’nın Chelyabinsk şehrine düşen meteor kilometrelerce ötedeki binalara zarar vermiş ve camlarını patlatmıştı.

Rus bilim adamı, ‘2014 UR116’ büyüklüğündeki meteorların hacminin hesaplanmasının kolay olmadığını, etraflarına topladıkları parçacıklarla büyüklüklerinin sürekli değiştiğini söyledi. Vladimir Lipunov, keşfettiği meteorun varlığının bilim adamlarının dünyaya zarar verme ihtimali olan diğer meteorlarla ilgili ne kadar az bilgisi olduğunu ortaya koyduğu uyarısında bulundu. Lipunov, "Bu meteoru takip altında tutmalıyız; zira hesaplamalarda en ufak bir hata çok ciddi sonuçlara sebep olabilir." şeklinde konuştu.

Öte yandan Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), bahsi geçen meteorun tehdit kabul edilebilecek kadar Dünya’ya yakın geçmediğini bildirdi. NASA’nın Yakın Dünya Cisimleri Programı Ofisi’nden yapılan açıklamada, "Bu 400 metre çapındaki meteorun güneş etrafında üç yıllık bir dönüş periyodu varken ve yerküre çevresine yaklaşırken Dünya’ya bir tehdit oluşturmuyor çünkü yörüngesi Dünya’nın yörüngesine yakın geçmiyor." ifadesi yer aldı.

NASA, bilgisayar modellerine göre meteorun en az 150 yıl sonra bir tehdit oluşturabileceğine işaret etti.

Geçen hafta bir araya gelen dünya çapında akademisyenler, meteorların daha fazla takip altında tutulup imha edilmediği taktirde tüm insanlığı yok edebileceğini dile getirdi.

ALINTI (C.H.A)

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bişe olmaz merak etmeyin 2012 dede kıyamet kopacak demişlerdi bişe olmaz. Biz bişeler biliyoruzda diyoruz değilmi.

La-edri

Kayıtlı Üye
Cok süpermis kac yil bu dunyada yasarim bilmiyorum ama hayatima böyle bir sey dahil olsun isterim hayalimde bir somby apokalipse vardi ama meteror da olur yani :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Cok süpermis kac yil bu dunyada yasarim bilmiyorum ama hayatima böyle bir sey dahil olsun isterim hayalimde bir somby apokalipse vardi ama meteror da olur yani :)
Dünya çapında o kadar apokaliptik film yapıldı ki herkes bir son beklentisinde..
Ben de hep zombi salgını gibi bir şey olur diyorum bu kadar katkı maddeli yemeklerle.. :D Silah-ok vs. çevrede bol bana bir şey olmaz sanırım. :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Dünya çapında o kadar apokaliptik film yapıldı ki herkes bir son beklentisinde..
Ben de hep zombi salgını gibi bir şey olur diyorum bu kadar katkı maddeli yemeklerle.. :D Silah-ok vs. çevrede bol bana bir şey olmaz sanırım. :)

Efendim,eğitiniz bizi lütfen! Bende silah kullanmak istiyorum.Ne biliyim sabundan bomba falan da olur.Fight Clup açın 6 aylık abonman yaptırıyım..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Efendim,eğitiniz bizi lütfen! Bende silah kullanmak istiyorum.Ne biliyim sabundan bomba falan da olur.Fight Clup açın 6 aylık abonman yaptırıyım..
Eğitilecek bir şey yok, eline dolu FN 5.7 alınca, geriye hedef belirleyip yavaş yavaş tetiği ezmek kalıyor. Yakın mesafe AA 12'de (tercihen frag 12 ile) aynısını yapıyorsunuz, tehdit istese de tehdit olamıyor.
Konuyu çok dağıttık. Aslında Keyifhane'de olası bir zombi saldırısında neler yapılır neler yapılmaz siz gençlere eğitim vereyim.. :)

nazom

Kayıtlı Üye
Eğitilecek bir şey yok, eline dolu FN 5.7 alınca, geriye hedef belirleyip yavaş yavaş tetiği ezmek kalıyor. Yakın mesafe AA 12'de (tercihen frag 12 ile) aynısını yapıyorsunuz, tehdit istese de tehdit olamıyor.
Konuyu çok dağıttık. Aslında Keyifhane'de olası bir zombi saldırısında neler yapılır neler yapılmaz siz gençlere eğitim vereyim.. :)

Sabırsızlıkla bekliyorum. Komik ama ben cidden böyle bir durumdan nasıl sağ çıkarım bilmiyorum. :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Nasa'ya güvenmeyin ama bana güvenin bu dünyanın kolay kolay sonu gelmez :D

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bir de olursa Amerika'ya bir şey olur onlarda zaten olmadan önce bir şekilde olayı çözerler bu tür konular da Türkiye etkisiz eleman burada güvendeyiz sıkıntı yok :beta1:

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu sefer ölüyomuşmuyuz???:D