karabasan mı başka birsey mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

askard

Kayıtlı Üye
merhaba, uc gun once basima gelen ve anlayamadigim; bir o kadar da beni tedirgin eden bir husuta fikirlerinizi almak istiyorum.
kendimi bildim bileli, tarihi yerlere, eski terkedilmis evlere karsi sebebini bilmedigim bir ilgim var. ne zaman boyle bir yerde gezsem, gecesinde ilginc kokudan tada capcanli ruyalar, karabasan ya da anlamlandiramadigim deneyimler yasarim...
3 gun ocne, kardesim ile yasadiimiz muhitte uzunca bir suredir gozume carpan yaklasik 150 yıllık (belki daha fazla), terkedilmis viran bir rum evine girdik. onceden belirteyim, ben her ne kadar hissetmesem de, bircok hoca tarafindan varliklarim oldugu soylenmisti bana, her neyse...

yaklasik yarim saat evi gezdik, ben duvarlari, kapilari akliniza gelebilecek her bir noktayi didik didik inceledim.
o gunun gecesi, normal bir sekilde yatagima yattim ve dualarimi ettikten sonra uykuya daldim.
gece saat 3 gibi, vucudum uzerinde bir baski hissettim ancak gozumu acamadim.
yillarca karabasana maruz kaldim ancak karabasan gibi degildi.
nefes alabiliryor, dua okuyabiliyordum. bilincim yerindeydi ancak gozumu acamiyordum ve vucudumda inanilmaz bir titresim vardi.
o baski sanki uzerime agirlik yapmak yerine bedenime girmeye calisiyordu, ki kismen kaslarimda hissediyordum.
yasadigim his hem korku vericiydi hem de icimde bir yerlerde ondan hoslanmistim; gizleyemeyecegim.
ben uykumda resmen ondan kurtulmak icin savas verirken, ruyamda uzun sacli, beyaz elbiseli yuzu haric hemen hemen her yeri net olan bir kadin, avucunda su ile bana geldi ve 'bunu icersen geçecek, bir daha olmayacak' dedi.
suyu ictim, serin-tatli icimi olan bir suydu.

suyu icer icmez tum o agirlik, uyusukluk bitti ve sicrayarak uyandim.
isin garip tarafi agzimda suyun hissinin ve tadinin olmasiydi.

bu yasadigim seyi ne oldugunu bilmek istiyorum.
bunu yorumlayabilecek biri varsa, cok mutesekkir olurum...

sevgiler...

ademwape

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşım bu konularda pek deneyimli olmama rağmen, gördüğün şeyin karabasan olduğunu düşünüyorum. Bilimsel olarak yaşadığın şeye Uyku Felçi deniyor. Gördüğün rüyanın, o gün yaşadığın psikolojik durumdan ötürü olduğunu düşünüyorum. Bence Karabasan'ın bilimsel açıklamalarını bularak incelemelisin. Rum evi mevzusuna gelince de o konu hakkında pek bir fikrim yok ama ben bir arkeoloğum, yaklaşık olarak 4-5 kez eski mezarların içerisine girdim çıktım, bir sürü kafatası tuttum elimde ama herhangi bir şey yaşamadım. Bence uyumaya hazırlanmadan Felak, Nas ve Ayetel Kürsi dualarını okumanda fayda var. Ayrıca Esmaül Hüsna hakkında da bir araştırma yaparsan şahsına yararlı olacağı kanaatindeyim.

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Merhaba arkadaşım ,
Öncelikle bu durumda o kadının koruyucu meleğin olma ihtimali var .
Koruyucu melek nedir dersen Google a yaz çok ayrıntılı bir biçimde çıkar .
Seni boğan şey de belki o dur yani illa o senin koruyucu meleğin diye bir şey yok hani .
Sana zarar vermeye çalışan belki o suyu içtiğinde sana daha kötü şeyler olabilecek veya sana daha kötü şeyler yapabilecektir .
Ancak şuda olabilir , beyninin bilinç altına yerleştirdiği bir düşünce olma ihtimali çok yüksek .
Kesin bir cevap verilebilir mi bilmiyorum ama bunlar olabilir ...
İyi Forumlar ...

askard

Kayıtlı Üye
tesekkur ederim Ademwape, dualari okuyorum ancak nedense hala yasiyorum. biraz arastiracagim, tavsiyen icin cok sag ol.

askard

Kayıtlı Üye
tesekkur ederim teamgood, koruyucu melek konusunu bir arkadasim da onerdi. arastiracagim, önerin icin tesekkur ederim tekrardan.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
merhaba, uc gun once basima gelen ve anlayamadigim; bir o kadar da beni tedirgin eden bir husuta fikirlerinizi almak istiyorum.
kendimi bildim bileli, tarihi yerlere, eski terkedilmis evlere karsi sebebini bilmedigim bir ilgim var. ne zaman boyle bir yerde gezsem, gecesinde ilginc kokudan tada capcanli ruyalar, karabasan ya da anlamlandiramadigim deneyimler yasarim...
3 gun ocne, kardesim ile yasadiimiz muhitte uzunca bir suredir gozume carpan yaklasik 150 yıllık (belki daha fazla), terkedilmis viran bir rum evine girdik. onceden belirteyim, ben her ne kadar hissetmesem de, bircok hoca tarafindan varliklarim oldugu soylenmisti bana, her neyse...

yaklasik yarim saat evi gezdik, ben duvarlari, kapilari akliniza gelebilecek her bir noktayi didik didik inceledim.
o gunun gecesi, normal bir sekilde yatagima yattim ve dualarimi ettikten sonra uykuya daldim.
gece saat 3 gibi, vucudum uzerinde bir baski hissettim ancak gozumu acamadim.
yillarca karabasana maruz kaldim ancak karabasan gibi degildi.
nefes alabiliryor, dua okuyabiliyordum. bilincim yerindeydi ancak gozumu acamiyordum ve vucudumda inanilmaz bir titresim vardi.
o baski sanki uzerime agirlik yapmak yerine bedenime girmeye calisiyordu, ki kismen kaslarimda hissediyordum.
yasadigim his hem korku vericiydi hem de icimde bir yerlerde ondan hoslanmistim; gizleyemeyecegim.
ben uykumda resmen ondan kurtulmak icin savas verirken, ruyamda uzun sacli, beyaz elbiseli yuzu haric hemen hemen her yeri net olan bir kadin, avucunda su ile bana geldi ve 'bunu icersen geçecek, bir daha olmayacak' dedi.
suyu ictim, serin-tatli icimi olan bir suydu.

suyu icer icmez tum o agirlik, uyusukluk bitti ve sicrayarak uyandim.
isin garip tarafi agzimda suyun hissinin ve tadinin olmasiydi.

bu yasadigim seyi ne oldugunu bilmek istiyorum.
bunu yorumlayabilecek biri varsa, cok mutesekkir olurum...

sevgiler...

İki olasılık var.

1- Öncelikle nesnelerin enerjilerini algılayabilme yeteneğiniz var gibi görünmekte. Eğer gerçekten bu yeteneğe sahipseniz, nasıl kontrol edeceğinize dair yöntemlere döneceğim aşağıda. Bu tarz yetenekler hem güzeldir hem tehlikelidir. Nesnelerin enerjilerini algılarken o nesnelerin temas ettiği, yoğrulduğu her enerji izini de (radyoaktif iz gibi) görebilirsiniz. Bunu görmek, algılamak demek acemiler için aynı zamanda o enerji izini de kendine bulaştırmak demektir (radyoaktif kirlilik gibi) çoğu zaman. 150 yıllık boş bir ev, bu evde daha önce boyutlar arası kapıları açabilecek çalışmalar yapılmışsa veya zaten geçişlere uygun bir enerji alanına sahipse, üstüne uzun zamandır kullanılmıyorsa evet varlıklar cirit atabilir. Sizin de dediğim gibi böyle bir yetenekle, evin de her yerine karış karış ellemek suretiyle (ne gerek vardıysa) kendinize o enerjileri bulaştırmış olabilirsiniz. Haliyle orada yoğrulan varlıksal izlerle de.. Oraya sıkışıp kalmış ve bu boyutta enerjiye ihtiyaç duyan varlık veya varlıklara zahmetsiz enerji paylaşımı yaparak leziz bir seçenek sundunuz. Bir kere yapışmış vaz geçmez kolay kolay. Burada devreye başka varlıklar girerek sizi basitçe korumuşlar bu vampirlerden. Bu varlıkların sizin zaten yanınızda olup olmadığı vs. bu yazıdan anlaşılmaz özel tetkik gerektirir. Önemli olan potansiyel bir tehlikenin bertaraf ediliş olması..

2- Tamamen varlık dışı, evde depolanan negatif enerji alanı sizi etkilemiş ve uykuda beden kendi enerji alanını tamir etmiş. (bkz. geopatic stres alanları, hasta bina sendromu)

Gelelim yetenek varsa, kontrol altında deneyler yapmaya. Bir kaç arkadaşınızı toplayın ve hepsinden kendilerine uzun zamandır ait olan ve genelde başkasına dokundurmadıkları kendilerine sakladıkları birer obje getirmelerini isteyin. Bu objeler mümkünse manyetik alan içermesin. Pil, telefon vs. Bu objelr mümkünse ele sığabilecek boyutlarda olsun. Yani tek elle rahatça tutabileceğiniz. Bunları görmeyin. Bir masaya siyah bir örtü üstüne bu arkadaşlarınızdan herkesin kendi objesini koyup geri çekilmelerini isteyin.
Kendinizi zorlamadan her nesne ile dilediğiniz kadar vakit geçirin. Elinize alın veya almayın fark etmez, yoğunlaşıp hangi obje kime aittir hissetmeye çalışın. Düşünmeyin. Hissedin. Belki görüntülerle belki başka şekilde size cevap verecek o nesneler eğer böyle bir yeteneğiniz varsa.
Bu deneyleri 2 günde bir tekrarlayın. Başarınız olursa buraya yazın size başka şeyler de yazayım.
Dipnot: Bu objelerle haşır neşir olurken, duygu değişimleri, enerji farklılıkları hissedebilirsiniz. Bu o obje sahibinin bıraktığı en güçlü veya en son enerji izidir. Bu da sizi etkileyebilir. Zaten yukarıdaki varlık yapışması da aynı prensiptir. O varlıklar nesne enerjilerini sizin önünüzdeki ekranı gördüğünüz kadar net görüp yönlendirebilirler ve kullanabilirler. Bu şekilde de size olta atmış olabilirler.

askard

Kayıtlı Üye
Nesne enerjilerini algılama konusunu biraz daha ayrıntılı dile getirebilir misin chillout? Hastane, ören yeri ,mezarlıga vs. gitdiğimde de brnzer semptomları yaşıyorum. Ama bu zamana kadar psikolojik diyr düşünmüştüm. Bahsettiğin deneyi yapacagım, şayet böylr bir yetenegim varsa kpntrol etmrk en dogrusu olacak. Bir sey daha sormak istiyorum; varlık olup olmadığının tetkikini nasıl yaptırabilrim?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Nesne enerjilerini algılama konusunu biraz daha ayrıntılı dile getirebilir misin chillout? Hastane, ören yeri ,mezarlıga vs. gitdiğimde de brnzer semptomları yaşıyorum. Ama bu zamana kadar psikolojik diyr düşünmüştüm. Bahsettiğin deneyi yapacagım, şayet böylr bir yetenegim varsa kpntrol etmrk en dogrusu olacak. Bir sey daha sormak istiyorum; varlık olup olmadığının tetkikini nasıl yaptırabilrim?
Nesnelerin kendilerine ait enerjileri ve izleri vardır. Bu izler biyolojik enerji izlerinden farklıdır. En büyük farkı da biyolojik veya varlıksal enerji izlerini daha kolay alıp uzun süre kendilerinde tutabilmeleridir. Bu izler bize tarihleme, kullanım amacı, olay örgüleri, mekan hareketleri vs. gibi detayları verebilirler. Bu hem kişinin uzmanlığına hem de nesne ile diğer enerji izi yayanın etkileşim süresi ve biçimine bağlıdır. Kısacası tek bir nesneden bir çok bilgi çıkarılabilir ki bu sebeple bazı ülkelerde dedektiflik işlerinde bu tip yeteneklerden istifade edilir.
Uzman bir nesneye dokunduğunda, o nesneye temas edenin, temas ettiği andaki ruh haline kadar görebilir. Bir de bu nesne kişinin sürekli temas ettiği bir eşya ise haliyle veriler çoğalır. Bu yeteneğe bir de duru görü gibi yetenekler de dahil edildiğinde tek kişi, nesneye dokunanın fiziki ve manevi tarifini yapabildiği gibi eğer yaşıyorsa nerede ne yaptığına kadar bağlanabilir. Sistem bütün bilgileri sonsuz biçimde barındırır. Kişide hangi yetenekler varsa sisteme o şekilde bağlanır ve yeteneğine uygun bilgileri alır. Sonu veya sınırı yoktur. Sınırlı olan sisteme bağlanan kullanıcıların yetenekleri veya yaratıcılıklarıdır.

Bakım meselesi de, yine kişilerdeki izleri ayrıştırıp sınıflandırarak sahip olduğu yeteneği/leri tanımlayabilen yetenekte birinin yaptığı tetkikdir. Bunu ben yapabiliyorum örneğin ancak zamanım da yok hayat tarzım da müsaade etmiyor artık.. Siz bu konuda Yule veya Urum ile temasa geçebilirsiniz bakım yaptırmak için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...