Rüyada olduğunun farkında olmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Revolution01

Kayıtlı Üye
tekrardan merhaba.sadece meraktan soruyorum detaylı bir konuya denk gelemediğim için konu açmak istedim.
İstisnasız 10 rüyamdan 9 unda rüyada olduğumun farkında olarak rüya görüyorum rüyada olduğumu biliyorum fakat olayın gidişatına dair özgür irademle hareket edemiyorum ama rüya içerisinde olduğumun bilinçli şekilde farkındayım.mesela kötü bir rüya görürken duruma müdahale etmek istiyorum fakat asla sesim çıkmıyor konuya etki edemiyorum yazılmış senaryoyu kuzu kuzu oynuyorum.
Dediğim gibi sormakta bir amacım niyetim yok sadece merak ettim nedir bu durum varmıdır bilgisi olan? Çocukluğumdan beridir farkında olduğum bir durum

Fatih7100

Kayıtlı Üye
Aynı durum bende de var, ama çok istersem düşündüklerimi yapabiliyorum.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Lucid rüya denir rüyada olduğunu farkına varma durumu bende küçükken bir kere görmüştüm bu rüya dedim ve aşağı atladım zamanla rüyalarımda farklı bir evren oluşmaya başladı rüyamda yaptığım işi daha önce yaptığımı farkına varıyorum yada ben buraya yine geldim diyorum bunlar düşüncemde varlar lucidin farklı aşamasına geçtim sanırım :)

Revolution01

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum çok zorluyorum ama olmuyor akışı değiştiremiyorum ama sürekli hemen her rüyada farkındayım bilinçliyim rüyada olduğuma

dugukann

Kayıtlı Üye
Ben de son aylarda 2-3 tane böle rüya gördüm,rüyaları yönlendiremiyorum ama birisinde rüyamda bir sınıftayız,sırada oturuyorum.Arka sıralarda 3-5 kişi var.En çok merak ettiğim acaba birisine dokunursam gerçekmiş gibi hissedip hissetmeyeceğimdi.Arkada en yakında duran kızın yanına gittim elimi başının üstüne koydum,aynı gerçekmiş gibi hissettim rüyanın içinde buna hayret ettim.

Revolution01

Kayıtlı Üye
Evet gerçekmiş gibi hissediyosun ama rüya olduğunuda biliyosun.
Özellikle korkulu rüyalarda inanılmaz zor bir duruma düşüyorum çaresizce o korkuyu dibine kadar yaşayıp uyanmak istiyorum uyanamıyorum tehlikeli bir yere gitmek istemiyorum kuzu kuzu gidiyorum hepsini hissederej yapıyorum istemsizce.bundan nasıl kurtulabilirim acaba?
Not : çok fazla rüya gören hemen her gece çeşit çeşit rüyalar gören biriyim ister istemez olumsuz etkiliyor insanı

gümüş

Kayıtlı Üye
tekrardan merhaba.sadece meraktan soruyorum detaylı bir konuya denk gelemediğim için konu açmak istedim.
İstisnasız 10 rüyamdan 9 unda rüyada olduğumun farkında olarak rüya görüyorum rüyada olduğumu biliyorum fakat olayın gidişatına dair özgür irademle hareket edemiyorum ama rüya içerisinde olduğumun bilinçli şekilde farkındayım.mesela kötü bir rüya görürken duruma müdahale etmek istiyorum fakat asla sesim çıkmıyor konuya etki edemiyorum yazılmış senaryoyu kuzu kuzu oynuyorum.
Dediğim gibi sormakta bir amacım niyetim yok sadece merak ettim nedir bu durum varmıdır bilgisi olan? Çocukluğumdan beridir farkında olduğum bir durum

Lusid rüya ve rüya kontrol teknikleri üzerine arama yapmanızı önerebilirim.
Forumumuzda bu konu geçmişte sıkça ve detaylı paylaşıldı, site içi arama yapabilir veya google üzerinden lusid rüya konusunu gizlimabet ile beraber sorgulayabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...