Neden kimse kanıtlayamıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bir yarışma var ve ödülü on milyon dolar öyle mi?
Kazanmak içinde tek yapılması gereken paranormal yeteneği göstermek, ama bunu yaparsan yeteneğini kaybediyorsun. Bana yeteneğin değerini bilmiyorsun, onu satıyorsun diyebilirsiniz ama insanların çoğu yeteneklerini gösterip o parayıda alırdı. Belki yeteneğine elveda derdi ama parasını alırdı. Bence yeteneklerini kaybediceklerinden yada yasak olduğundan değil. Yapamadıklarından çünkü istenilen para verildiğinde koşa koşa giderlerdi.

Kendini yetenek kazanmış insanların yerine koymanı öneririm ben öyle yaptım :) yıllarını vermiş bir insan emek vermiş bir insan tek kalemde harcayamaz bence yeteneğini,paradan daha önemli şeylerde vardır hayatta

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir kişi seçildimi istemiyorum demek gibi bir lüksü yok anladığım kadarıyla,cevabınız için çok teşekkür ederim bu ekoller meselesini çok güzel açıkladınız :)
İstemiyorum deme lüksünüz var.
Erken teşhis varsa bu lüksünüz var. :)
Mesela uzman yol gösterici biri varsa yakınınızda, aklınız erdiği andan itibaren size neyin ne olduğunu anlatıp size bilgi verir. Bunları tercih etmek istemiyorsanız dua edersiniz, ya kaldıramayacağınıza inandığınız yükün hafifletilmesini, ya bu görevden affedilmeyi, ya da uygun yolu bulmayı dilersiniz.
Bunu sizden başka hiç kimse sizin adınıza dileyemez, engelleyemez. Olay siz ve sistem arasındadır. Önceden belirlenmiştir, çizilmiştir.
Değiştirilebilir ve değiştirilemez kader çıkar burada karşınıza.
Sistem izin vermezse zaten erken teşhise de izin vermez. Göreviniz neyse o görevi yerine getirme kıvamına getirilirsiniz. Yani o yola koyulursunuz.
Burada da hür irade karşınıza çıkar. Nasıl ki yaratıcı sizin yaptıklarınızdan sizi sorumlu tutuyor ve karışmıyorsa bunda da aynı şekildedir. Yeteneklerinizle ve yetkilerinizle kötüye veya iyiye kullanıp kullanmama size kalır.
Bunların sonuçlarını da katlanırsınız.

Erken teşhis olmamışsa zaten siz çoktan bazı şeyleri yaşamaya başladıktan sonra işin içine girmiş olursunuz. Bu bazen dediğim gibi değiştirilemez. Kişinin görevi, doğumdan önceki alınan kararlar vs. her şeyi kapsayan çok karmaşık bir konudur.

origanum

Yönetici
Bir yarışma var ve ödülü on milyon dolar öyle mi?
Kazanmak içinde tek yapılması gereken paranormal yeteneği göstermek, ama bunu yaparsan yeteneğini kaybediyorsun. Bana yeteneğin değerini bilmiyorsun, onu satıyorsun diyebilirsiniz ama insanların çoğu yeteneklerini gösterip o parayıda alırdı. Belki yeteneğine elveda derdi ama parasını alırdı. Bence yeteneklerini kaybediceklerinden yada yasak olduğundan değil. Yapamadıklarından çünkü istenilen para verildiğinde koşa koşa giderlerdi.

Zaten yetenek herkese değil hakedene, değerini bilene verilir. Kıymet bilemeyenlerden ise gelse bile çıkar, en basiti birilerine anlatmak suretiyle. Yani kişi başvurup şöyle yaparım böyle yaparım dese bile zaten yapmaya fırsat bulamadan kaybetmiş olur yeteneğini. Söylemeden direkt gösterirse o an yapar ama sonra kaybeder. Zira oyun veya gösteri için verilmiyor o. Sahip olan ağırlığını da taşıyacak olgunlukta olmalı. Dünyaları verseler değişmem ben mesela. Ama para için her şeyini her değerini satan insanlar mevcut, onların bileceği iş. Bir de şu var ki para karşılığında manevi şeylerini satsa bile o para ondan hemen çıkar, yaramaz. Anlık işini görür belki ama geleceğe yatırım yapamaz, ev alsa yanar, iş kursa batırır, birşey olmasa sağlığı bozulur ve tüm servetini iyileşmek için döker vs. Yani evrensel enerjiler affetmez, ödetir bir şekilde bu açgözlülüğünü. Dolayısıyla hiçbir aklı başında ve kendini bilen kişi yeteneğini satmaz, değişmez. Gösteri dünyası illüzyonistlerin işidir, gerçekten paranormal aktivitelere hakim kişilerin değil.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Origanum'un söylediklerine ek olarak:
Sistem uzun süredir bizim Dünya'mızda ve boyutumuzda bu şeylerin gizli kalmasını ve açığa çıkmamasını sağlıyor. Siz sistemin kurduğu düzeni bozamazsınız. Değil 10 milyon dolar 100 milyar dolar da olsa bu olmaz. Yani mesele sadece bizim isteyip istememiz değil. İzin verilmiyor.
Bu konu semavi dinlerde de açıkça belirtiliyor zaten.
Mesela neden insanlarda perde var? Neden mucizeler sürekli gösterilmiyor da sadece peygamberlere kitlesel mucizeleri gösterme izni veriliyor?
Bazı şeylere mühlet verildiği, çok önemli sebeplerle engellendiği ortada. Bu engelleri özellikle yeteneği olanlar, sisteme daha farklı perspektiften bakanlar zaten cisimleşmiş gibi görüyor adeta. Ben dahil bir çoğumuz bu engellere defalarca çok sert biçimde çarpmışızdır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Origanum'un söylediklerine ek olarak:
Sistem uzun süredir bizim Dünya'mızda ve boyutumuzda bu şeylerin gizli kalmasını ve açığa çıkmamasını sağlıyor. Siz sistemin kurduğu düzeni bozamazsınız. Değil 10 milyon dolar 100 milyar dolar da olsa bu olmaz. Yani mesele sadece bizim isteyip istememiz değil. İzin verilmiyor.
Bu konu semavi dinlerde de açıkça belirtiliyor zaten.
Mesela neden insanlarda perde var? Neden mucizeler sürekli gösterilmiyor da sadece peygamberlere kitlesel mucizeleri gösterme izni veriliyor?
Bazı şeylere mühlet verildiği, çok önemli sebeplerle engellendiği ortada. Bu engelleri özellikle yeteneği olanlar, sisteme daha farklı perspektiften bakanlar zaten cisimleşmiş gibi görüyor adeta. Ben dahil bir çoğumuz bu engellere defalarca çok sert biçimde çarpmışızdır.

Sistemden bahsettiniz bu sistemi anlayabilmemiz için şu örneğide katabilirmiyiz ?
Yunus a.s kendisine peygamberlik geldiğinde kavmine gitme tebliğ etme görevini red ettiği için ceza olarak balığın karnına konuldu sonradan bu ceza karşısında peygamberlik görevini kabul etmek zorunda kaldı

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sistemden bahsettiniz bu sistemi anlayabilmemiz için şu örneğide katabilirmiyiz ?
Yunus a.s kendisine peygamberlik geldiğinde kavmine gitme tebliğ etme görevini red ettiği için ceza olarak balığın karnına konuldu sonradan bu ceza karşısında peygamberlik görevini kabul etmek zorunda kaldı
Şimdi sistem dediğimde bazen yanlış anlaşılıyor önce onu açayım. Yaratıcı güç bir sistem kurdu, bu sistemin çarkları, çarkları döndüren vidaları vs. vs. muazzam bir düzende yerleştirdi.
Şimdi bir saatin içindeki çark dönerken bir başka çarkı harekete geçirir, o hareketliliği de miller, teller, vidalar, dişliler gibi unsurlar sağlar. Yani yaratıcı her an sisteme müdahale etmez, zaten kurduğu sistem çalışıyordur. Bazı özel durumlarda müdahalede bulunur.
Peygamber gibi özel görevliler için özel müdahaleler var.
Bizler sistemin otomatik hareketliliğindeki unsurlarız. Peygamberler hem bizim gibi, hem de özel durumludurlar.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bende para peşine düşmem ama evren önüme fırsat sunduğundada kaçırmazdım heralde. Yeteneği olan insanlar ya para istemeyecek kadar gönlü toktur, Ya yetenekler insanların gözüne perde indiriyor, dünyanın güzelliklerini ( eğlence değil, tarihi, kültürü dolaşmak insanların parayı bulunca yapacakları ilk şey) , özgürlüğü, hayatı unutmalarını sağlıyor yada korkutuyor. Bir his ile tesir edip insanı uyutuyor yada yetenek ile uyanma halinde bu mu oluyor, belki yeteneğin verdiği his çok güzel bir şey ama beni dehşete düşürdü yazılanları ağzım açık okudum. Evini yakıp, sağlığını bozan cezalandırıcı bir enerji beni korkuttu doğrusu. Bu yüzden pek bir şey söylemek istemiyorum. Normal insanın parayı alacağını düşünmüştüm, yeteneği olan insanlardan dinleyince anlamış oldum, yanıtlar için teşekkürler...

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Peki bu şekilde bir yaşamı siz mi istediniz? Yoksa size mi geldi?

Rabiosa

Kayıtlı Üye
Peki teşekkürler, semavi dinlerden yola çıkarsak, siz yaratıcının var olduğunu biliyorsunuz. Dolayısıyla da sınava tutulmamış oluyorsunuz? Bu konuda da fikir beyan edebilir misiniz?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki teşekkürler, semavi dinlerden yola çıkarsak, siz yaratıcının var olduğunu biliyorsunuz. Dolayısıyla da sınava tutulmamış oluyorsunuz? Bu konuda da fikir beyan edebilir misiniz?
Kim sınava tutulmadığını iddia etti göremedim ancak herkesin bir sınavı var.

codzombi

Kayıtlı Üye
Sınav meselesi çok ilginç bir şey , masum olupta katledilen insanlar , tecavüze uğrayan insanlar , işkence edilen insanlar hiç yok yere hem de . Tüm bunlar çok büyük çelişkiler ve düşündürücü . ben adalet olduğuna ve sınandığımızı düşünmüyorum .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sınav meselesi çok ilginç bir şey , masum olupta katledilen insanlar , tecavüze uğrayan insanlar , işkence edilen insanlar hiç yok yere hem de . Tüm bunlar çok büyük çelişkiler ve düşündürücü . ben adalet olduğuna ve sınandığımızı düşünmüyorum .
Herkesin sınavı, cenneti ve cehennemi kendinedir. Ayrıca burası ve bu zaman dışında neler oldu,oluyor ve olacak bize?

Qualified

Kayıtlı Üye
Bu mesele (kuantumcular bilir) cift yarik deneyi gibidir, bu deneyde sonuc bir gözlemci olup olmadigina baglidir. Madde; eger bir gözlemci yoksa fizik kurallarina göre hareket ederken, bir gözlemci yerlestirildiginde fizik kurallarina aykiri davranir. Paranormal olaylar da buna benzer, bagimsiz münferit olaylardir, sen görürsün veya sen yasarsin lakin ücüncü sahislara bunu kanitlayamazsin. Gibi ;)

codzombi

Kayıtlı Üye
Bu da sanırım altın şafak cemiyetinin olayı :)

Neophyte Giriş
"Ey Kardeş (isim), bu uyarıyı vermek görevimdir. Cemiyetimizdeki gizlilik Taahhüdünü unutma - çünkü Güç Sessizliktedir ve Bilgeliğin Tohumu Sessizlikte ekilir ve Karanlıkta ve Sırda yeşerir."Unutma ki bütün Dinlere saygı ile eğiliyorsun, çünkü aralarında aradığın o Mutlak Işıktan bir Işını içermeyen yoktur. Verdiğin yeminini bozacak olanın başına gelecek cezayı da unutma. Sana verilen Sırrı unutma. Gizli Bilgeliğin sadece Dengeli Güçlerin bulunduğu yerden algılanabileceğini unutma.
"Sertlik ve Merhametin uygun dengesinin Yüce Sırrını iyi öğren, çünkü bunlardan hiçbirinin dengesiz oluşu iyi olmaz. Dengesiz Sertlik gaddarlık ve zülümdür; dengesiz Merhamet ise zaaftır ve denetimsiz olarak Şerliğin varoluşuna izin verir, böylece Şerrin suç ortağı olursun."
"Unutma ki, Kutsal şeylere sadece Bedenini anlayan ölümlüler tarafından erişilmez, çünkü hafif silahlarla donanmış olanlar zirveye ulaşabilir.
"Unutma ki sadece Tanrı Işığımız ve Mükemmel Bilgeliği Bağışlayandır ve hiçbir insan sizi o Bilgeliğin Yoluna getirmenin ötesinde bir şey yapamaz, oysa O taktir etse onu bir çocuğun kalbine sokabilir. Çünkü bütün nasıl parçadan yüceyse, biz de barındırdığı Hayal Edilmez Işığın birer Kıvılcımıyız."

bendahakucugum

Kayıtlı Üye
Tespitleriniz doğru. Sorunuzun cevabını ise bugün öğrenebilirsiniz:)
Belirlemiyor esasında ustası gelip çömezini buluyor ve eğitiyor. Bizim seçim şansımız yok, istemem deme de, tıpkı istiyorum diyenin bir tarafını yırtsa da elde edemeyeceği gibi. Sadece dışarıya iş yapmama hakkımız var ki ben bunu kullanıyorum, hayatımı kazandığım farklı bir mesleğim var. Bu durumu kendi ailemden mecburen miras aldım ve eşim de aynı yoldan geçmiş biri. Evliliğimiz bile seçim hakkı olmadan, kaderimde direk vardı ve sorgusuz sualsiz evli buldum kendimi. Usta hangi ekoldense öğrenci de o yoldan gidiyor mecburen. Daha sonra farklı bir ekolden usta ile karşılaşabilir, ondan da eğitim alabilir ama bu çok nadir bir durum. Herkese olmaz. Bir de kişinin yatkın olabileceği ekol türüne göre karşısına üstat çıkar, kel alaka çıkmaz.
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama çok merak ettiğim bir konu.Dediğiniz bu usta çömezini buluyor olayı sizde kaç yaşında başladı ve siz onun usta olduğunu onun da sizin eğiteceği kişi olduğunu nasıl anladınız?Size gelip direk şöyle böyle anlattı mı yoksa siz zaten önceden aileniz dolayısıyla bu konuları biliyor muydunuz?Ve son olarak biri ailesinden miras almadığı halde kendi gidip kendini eğitecek bi usta bulabilir mi?

baysal01

Kayıtlı Üye
Forum sanal bir ortam, bir sürü kişi egosunu burada tatmin ediyor. Yüzyüze bildiğiniz, güvendiğiniz insanlar değil, gerçekte yetenekli olup olmadıklarını bilemez insan. Örneğin şifa verdim diyen birisi bu yeteneğini kaybetmez, ya da aşk büyüsü yaptım bir zamanlar diyen. Ancak detaya girdiği an kendi sonu olur. Hele bir büyünün detayını veren kişi hem kendi yeteneklerini kaybeder hem de o büyüyü çöpe atmış olur bir daha kimse kullanamaz o tarifi. Zaten kitaplardaki büyüler de bu yüzden sadece arşivliktir, mazide kalan çalışmalara örnek teşkil etmesi bakımından ama asla çalışmayan uygulamalardır, çömezler görsün bilgi ve görgülerini artırsın diye eski uygulamalar anlatılır. Bu sitedekiler de böyle tarifler zaten, kimse hala çalışan uygulamasını paylaşacak kadar enayi değil. Kaldı ki kendi varisine bile anlatmaz, usulüne göre öğrenmesini sağlar, bu usulü de açıklayamam mesela. Bir de sadece yetenek kaybı ve büyünün tutmaması ile kalınmıyor, yetenek kaybından başka ceza da alınıyor, ekole, kullandığı öğreti sistemine göre farklılık gösteriyor. Örneğin yaptığımı cümle alem bilmesine rağmen asla büyü tarifi verdiğim görülmemiştir, zira benim geldiğim ekole göre bunun cezası ölümdür. Yetenekle birlikte hayatımızı da kaybederiz. Şifacılık biraz farklı şifacı yetiştirirken yöntemini anlatıyoruz ve yetenek gitmiyor, çünkü ilgi duyan her insan uğraşırsa ama iyi ama orta hallice şifacı olabilir.
Sanal alemdeki ben şunu başardım diyenler ya birşey yapamamıştır ve hava atma ihtiyacında olan veletlerdir ya da bunu söylemenin yasak olduğunu bilmeyen ve bu işlere henüz hazır olmayan ve bu ilk ve son başarıları olan kişilerdir. Bu özelliklerini vurgulayacak kullanıcı isimleri alanların da amacı alenen belli: Reklam. Birkaç mesaja bilgili imiş gibi cevap verip kendine müsteri (kurban) seçebilmek. Elimizden geldiğince av peşindeki bu dolandırıcıların foyasını çıkarıyoruz. Gerçek bir büyücünün reklama ihtiyacı yoktur, nasibi olan müşteri gizli kapaklı bir şekilde ona gelir.
Güç kaybı sadece insanın kendi kendine etmesi yüzünden. Yaydığı enerji frekansı değişerek güç kazanıyor ve yine frekansını (söz ve düşünce ile) değiştirerek güçten yoksun hale dönüşüyor. Nasıl ki enerji için bol çalışma yapıyor ve çaba sonucunda kendi bilinçaltını etkiliyor ve titreşimini artırıyor ise ortaya dökünce de önce yine bilinçaltından yaydığı frekans değişiyor ve evrensel kurallar gereği sessiz kalması gerektiğini unutup ilahi plandan ceza alıyor. Bu işlere gizli ilimler deniyor ve gizli kalmak zorunda. Açmak emri geldi 2000 yılında, enerjiler değişiyor artık ama herkese değil sadece algısı biraz aralanmış olanlara ve o da sembollerle anlatılmalı ve herşey değil sınırlı konular. Henüz ulu orta anlatan ceza alır ve bu yetenek kaybı olur, yıllar boyu bereketsizlik olur, sağlık yitimi olur, hayat kaybı olur. İnsanlık 150 yıl kadar sonra daha hazır hale gelecek ve bir sürü şey o zaman su yüzüne çıkacak. Ama şimdi çok erken.
Kusura bakmayın, benim bu kadarını anlatmaya yetkim var. Umarım birazcık da olsa aydınlatıcı olabilmişimdir.

Bu muhteşem yazı için teşekkür ederim. Bir çok yanlış bildiğimi düzelttiniz. Demekki her insan kendi büyüsünü kendi bulmak bir nevi icat etmek zorundaymış. Bilim konusuna gelince benim düşüncem, bilim gözlemin dışında somut deliller arar, deney ister bu yüzden ispatlanamıyor bence. Ve birde üstad bir sorum olacak.
Dua uygulamalarıdamı büyü gibi çalışmaz hale gelir ?

freakfelon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Forum sanal bir ortam, bir sürü kişi egosunu burada tatmin ediyor. Yüzyüze bildiğiniz, güvendiğiniz insanlar değil, gerçekte yetenekli olup olmadıklarını bilemez insan. Örneğin şifa verdim diyen birisi bu yeteneğini kaybetmez, ya da aşk büyüsü yaptım bir zamanlar diyen. Ancak detaya girdiği an kendi sonu olur. Hele bir büyünün detayını veren kişi hem kendi yeteneklerini kaybeder hem de o büyüyü çöpe atmış olur bir daha kimse kullanamaz o tarifi. Zaten kitaplardaki büyüler de bu yüzden sadece arşivliktir, mazide kalan çalışmalara örnek teşkil etmesi bakımından ama asla çalışmayan uygulamalardır, çömezler görsün bilgi ve görgülerini artırsın diye eski uygulamalar anlatılır. Bu sitedekiler de böyle tarifler zaten, kimse hala çalışan uygulamasını paylaşacak kadar enayi değil. Kaldı ki kendi varisine bile anlatmaz, usulüne göre öğrenmesini sağlar, bu usulü de açıklayamam mesela. Bir de sadece yetenek kaybı ve büyünün tutmaması ile kalınmıyor, yetenek kaybından başka ceza da alınıyor, ekole, kullandığı öğreti sistemine göre farklılık gösteriyor. Örneğin yaptığımı cümle alem bilmesine rağmen asla büyü tarifi verdiğim görülmemiştir, zira benim geldiğim ekole göre bunun cezası ölümdür. Yetenekle birlikte hayatımızı da kaybederiz. Şifacılık biraz farklı şifacı yetiştirirken yöntemini anlatıyoruz ve yetenek gitmiyor, çünkü ilgi duyan her insan uğraşırsa ama iyi ama orta hallice şifacı olabilir.
Sanal alemdeki ben şunu başardım diyenler ya birşey yapamamıştır ve hava atma ihtiyacında olan veletlerdir ya da bunu söylemenin yasak olduğunu bilmeyen ve bu işlere henüz hazır olmayan ve bu ilk ve son başarıları olan kişilerdir. Bu özelliklerini vurgulayacak kullanıcı isimleri alanların da amacı alenen belli: Reklam. Birkaç mesaja bilgili imiş gibi cevap verip kendine müsteri (kurban) seçebilmek. Elimizden geldiğince av peşindeki bu dolandırıcıların foyasını çıkarıyoruz. Gerçek bir büyücünün reklama ihtiyacı yoktur, nasibi olan müşteri gizli kapaklı bir şekilde ona gelir.
Güç kaybı sadece insanın kendi kendine etmesi yüzünden. Yaydığı enerji frekansı değişerek güç kazanıyor ve yine frekansını (söz ve düşünce ile) değiştirerek güçten yoksun hale dönüşüyor. Nasıl ki enerji için bol çalışma yapıyor ve çaba sonucunda kendi bilinçaltını etkiliyor ve titreşimini artırıyor ise ortaya dökünce de önce yine bilinçaltından yaydığı frekans değişiyor ve evrensel kurallar gereği sessiz kalması gerektiğini unutup ilahi plandan ceza alıyor. Bu işlere gizli ilimler deniyor ve gizli kalmak zorunda. Açmak emri geldi 2000 yılında, enerjiler değişiyor artık ama herkese değil sadece algısı biraz aralanmış olanlara ve o da sembollerle anlatılmalı ve herşey değil sınırlı konular. Henüz ulu orta anlatan ceza alır ve bu yetenek kaybı olur, yıllar boyu bereketsizlik olur, sağlık yitimi olur, hayat kaybı olur. İnsanlık 150 yıl kadar sonra daha hazır hale gelecek ve bir sürü şey o zaman su yüzüne çıkacak. Ama şimdi çok erken.
Kusura bakmayın, benim bu kadarını anlatmaya yetkim var. Umarım birazcık da olsa aydınlatıcı olabilmişimdir.
gerçekten açıklayıcı oldu teşekkürler ancak benim bir sorum var bu konuda ben bütün çalışmlarımı kuzenimle yapıyorum ileride lucid dreaming,astralseyahat vb becerebilidğim teknikler olacaktır illaki peki bunları en baştar beraber başladığım kuzenimle paylaşmamın bir sakıncası varmıdır sadece onunla veyahutta onun benimle paylaşması sakıncası varsa sanırım bugünden irtibaren bu konular hakkında konuşmayıp çalışmalarımızı yalnız başımıza yapıcaz :/ ???

origanum

Yönetici
Konuyu hortlatmak gibi olacak ama çok merak ettiğim bir konu.Dediğiniz bu usta çömezini buluyor olayı sizde kaç yaşında başladı ve siz onun usta olduğunu onun da sizin eğiteceği kişi olduğunu nasıl anladınız?Size gelip direk şöyle böyle anlattı mı yoksa siz zaten önceden aileniz dolayısıyla bu konuları biliyor muydunuz?Ve son olarak biri ailesinden miras almadığı halde kendi gidip kendini eğitecek bi usta bulabilir mi?

Ustam ailemden yaşlı bir birey idi, 8 yaşında eğitime başladım. Eğitim yanyana yaşayarak önce seyrederek sonra onun verdiği basit işleri yaparak başlar, gerisi de ilerleme seviyesine göre şekillenir. İkinci sorunuza gelince, bu işler hakkında eğitim alması kaderinde var ise ve kendi ailesinde bunu verecek bir kişi kalmadı, öldü vs ise eğitim verecek usta o kişiyi bulur, kişi usta arayamaz, arasa da boşa kürek çekmiş olur, arayarak bulunmuyor, bir şekilde yolları kesişiyor ve usta onun eğitmesi gereken kişi olduğunu anlıyor, iletişim öyle başlıyor. Eğer eğitim alması kaderinde yok ise zaten usta ile karşılaşması söz konusu değil. Bir de eski ustasından alacağını almış ve o ekolün ustası olmuş kişi, başka bir ekolden de eğitim alması kaderinde mevcut ise yeni bir usta ile karşılaşır ki benim hayatımda da böyle oldu, eşim bendeki potansiyeli gördü, eski ekolümü temel kabul ederek beni kendi ekolüne göre eğitmeye başladı. İkinci ekolün çömezi olduğumda 21 yaşımda idim.
Önemli Not: İlk ustam öldükten sonra ikincisi hayatıma girdi.

Bu muhteşem yazı için teşekkür ederim. Bir çok yanlış bildiğimi düzelttiniz. Demekki her insan kendi büyüsünü kendi bulmak bir nevi icat etmek zorundaymış. Bilim konusuna gelince benim düşüncem, bilim gözlemin dışında somut deliller arar, deney ister bu yüzden ispatlanamıyor bence. Ve birde üstad bir sorum olacak.
Dua uygulamalarıdamı büyü gibi çalışmaz hale gelir ?

Her insan demeyelim de her büyücü kendi bulmak zorunda. Diğerleri için söz konusu değil, yetisi olmayan kişi birşey bulamaz da yapamaz da.
Dua bir şeyi değiştirebilme gücü değildir. Değişmesini istemek, dilemek ve yalvarmaktır. Kabul edip etmemek Allaha kalmıştır. Etse de etmese de sonuca rıza gösterilir, boyun eğilir. Bu yüzden ben şu iş için dua ettim, diye başkaları ile paylaşmak duanın kabul edilip edilmemesini engellemez.

gerçekten açıklayıcı oldu teşekkürler ancak benim bir sorum var bu konuda ben bütün çalışmlarımı kuzenimle yapıyorum ileride lucid dreaming,astralseyahat vb becerebilidğim teknikler olacaktır illaki peki bunları en baştar beraber başladığım kuzenimle paylaşmamın bir sakıncası varmıdır sadece onunla veyahutta onun benimle paylaşması sakıncası varsa sanırım bugünden irtibaren bu konular hakkında konuşmayıp çalışmalarımızı yalnız başımıza yapıcaz :/ ???

Büyü çalışmaları zaten kesinlikle hiçbir şekilde paylaşılmamalıdır ama parapsikolojik yetenekler de şunu şöyle yapıyorum, şöyle başarıyorum şeklinde anlatılmamalıdır. Sizin ve kuzeninizin hem yetenekleri hem de seviyeleri farklı olabilir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, sizinki ile onunki farklı olabilir, her kişi kendi yolunu kendi bulmak zorundadır. Gereksiz gevezeliklere yol açabilecek şeyleri ağzınızdan kaçırma riskine karşı mümkünse tek başınıza ilerleyin. Tıpkı büyüklerimizin dediği gibi, ağzınız değil eliniz işlesin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...