parapsikolojik deneyler

albus

Kayıtlı Üye
[video=youtube;rwujs_PY-0A]http://www.youtube.com/watch?v=rwujs_PY-0A[/video]

La-edri

Kayıtlı Üye
Gecenlerde ebola virüsü hakkinda bir dokumentasyon izlemistim, bir cok ülke bu virüsün asisini aramakla medyayi meskul ederken, asil asinin patentinin Pentagon'da olsugunu söylüyordu.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bunlar çok ilkel kalmış teknikler, zaten bu sebeple Nat Geo. gibi kanallarda izlenebiliyor. :)
Artık üst düzey kritik teknolojilerle deney ve çalışmalar yapılıyor. Sadece bu tür çalışmalara özel en az 2 adet uydu/uzay platformu kuruldu ve şuan aktif.
Buna gemi, denizaltı, uçak, özel kara harekat merkezleri, bunları yöneten personeli de eklersek çok ciddi maliyetli bir sistem karşımıza çıkar. Birileri bu konuyu çok ciddiye alıyor ve çalışıyor. Öyle ki devletin, silahlı kuvvetlerin büyük bir bölümü de bunlardan haberdar değil. Zira hava kuvvetleri veya deniz kuvvetlerine ait araçlar kullanılıyor. Bunları gizlemek mümkün değil, çok ciddi bir bütçe bu. Çok açık ki orduya ve istihbarata fatura edilip envantere geçirilen bu teçhizatlar, daha sonra iç kurumsal yazışmalar ve kurumlar arası anlaşmalarla çok başka kurumlarda hizmete sokuluyor. Yoksa gemiyi uçağı almakla iş bitmiyor. Sürekli değişen yedek parçalar, standart kontroller, testler, yakıt, personel ödemeleri gibi önemli kalemlerin, düzenli yasal faturalarla sağlanması gerekir. Burada milyarlarca dolardan bahsediyoruz.

Benim bildiğim kadarıyla:
1 Adet nükleer denizaltı (elektronik iletişim ve savunma için envantere katılmış, hangisi olduğunu bilmiyorum)
3 Adet çeşitli ebatlarda gemi. 1'i elektronik harp için modernize edilmiş, 1'i kuru yük gemisi görünümlü, diğerini tanımlayamıyorum görüntüsü değişken ilginç teknolojiler barındırıyor
1 Adet EC 130Q**
7 Adet (en az) kara yönetim, test-deney, ar-ge vs. yerleşke
2 (en az) uydu/uzay paltformu

Yukarıdaki liste daha buz dağının görünen yüzü. Bu görünen bile çok ciddi bir maliyettir.

**Bu tip uçaklardan 18 adet var ve asıl görevleri kıtalar arası balistik füze atabilen denizaltıların iletişimini sağlamak. Bu demektir ki, Abd nükleer saldırıya da uğrasa, meteor da düşse, bütün iletişim de yok olsa, bu uçaklar sayesinde aynı anda 280 küsür farklı hedefe nükleer saldırı yapabilirler. EC 130Q sınıfı uçakların ne kadar değerli ve stratejik öneme sahip olduğunu anlayabilmeniz için yazdım.

birkangs

Kayıtlı Üye
Sayın chillout siz bu yazdıklarınızı durugörü yeteğinizlemi gördünüz yoksa araştırmamı yaptınız merak ettim ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sayın chillout siz bu yazdıklarınızı durugörü yeteğinizlemi gördünüz yoksa araştırmamı yaptınız merak ettim ?[SIZE=2,5][/SIZE]
Bunun cevabı bende kalsın, anlayışınız için teşekkür ederim.