Hz.Muhammed'in gelecekle ilgili haber verdiği bazı olaylar

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim, yanlış yaptıysam özür dilerim:)
Hz. Muhammed'in gelecek hakkında haber verdiği olaylar hayli fazladır. Bunlardan birkaçına örnek vermek istedim.
-Emaneti eda edecek kişi neredeyse kalmayacak. Hatta denilecek ki "falan kavimde birisi var." Kalbinde hardal tanesi kadar iman bulunmayan kişi için 'ne kadar akıllı ne kadar zarif birisi denilecek.'
-Bir toplulukta açıktan fuhuş işlenir hale geldiğinde onlar için salgın hastalık ve daha öncekilerde görülmeyen hastalıklar ortaya çıkar. Ölçü ve tartıda noksanlık yaptıklarında kıtlığa maruz kalırlar, geçim sıkıntısı çekerler ve zalim idareciler başlarına geçer. Mallarının zekatını vermediklerinde semadan gelen yağmurlardan mahrum kalırlar. Eğer hayvanlar olmasa kendilerine hiç yağmur gönderilmez. Allah'a verdikleri ahdi yerine getirmediklerinde Allah onlara dışarıdan düşman musallat eder. O düşmanlar onların elindeki birtakım mallara sahip olurlar. Onların idarecileri Allah'ın indirdiğiyle hükmetmediği ve Allah'ın indirdiğini seçmediklerinde Allah onlara kendi içlerinde dahili fitne verir.
-Kıyamet öncesi gecenin karanlığı gibi fitneler olacak. Kişi o fitnelerde mümin sabahlayacak, kafir akşamlayacak. Mümin akşamlayacak, kafir sabahlayacak ve dünyevi bir menfaat için dinini satacak.
-Bir gün Allah rasulü etrafındakilere der: Aç kimselerin yemek kaplarına üşüşmesi gibi diğer milletlerin üzerinize gelmesi yakındır. Biri der: O gün az olacağımız için mi saldıracaklar? Cevap verir: Hayır, bilakis çok olacaksınız. Lakin selin geride bıraktığı artıklar gibi kıymetsiz hale geleceksiniz. Allah düşmanlarınızın göğsünden sizin heybetinizi giderecek. Kalplerinize dünya sevgisi ve ölüm korkusu bırakacak..
Alıntı

Arkadaşlar derdim dini bir mesaj vermek değil kesinlikle beni heyecanlandıran gelecek hakkında neredeyse nokta atışı tespitlerdi. Umarım anlaşılmışımdır:)