Bu yeteneklerin ve olayların sebebi ne? Kaynağı ne?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaraHan9

Kayıtlı Üye
İş
Ilahiyat Öğrencisiyim..
Bende doğduğumdan beri olan bazı değişik durumlar var..
İnsanların yüzlerine ve fotoğraflarına baktığım zaman birden görüntüler görüyorum.. Ve bu gördüklerim kısa bir süre sonra gerçek oluyor..
Rüyalarım da rüyada olduğumun farkında oluyorum.. Birileri gelip bişiler söylüyor, bişiler okutuyor ve öğretiyor...
Bazen uzaktan bazı şeylerin kokusu alıyorum ve tadını alıyorum...
Daha bunun gibi böyle birçok şeyler var... Ve yemin ederim ki hem vALLAHi hem bİLLAHi hepsi kelimesi kelimesine doğru.. Ben durumdan rahatsız değilim sadece bunların kaynağı ve sebebi ne merak ediyorum.. Yardımcı olan arkadaşlardan şimdiden ALLAH razı olsun.. :/

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İlk tavsiye, bunları kimseyle paylaşmayın. Kaynağı ve sebebi size bildirilir er ya da geç. Daha doğrusu şimdiye kadar verilmiştir muhtemelen. Siz ya dikkat etmemişsinizdir ya da ciddiye almamışsınızdır.
İkinci tavsiye, kendinizi tamamen meditatif duruma sokabileceğiniz nefes ve meditasyon teknikleri öğrenin. Tercihen ses olmayan, sizi rahatsız edecek veya bu anı bölecek şeylerin olmadığı anlarda bu teknikleri kullanarak içinize dönün. Örneğin rüyanızda gelenlere odaklanın bakalım neler olacak.
Muhtemelen bir de anlatmadıklarınız var o ayrı.
Üçüncü tavsiye, bazı şeyler ağırlaşırsa sadece iade etmeyi dileyin iade edilir. Diğer türlü bazı şeyleri kişisel arzu ve çıkarlar için kullanmamaya özen gösterin.

KaraHan9

Kayıtlı Üye
İş
Ilahiyat Öğrencisiyim..
Öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.. Evet bunlar bazıları hatta yarısı kadarı desem hiç yalan olmaz.. Dikkat konusunda ise zaten kolay kolay dikkatim bozulmuyor rahat odaklanabiliyorum..Ama içimden sebebini bulmam gerektiğine yönelik anlamsız bi istek var.. Sebebini bulup amaca yönelmemle ilgili.. Amaç ne bilmiyorum.. Benim şahsi bir kaç amacım var ama bununla alakası var mı onu da bilmiyorum..

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Konunuzu okuyunca benim de ilk aklıma gelen bu bilgilerin kişiye özel deneyimler olduğudur ve kimseyle paylaşmamanız gerektiğidir ki zaten chilout bunu ifade etti. Paylaşmanız halinde kişiselliği ortadan kalkar ve sahip olduğunuz bir görü var ise ve ya bir yeteneğiniz var ise kapalı konuma alır kendini ve kullanamamaya başlarsınız. İmgeleme ve imgeye hükmedebilme yeteneği herkeste olan bir yetenektir lakin bazı kimseler bu yeteneğini hiçbir çaba göstermeden ortaya çıkarırken bazı kimseler ise yıllarca uğraşıp hiçbir kademe, yol alamayabilir. Bu sizin için bir lütuf diyebiliriz.

Rüyalar konusunda gelirsek perdesi açılmış kişiler asla ve asla düzenli uyku uyuyamaz. Çünkü vücut uyuyor olsa bile beyin çalışmaya ve görüleri almaya devam eder. Bu tür konularda başarılı olan kimselerin en büyük problemidir bu. Dinlenememek. Bu kaçınılmaz bir durumdur. Sadece zamanla alışırsınız bu duruma. Bu görüleri almamayı seçtiğinizde ve kendinizi kapattığınızda normal görüleriniz de kapanır. Bu bir risktir. Lusid rüya konusunu araştırınız lütfen.

Son olarak yazılarınızda kimseyi inandırmak zorunda değilsiniz. Böyle bir çabaya girişmeyin. İnanmayanın kendi düşüncesidir ve sitede sen böyle şeyler göremezsin gibi bir yargılamayı ne yönetim olarak ne de mabet ailesi olarak doğru bulmamaktayız. Üyelerimiz de bu doğrultuda hareket ederler ve kimseyi yargılamayı seçmezler. (istisnai bazı durumlar dışında) Bu yüzden ikna etme çabasında bulunmayınız.

KaraHan9

Kayıtlı Üye
İş
Ilahiyat Öğrencisiyim..
İlk önce Size teşekkür ederim.. Peki bunun kaynağı ve sebebi ne olabilir veya gelecekte ki sürekli bahsedilen görev nedir? Bunu nasıl öğrenebilirim?

yule

Yönetici
İş
Bu durumun kaynağını zaten anlatmaya çalıştım size. Görünüzün açık olması bu durumun kaynağıdır ve uzun uzun ifade ettim bir önceki mesajımda. Gelecekteki görevinizi biz bilemeyiz. Bir şekilde size bu görev bildirilir. Eğer ki bu yaşamınızda bu görevinizi alamaz, farkedemez ve yerine getiremezseniz bir sonraki reankarnenizde yine bu görev ile sınanacaksınız demektir. Bu dünyadaki göreviniz size küçük ipuçları ile verilir. Aile yaşantınız, çocukluğunuz, hobileriniz, sevip sevmediğiniz şeyler, ilgi alanlarınız, okuduklarınız bunların hepsi size birer ipucudur. Göreviniz sadece bir taşı alıp başka bir yere götürmek de olabilir. Bu nedenle görevleri anlamanın ve bulmanın en iyi yolu kendi içinize dönerek cevabı orada aramanızdır.

İkinci yol ise ruhani çalışmalar yapan kişilerle çalışıp onlardan yanıt bulmaya çalışmanızdır. Onlara benim görevim nedir nasıl bulurum diye sormazsınız. Seanslarına katılırsınız ve cevap sizin içinizde olduğu için uzman bilgiyi sizden alır yine.

KaraHan9

Kayıtlı Üye
İş
Ilahiyat Öğrencisiyim..
Peki bana yardımcı olabilecek birisi var mı?

yule

Yönetici
İş
Size yol gösterecek olan üstatları ya da kişileri siz seçemezsiniz ve siz arayamazsınız. Bu sizin talep ederek girebileceğiniz bir alan değildir. Bir gün bir sebeple böyle bir kişi eğer sizi seçerse ve nasibinizde bu var ise o zaman bu yola girersiniz. Arayarak sadece öğrenirsiniz ama o yola giriş için nasip gerek.

KaraHan9

Kayıtlı Üye
İş
Ilahiyat Öğrencisiyim..
Peki Sayın Yule..

Bana bakım yapabilmeniz mümkün mü?

ruban

Kayıtlı Üye
eyer taminim doruysa size bir takım şeyler rüyalarda ögretilir birine görevlendirilirsin yardım etmek için yarı uyur ve uyanıklık arası görürsün ki bunlar gerçektir rüya degil
eyerki yerterli oldugunu düşündükleri anda ve zamanda ve vaktin geldiginde huya yoluyla seni bir şeyh çagırır artık kadirimi olur nakşimi halvetimi onlar bilir ve sakın annene bile anlatma gözünün önünde perdeler açılır oturdugun yerden çok uzakları göre bilirsin yada bir insanı hayvan suretinde biraz odaklanırsan göre bilirsin kendini ıspatlamaya kalkarsan nefis yapıp normal bir insan olursun Allahın armaganını iyiye kulan paraya dökersen sadece yogur yerine kaymagını yersin bazen bir çatlaga bakarken bile birşeyler görürsün cinler bunu fark ederlerse seni çok rahatsız ederler ve bazen üstünde çok agır bir yük varmış gibi hastalanmış gibi oluyormusun

KaraHan9

Kayıtlı Üye
İş
Ilahiyat Öğrencisiyim..
Evet, bunlar da olan seylerin arasinda...
Ayrica zaten ben kadiri ve ussaki tarikatlarindan intisapliyim... Ayrica zaten bilgiler ögretiliyor bazen... Daha önce sordugun bi kaç kiside hüddam demisti...

ruban

Kayıtlı Üye
Alakası yok huddamla beli bir seviyeye geldiğinde zaman korucun gelir ve seni 24 saat koruma altında tutar eyerki kendini bu konuda ilerlemek istiyorsan Tarikatta yapış verilen zikre yapış çabaları 5 vakit namazını kıl gece namaz kılmaya kal ve çenene 8 düğüm vur sakla sırını birinin hakında bilgi ilham olsada kalbine kimseye söyleme gördüğün rüyalar gerçekleşir bunlara takılmadan şükür ve hamd et nefsin kabartma kibirli olma alçak gönülü ol katlanır ve artar dediklerimi yaparsan

Bazıları yıllarını harcayıp Elde edemediği yetenek ler vardır bazılarına doğuştan verilir gücün kaynağı ALLAH C.C

yule

Yönetici
İş
Sayın Salsal,

Yazdıklarınızda edebi hatalardan kaynaklı olarak anlaşılmama sorunu var. Noktalama işaretlerine dikkat ederek cümlelerinize yüklem ekleyerek ve bazı kelimeleri ve cümleleri ne anlama geldiğini açıklayarak yazarsanız daha anlaşılır olacaktır. Bazı söyledikleriniz hiç anlaşılmıyor bazı söyledikleriniz ise yanlış anlaşılmaya çok müsait. Bazı cümleleriniz ise ek bilgiye ihtiyaç duyuyor. Acele yazıyormuşsunuz gibi görünüyor. Biraz daha dikkatli olalım lütfen.

ruban

Kayıtlı Üye
sayın yule telefon dan girdigim için yazım hatasın dan dolayı özür dilerim saygıyla sevgiyle....

Fatih7100

Kayıtlı Üye
Bana da bu tür olaylar oluyordu, rüyalarımda gelecekte olacak bazı şeyleri ve bazen 5-10 saniye sonrasında gerçekleşecek şeyleri görüyordum. Skype gibi bir ortamdan konuştuğum arkadaşıma bu olayı anlattım ve ona da aynı şeyler olduğunu söyledi, ona söyledikten sonra bir daha gerçekleşmedi bu olaylar birisi beni bilgilendirebilir mi?

ruban

Kayıtlı Üye
dejavu değilse büyük ihtimal alınmıştır veya kendini düzeltip sır saklaya bilecek hale geldiğinde geri verilir tamamen geride alınmış ola bilir perdelenmişte

KaraHan9

Kayıtlı Üye
İş
Ilahiyat Öğrencisiyim..
Farklı olarak Son zamanlarda çevremde ki nesneler kendiliğinden hareket ediyor.. Sürekli bişilerin benimle dolaştığına dair hisler var içimde..

meraklı09

Banlı Kullanıcı
Bunları cinlere baglamak bence yanliş
Sizde bence durugörü var ve bunu gelistirmelisiniz
Bende çok nadir olur mesela ama gelecek olmaz sadece o an olur
tat almada oldu koku olmadi

meraklı09

Banlı Kullanıcı
Nesneleri beyin gücüyle hareket ettirebilirsin hatta bir çok evde nedensiz yangın vakalarinda olay cine baglanir ama nedeni evde ergenlikte 15 yaslarinda kiz çocuğunun olmasidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...