Wicca

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MiraculaCorona

Kayıtlı Üye
17 yaşındayım ve yaklaşık iki yıldır felsefe ağırlıklı kitaplar okumaya başladım. Kendi düşünceniz oluşmaya başlayınca hayatınıza dönüp bakıp 'neden bu kurullara uyuyorum?' diye soruyorsunuz. Bi' süre sonra İslamı sorgulamaya ve kendi ideolojimi aramaya başladım. Metafiziğe ve simgebilime olan ilgim bunu daha da kuvvetlendirdi. Kendi düşünceme&yaşam tarzıma en uygun dinin Wicca olduğunu düşünüyorum. 13 kuralının her biri, simgeleri beni kendisine çekiyor. Ama çok tanrılı bi din ve ben pandeist bir tutum sergiliyorum konu tanrı olunca. Sizce Wiccan olmalı mıyım, yoksa bi dinim olmadan istediğim gibi yaşamalı mıyım?

Mcahit

Kayıtlı Üye
Size hangi dini seçeceğinizi biz söyleyemeyiz.Bu çok yanlış olur.Siz aramalısınız.Araştırıp doğru olanı bulmalısınız.Enine boyuna dinleri araştırın derim ben...

MiraculaCorona

Kayıtlı Üye
Aslında haklısın ama sürekli araştırıp yine de bir şey bulamayınca, o belirsizlik beni bitiriyor. Umarım en yakın zamanda ait olduğum ideolojiyi bulurum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında haklısın ama sürekli araştırıp yine de bir şey bulamayınca, o belirsizlik beni bitiriyor. Umarım en yakın zamanda ait olduğum ideolojiyi bulurum.
Bir şeye ait olmak için ait olunca fanatizm, radikalizm vs. ortaya çıkar. Kendinizin ve toplumun selameti için sadece okuyun, araştırın, su akar yolunu bulur diyin. Sadece bir şeye bağlı olmak için bir şeyi tercih etmeyin. Gerçekten neye ihtiyacınız var bunu bulun. Bu arayışınız da bir ihtiyaçtan dolayıdır ve kim bilir altında neler vardır. Böyle bir şeyi başkalarına sorarak öğrenemezsiniz. Bu olay matematik gibi ''şunu şuraya aldım, bunu buraya koydum, peki şimdi ben eşittir neyim'' olmaz. Zira bu konular somut bile değil. Zaman geçtikçe ve zihinsel olgunluğa eriştikçe (bilerek yaş demiyorum zira yaşla alakası yok bunların) emin olun ki kendiniz için en doğru tercihi yapacaksınızdır.

MiraculaCorona

Kayıtlı Üye
Bir şeye ait olmak için ait olunca fanatizm, radikalizm vs. ortaya çıkar. Kendinizin ve toplumun selameti için sadece okuyun, araştırın, su akar yolunu bulur diyin. Sadece bir şeye bağlı olmak için bir şeyi tercih etmeyin. Gerçekten neye ihtiyacınız var bunu bulun. Bu arayışınız da bir ihtiyaçtan dolayıdır ve kim bilir altında neler vardır. Böyle bir şeyi başkalarına sorarak öğrenemezsiniz. Bu olay matematik gibi ''şunu şuraya aldım, bunu buraya koydum, peki şimdi ben eşittir neyim'' olmaz. Zira bu konular somut bile değil. Zaman geçtikçe ve zihinsel olgunluğa eriştikçe (bilerek yaş demiyorum zira yaşla alakası yok bunların) emin olun ki kendiniz için en doğru tercihi yapacaksınızdır.
Güzel tavsiye, teşekkür ederim:)

Meftun

Kayıtlı Üye
''İNNEDDİNE İNDALLAHİL İSLAM'' (Allah nezdinde hak din İSLAM'dır.)

Mcahit

Kayıtlı Üye
Hırıstiyanlık ve Yahudilikte de benzer cümleler var. Tanrının din ayırdığını sanmıyorum:(
En son Kuran gönderildiği için diğer kitaplar geçersiz kılınmıştır.İslama göre böyle.Diğer kitapları, dinleri bir Müslüman Kuran ile bir tutamaz.Lütfen dikkat edelim.Tabi ki diğer dinlere saygım var.Sadece Kuran ile diğer kitapları bir tutanlar için uyarmak istedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...