Bu bir yetenekmi ? Şifozreni belirtisimi ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 15237

Merhaba . Bazen baktığım bir nesne beni çok değişik hallere sokuyor bu herhangi birşey olabiliyor çok değişik oluyorum yani anlatılamaz sanki iki göğüs kafesimin arasında birşeyler oluyormuş gibi bir hisse kapılıyorum o an . Bununla ilgili size bir örnek verim belki size saçma gelebilir gülebilirsiniz ancak inanın bende bu duruma anlam veremiyorum geçen gün bir inşaatın balkonunu gördüm balkona sanki ışık vuruyormuş gibi gözüküyor orayı gördüm ve bu dediğim olayı yaşadım . Bu dediğim olay bazı insanlardada oluyor işte insanın kokusundan olsun o anki hallerinden davranışlarından olsun bir anda çok değişik oluyorum bu bir yetenekmidir ? yoksa psikolojik bir sorun mu ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kesin bir bilgim yok sadece mantıki olarak söylüyorum bakım yaptırarak bu durumun ne olduğunu öğrenebileceğinizi düşünüyorum
urum'a veya yule'ye sormanız gerekir.

Ancak bu durumunuza uzaktan anlam verebilmek zor mesela bazı çalışmalar yapıyormusunuz bilmiyoruz
bu konudada bilgiler verirseniz bilen birileri biraz daha fazla yardımda bulunabilirler
sadece ben şöyle şeyler görüyorum yazısını okuyarak bu bir yetenektir veya siz şizofrensiniz demek zor olucaktır diye düşünüyorum.

Ü

Üye silindi 15237

Bu konularla ilgili herhangi bir şekilde çalışmam yok .

ruban

Kayıtlı Üye
Daha fazla aç konuyu mesela namaz kılarken ne yaşıyosun

Ü

Üye silindi 15237

Herhangi bir şekilde anormallik yaşamıyorum Dediğim gibi belirsiz anlarda yaşıyorum yani bir anda olan birşey zamanı saati belli olmuyor

ruban

Kayıtlı Üye
Işık süzmesi veya bireye bakarken parıltılar cisimlerin şekil değişimi gördünmü? ??

Ü

Üye silindi 15237

Nadiren sanki flaş patlıyormuş gibi bir ışık gördüğüm oluyor bu eskiden daha çok olurdu ancak şuanda çok nadiren oluyor

ruban

Kayıtlı Üye
Birine odaklandıgın da insanların suretleri irenç suretleri dönüştünü gördünmü? ??

Ü

Üye silindi 15237

Hayır şuana kadar öyle bir durum yaşamadım .

ruban

Kayıtlı Üye
Etrafında bir cini olabilir ve yarı keşif sahibi olabilirsin ve kalp Çakran ve alın Çakran dengesiz olabilir yaş kaç şuan

ruban

Kayıtlı Üye
Taminim dogrusa daha çok şey yaşıcaksın kalbin onların görürken bir hoş oluyor dimi sanki içine birşey kıpır dar gibi ve doluyar gibi

Ü

Üye silindi 15237

Nesne veya nadiren insan görünce dediğiniz gibi oluyorum

kıvep

Banlı Kullanıcı
Yolda gördüğün bir yere bakarkende bu oluyormu, aniden oraya bakma ihtiyacı hissediyormusun, daha önce gördüğün ve aklında bu şekilde takılmış yerler var mı?

Ü

Üye silindi 15237

Yolda gördüğün bir yere bakarkende bu oluyormu, aniden oraya bakma ihtiyacı hissediyormusun, daha önce gördüğün ve aklında bu şekilde takılmış yerler var mı?

Bu olayın tam olarak nerde gerçekleşeğini tahmin edemiyorum bu yolda yürürkende olabiliyor evde otururkende

kıvep

Banlı Kullanıcı
Yaşadığınızı tam anlayamadım, ben gördüğünüz bir yerin (fiziksel ortam, yoldaki bi ev, bir ağaç, sokak vs) sizde bir tepki oluşturduğunu düşündüm. Yaşadığınız şey gördüklerinizden bağımsızsa bilemiyorum malesef...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence yapabileceğiniz en iyi şey kendinize bakım yaptırmak.
burada kim nekadar şey sorarsa sorsun tahminden öte cevaplar alamazsınız
eğer bir hastalık yaşıyorsanızda erkenden önlem almaya başlarsınız.

kaptanblack

Kayıtlı Üye
Birine odaklandıgın da insanların suretleri irenç suretleri dönüştünü gördünmü? ??

Bahsettiginiz iki seyide bazen ben yasiyorum bazi kisilerin yuzune baktigimda onlari cok tuhaf gorup hemen yanindan uzaklasmak istiyorum hemen uzaklasiyorum bazen bu mekanlar icinde gecerli oluyor mesala bir yere giriyorum oradan bir an once kendimi disari atmak istiyorum zaten kalamiyorum orada hemen cikiyorum ne demek oluyor bunlar bilginiz varsa aciklarmisiniz

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba . Bazen baktığım bir nesne beni çok değişik hallere sokuyor bu herhangi birşey olabiliyor çok değişik oluyorum yani anlatılamaz sanki iki göğüs kafesimin arasında birşeyler oluyormuş gibi bir hisse kapılıyorum o an . Bununla ilgili size bir örnek verim belki size saçma gelebilir gülebilirsiniz ancak inanın bende bu duruma anlam veremiyorum geçen gün bir inşaatın balkonunu gördüm balkona sanki ışık vuruyormuş gibi gözüküyor orayı gördüm ve bu dediğim olayı yaşadım . Bu dediğim olay bazı insanlardada oluyor işte insanın kokusundan olsun o anki hallerinden davranışlarından olsun bir anda çok değişik oluyorum bu bir yetenekmidir ? yoksa psikolojik bir sorun mu ?
Ne bir yetenek ne de mental rahatsızlık bulgusu yok anlattıklarınızda, bunu dışında başka bir şey varsa belirtmediğiniz için bilemiyorum. Mental rahatsızlık uzmanı değilim de şizofreni olduğunu sanmıyorum.

BROWNEAGLE

Banlı Kullanıcı
iyi geceler arkadaşım sana 2 şıklada bunun açıklamasını yapabilirim .
1- psikolojik bir sorun olarak belirttiğin de haklı olabilirsin ve çoğu insan bazı nesnelere bakarak bir şeyler görebilmekte ve bunu gözünde büyütebilmekte ayrıca etkilenebilmektedir.
şizofreni çok farklı bir konu olmakla beraber şizofreni belirtilerini küçük bir araştırmayla bulabilirsin ve önlemini almazsan şizofreni ileride sana çok büyük sıkıntılara sokabilir.
2- Her zaman yalnız olmamakla beraber zamanının çoğunu Yalnız bir insan olarak geçirdiğini düşünüyorum . Yalnız kaldığında sürekli etrafa kolaçan ettiğini düşünüyorum ve her hangi bir sese veyatta her hangi bir ışığa cisme anında tepki verdiğini düşünüyorum .
Senin aklından geçen şeyleri önemsediğini düşünüyorum ama doğru olan yine senin bildiğindir.
her zaman yaptıklarını devam ettirmen en doğru olandır arkadaşım teşekkürler.