Uyuma esnasında bazı problemler ve hocanın söyledikleri ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcmanaman

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, forumu uzun süredir takip ediyorum, yazmak şimdi nasip oldu. Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

8-9 yıldır uyuma esnasında bazı sıkıntılar çekiyorum. Bu arada uykuya dalmadan, arada da uykuya dalınca oluyor. Uyandığım zamanlar bazen rüya ve gerçekliği ayıramıyorum. Uyandığımda bariz bir şekilde saçma şeyler yapıyorum, görüyorum ancak kontrol edemiyorum. 6-7 yıl önce uyandığımda uyandığımın farkına varamayarak odadaki ampulü yumruk ile patlaşmıştım. Bunun dışında her gece olmasa da çok sık oluyor. Uykuya dalma esnasında bazen kulağımın dibinde silah patlaması gibi çok net bir ses, bazen sanki biri kafama yumrukla vurmuş gibi sarsılma, tokat yemiş gibi sarsılma, bazen de sanki beynimin içi birden kavruluyormuş gibi kafamın kasılması ve birden ısınması 6-7 saniyelik bir hadise yaşıyorum. Geçtiğimiz hafta yatağa yatalı daha 2-3 dakika olmuşken birden odanın kapısına çok net ve yüksek bir sesle vurulma ya da çarpma sesi duydum. Yataktan fırladım, başta evdekilerdir diye düşündüm kapıyı açtım kimse yoktu, hırsız mı acaba evi kontrol ettim hiçbir şey yoktu. Sonra da bayağı bir irkildim ve odamda uyuyamadım, salonda uyudum.

Bu konuyu valideye anlattım o da bu hafta içi bir hoca denen yaşlı bir teyzeye gitmiş. Erkekleri almadığından fotoğrafımı götürmüş ve meseleyi anlatmış. Hocanın dedikleri şu şekilde. "Uğrak var. Geceleri çok sık kötü ve değişik rüyalar görüyor ve sürekli korkuyla sarsılarak uyanıyor. Bu yüzden çok ama çok aşırı derecede sinirli. Hiç bir şeye konsantre olamıyor. Bu yüzden ders çalışma isteği yok ve başarısız oluyor. Geceleri dışarıya çıkıyor mu? -Evet. Gece bir ağacın altında çok uzun süre beklemiş. Okuyacağız, iki tane atletini getir, şeker getir şeker yemiyorsa çerez de olabilir. Siniri büyük ölçüde geçecek" demiş.

Kendimden bahsetmem gerekirse sinir olarak, üstüme tanımam. Bu yüzden ilişkim dahi bitmek üzere. Hiç bir şey yok iken olmadık meselelere sadiselerle patlama yaşayıp sürekli pişman olan biriyim. Tembelim, hiç bir zaman evden çıkasım gelmiyor, özellikle son 4-5 yıldır sürekli depresif bir haldeyim. Bir ara 2-3 yıl hastalık hastası olduğum dönemler oldu. Takıntılı biriyim. Aynı zamanda bu konulara inanmak ve inanmamak arasında kalmış biriyim ancak geçen haftadan beri kapı meselesinden sonra doğru düzgün uyuyamaz oldum, sürekli odada gece irkiliyor ve korkuyorum.

Hocanın söyledikleri konusunda fikri olan deneyimli arkadaşlar var mı acaba ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bunların aynını çok yaşadım ve yaşıyorum.Fakat beni bilen birine anlattıklarında yıldıznameme bakmış hoca ve uğrak yok demiş.Bazı dualar yazıp göndermiş.Ondan sonra korkum bitti ama uyku öncesi ve sonrasılarım bir süre devam etti.
Fakat bir çok konu okuyup öğrendikten sonra (Ki zaten bu sıkıntılarım için hep konu aramaya çalışıyordum)) ben astral denemelerine başladım ve uyku kontrolü,rüya kontrolü vs vs durum düzeldi.Çünkü sürekli kontrolsüz rüya deneyimleri bilinçsiz olduğumuz için uyanacağın anda vede tam uykuya dalacakken problemler yaşıyoruz.Sende başla bir yerlerden ben yıllarca yaşadım ve kimse dinlemez delimisin derler.Doktorlarda psikolojik bulur.Ne demek istediğini şu an çok iyi anladım sinirin sebebide bu.

mcmanaman

Kayıtlı Üye
Normalde bu konulara inanmayan biriydim ancak dediğim gibi bir haftadır doğru düzgün uyuyamıyorum, gece sürekli arkama dönüp bir şey var mı diye kontrol etmek zorunda kalıyorum. Bu konu üzerine biraz internetten araştırma yaptım uğrak denen şey ile ilgili. Söz verdiğimiz, sürekli ertelediğimiz, kendi kendimize son yaparım diyerek yapmadığımız zaman bunu bizlere hatırlatmak için bu yaşadığım şeyleri yaşatabiliyorlarmış tarzında bir şeyler okudum. Toplamda aynı dönemde hala gerçekleştirmediğim 3 tane adağım var, 4-5 yıldır sürekli bir ara yaparım diyerek erteliyorum. Adaklarını yerine getirmeyenlerin başı musibetten kurtulmazmış diye birşey var sanırım. Bununla alakalı olabilir mi bu durum?

Astral seyahat deneyimi olmasa da bildiğim, kendim belirlediğim bir kaç odak noktası ile lucid dream çalışmalarım olmuştu. Ufakta olsa başarılı da olmuştum.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Siz ruhsal bir durum yaşıyorsunuz genelde adak ile ilgili sıkıntılar fiziksel madde üzerinde olur.Örnek maddi kayıplar,kazalar,düşmeler,kırılmalar vs vs.

Bence yaşanan bu uyku durumu uyku ile bedenimiz arasındaki bağ ile bir sorun oldğunu gösteriyor.

Luccinda

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, forumu uzun süredir takip ediyorum, yazmak şimdi nasip oldu. Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

8-9 yıldır uyuma esnasında bazı sıkıntılar çekiyorum. Bu arada uykuya dalmadan, arada da uykuya dalınca oluyor. Uyandığım zamanlar bazen rüya ve gerçekliği ayıramıyorum. Uyandığımda bariz bir şekilde saçma şeyler yapıyorum, görüyorum ancak kontrol edemiyorum. 6-7 yıl önce uyandığımda uyandığımın farkına varamayarak odadaki ampulü yumruk ile patlaşmıştım. Bunun dışında her gece olmasa da çok sık oluyor. Uykuya dalma esnasında bazen kulağımın dibinde silah patlaması gibi çok net bir ses, bazen sanki biri kafama yumrukla vurmuş gibi sarsılma, tokat yemiş gibi sarsılma, bazen de sanki beynimin içi birden kavruluyormuş gibi kafamın kasılması ve birden ısınması 6-7 saniyelik bir hadise yaşıyorum. Geçtiğimiz hafta yatağa yatalı daha 2-3 dakika olmuşken birden odanın kapısına çok net ve yüksek bir sesle vurulma ya da çarpma sesi duydum. Yataktan fırladım, başta evdekilerdir diye düşündüm kapıyı açtım kimse yoktu, hırsız mı acaba evi kontrol ettim hiçbir şey yoktu. Sonra da bayağı bir irkildim ve odamda uyuyamadım, salonda uyudum.

Bu konuyu valideye anlattım o da bu hafta içi bir hoca denen yaşlı bir teyzeye gitmiş. Erkekleri almadığından fotoğrafımı götürmüş ve meseleyi anlatmış. Hocanın dedikleri şu şekilde. "Uğrak var. Geceleri çok sık kötü ve değişik rüyalar görüyor ve sürekli korkuyla sarsılarak uyanıyor. Bu yüzden çok ama çok aşırı derecede sinirli. Hiç bir şeye konsantre olamıyor. Bu yüzden ders çalışma isteği yok ve başarısız oluyor. Geceleri dışarıya çıkıyor mu? -Evet. Gece bir ağacın altında çok uzun süre beklemiş. Okuyacağız, iki tane atletini getir, şeker getir şeker yemiyorsa çerez de olabilir. Siniri büyük ölçüde geçecek" demiş.

Kendimden bahsetmem gerekirse sinir olarak, üstüme tanımam. Bu yüzden ilişkim dahi bitmek üzere. Hiç bir şey yok iken olmadık meselelere sadiselerle patlama yaşayıp sürekli pişman olan biriyim. Tembelim, hiç bir zaman evden çıkasım gelmiyor, özellikle son 4-5 yıldır sürekli depresif bir haldeyim. Bir ara 2-3 yıl hastalık hastası olduğum dönemler oldu. Takıntılı biriyim. Aynı zamanda bu konulara inanmak ve inanmamak arasında kalmış biriyim ancak geçen haftadan beri kapı meselesinden sonra doğru düzgün uyuyamaz oldum, sürekli odada gece irkiliyor ve korkuyorum.

Hocanın söyledikleri konusunda fikri olan deneyimli arkadaşlar var mı acaba ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba bende tamamen olmasada aynı sıkıntıları yaşaya biriyim uyku problemi , sinir halleri ,değil evden ldamdan çıkmak istemedigim hallerim ne için uğraşsam çabalasamda olmuyor olmuyor hep aksilik ne tarafa donsem çıkış yolum yok gibi uyku sırasında kabuslarımda vardı ve en önemlisi ben hep yorgundum uyusamda ne yaparsam yapayım heryanım agrılar içindeydi bende zor bela bir hocaya gittim bana 17 18 yaslarında musallat yaşamışsın dedi ben o yaşlarımda bir şey yaşamıştım doğru ama buzamana kadar devam etmez nasıl oluyor bende bilmiyorum birde yıldızdan bahsetti uçe duşmuş nazark çok çabuk çekiyorsun dedi bu sinir ve yorgunluk olan bitenr sebeb buymuş banada dualar verdi gomulucek yakılıcak evde ve uzerimde tasınıcak birde suya atılan brdua içiyosun birdure birkaç ot gibi birşeyler verdi.Birsure yakılıcak dedi .Bende bilgisi olan birileri vrsa bunları göstermek isterim yakılan kagıtlarda ne yazıyor merak ediyorum .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Bu sadece varlık işi değil gibi görünüyor. Diyelim ki varlık da var işin içinde ama varlık bile olsa başka etkenler oluşmuş.
Size bütünsel bir yaklaşım gerekiyor. Mesela nörolojik tetkikler, bilinçaltı temizliği, hormon testleri, kan gazları kontrolü vs.
Yani sizin durumunuz varlıksaldan çok Dünyevi çözümleri olan Dünyevi problemler gibi görünüyor.
Herkesin yaptığı en büyük yanlış bütün sorunları bir varlığa bağlamaktır. Hele bir de gerçekten kişinin hayatına bedenine %1 bile olsa etki eden bir varlık saptandı mı tamam, her şey varlıktan denilip konu kapanıyor. Geri kalan %99 şikayetin önemi yok gibi oluyor, %1 lik varlık önemli durumuna geliyor, haliyle hiçbir şey de çözülmüyor.

andrah

Kayıtlı Üye
Bunun ufak çaplisini yeni yasadim bende o yuzden chillout a katiliyorum :) kendine beseri bir ihtiyac bul insanin tembelligini alir,kendine dikkat et yani bedenini guclu tutmaya calis spor yapmakta iyi geliyor ufak tefekte olsa bu sekilde bir sure sonra kurtuluyorsun fiziksel etkenlerden Allah sifa versin :)

mcmanaman

Kayıtlı Üye
Cevaplar için teşekkürler ama dediğim gibi normalde bu gibi olaylara çok fazla inanan bir insan değilim. Uğrak var denildiği için doğal olarak aklıma bu geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...