Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şamanik Güç Hayvanınız Hangisi...?

Yer
    Ankara
    Rep Puanı : 6653
    Ettiği Teşekkür
    1.351
    1.022 mesaja 3.341 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    59

Standart Şamanik Güç Hayvanınız Hangisi...?

Şamanizme göre, herkesin en az bir tane 'güç hayvanı' bulunuyor! Sizin güç hayvanınız hangisi?

Binlerce yıllık şaman geleneğine göre, herkesin en az bir tane rehber hayvanı bulunmaktadır! Çeşitli yollarla karşınıza çıkabilen bu 'güç hayvanı', size yol göstermek için vardır!
    Güç hayvanları genellikle rüyalarda, meditasyonda ve vizyonlarda gözükür. Birden fazla güç hayvanınız olabilir.
    Belirli bir zamandaki güç hayvanınız yaşam yolunuzun değişmesi ile değişebilir.
    Güç hayvanları kişinin duygusal ihtiyaçlarına göre şekillenir. Koruyucu olarak, korkularımızı bastırır ve güç verir.

Güç hayvanı kavramı evrenseldir ve tüm kültürlerde bulunur.
    İlkel kabilelerde Güç hayvanı bir totem olarak tasvir edilir, kabilenin ve ailenin farklı Erk hayvanları olabilir.

Bir şamanın ilk öğrenmesi gereken şey başka dünyalara seyahat etmek, sonra da kendi Güç havyanı / totemini bulmaktır.
    Bir şaman için bu bilgiler uzun bir eğitime başlamak için zorunludur.

Güç hayvanı genellikle örtülmüş, en derinde ki siz'i yansıtır ve bu dünyada ihtiyacınız olan nitelikleri kendinde barındırır.
    Kişisel Güç havyanınız (ailevi, klan veya kabile Güç hayvanının aksine) kişisel ihtiyaçlarınıza göre yaşam boyunca birkaç kez değişebilir.
    Keyifsiz olmanız, bu hayvanınızın sizden uzak olduğunu, geri getirilmesi veya bir değişiklik yapılması gerektiğini gösterir.

Şamanik inanca göre, ilk ruhsal yolculuğunuza çıktığınızda, toteminiz veya Güç hayvanınız olduğunu iddia eden ruhlarla karşılaşırsınız.

Başlıca güç hayvanları ve simgeledikleri 'güç özellikleri' ise şunlardır:

Eklenti 6157

ANTİLOP: Eylem, Çeviklik ve Kurban
    ARMADİLLO: Emniyet, Sınırlar ve İlaç
    ARSLAN: Bilgelik ve gücü temsil eder. Kalp merkezli liderlik yeteneklerini size getiriyor. Aile, güç, enerji, cesaret, koruyucu.
    AT: Özgürlük, dayanıklılık, hareketlilik, seyahat, güç.
    ATMACA: Görme yeteneğini temsil eder. Haberci, sezgi, zafer, şifa, asaleti, hatırlama, arınma.
    AYI: İçgözlem, içgüdüsel, şifa, güç, egemenlik, çalışkan, cesaret, irade, kendini koruma.
    AYI PENÇESİ: Güç ve Yönetim
    BALİNA: Bilgelik ve Tedarikçi
    BAYKUŞ: Bilgeliği temsil eder.Gizli şeyleri görebilme olanağı verir. Basiret, içgörü, haberci
    Eklenti 6156

BUFALLO: Kutsallık, Yaşam ve Bereket
    ÇAKAL: Kendi hatalarını tanımaya ve kendine gülmeye yardımcı olur. Bilgelik, gizlilik, kurnazlık.
    DAĞ ASLANI: Liderlik gücü sağlar ve hayatınızı sorumluluğunu üstlenmeye teşvik eder. Saldırganlık, güç, Cesaret, Liderlik ve Önsezi
    DENİZ ATI: Güven ve Zarafet
    DOMUZ: Güneşin yaşam kaynağını, güney’i ve ateşi sembolize eder
    EJDERHA: Uzun Ömür, Sonsuzluk, Bilgelik ve Uzayda hareket
    ELK (Geyik): Güç ve Çeviklik
    FARE: Araştırma, Buyurmak ve Organize etmek
    GELİNCİK: Dayanıklılık, Enerji, Yaratıcılık ve Gizlilik
    GEYİK: Güzellik, Şefkat ve İyilik
    HİNDİ: Çömertlik, Yaşam kaynağı ve Paylaşımcı
    KAPLAN: Güç getirir.Cesaret ve enerji.
    KAPLUMBAĞA: Terbiye Eden, Koruyucu ve Anne Enerjisi
    KARGA: Sezgi ve kişisel bütünlük. Değişim, yaratıcılık, manevi güç, enerji.
    KARINCA: Toplumsal zihin, Sabır ve Eylem
    KARTAL: İlahi Ruh ve Yartıcıyla bağlantı, haber alma, yenileme, cesaret, ruh, şifa, yaratılış, özgürlük aydınlatma ve risk alıcı.
    KEÇİ: Yeni zirveler arayan, çeviklik, bolluk, bağımsızlık.
    KEDİ: Şifa, büyü, gizem, zeka, görünmeyeni görme gücü, rüyada koruma sağlar.
    KELEBEK: Dönüşüm ve değişiklikleri kabul etme yeteneği gösterir Başkalaşım, dönüşüm, zarafet.
    KERTENKELE: Bilinçaltı ile bağlantılıdır ve korkuları bilinç üstüne getirir. Koruma, görme, kendini koruma, gizli savunma.
    KOKARCA: Şeref, Huzur ve Güçlendirme
    KOKOPELLİ: Doğurganlık, Müzik ve Zevk (Efsanevi biri)
    KÖPEK: Soyluluk, Sadakat ve Öğretmen
    KÖPEKBALIĞI: Avcı, Kurtuluş ve İntibak
    KUĞU: Zerafet, Denge ve Masumiyet
    KUNDUZ: İnşaat ve Koruyucu
    KURBAĞA: Suyun Enerjisi
    KURT: Kurt iç öğretmeni gösterir. Bu hayat yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. Bilincin gizli yollarını keşfetmek. Sadakat, azim, başarı, sezgi ve ruh.
    KUZGUN: Habercidir. Görücülük verir. İç gözlem,cesaret, kendini tanıma ve sihir. Bilgelik, büyü, şifa, yaratma, yeniden doğuş.
    OKLU KİRPİ: Masumiyet, Dost Canlısı ve Güven
    OPOSSUM: Oyalama, Strateji ve Aldatıcı
    ÖRÜMCEK: Yaratıcılık ve kaderi dokumayı temsil eder. Her şeyi mevcut geleceğiniz için belirlemenizde yardımcı olur.
    PORSUK: Yeraltı ve büyü. Yaratılışın gizemi, bitki ve hayvan ruhları, korkusuzluk, cesaret, saldırganlık, güven, kendini ifade etme gücü.
    PUMA: Başka dünyalara seyahat, zarafet, sessizliğin gücü.
    SİNCAP: Tertipçi ve Toplayıcı
    SİNEKKUŞU: Haberci ve Sonsuz
    SİYAH PANTER: Çok eski ve güçlü ruh kılavuzdur. Astral seyahat,koruyucu enerji, ölüm ve tekrar doğum, saldırganlık.
    SU SAMURU: Rehberlik yeteneği, ruhsal duyarlılık, sadakat, oyunculuk, kehanet, dişil şifa bilgeliği.
    ŞAHİN: Haberci, Sezgi ve Anlayış
    TAVŞAN: Korku, Çekingenliki Sinirlilik ve Alçakgönüllülük
    TİLKİ: Kurnazlık, Çeviklik ve Zeki
    TİMSAH:Oldukça güçlü bir hayvandır. Yaşamda kalabilme gücüne sahiptir. Koruyucu ve baskındır. Annenin yavrularını koruması gibi. Eğer rehber hayvanınız timsah ise sizi güçlendirecektir ve zorluklara karşı dayanma gücü verecektir. Doğanıza uygun bir hayata doğru sizi yönlendirecektir.
    TURNA: Yalnızlık ve Bağımsızlık
    VAŞAK: Sır tutucu, Koruyucu ve kılavuz
    YARASA: Şamanik ölüm ve yeniden doğuş, başlangıç, geçmiş hayatlar, yeni fikirler, görünmezlik, sır.
    YILAN: Zekilik, yeniden doğuş, dönüşüm, başlangıç ve bilgelik...
    Eklenti 6158

YUNUS: Şefkat ve Oyun enerjisi
    YUSUFÇUK: Hayal ve Üstünlük
    alıntı

'' Ruhlarım kuşlar gibidir ve kanatları ve vücutları rüyalarımdır. Ruhlara sahibim ben, ruhlar bana sahip.Bana, bana...''

2. 10 kişi *nefertiti* üyemize teşekkür etti:
    arzirumi (02.08.2016), blcknghtmr (11.01.2015), DarkMage35 (03.04.2017), fransula (02.08.2016), nazom (26.12.2014), Necromancer357 (04.02.2017), Tai Chi Chuan (09.10.2014), ufukalper (02.11.2014), Xphoenix (06.01.2015)

Rep Puanı : 17990
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 109 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    154

Benim ''Örümcek-Yılan-Kartal-Aslan-Kurt-Yunus-Ejderha'' sırasıyla böyle oldu..

ÖRÜMCEK: Yaratıcılık ve kaderi dokumayı temsil eder. Her şeyi mevcut geleceğiniz için belirlemenizde yardımcı olur.
    YILAN: Zekilik, yeniden doğuş, dönüşüm, başlangıç ve bilgelik.
    KARTAL: İlahi Ruh ve Yartıcıyla bağlantı, haber alma, yenileme, cesaret, ruh, şifa, yaratılış, özgürlük aydınlatma ve risk alıcı.
    ARSLAN: Bilgelik ve gücü temsil eder. Kalp merkezli liderlik yeteneklerini size getiriyor. Aile, güç, enerji, cesaret, koruyucu.
    KURT: Kurt iç öğretmeni gösterir. Bu hayat yolunuzu bulmanıza yardımcı olacaktır. Bilincin gizli yollarını keşfetmek. Sadakat, azim, başarı, sezgi ve ruh.
    YUNUS: Şefkat ve Oyun enerjisi
    EJDERHA: Uzun Ömür, Sonsuzluk, Bilgelik ve Uzayda hareket

Rep Puanı : 6196
    Ettiği Teşekkür
    1.074
    1.280 mesaja 2.952 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    63

Şamanik hayvan belirlemek için şaman olmak gerekmez mi ?

Rep Puanı : 9914
    Ettiği Teşekkür
    898
    568 mesaja 1.623 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    81

Alıntı yare-i yarim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Totem hayvanıyla şamanik bir ritüel yapmak için Şaman olmanız gerekir. Ancak herkesin hayatında karakteri ve sembolizması itibariyle örnek alması,yararlanması gereken hayvan ruhu vardır. Bu da dışarıda garip tesadüflerle Sıkça karşılaşmanız veya rüya yahut meditasyon denemeleriniz sonucu ortaya çıkar. Yukarıdaki hayvanların gördüğüm kadarıyla ÇOĞU kültürde anlamı benzeşmektedir.

“Ay’ın kadim dilini kim biliyor şimdi?
    Ve kim konuşuyor Tanrıça’yla hala?
    Şimdi sadece taşlar hatırlıyor ayın çok eskiden bize anlattıklarını
    ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi .”

6. 4 kişi Lavander üyemize teşekkür etti:
    *nefertiti* (09.10.2014), Necromancer357 (04.02.2017), Tai Chi Chuan (09.10.2014)

Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    8
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    16

Kendi güç hayvanımızı nasıl bulabiliriz?

Ol, yap, sahip ol...

Yer
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    1.351
    Tecrübe Puanı
    59

Sevgili Gümüş'ün açtığı konuyu okuyup, uygulayabilirsiniz ...Sevgiler...
    http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=24577

'' Ruhlarım kuşlar gibidir ve kanatları ve vücutları rüyalarımdır. Ruhlara sahibim ben, ruhlar bana sahip.Bana, bana...''

9. 3 kişi *nefertiti* üyemize teşekkür etti:
    DarkMage35 (03.04.2017), Necromancer357 (04.02.2017), Tai Chi Chuan (09.10.2014)

Rep Puanı : 17990
    Ettiği Teşekkür
    0
    38 mesaja 109 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    154

Alıntı yare-i yarim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ''Şaman/Kam'' nedir ne değildir onu anlamamız lazım. Kısaca ve özetle, evrensel bedenli ve bedenli varlıkların enerjilerini algılayabilen, bunlarla etkileşime girebilen kişidir. Evet çok yüzeysel bir tanım ancak özeti budur. Günümüzde bir çok insan ve bu sitedeki bazı insanlar da, yazdığım bu temel prensipte şamandır. Tabii ki tam bir Şaman/Kam ünvanı daha fazlasını gerektirir. O ayrı bir konudur. Söylediğim temel prensipte Şaman/Kam olmak demek zaten bu canlıların taşıdıkları enerjilerle etkileşime girebileceği anlamı taşır. Zaten buradaki konu o hayvana dönüşmek değil, belli bir dönemde tesiri altında olduğunuz enerji dalgalanmasının o an hangi hayvana, canlıya, varlığa benzediğiyle alakalıdır. Kişinin o dönemindeki enerji dalgalanma türü o hayvanın enerji eşleşmesine uyması sonucu imgeler şekillenir. Evrende her şey bir birine benzer ve teklik ilkesinin bir sırrı da zaten budur. Yaşam boyunca saniyelik veya kırk yıllık bir periyodda, enerji eşleşmesi bakımından güneşe de dönüşürsünüz, kara deliğe de, japon balığına da.. Yani mevzu sadece hayvanlarla da sınırlı değildir.

Alıntı Lavander Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Totem hayvanıyla şamanik bir ritüel yapmak için Şaman olmanız gerekir. Ancak herkesin hayatında karakteri ve sembolizması itibariyle örnek alması,yararlanması gereken hayvan ruhu vardır. Bu da dışarıda garip tesadüflerle Sıkça karşılaşmanız veya rüya yahut meditasyon denemeleriniz sonucu ortaya çıkar. Yukarıdaki hayvanların gördüğüm kadarıyla ÇOĞU kültürde anlamı benzeşmektedir.
    Sevgili Lavander dediklerimi çok güzel özetlemiş size, ben biraz daha açtım. Zaten çoğu kültürde de benzer anlam taşıması da, söz konusu sayılan enerjilerin her yerde hemen hemen aynı olarak algılanmasındandır. Mesele evrenseldir.

11. 3 kişi dmkol üyemize teşekkür etti:
    *nefertiti* (09.10.2014), Lavander (10.10.2014), Necromancer357 (04.02.2017)

Yer
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    1.351
    Tecrübe Puanı
    59

Benim rüyalarıma ve çalışmalarıma rastlayan ve sürekli kendini gösteren hayvanlarım :Timsah,Köpek,Kuzgun,Kuğu,Kedi,Fil, şimdilerde gördüğüm, cinsini bilmediğim bir kuş türü .Hepside sıralı olmasa da değişim dönüşüm şeklinde karşıma çıkmaktalar...

Rep Puanı : 1139
    Ettiği Teşekkür
    677
    318 mesaja 487 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    31

Bende meditasyon yaptım ve hiç ummadığım bir hayvan gördüm gergedan tek boynuzu vardı ve önce bir çayırda binlerce gergedan vardı sonra bir tane kaldı çok ilginç bana baktığını gördüm çok güçlüydü anlamını da buldum burada yazmıyor ancak başka bir sitede okudum
    Gergedan:Herşeyin yolunda olduğu duygusuyla ayaklarınızı toprağa sağlam basmanıza yardımcı olur.Tazelenmek istediğiniz,yeniden canlanmak istediğiniz zamanlarda gergedandan yardım isteyin.Toprakla bağlantı kurmanızda ondan destek alın.Koruyucu ve içsel kaynakların kullanılmasında yardımcıdır. Eğer gergedan gören arkadaşlar varsa yorumunu paylaşayım dedim

""ACTURIAN""

14. Bulut_atlası Üyemize teşekkür edenler:
    DarkMage35 (03.04.2017)

Rep Puanı : 15
    Ettiği Teşekkür
    6
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    18

yazıyı okurken zihnimde birdenbire bir tavşan belirdi işin ilgincide özelliklerden bana en yakın olanı

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)