Karabasan büyük bir nimet.

kaptan-bilgin24

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisiyim.
Arkadaşlar size yaşadığım deneyimlerden bir sonuç aktaracağım.Lucid dream yani bilinçli rüya görme olayı. herkes yaşamıştır bilerek yada bilmeyerek.Ben bu lucid rüya görme olayı için çok uğraşmıştım.Fakat yıllardır bende olan çok kolay bir yöntemi varmışda haberim yokmuş.Diyeceksinizki nedir bu yöntem? ''Karabasan'' evet yıllardır bana musallat olan ve artık alıştığım bu karabasan sayesinde lucid rüya görebiliyorum tabiri caizse hd kalitesinde rüya kontrolü yapabiliyorum.Şimdi gelelim karabasan olayına (karabasanın ne olduğunu söylememe gerek yok heralde herkes biliyordur bilmeyen varsada google den araştırabilir) bu karabasanında ne zaman geleceğini ve nasıl gideceğini çok iyi biliyorum.eğer çok yorgunsam ve yattığım zaman bir şeyler düşlüyorsam o zaman gelir.gitmesini beklerim ve gittiği zaman kendimi rüyanın içinde bulurum.işte ozaman karabasan etkisinden dolayı rüyada olduğumu hemen anlıyor ve rüya kontrolü yapabiliyorum.hemde çok net biçimde.

Yani demek istediğim karabasandan korkmayın ve onu bir nimete çevirin bu sizin elinizde..

İyi forumlar... :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben bu şeyin varlığına pek inanmıyorum ama genede bilemiyorum
uyku felci diyorlar bazı paranormal dalla uğraşanlarda karabasan diye birşeyin olmadığından bahsediyorlar

kaptan-bilgin24

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisiyim.
varlık konusunda bende emin değilim ama etkisi gerçekten işe yarıyor :)

AJA

Elit Üye
Karabasan harikalar diyarında :D
Güzel konu.Korkmaktan vazgeçtiğinizde kapılar açılır.

Kişilik

Kayıtlı Üye
Karabasan olayı banada oldu ama gördüğüm şey insan iskeleti ve önümden akan mavi bilgiler matrix gibi birşey yaşadım karabasanım bile bilgili :D :D

kaptan-bilgin24

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisiyim.
Karabasan olayı banada oldu ama gördüğüm şey insan iskeleti ve önümden akan mavi bilgiler matrix gibi birşey yaşadım karabasanım bile bilgili :D :D
Zaten gözü açmamak lazım çünkü pek iyi şeylerle karşılaşmıyorsun bende bi kere açtım ve yatağında mp3 dinleyen abimi karşımda boyu kısa , vampire dönüşmüş ve bana bağırır vaziyette görmüştüm :D

4

43887

karabasan rüyalarını hiç de şans olarak düşünmemiştim ; çünkü kaskatı hareket halin kısıtlanmışken ve varlıklar yanıbaşındayken ben kurtulmak için hem dua ederim hemde ona bağırırım o an lucid aklıma gelmez :willy_nilly: ama geçiş kapılarını aralamak lazım :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Karabasan out akbasan mümkünse pembebasan in diyorsunuz yani, süpermis..

kaptan-bilgin24

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisiyim.
karabasan rüyalarını hiç de şans olarak düşünmemiştim ; çünkü kaskatı hareket halin kısıtlanmışken ve varlıklar yanıbaşındayken ben kurtulmak için hem dua ederim hemde ona bağırırım o an lucid aklıma gelmez :willy_nilly: ama geçiş kapılarını aralamak lazım :)
zaten bıraktığı anda kendimizi lucidin içinde buluyoruz.ama biz kurtulmuycaz kendisi bırakacak.zaten o anda hatim bile indirsem gitmez bende :)

4

43887

zaten bıraktığı anda kendimizi lucidin içinde buluyoruz.ama biz kurtulmuycaz kendisi bırakacak.zaten o anda hatim bile indirsem gitmez bende :)
dediğin gibi ama bırakmıyor ,o kadar dua okuyorum gitmiyor ,konuşunca gidiyor bazen benden ne istiyorsun git artık dediğimde...ki birini bugün yaşadım sabaha karşı 3 rüya deneyimledim birisi kabus düşünmem yeterli oluyor ve onunla konuşuyorum çok kızgındı yaklaşmasına izin vermiyorum artık yaşadıklarımdan tecrübe ettim :D ...ama uyandığımda biraz enerjimden eksilme olmuyor değil...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
dediğin gibi ama bırakmıyor ,o kadar dua okuyorum gitmiyor ,konuşunca gidiyor bazen benden ne istiyorsun git artık dediğimde...ki birini bugün yaşadım sabaha karşı 3 rüya deneyimledim birisi kabus düşünmem yeterli oluyor ve onunla konuşuyorum çok kızgındı yaklaşmasına izin vermiyorum artık yaşadıklarımdan tecrübe ettim :D ...ama uyandığımda biraz enerjimden eksilme olmuyor değil...

Yaklaşmasına izin vermemek elimizdemi ?

kaptan-bilgin24

Kayıtlı Üye
İş
üniversite öğrencisiyim.
Farklı etkilerde yaratıyor doğru.mesela geldiği zaman o gün beraber olduğum insanların seslerini sanki yanımdamışcasına çok net duyuyorum gülüşmeler,bagrışmalar..vs bi yandan dua ediyorum bin yandan küfür ediyorum :) acayip kızgın oluyor sanki tır geçiyor üzerimden uyandıgımdada çok yorgun hissediyorum kendimi.işte dediğim gibi her zaman etkisi farklı oluyor normalde gelip geçiyor böyle tuhaf şeyler yaptığıda oluyor :)

4

43887

Yaklaşmasına izin vermemek elimizdemi ?
ben kendi deneyimlerimi yaşayarak söylüyorum ,herkes farklı deneyimler yaşabilir;çünkü konuştuğum sürece artık zarar görmüyorum bunu anladım, hatta konuşurken kızgın olmasına rağmen yaklaşırken sakın yaklaşma dediğimde geri çekildi birkaç seferde denedi...

AJA

Elit Üye
Siz onu istemediğinizde o an ki sinirli halinizin ortaya çıkardığı negatif enerjiyle engelliyorsunuz bir manada.İtiyorsunuz.Bir gelir iki gelir sonrasında vazgeçer.Aralık kapıları herzaman değerlendirir bunlar .

kıvep

Banlı Kullanıcı
Benfe astral seyahatla tanışmadan önce uyku felci gecirirdim, hala arada bir olur. İlerleye yıllarda karabasanda yaşadım. Malesef uykufelci ve karabasan farklı şeyler. Karabasan olmadan önce bende uykufelci olduğumu düşünürdüm ama bir karabasan gördüğümde farkını anladım. Karabasanı bir kenara bırakırsak, uyku felcinin astral seyahatle bir ilgisi olabilir, konuya katılıyorum.

kmskms

Kayıtlı Üye
Geçtiğimiz bayram benim de başıma gelen olay. Daha önce de küçükken bir iki defa gelmişti ama bu sefer diğerlerine göre oldukça gerçekçiydi. Diğerleri aynen rüya gibiydi sisli bir ormanda bir şeyden kaçmaya çalışıyorum kaçamıyorum, konuşamıyorum, çığlık atamıyorum. En son gördüğüm ise o kadar gerçekçiydi ki eğer sonunda gözlerimi açmasaydım ertesi gün uyandığımda tüm düşüncelerim farklı olacaktı.

Tam uykuya yeni dalmışken annemin üstümü örtmek için odama geldiğini düşünüyorum. Kapı sol tarafımda önce sağ tarafıma geliyor. O sırada uykum çok ağır olduğu için gözümü açıp anne demeye üşeniyorum ama sonra birden anne deme ihtiyacı duyarken sesimin çıkmadığını fark ediyorum. Bu zamana kadar annem sandığım şeyin gölge gibi enerjisini hissediyorum ve sesim çıkmayınca da anlıyorumki o enerji annem değil. Benim anlamamla beraber gölge sol tarafıma geçip üstüme çıkıyor. Ama tam bir insan gibi değil daha çok enerji gibi ve üzerime enerjisel bir ağırlık çöküyor. Hareket edemiyorum, konuşamıyorum ama gözümün açık olduğunu sanıyorum. Annemleri çağırmak istiyorum çağıramıyorum. Aklıma dua etmek geliyor çünkü bu tarz varlıkların dua edince kaçtığına dair bir bilinçaltım var. Ayetel kürsi okuyorum ama gitmiyor. 2. kez okumaya başlıyorum. Ancak dua etmek işime yaramıyor. Sonra birden gözümü açıyorum ve uyanıyorum.

Bu ana kadar yaşadıklarım o kadar gerçekçiydi ki eğer en son gözüm açılıp uyanmasaydım yaşadıklarımın tamamen gerçek olduğuna inanacaktım. Çünkü her şeyi diğer deneyimlerimden farklı olarak bilmediğim bir yerde değil odamda yaşamıştım. Gözümü açınca ise fark ettim ki rüyamda gördüğüm odamla gerçek odam arasında bazı farklılıklar var. En basiti dışardan gelen ışık ve şu an hatırlamadığım başka detaylar. Zaten gözümü açana kadar gözümün kapalı olduğunun bile farkında değildim. Gelen enerjinin annem olmadığını anlayınca gözümü açtığımı sanıyordum ama gözümü hiç açmamışım.

Bu konularla ilgili daha çok bilgi sahibi kişiler vardır eminim fakat benim görüşüme göre karabasan varlıksal bir olay değil, en azından benim yaşadıklarım öyle değildi. Ben yaşadığım olay sırasında gözlerimi açmamış olsaydım bunun kesinlikle varlıksal bir olay olduğuna emin olacaktım. Çünkü her şey o kadar gerçekçiydi ki... Ayrıca dua etmeme rağmen gitmemiş olması da benim için buna bir ispat.

Benim için karabasan vücudun uykuya geçip zihnin uykuya geçmediği o arada yaşadıklarımız. Ne kadar gerçekçi olursa olsun bu son yaşadığım olayla birlikte önceden olduğu gibi bu teoriye inanmaya devam ediyorum.

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Beni mahvediyor. Sanki benden bişiler istiyor gibi mücadeleyi etmeyi burakınca ölücek gibi oluyorum :(