Kütahya’da üniversite öğrencilerine cinler musallat oldu!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

albus

Kayıtlı Üye
Eger yasalara uygun yapmazsak isimizi 2 yildan basliyor cezamiz! Hayatimin baharindayim ben :D hapislerde yatmak istemeyiz hicbirimiz. Peki bu izinler nasil cikar? Ne zaman cikar? Ya da ne zaman basvuracagiz? Bu arada gecenlerde iki madenci metan gazindan olmus! Korkak biri degilim ama dikkat etmemiz gerekenlere dikkat etmeliyiz sonumuz "define aramaya duzgun gittiler yamuk donduler" bir konu basligi olsun istemiyorum la-edri :eek:fftopic: dehset heyecanliyim sanki supernaturaldayiz!!
Bu arada nette define avcilari tarzinda bi forum buldum butun avcilar bi goz atmali cok deneyimlilerde var orada.
Uzman tv bile define nasil aranir tarzinda video cekmis! Kendimi biraz guvende hissettirdi..

Junmen

Kayıtlı Üye
Ben hayatımın baharında değilim umurumda olmaz yardım isteyen olursa izmirden ağrıya kadar neresi olursa gelirim . Daha evvel akara kızılca hamam civarında cin deresi denen bir yere gitmiştim tanıdıklar daha önce buraya gitmiş kazarken cinler bunları korkutmuş bunlarda benim durumumu bildiği için yanlarına çağırmışlardı tabi daha önce gidip cinler tarafından kovalandıklarını söylemiyor adiler :) Neyse gittik hiç kimsenin bilmediği kimsenin kazmadığı yeri 3 METRE derine kadar kazdık ve bulduk !!! Ne mi bulduk naylon Kiler mağazası poşeti içinde içilmiş pepsi kutuları vardı .

Millattan sonra 2002 yılından kalma Kiler Uygarlığına ait antik pepsi kutuları bulmanın heyecanı ile bol bol küfür edip kazma sallamaktan patlayan ellerimizle alkış tuttuk.

albus

Kayıtlı Üye
Ancak chillout 6 kisi en fazla dedi. La- edri, ben, tai, chillout ve nefertiti ile zaten 5 kisi oluyoruz. Kabalik yapmak istemem ama diger kisinin sen olmasinida acikcasi hos olmaz. Bi cadirda kalicagiz, bir muddette olsa beraber yasayacagiz gelen kisi tanidik ve uyumlu oldugunu bildigimiz biri olmali. Bu benim dusuncem, diger gelenlerinde dusuncesine saygi duyarim.

Junmen

Kayıtlı Üye
Ancak chillout 6 kisi en fazla dedi. La- edri, ben, tai, chillout ve nefertiti ile zaten 5 kisi oluyoruz. Kabalik yapmak istemem ama diger kisinin sen olmasinida acikcasi hos olmaz. Bi cadirda kalicagiz, bir muddette olsa beraber yasayacagiz gelen kisi tanidik ve uyumlu oldugunu bildigimiz biri olmali. Bu benim dusuncem, diger gelenlerinde dusuncesine saygi duyarim.

Yok ben illa geleyim diye ısrar etmiyorum olurda bir sebepten dolayı gelmeye cesaret edilemeyecek bir yerlere gidecek kimse bulamayan olursa diye öylesine yazdım . Zaten birşey bulamayacağınızı tahmin ettiğim için gelmesemde olur (böylede moral bozarım işte oh olsun) .

albus

Kayıtlı Üye
Bulmak ya da bulmamak onemli degil. Morelimi bozmadiniz cunku oyle define avcilari varki butun omru boyunca nerdeyse bisey bulamamis cocuklarini okutamamis.. Pro.bi adam bunca yilda bulamiyorsa bizim bulacagimizin garantisi yok. Bu bi arada bulunma,heyecan, adrenalin bi is degil. Is demek onunla gecim saglamak demektir.

Junmen

Kayıtlı Üye
Bulmak ya da bulmamak onemli degil. Morelimi bozmadiniz cunku oyle define avcilari varki butun omru boyunca nerdeyse bisey bulamamis cocuklarini okutamamis.. Pro.bi adam bunca yilda bulamiyorsa bizim bulacagimizin garantisi yok. Bu bi arada bulunma,heyecan, adrenalin bi is degil. Is demek onunla gecim saglamak demektir.

Zaten bende latife yaptım o konuda. Kimsenin hiçbir konuda hevesini kırmak istemem . Zaten kendi elleri ile toprak altından heykel ve sikke çıkaran kişilere bunlar sahte demiştim inanmamıştı üniversiteden birisini bulup göstermiş oda sahte demiş .

Meğer adamlar memleketin çeşitli yerlerine böyle önceden bir şeyler gömüyorlarmış aradan bir süre geçince etrafına kandıra bildiği birilerini bulup buraları kazıp bir şeyler çıkınca işte benim haritalarım gerçek diyerek daha büyük bir hazine bulma vaadi ile uydurdukları haritaları satıp kandırıyorlarmış .

at yarışı gibi birşey bu definecilik aşırı bağımlılık yapıyor.

albus

Kayıtlı Üye
Bu arada hazar dusunmek icin izin istedi ve o da bayagi heyecanli. Eger yule ve urumda gelirse chillout sartinda biraz esneklik yapabilir sanirim :D

Junmen

Kayıtlı Üye
Haberin içeriği ile ilgili bir mesaj yazmak istedim zira konu biraz sapmış . Haberde geçen kişilere ulaşabilen oldu mu haberi yapan kişilere ulaşabilen oldu mu adı geçen hoca zata ulaşan ve bir şekilde durumu teyit eden oldu mu ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Benim çıkardığım liste; kısmen su basmış mağara, normal mağara, kilometrelerce uzayabilen mağaralar, gömülü anıtlar, toprak altındaki yapı, zehirli gazlara maruz kalınabilecek yerler, vahşi hayvanların mesken edildiği girintiler, dehliz gibi unsurlar içeren araştırmaların altından daha kolay kalkılabilecek, potansiyel zararları aza indirgeyecek bir liste. Yani o eksilebilir, değişebilir sıkıntı yok. Neden en fazla 6 kişi? Zaten ekibin %90'ı yukarıda saydığım meskenler için uygun olmayan şartlar taşıyordur bir iki. Sayı arttıkça olası bir durumda yaşanacak paniği kontrol altına almayı zorlaştırır.
Hele de dar yerlerden, karanlık ve dik yerlerden, havayla teması olmayan çok uzun ve kapalı yerlerden, karanlıktan, yükseklikten, vahşi hayvanlardan, varlıklardan kaynaklanacak her türlü stres ve koşulu da en azından şoka girmeden karşılaması gerekir. Yoksa, yardım edilmesi zorunlu 1 kişi, 4 kişiyi hem kendileriyle hem de yardıma muhtaç kişiyle ilgilenmesi durumuna gelir. Allah korusun bir kaza, yaralanma, zehirlenme anında bunun olması başka, durduk yerde klostrofobi ile harmanlanan az oksijenle grubu çok ciddi tehlikeye sokma potansiyeli başka.

Size bir olay anlatayım, sanırım başınıza gelsin istemezsiniz (%100 gerçektir):
3 kafadar hazine umuduyla X yerine giriyor. Tabi teçhizat yok öyle profesyonel. Bildiğin 10 m halat, kazıcı aletler, evden getirilen ekmek arası gıdalar, iki fener, bir el kamerası.. :)
İçeride ilerleyip bir süre sonra gittikleri yerin bitmediğini gördüklerinde geri dönmek istemişler. Tabii ara ara geçtikleri 3 lü 2 li geçitlerin hangisinden geçtiklerini bilmiyorlar işaret yok adam gibi. Yerin dibi mağara. Bazen sürünerek bazen 3 kişi yan yana koşarak ilerliyorsun, bazen iniş bazen çıkış.
Durmadan devam etme kararı alıyorlar geri dönüş yolu kaybolduğu için.

İçlerinden biri, artık yürümek ve uyumakla geçen yerin dibindeki ikinci günde korku şokuna giriyor. Bağırıyor çağırıyort kendini ve arkadaşını bıçaklamaya çalışıyor, çünkü oksijen az, adam karanlıktan korkuyor, ayrıca kapalı mekan korkusu da varmış. 3'ü 1 arada bu adam yüzünden grup ölümden dönüyor dövüp bayıltıyorlar mecburen. 3. gün alakasız bir yerlerden çıkmayı başarmışlar. Çok özet geçtim ama anladınız sanırım.

AJA

Elit Üye
Çok ciddi bir konu sayın chilloutun da anlattığı gibi.Ve sorumluluğuda çok büyük.Bu hadi deyince olucak iş değil.Hele ise mağara gibi yerlerde risk yükseliyor.Ekip profosyenel olmasa bile araç gereç öyle olmak zorunda.Burdan bir ekip çıkarmı bilmyorum ama zor görünüyor.Şahsen ben oksijensiz odada duramazken dar bir yerde durmam mümkün değil :)
Bunun yerine yaza bir kamp daha hoş olabilir .

Junmen

Kayıtlı Üye
Mağara gibi yerlere girmenizi hiç ama hiç tavsiye etmem hem masrafı çoktur sessis modda çalışma özelliği olan bir jenaratör içeri hava sağlayacak borular hava gönderecek dalgıç pompa olası yeraltı zehirli gazlarına maruz kalmamak için oksijen maske tüp takımları . Porofösyonelce uğraşmadığınıza göre bu işlerle canınızı düşünüyorsanız denemeyin .

Bu günkü teknik imkanlar ile bile giremiyorsak zamanında oralara nasıl girmişler nasıl hazine saklamışlar diye soranlar olursa cevabı bende tam olarak bilmiyorum çok çeşitli açıklamalar yapanlarla konuştum

bir mağaranın tepesinden elma kadar büyük delikten aşağı atıyorlarmış diyende oluyor cinler taşımış diyende .

Doğada kamp kurun gezin araştıracak iseniz içeri girdiğinizde gerektiğinde dışarı ile irtibat sağlayabileceğiniz durumları tercih edin . Sürünerek geçebileceğiniz kadar dar bir yerde bayılan yada rahatsızlanan bir arkadaşınızı çıkartmanızın ne yazık ki imkanı çok azdır.

Love Song

Banlı Kullanıcı
Doğru söyleyin aranızdan birsi Indiana Jones değilmi?

4

43887

Yazılanlardan sonra ekipte azalmalar olacak gibi gözüküyor:).Hazine avcılığı ciddi bir iş ve sadece bilgi yeterli olmayabiliyor bazı durumlarda .Bu konularda bilgili deneyimli olmak ön koşul bence, alet edevattan masraflardan bahsetmiyorum. İşin birde ruhsal boyutu da var ...Ayrıca havadar yerlerde bende duramam basar beni.Bence Ajanın dediği gibi yaza kamp daha iyi bir fikir...:)

AJA

Elit Üye
Hazine konusunda başka bir başlık açılabilir. :)
İy forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...