kafam karıştı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sarahkerrigan

Kayıtlı Üye
Merhabalar
az önce sosyal paylaşım sitelerinin birinde şaka amaçlı bi video paylaştım aramızdaydı arkadaşımla ama o bunu sınıfımdaki tüm kızlara ifşa etmiş. Bende defalarca allahı ı seviyorsan dur atma yeter artık kuranı kerim için desem bile durmadı ve herkese yolladı. Bende bi anlık sinirle allaha ve kitaba sövdüm evini basıp öldürmek içinde şeytana falan yemin ettim. Biliyorum çok saçmada insan bi anlık sinirden ne yapcağını şaşırıyor. Şimdi ben dine geri dönmek için ne yapmalıyım?

nikotin-34

Kayıtlı Üye
hangi dine mensupsanız, o dinle alakalı sitelerde sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.

Junmen

Kayıtlı Üye
Kalben inanarak töğbe etmelisin imanın gittiğinden şüphe ediyor isen de kelime-i şehadet getirip yine kalben tastik et .

gümüş

Kayıtlı Üye
Merhabalar
az önce sosyal paylaşım sitelerinin birinde şaka amaçlı bi video paylaştım aramızdaydı arkadaşımla ama o bunu sınıfımdaki tüm kızlara ifşa etmiş. Bende defalarca allahı ı seviyorsan dur atma yeter artık kuranı kerim için desem bile durmadı ve herkese yolladı. Bende bi anlık sinirle allaha ve kitaba sövdüm evini basıp öldürmek içinde şeytana falan yemin ettim. Biliyorum çok saçmada insan bi anlık sinirden ne yapcağını şaşırıyor. Şimdi ben dine geri dönmek için ne yapmalıyım?

Yemin kefareti konusunda yetkili değiliz maalesef. Tövbe %100 gerekli şart, haricinde dua niyaz namaz sadaka vb önerilebilir ama bunuda bizim yapma yetkimiz yok. Alo fetva hattını arayıp,danışabilirsiniz. Ancak ne yaparsanız yapın almanız gereken ders, öfkeye yenik düşmemek ve bir adım attığınızda herhangibir siteye video yorum falan yuklemek de dahil- sorumluluk aldığınızı peşinen kabul etmiş olduğunuzu ve ondan sonra olabilecekleri sizin artık kontrol etme şansınız olmadığı için nafile öfke krizleri ve agresifliğin çözüm olmadığını ve temelde bu zinciri başlatanın siz olduğunuzu unutmamak ve o sorumlulukla hareket etmeyi öğrenmek olacaktır. hadi geçmiş olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...