kendini beğenmemek bunalım vb.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kererm

Kayıtlı Üye
öncelikle söylemek isterimki ben ergen değilim 27 yaşında bir kişiliğim.7 yıldır dua ediyorum bir sabah uyandığımda başka biri olarak uyanmayı yüzümü hiç sevmediğimden kendimi tipimi sevmiyorum. genellikle yılda bikaçkez oluyor isyan edesim geliyor anında açıp kuran okuyorum bildiğim duaları okuyorum zikir falan çekiyorum ama artık dayanamayıp konu açtım.Babamın ölümü sebep oldu galiba buna.Ama daha öncedende kendimi beğenmiyordum çevremi beğenmiyordum yaşamayı bayramları doğum günlerini vb aktivitelerri hemen bitsin diyordum hiç haz almadım almayacağım heralde.Dualarım sonuç vermiyor artık (hiç vermedi) diye düşündüm şu yaşıma kadar yaptığım hiçbir dua kabul olmadı nerdeyse kısacası artık DİNDEN çıkmaya hristyan olmaya falan herşeye hazırım bir çözüm yolu gösterin bana her ne olursa kendimi özel hissedebileceğim herangi birşey veya anlattığımın çözümü olacak birşeyde olabilir.Risk alabilirim.Buraya kadarda okuyan herkese teşekkür ederim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ben sizi hiç tanımadığım halde seviyorum.Kendinizi özel hissetmelisiniz.

Kererm

Kayıtlı Üye
saolun ama anlatmak istediğim bu değildi.)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Böyle bir şeyin nasıl bir çözümü olur ki. Bir sabah uyanıp kendinizin ne kadar özel ve önemli olduğunuzu anlamayı mı bekliyorsunuz? Bir anda mucize olurdu bu. Tüm hayatınız boyunca böyle düşünmüşsünüz, bir düşünceden vazgeçmek bu kadar kolay değil.Dış görünüşünüzde bir şey olduğunu sanmıyorum, karakteriniz düşünüşünüz böyle sanırım. Fiziksel özelliklerinize çare bulunur ama kişilik ve düşüncelerinizin tek çaresi sizsiniz, kendiniz değiştirirsiniz.

Kererm

Kayıtlı Üye
ben fiziksel özellikler iyileşince karakteristik özelliklerinde iyileşiceğini düşünüyorum.Ama çare yok gibi bence dinimizde.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
dinden çıkıp hristiyan olmak biraz garip geldi. herneyse ben size çok sevdiğim bir hikayeden bir kesit yazıyorum.

--küfür içerir--

butun bunlarla yasamak durumudaydim. bir minubuste, doruktan asagi dogru saliniyorduk. artik kacmaktan yorulmustum. kim yakalayacaksa yakalasin beni, her ne olacaksa olsun. artik yola gelmistim. sistem bana yeterince odetmisti, teslim olmaya hazirdim. gucum kalmamisti. madem tadini alamiyordum, lan benim derdimemiydi basarili olmak. sal gitsin, ayni dagdan suzulen minibus in yaptigi gibi. sal kendini, askere alacaklarsa alsinlar. alkolik diyeceklerse desinler, essek kadar adam olmussun hic birseyin yok diyeceklerse desinler sal kendini azcik. senin derdin senin disindakileri doyurmak mi sal . vitesi bosa al, koyver gitsin, olecegiz hepimiz olecegiz derdin ne senin. sal sallllllllllll.

Moderatör Notu: Argo ve küfür içerikli mesajlar yasaktır.

Kererm

Kayıtlı Üye
ilginçmiş :) teşekkürler

ha özel hissetmek derken adı galiba telekinezimiydi işte böyle şeyler yetenekler vb şeyler havas uygulamaları

çözüm önerisi olan yokmu ? ´

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Açıkçası ben bu tarz durumlarda sitelerden öneri alınmasını çok yeterli bulmuyorum. Çünkü bahsettiğiniz önemli ve belli ki tek başınıza işin içinden çıkamıyorsunuz. Bu konuyla ilgili yardım alabilceğiniz pek çok insan var. Mesela hayat koçları, psikologlar, şifacılar vs vs.. Bence işin uzmanını bulup onunla sorunu çözmeye çalışın.

Kererm

Kayıtlı Üye
sağolun bende aynı fikirdeyim dahada ilerlemesini istemem.

faydası olacaksa gördüğüm rüyalarıda söyleyebilirim :
Külçe şeklinde bir gümüş
yolculuğa çıkmak otobüsle
köpeklerin sana havlaması saldırması yaralanmak ameliyat olmak
sınava girmek
galiba matematikti soru çözmek ve yakın arkadaşlarım falan

sekiz8

Kayıtlı Üye
Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görümüyorsun, koskoca alem içine yerleştirilmiş, sen kendini hala basit birsey zannediyorsun 'hz.ali'

La-edri

Kayıtlı Üye
Kendinizden baska kimseniz yokki, atsan atamazsin satsan satamazsin, kendinizi sevmenin yollarini ariyorsunuz ve bu benim dinimde yok diyorsunuz, yalnis biliyorsunuz arzu ettiginiz kadar dua edin, kisi kendine yardim etmeyi canla basla dilemedigi süre kisiye yardim ulasmaz , bu arada size bir sey daha bildirmek istiyorum bu dünyada insanlar var kötürüm dilsiz sagir kör nebileyim burunsuz doganlarda var, kollarindan bacaklarindan ayrilmak zrunda olanlar var daha sayayimmi ? Allah diyorki sükür edinki nimetinizi artirayim buyrun size dininizden bir recete..

han__ozan

Banlı Kullanıcı
sana '' the secret '' kitabını öneririm kardeşim .. fikirlerin baştan sona değişicektir emin olabilirsin :)

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
sanırım sizi anlayabiliyorum kererm uygularsan bir kaç önerim var... Öncelikle paran varsa iyi bir psikologa veya yaşam koçuna gitmekle başla... gelelim asıl mevzuya sonra eline bir kağıt kalem al değiştirmek istediklerini yaz nelerini sevmiyorsun... Burnunu mu ağzını mı yada karakteristik özelliklerini mi sonra diğer kağıda nasıl olmak istediğini yaz ama yazarken çok yakışıklı olayım peşimden koşsunlar havalı olayım türü değil de böyle olursam mutlu olurum türü yazacaksın... sonra sırayla bunları uygulamalısın tek tek hepsini gerçekleştirmek için zaman ayır hemen olacak şeyler zaman gerekir ama mutlu olacaksan sonunda verdiğin zamana değecektir... istediğin insan olmaya yaklaştıkça cevreni genişlet sosyal evreni değiştirdiğinde ise emin ol çok mutlu olacaksın...

Kererm

Kayıtlı Üye
evet yaşam koçuyla görüştüm bugün ama son dediğinizi anlayamadım ne uyguluyacağım? mesela kağıda yazdım ağzım gözüm burnum vs vs ne uygulayacağım kağıda yazmakmı sadece?

lillium_

Kayıtlı Üye
İş
Tasarımcı
kağıda yazınca size göre eksikliklerinizi yada beğenmediğiniz yönlerinizi göreceksiniz böylece tek tek hedef belirleyip bunları değiştireceksiniz... birini değiştirdiğinizde üzerine bir çizik atın mesela bu sizi mutlu edecektir...

derviş0

Kayıtlı Üye
Madde alemi geçicidir..ahirette güzel mi çirkinmi oldugun önemli olmayacak: Bilinç beden, et-kemik bedenden ayrıldıktan sonra, bazı duygular kalkar; kişi gerçekleri görür. Mahşerle ilgili, akıl almayacak sırlar vardır. Kişinin, dünya hayatındaki içi, dışına çıkar. Kötü, çirkin şeyler yaşamış ve yaşatmışsa, bilinç bedeni çok çirkin olur. Bu, oğlun için de, kızın için de, baban için de geçerlidir. Sen kalkıp da hakikatleri gördükten sonra, oğlun da olsa, kızın da olsa, baban da olsa, çirkin bir mahlukla cennette yaşamak ister misin?..
Mahşer aleminde, ana baba, bacı kardeş duygusu kalkar; herkes kendi derdine düşer. Madde ötesi bilinci, her insan dünyada yaşarken kendisi oluşturuyor. Örneğin, “Neden beni çirkin yarattın?” diye dünyada kimseye hesap soramıyorsan, orada da öyle olacak. Dünya hayatındaki biyolojik beden, kader (yani ana program) gereği oluşur, fakat geçicidir.

Keira

Moderator
Eğer fiziksel olarak kendinizden rahatsı oluyorsunuz, estetik operasyon yaptırın, spora başlayın. Fiziksel olarak değişime uğrarsınız. Eğer kendinizi sevmemeniz içsel bir durumsa önce bir psikologa görünmeniz gerekir. Bunun dışında hiçbir şeyin size faydası olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...