Doğaüstü olaylar neden inançlı kişilerde oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bluEnchanter

Kayıtlı Üye
arkadaşlar mesaj başlığında yazdığım gibi bu doğaüstü olaylar (cin, peri görmeleri vs) neden hep inançlı kişilerin başına geliyor. atesit vr deist bir çok arkadaşım var. hiç birinin başına bu tarz olaylar gelmedi. berbaer bi beyin fırtınası yapalım.

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Arkadaşların rahatsız etmemiştir bir etsinler hem inançları yok hazır yem cinlere.

codzombi

Kayıtlı Üye
inanmayarak kabul etmeyerek zaten duvar örüyorlar. kapıyı kapatıyorlar , fakat yaşaması durumda durumu çok vahim oluyor. inançlı birinde kapı biraz açık ama yaşaması durumunda daha az etkileniyor şahsi görüşüm.

Ü

Üye silindi 38107

İnancsız kişilerde gayet deneyimler yaşayabilir. Ama arkadaşın dediği gibi onlar inanmayarak kapıyı örterler. Yoksa herkesin başına gelebilecek şeyler bunlar.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
İnançlı kişilerden yayılan enerji ile alakalı bu durum bence.

AJA

Elit Üye
Aynen öyle sayın Yara-i yarim .İnançli kişiler farklı ince bir enerji yayarlar.Bu da onlara çok cazip ve sızmak için kolay gelir.Eee sınanmak için de bir neden oluşur herzman.
İyi forumlar :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
arkadaşlar mesaj başlığında yazdığım gibi bu doğaüstü olaylar (cin, peri görmeleri vs) neden hep inançlı kişilerin başına geliyor. atesit vr deist bir çok arkadaşım var. hiç birinin başına bu tarz olaylar gelmedi. berbaer bi beyin fırtınası yapalım.
Kim demiş ateist veya deistin başına gelmez diye, çokça gelmiştir. Hatta bire bir ateist inanca sahip başka bir varlıkla etkileşimleri bile olabiliyor haydi çık işin içinden.
İnançlı kişiler terimini de bir düzeltmekte fayda var. İnançsız hiç ama hiç kimse yoktur.. Ateist bir tanrı varlığının olmadığına inanır, Deist daha çok dinlerin olmadığı inancı taşır vs. vs. kısaca herkes inançlıdır. İşte burada da inanç türleri başlar. :)
İnanmak, çok büyük bir enerji hattıdır ve bu hat verimsiz yerlere bağlanırsa boşa gider. Buradaki enerji diğer boyutlarla etkileşimimizi şekillendirebilen bir enerjidir.
-Nötrlerde (yani o yok bu yok şu yok inancına sahip kişiler) genelde bu bağlantı enerjisi boşa akar, verim %5'lere düşer..
-Yıkıcılarda (yani kötü denilen, negatif eğilimli,başkalarına zarar veren inançlarda) doğru verim beklenemez, dalgalı ve ani iniş çıkışlara sahip bir aktarım ilişkisi olur. Bu aniden voltajın yükselip ampulün fazla ışıyıp bir süre sonra patlaması gibidir. Yani yıkıcı inançlar geçici güç yükselmeleri (voltaj yüksekliği) sağlayabilir ancak sonsuz devinim enerjisinden mahrum olduğundan sonsuz değildir.
-Yapıcılarda (her koşulda barışı, korumayı, paylaşmayı, gözetmeyi,gelişmeyi hedefleyen inançlar) bağlantınız muazzam düzende, en küçük ölçeklerine kadar özenle şekillenmiş bir bağlantı türü olur. Mertebeleri sonsuzdur. Zira sonsuz devinime sahip olan bu yegane enerji, sürekli daha çok boyutlu deneyimlenerek sonsuza kadar mertebeler uzanır. Bu sebepledir ki, mertebenin yükseği alçağı yoktur, zira okyanustaki damlanın okyanusun neresinde olduğunun da bir önemi olmadığı gibi..

La-edri

Kayıtlı Üye
Rasyonalist olan insanlar sipirutal seylere öyle inanmazlar herseyin mantikli bir aciklamasi vardir yoksada o mantik mantiga ugun hale getirirlir.
Ve dava kapanir.
En cok magdur olana akli dengesinde sorun var diye bir mantik üretilir ve bu onlarin mantiksal calisan ic alemlerine tatminkar bir cevap olur.
Yani yasasalarda bunu buradaki üyeler gibi paranormal olaylara baglamazlar, mantiga uygun bir cevaplari olur, tibbi yada ruhsal acidan.

Ama inanci yüksek olan kisiler daha cok yasar, sebebi ise onlari kendi hayal gücleride destekler, inanclari ne olursa olsun illa semavi bir dine mensub olmasalarda, onlarin inanclari kapilari aciyor, cünki red etmek kilit vurmaktir bir yerde.

durubilir

Banlı Kullanıcı
canım benim ataist deist insanlar zaten onlardan diyorlar.genelde muallakta(kararsız) insanlara bulaşırlar, imanlı insanlara yaklaşmakta zorlanırlar.

tenebrum

Kayıtlı Üye
amacları zaten imanı calmak inancsız kişilere neden vakit harcasın ki..zaten ıstedıgını vermiş..onların en haz aldıkları sey bir imanlıyı yoldan çıkarmaktır.bir nevi madalya.en korktukları sey yine imanlılardır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kaç gündür bu konuda düşünüyorum düşünüyorum bir çıkış yolu bulamadım sormadan edemeyeceğim :)

Bu ince enerji konusunda farklı bir söylem duymuştum

Önceki duyumlarımda şöyle deniliyordu " İnce enerji inançlı kişilerde yayılır ama bu inanç dini bir inanç değildir varlıkların varlığına dair bir inançtır bu "
ama daha sonraki özellikle bazı mabet yetkililerinin yorumlarında dini inancı olanlardan yayılır bu ince enerji dediler.

Benim kafam bayağı bir karıştı ara sıra ibadet edesim geliyordu ediyordum şimdi edemiyorum.

Bilgili birisi beni aydınlatırsa çok mutlu olucam.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Doğa üstü olaylar, kehanet yetenekleri, kinezi yetenekleri, ölüm sonrası deneyimler, astral seyahat, uzaktan şifacılık, ruhsal bağlantılar, bedensiz varlık deneyimleri ve bunlar gibi daha pek çok konudan bahsedebiliriz. Bu tür yetileri ve deneyimleri olan kişilerin benzer ya da yanı inançlara sahip olduklarını söyleyemeyiz. Ateist, Deist, Pagan, Hristiyan, Şaman Budist ya da Müslüman olabilirler. İnandıkları ve inanmadıkları çok farklı olabilir. temelde mantık hatası olan bir soru. Chillout güzel bir şekilde açıklamış.

Benim takıldığım asıl nokta gelen yorumların ne kadar dar bir bakış açısı ile yapıldığı ile ilgili. Sanki doğa üstü deneyimler hep varlıklarla ve kötü varlıklar ilgiliymiş gibi bir anlayış var. Bu anlayış ciddi oranda hatalı. Onlarca doğa üstü deneyimlerin sadece tek bir tanesi bedensiz varlıklarla ilgili. Bedensiz diye basitçe ifade ettiğimiz bu varlıklarda kendi içlerinde yüzlerce farklı özelliğe ayrılıyor. Bu tür deneyimlerin çoğu bedenli varlıklarla ilgili pek çoğu sangı ve pek çoğu yanlış inanç sisteminden kaynaklı olarak kişinin kendi algısı.

Sadece gerçek ve bedensiz varlıkların olduğu deneyimlere bakarsak eğer. Rehber varlıklar var, meleksi varlıklar var, şifacı varlıklar var, kutsal ruhlar var. Cinler üçüncü boyuta ait bedensiz diye bileceğimiz onlarca varlıktan sadece bir tanesi. Cinlerin kendi içlerinde farklı klanları var. Sanki sadece cinler var ve bu cinler durmadan insanlarla uğraşıyor gibi ciddi anlamda sorunlu bir algı var. Tengri (Şamanizm diyoruz günümüzde) inancında her şey ruhlara bağlanır, iyi ve kötü başımıza gelen her şeyin sebebi bu ruhlar olduğuna inanılır. İslam inancında ki cin kavramı ile birlikte Tengri dininden getirdiğimiz pek inanç gibi o eski hikayeleri de getirdik ve İslam inancı ile birleştirdik. Bunlara ek olarak korkunun sağladığı güç nedeniyle çocukları ve insanları korkutarak bir düşünce ya da inanca daha çok bağlanmalarını ve istenileni daha kolay yapılmasını sağlamak için kullandılar. Bu ve buna benzer durumlar şuan ki algıyı oluşturdu maalesef.

pek çok bedensiz varlık türü insanları çok sever. bazı türler sadece insanlara hizmet etmek için vardır bazı türler insanın evrenin plana sadık olarak ilerlemesi için yardım eder. bazı varlıkların insanlarla hiç bir ilişki olmaz. bazı varlıklar insanların yoğun duygularından beslenir. Bu varlıkların bazılarının iyi ve kötü amacı yoktur sadece görevlerini yaparlar. Bazı varlıklar iyi ya da kötü değildir doğalarına göre davranırlar. bazı varlıklar iyi ya da kötü seçimler yapabilirler. Bazı varlıklar saf iyilik ve saf kötülük için hakaret ederler.

Şimdi bir insan çok heyecan ürettiğinde, çok korktuğuna, çok sevdiğinde varlıklar etrafına izlemek için, hoşlarına gittiği için ya da o yüksek duygudan beslenmek için kişilerin yanlarına gelebilirler. Sevişen iki insanla, ağlama duvarında ibadet eden bir Yahudi'nin ürettiği enerji arasında fark olsa da varlıklar için ikisi de ilgi çekicidir. Şimdi bir materyalist ile bir dine inanan insanları ele alalım. Biri duygudan çok düşünce üretecektir. duyguları yerine mantığını daha çok kullanır sadece dünyevi olaylara karşı bir duygu oluşturur. ( konuyu anlaşılır kılmak için genelleme yapıyorum herkes aynı değildir) bir dine inana kimse, bilmediği, görmediği, duymadığı dokunmadığı pek çok şeye karşı yoğun duygular üretir. bu yoğun duygular, günlük yaşamını ve seçimlerini de etkiler bu nedenle de daha fazla duygu ürettiği için varlıkların daha çok ilgisini çeker. Her türden varlığın sadece cinlerin değil ve cinler özgür iradeye sahip varlıklar olduğu için iyi ve kötü seçimleri vardır salt iyi ya da salt kötü değildirler buraya dikkat ediniz.

Seks işçisi bir kişide pek çok yoğun duygu üretir buda varlıkların ilgisini çeker. Temelde büyük farklar olmasa fazla duygu üretmesi açısından bir dine inanan ve yaşamını ona göre şekillendiren kişiler varlıkların daha çok ilgisini çeker diye basit bir yorum yapabiliriz. Bu soru sitemizde belki onlarca kere soruldu ve onlarca kez cevaplandı. yeniden bir cevap yazmayı düşünmüyordum. Eskiden ibadet ederdim site yönetiminin bazı açıklamalarından sonra ibadet etmiyorum cümlesini okuduktan sonra yazmaya karar verdim.

İbadet varlıkların ilgisini çeker, meditasyon ve hipnoz seansları da yanı şekilde. Buna benzer açıklamalar bir kişinin ibadetten uzaklaşmasına neden oluyorsa ciddi olarak varlıklar ile algısının değişmesi gerekir. Bu konuda korkuları olan bir kişinin bilinçaltına ciddi olumsuz kodları vardır ve bunlar psikolojik ve fizyolojik sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Site yönetiminden bir kişi varlıkların sadece kötü olduğunu ve kötü şeyler yaptığını asla söylemez. İbadet varlıkların ilgisini çeker sözünü okuduğunuzda aklınıza meleksi varlıklar, o dine mensup cinler, rehber varlıklar ya da şifacı varlıklar da gelmiyor sadece kötü varlıkların o eylemi yaptığında geleceklerini düşünüyorsanız bu konuda bilinçaltı uzmanından yardım alınız ve kötü varlıklara maruz kalma korkusunun temizlenmesini isteyiniz.

Diğer pek çok din İnsanı özel bir noktaya koymaz. İslam dini ise insanı çok önemli bir noktaya koyar. Kutsal olarak atfettiği tüm ögeleri de aynı şekilde yüceltir. Bu yüzden Eğer İslam inancına sahipseniz belkide yeryüzünden en az korkan kişiler olmanız gerekirdi.

Kısaca doğa üstü deneyimler yaşamakla inançların bir ilgisi yoktur. Bazı varlıklarla ilgili deneyimlerin inancı kuvvetli insanlarda daha çok görülmesinin sebebi, gerçekten olmasından çok inanmalarından kaynaklanır. yani aslında gerçekte olan başka bir şey iken onlar varlıklara yordukları için daha fazla örnek vardır. İnanç yüksek duygu içerdiği için tüm varlıkların ilgisini çeker. bu ilgisini çekme durumunun büyük bir bölümü sadece izlemek ve beslenmektir. Evren sizi beslediği gibi sizlerde evrene ait varlıkları besleyebilirsiniz. bu son derece normal. Parazit varlıklara maruz kalma, bir varlığın sizin alanınızda yaşaması ya da musallat durumlarının inançlarla bir bağlantısı yoktur.

Alkol, uyuşturucu madde kullanımı ( bunların bazıları psikiyatri ilaçlarıdır.) körü varlıkların daha çok gelmesine daha çok sebep olurlar. O yüzden korkmayın ve dini inançlarının gereği olan ibadet ne ise onu yapın. Unutmayın inandığınız dine göre inandığınız yaratıcının karşısına çıktığınızda başkaları değil siz hesap vereceksiniz çünkü siz özgür iradeye sahip varlıklarsınız. aynı şekilde korktuğunuz varlıklar gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...