Mutfaktaki paranormal aktivite

Assa

Banlı Kullanıcı
Çok uzun süre önce köydeki evimizin yanındaki evde yangın çıkmıştı köycek söndürdük yangını içeri girdiğimizde mutfak kısmının tavanına saplanmış çatal bıçak kaşık gibi metal eşyalar gördük . O zamanları ocaklar kullanırdık köy yerinde yani tüp felan yoktu mutfakta patlayıp bişiyler fırlatsın tavana zaten patlamada olmamıştı sadece her yer simsiyah is olmuştu evdeki tek tuhaf durumda mutfak tavanındaki şeylerdi yani 30 dan fazla çatal bıçak kerpiç evin tavanına saplı duruyordu.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Şaşırtıcı cidden. Herşey olmuş olabilir tam bilmeden yorum da yapılmaz ki şimdii

Assa

Banlı Kullanıcı
Köylük yerde böle olaylar olunca kimseler şaşırmıyor çünkü eskilerden çok olurmuş böle.

cindoruk

Kayıtlı Üye
Bizler nekadar gerçekçi , bilinçli , şuurlu vs vs olursak olalım bu gibi adına paranormal dediğimiz olaylar karşısında herzaman şüpheci , inanmaya ve algılamaya kapalı , olması imkansız vs vs gibi baktığımız sürece !.. Verdiğimiz cevaplarda sadece "herşey olmuş olabilir !.." yada "köylük yerde böyle olaylar olunca kimse şaşırmıyor" gibi cevaplar yazmakla yetiniyoruz ... Oysaki bu olayların bizim tam ifade ile açıklamakta zorlansakta bir nedeni ve amacı vardır... adına paranormal veya fizik ötesi vs ne dersek diyelim bu olaylarda diğer fiziksel ve dinsel olarak inandığımız her konuda nasıl mantık yürütüyor isek AYNI ÖZENİ GÖSTERMEK durumundayız. Bugün bize anlamsız , tarifi uzak , bilim dışı vs gelsede bu konular hakkında daha somut , gerçek , mantıklı yanıtlar aramamız gerekir vs vs vs yazılacak çok şey var ama yazıların ve olayların daha anlamlı düşünülmesi dileği ile arkadaşların bu konuları gerçekten böyle güzel paylaşımların olduğu bir siteye yakışır ve kalitede olması dileği ile.. Sitede emeği geçen herkese vede paylaşımları ile renk katan her konuğa TŞK eder sitenin başarısının devamını temenni ederim... Biraz agnostik düşüncelerim vede inancım ile kimseyi kırmak değil amacım... Saygılar...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Köy evlerinde hayvan gübresi duvar yapımında Sıkça kullanır ve tandırların yakmak içinde kullanılırdı. Yangın çıkan bir köy evinde bazı patlamaların olması çok normal.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Başlığı görünce gülümsedim içeriğini okuyunca gerçekten ilginç olduğunu farkettim ;) herşeyi paranormale yormak istemiyorum bu yüzden bilimsel bir olay olabilir diye düşünüyorum çünkü böyle düşünmek paranoyaya neden olabilir tehlikeli.

nira

Kayıtlı Üye
patlama olmadı sadece yandı diyor arkadaş. çok ilginç bir olay. 30 dan fazla çatal bıçağın tavana saplanmış olması çok korkunç tüyler ürpertici bir durum. bunun mantıklı bir sebebi vardır deyip gecemicem. mutfaktan garip sesler geliyor deseydi mantık çerçevesine uygun bir çok şey söylenebilirdi ama bu olağan dışı bence. sadece yangın değil patlama dahi olsa 30 dan fazla çatal bıçağın tavana saplanması yine bile mümkün değil bence. yangından önce kimbilir ne tuhaflıklar vardı da izleri yangında silindi gitti. keşke fotoğrafı çekilseydi. peki yaşayanlar varmıydı evde yoksa terkedilmiş bir ev mi?

Assa

Banlı Kullanıcı
patlama olmadı sadece yandı diyor arkadaş. çok ilginç bir olay. 30 dan fazla çatal bıçağın tavana saplanmış olması çok korkunç tüyler ürpertici bir durum. bunun mantıklı bir sebebi vardır deyip gecemicem. mutfaktan garip sesler geliyor deseydi mantık çerçevesine uygun bir çok şey söylenebilirdi ama bu olağan dışı bence. sadece yangın değil patlama dahi olsa 30 dan fazla çatal bıçağın tavana saplanması yine bile mümkün değil bence. yangından önce kimbilir ne tuhaflıklar vardı da izleri yangında silindi gitti. keşke fotoğrafı çekilseydi. peki yaşayanlar varmıydı evde yoksa terkedilmiş bir ev mi?

Yaşayanlar vardı iki tane teyze vardı orada kimseleri yoktu yangından sora gitmişlerdi evden evvelden beri o evden korkardım zaten köyden yeni yol geçerkene yıkıp gitti ama olaydan sonra kimse o evde oturmadı.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Şirince olayından sonra 3 harfliler dünyayı terketti diye bir haber dolaştı ortalıkta.Güya dünyamız boyut değiştirdi.Acaba bu doğrumuydu?Doğruysa köylük yerdekilerin buna katılıp katılmadıklarını merak ediyorum.
Ben genelde köylük yerlerdeki panayırlara gitmişliğim vardır suratı değişime uğramış insanlar çok görüyordum.Cidden ürkütücüydü ama nasıl neden olmuş olabilirdi ki bu durumlar.
Birde köylerde genellikle yıllarca değiştirilmemiş sarı ampullerin zayıf ışığını görünce ben rahatsız olurdum.Nasıl bir kasvetli olur özellikle de kerpiç evlerde bi değiştirin muhtemelen ev inşa edilirken takılmış ve bu zamana kadar gelmiş ampuller.Ben olsam köye florasan akımı getirirdim.

Mcahit

Kayıtlı Üye
Patlama olsa duvarlara da çatal bıçak saplanırdı diye düşünüyorum.Tabi olay yerini görmeden yorum yapmak zor :) Ama duvarlara da saplanması lazım bence.Hele ki 30 taneden en az 2 ya da 3 tanesi duvara da saplanmalı.Duvarlar da var mıydı çatal falan ?