Rüzgar Enerjisi Çalışması

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şamanizmden aldığım bilgi ve referanslarla, kendimin derlediği özgün bir teknik olan Rüzgar Enerjisi Çalışmasını, özellikle rüzgarları seven, rüzgarları bir başka anlamlı bulanların seveceğini tahmin ediyorum.
Baştan soruları yanıtlayayım sonra konu dağılıyor:
-Şaman mısın? Hayır.
-Denenmiş midir? Evet.
-İşe yarar mı? Bende yarıyor sizde de yarar.
-İşe yaramadı? Olabilir, %100 çalışan hiçbir şey yoktur yapacak bir şey yok.
-Kaynak? Ben.
-Başımıza iş gelir mi, günah mı? Gelmez. Bildiğim kadarıyla hiçbir dini akımda sınıfta kalacak bir yanı yok, günah değil.
-Şurası hatalı mı sanki? Değil, kendi yaptığım şey bende işe yarıyorsa hata yok demektir benim açımdan.

Gelelim tekniğimizin özüne. Teknik temelde evrenin her yanına yayılmış olan ve her ekolde başka isim verilen ''orijinal enerjinin'' devinimdeki halini algılayıp kullanmaktır.
Rüzgar hem fiziki hem de manevi bir devinim ortaya çıkarır. Rüzgar çok güçlü sırlar barındırır. Uzayın, DNA'nın, suyun, saç tellerinizin vs. vs. bükülmesini maddesel olmayan biçimde ortaya çıkarmaktadır. (bkz. hortumlar) Galaksilerin bile aynı şekilde spiral olarak bükülmesini sağlayan güç ne mutlu ki rüzgarla tenimize kadar, ciğerlerimize ve hücrelerimize kadar işlemektedir.
İşte burada zaten bizi büken ve şekillendiren bu gücü bilinçli biçimde hedeflemekteyiz. Daha üstüne çok şey yazılır ancak geç oldu..

Tekniğimiz:
Rüzgarı hissedebileceğimiz ve tercihen garip bakışlardan uzak duracağımız mahrem bir alan bulmalıyız.
Bu çalışmayı gece gündüz yapabilirsiniz, detaylı sebeplerden dolayı günün hangi anında rahatsanız o anda yapabilirsiniz.
Dik ama rahat biçimde oturunuz. Kasılmamalısınız. Nefes tekniklerine aşina olmayabilirsiniz ama sitede nefes teknikleri yazıları çok var. Lütfen medidatif duruma gelebileceğiniz sizin için en uygun tekniği seçiniz. Benim önerim en basit olan dalga nefes tekniğidir. Denizde kıyıya vuran dalgayı taklit edin. (doğayı taklit etmekten çekinmeyin). Gözlerimiz kapalı.. Nefesi burundan ve derinden ve yavaşça al (3-4 saniye) bekle (2 saniye) yavaşça ağızdan ver (ciğerin boşalana kadar). Zaten nefesinizin alış veriş sesi aynen deniz kıyısını hatırlatacak size bir süre sonra..
Bunu dilediğiniz kadar yapın. Rahatlamış, gerginlikten uzaklaşmış ve dingin bir hal aldınız.
Nefes alış veriş sırasında cildinize dokunan rüzgarı, ciğerinize çektiğiniz havayı en küçük parçasına atomlara kadar imajine edin.. Size dokunan ve içinize çektiğiniz bu en küçük parçalarda gerçek anlamda yoğun enerji vardır. Bu enerjinin vücudunuzun en küçük zerresine kadar yayıldığını, siz nefes aldıkça enerjinin hücreleriniz ve hatta atomlarınız tarafından dolduğunu imajine edip hissedin.

Şimdi yavaşça ayağa kalkabilir veya pozisyonunuzu bozmadan oturmaya devam edebilirsiniz.
Ellerimizi göğüs hizamızdan aşağı olmayacak biçimde havaya, kollarımızı çok germeyecek rahatlıkta da istediğimiz kadar yukarı kaldıracağız..
Ellerimizi saat yönünde, doğudan batıya güneşi takip eder gibi, çevirmeye başlayacağız. Ellerimizle ortaya çıkan ek hava devinimine odaklanacağız. Sanki akan rüzgardan kendimize rüzgar topluyormuş gibi.
Ellerinizde gerçekten yoğun bir enerji akışı hissetmeye başlayacaksınız.
İşte bu esnada 3 kere ''HUUUU RRAAA YHİİİ'' seslerini diyafam kullanarak (diyafram nasıl kullanılır sitede var) mantra gibi söyleyeceksiniz.
HUUU bölümünde H kısa U uzun oluyor ve HU sesinin enerjisini açığa çıkarıyorsunuz.
RRAAA bölümünde RR fazla uzamadan ama R varlığı tamamen hissettirilir, AAA uzun biçimde söylenir.
YHİİİ bölümünde Y ve H kısa ve başlatıcıdır İİİ uzun biçimde söylenir.
Her bölüm tek sağlam nefes alınarak, diyaframdan, nefes bitene kadar yavaşça nefes oranında alçaltılarak söylenir.

Sesin enerjisini ellerinizdeki enerjiye yönlendiriyorsunuz söylediğinizde. O an havada ellerinizde biriken enerjiyi etrafınıza ''niyetle'' birlikte sarmalayacaksınız. Sanki denizde kurbalağama yüzüyor gibi, eller öne doğru açı alıp yanlarınıza doğru hareket ederek. Ya da nasıl iyi hissederseniz öyle.. Ben böyle yaparım.

Niyetler bu çalışmada genelde negatif tesirlere karşı koruma, fiziki ve manevi güç, evrensel sırların kolay anlaşılması şeklinde olması tavsiyemdir. Her çalışmada tek niyet olması daha iyidir.

Not: Temiz ve doğal giysiler, bedensel temizlik, bol su içmek, sessiz ortam, temiz hava bu çalışmayı daha başarılı yapan etkenlerdir.

Bol rüzgarlı günler dilerim.

bendekiben

Elit Üye
Güzel bir çalışma.Ben bu teknigin benzerini havuzda yada denizde(engüzeli deniz)uygularım sırt üstü suya kendimi bırakıp suyla bir bütün olduğumu hayal ederek gökyüzünün mavisine bakıp bütün hücrelerimin temizlendiğini düşünürüm.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Güzel bir çalışma.Ben bu teknigin benzerini havuzda yada denizde(engüzeli deniz)uygularım sırt üstü suya kendimi bırakıp suyla bir bütün olduğumu hayal ederek gökyüzünün mavisine bakıp bütün hücrelerimin temizlendiğini düşünürüm.
Buna benzer bir meditasyon yöntemi var bir ara paylaşmaya çalışacağım. Suyu da rüzgarı da çok seviyorum. Çalışmaları pek keyifli oluyor. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Benzer meditasyon yöntemi paylaşacağım demiştim hatırlamışken yazayım.

Fiziki olarak tuz ve su kullanarak arınmanız daha iyi etki gösterecektir.

Tercihen karanlık veya mum gibi doğal aydınlatıcılarla loşlandırışmış bir ortam düzenleyin. Burada hava akımı (rüzgar gibi), ses, titreşim olmamasına dikkat edin.

Rahatlatıcı nefes tekniklerinden tercih ettiğiniz herhangi biri ile rahat edeceğiniz biçimde, düz bir yere uzanır halde başlayın.

Gözlerini kapatın. Nefes alıp vermeye devam ederken bulunduğunuz ortama çok yavaş biçimde temiz bir su girdiğini, zeminden başlayarak suyun yükseldiğini ve size yaklaştıkça da gerçekten suya değiyormuşsunuz gibi imajine edin. Derinizde bunu hissetmeye çalışın.

Bunu gerçekten hissetmeye çalışın. Suyun yavaş yavaş sizi sardığını hissedebildiğiniz zaman, üçüncü gözünüze denk gelen bölgeye bir damla suyun düştüğünü hissedin.

Yavaş ve sakince nefes almaya devam.. Sadece suyu düşün. Suya odaklan. Gerekirse belirli aralıklarla üçüncü gözüne tek bir damla düşsün. Nefes al ver, damla düşsün. (yaklaşık 5 sn'de bir olabilir size kalmış)

Su artık sizi de aştı. Suyun altındasınız ve nefes almaya devam ediyorsunuz sakince. Artık suyu direk olarak ciğerlerinize hava gibi çekip bırakıyorsunuz. Bir süre sonra siz nefes almaya devam edin bırakmayın bununla birlikte artık suyla bütünleşen bir enerji bedeniniz var ve o bedenin nefese ihtiyacı yok. İşte burada bilincimiz bedeni terk ediyor. Beden kendi halinde nefes almaya devam etsin ama siz bilincinizle sudaki bir damlasınız artık..

İşte bunu algılayabildiğiniz an Dünya'nın herhangi bir denizinde, okyanusundasınız artık. Dünya'nın 3'te 1'isiniz. Her yerde ve hiçbir yerdesiniz. Zira siz hem damla hem de okyanussunuz.

Bu enerjiyi ve yüceliği şimdi bilincinizle birlikte bedeninize dönerken yanınızda, bedeninize getiriyorsunuz. Yavaş yavaş bununla dolacak, içinizde atmak istediğiniz negatif enerjileri bununla değiştireceksiniz. Negatifi boşalt, suyun enerjisini doldur.

Tamamen bedeninize odaklanmaya başlayın. Ayrım noktasından önceki halinize dönün, su gittikçe çekiliyor. Burnunuz ve ağzınız tekrar hava ile buluşuyor, ciğerlerinizdeki su, son kalan negatif enerjileri hapsedip buharlaşıyor ve her nefes alıp verişinizde bedeninizi terk ediyor.

Şimdi yavaş yavaş kendinize gelin, kalkın pencereyi açın ve temiz havayı içinize çekin. Sonra dilerseniz uyuyun, dilerseniz günlük hayata geri dönün.

Bir de gerçek su ile yapılan bir meditasyon var. Bunun için gerçekten nefes kontrolünü iyi yapıyor olmanız, su altında en az 1-1.5 dakika geçirebiliyor olmanız gerekir.

İhtiyaçlarınız: En az 1 metre derinliğinde su, sizi su altında tutabilecek bir ağırlık, sizi kontrol edecek bir gözlemci.

Çalışmamıza önce su dışında başlayacağız. Bedeninize odaklanın, vücudunuzun %60-70 lik kısmını yani suyu düşünün. Kemiklerinizde bile su var, kanınızda da, organlarınızda da.. İçinizdeki suyun yaydığı enerjiyi algılamaya çalışın. Gerekirse bunu algılayana kadar çalışmanızı erteleyin..

Nefesinizi alıp suya yavaş yavaş girip oturun. Tıpkı ayaktayken oturma pozisyonuna geçer gibi su altında oturacaksınız.

Gözlerinizi açık tutabileceğiniz bir su ise açabilirsiniz ancak bir süre sonra kapatacaksınız, dilediğiniz zaman açabilirsiniz de, size kalmış.

Sakin olun, sizin vücudunuzun da %60-70 sudur. İşte içinizdeki suya odaklanmak çok önemli burada. İçinizdeki suyun enerjisini, yapısını, ayrışıp oksijene de dönüşür gibi hayal edin (aslında zaten böyle)..
Ciğerinizdeki havanın burnunuza kadar geldiğini, geri diyaframa kadar indiğini, bu şekilde sürküle olduğunu düşünürseniz nefes alıp verme ihtiyacınızı atlatmanıza yardımcı olur.

Şimdi içinde oturduğunuz suyun enerjisini algılamaya çalışın. (İçinde bulunduğunuz suyun ne kadar doğal olduğu da önemli, bununla birlikte klorlu bir havuzdaysanız da işe yarar) Bu enerji ile, bedeninizdeki suyun enerjisinin gücünü deşarj edin. Kendi enerjinizi bu içinde bulunduğunuz suya aktarın.
Evdeki basit antene, devasa bir çanak uydu bağladığınızı düşünün aynı şey.
Şimdi Dünya üstünde istediğiniz yerlerden istediğiniz enerjileri çekmeyi düşünün. Bu öğrenmek istediğiniz bir şey de olabilir.
Şema: Sizin bedeninizdeki suyun enerjisi yönlendirici, içinde bulunduğunuz su sinyal arttırıcı ve koruyucu katman.
Çektiğiniz enerjiler önce içinde bulunduğunuz suya düşecek dağılacak, zararlı olan kısmını su tutacak veya absorbe edecek, sonra sizin içinizde uyandırdığınız daha doğrusu farkına vardığınız su enerjisi bunları sudan emerek toplayacak ve birleştirerek kendi bünyesine katacak.

Notlar:
-Nefese ihtiyaç duyacaksınız zira fok değilsiniz, bu durumda; zihninizi ve rahatlığınızı elden geldiğince bozmadan koruyarak su dışına çok çok yavaş biçimde çıkıp, nefes alıp tekrar aynı yavaşlıkta geri girip oturun, gerekirse gözlerinizi bile açmayın dışarı çıkarken.
-Bu tekniği başarabilirseniz, ilerletebilirseniz inanılmaz kapıları açabilirsiniz, kendinizde çok ciddi değişikliklere şahit olabilirsiniz.
-Su elementi dengesizliği oluşmaması için de kendinizi kontrol altında tutmalısınız. (çok sık yapılmaz yani)

AJA

Elit Üye
Su da arınma meditasyonuna bayıldım.Ben de gece denize girerim ve dalganın ulaştığı yerde kuma uzanır kollarımı açar gözlerimi kapatırım ve dalganın bedenime değdikçe negatif enerjinin alındığını ve suyun gücüyle dolduğumu imajine ederim.10-15 dk.Çok iyi geliyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Su da arınma meditasyonuna bayıldım.Ben de gece denize girerim ve dalganın ulaştığı yerde kuma uzanır kollarımı açar gözlerimi kapatırım ve dalganın bedenime değdikçe negatif enerjinin alındığını ve suyun gücüyle dolduğumu imajine ederim.10-15 dk.Çok iyi geliyor.
Kesinlikle iki yöntem de doğru uygulanabilirse muhteşem etkilere sahiptir. Deneyenlerin de bana sonuçları bildirmesinden memnuniyet duyarım. Bunlar kendi geliştirdiğim teknikler çocuklarım gibi. :)

biard

Kayıtlı Üye
Kalabalık bir yerde yaşadığım için mahrem ve rüzgarlı bir yer bulmam gerçekten zor olacak. Ama mahrem ve rüzgarsız bir yer bulabileceğim için su meditasyonunu yapabilirim. Diğer elementler için de böyle güzel meditasyonlarınız var mı?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kalabalık bir yerde yaşadığım için mahrem ve rüzgarlı bir yer bulmam gerçekten zor olacak. Ama mahrem ve rüzgarsız bir yer bulabileceğim için su meditasyonunu yapabilirim. Diğer elementler için de böyle güzel meditasyonlarınız var mı?
Ateş, ışık, toprak, manyetizma ve karanlık madde enerjisi için de var. Genelde bunlar ya paylaşmamın yasak olduğu uygulamalar, ya da sonucu başka insanları rahatsız etme potansiyeli olan, vermeyi tercih etmediğim uygulamalar. Aklıma geldikçe yazarım zararsız olanları.

AJA

Elit Üye
Toprakla olanı merak ettim Chillout. :)
Meditasyonu denedim bugün.Bittiğinde gözlerimi açtım fakat sersemledim bir kaç dakika.Başım döndü hafif.Ben mediyatasyonlarda çabuk boyut atlıyorum.Bu bazen beni rahatsız ediyor çünki geçtiğim frekansı cok tanımıyorum gerçekte.Medite olmuş halde sessizliğe ulaştığımda soru sorarım ve görüntü alırım bugünde öyle oldu.Güzel deneyimdi biraz ağır geldi ama nedenini çözerim yakında :)

biard

Kayıtlı Üye
Meditasyonu denedim bugün.Bittiğinde gözlerimi açtım fakat sersemledim bir kaç dakika.Başım döndü hafif.Ben mediyatasyonlarda çabuk boyut atlıyorum.Bu bazen beni rahatsız ediyor çünki geçtiğim frekansı cok tanımıyorum gerçekte.Medite olmuş halde sessizliğe ulaştığımda soru sorarım ve görüntü alırım bugünde öyle oldu.Güzel deneyimdi biraz ağır geldi ama nedenini çözerim yakında :)

Demek güzel geçti tebrik ederim. Ben de fırsat bulursam denemeyi düşünüyorum. Sanırım meditasyonlarda kendimi çok kasıyorum ama dalga tekniği bana yardımcı olacak. Chilloud benim bir iki sorum daha var: Diyafram kullanımı ile ilgili konu forumun hangi bölümünde? Meditasyonda kullanılan zikir islami bir şey mi? Bir de meditasyonlarla ilgili genel olarak yavaş nefes alın deniliyor. Ama o zaman nefes sesimi duyamıyorum. Nefesimi dinleyerek meditasyon yapmayı seviyorum. Nefesimi dinleyebileceğim kadar hızlı alsam olur mu?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Toprakla olan çok masum değil veremiyorum.
Nedeni bir anda fazla veri ve enerji birikimi. Sonunu iyi ayarlayamamış olabilirsiniz bitirme adına. :)
Aldığınız görüntü kişisel değilse neydi özelden yazabilir misiniz?

Demek güzel geçti tebrik ederim. Ben de fırsat bulursam denemeyi düşünüyorum. Sanırım meditasyonlarda kendimi çok kasıyorum ama dalga tekniği bana yardımcı olacak. Chilloud benim bir iki sorum daha var: Diyafram kullanımı ile ilgili konu forumun hangi bölümünde? Meditasyonda kullanılan zikir islami bir şey mi? Bir de meditasyonlarla ilgili genel olarak yavaş nefes alın deniliyor. Ama o zaman nefes sesimi duyamıyorum. Nefesimi dinleyerek meditasyon yapmayı seviyorum. Nefesimi dinleyebileceğim kadar hızlı alsam olur mu?
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=22688&highlight=diyafram
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=16543&highlight=diyafram

Herhangi bir zikir yok ki İslami olsun veya olmasın.
Nefesinizi duymak konsantrenizi bozmuyorsa sorun yok.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Chillout'un incilerinden.Rüzgarla ilgili olanı yapmak şuan için şehir hayatında çok mümkün görünmese de su ile yapılanı gerçekten denemeye değer.
Benim merak ettiğim konu ise şu; Bu gerçek su ve hayali su ile yaptığımız çalışmalar dolunaydan ne kadar etkilenir ? Veya etkilenir mi ? Hatta dolunayı kullanarak etkileyebilir miyiz ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Chillout'un incilerinden.Rüzgarla ilgili olanı yapmak şuan için şehir hayatında çok mümkün görünmese de su ile yapılanı gerçekten denemeye değer.
Benim merak ettiğim konu ise şu; Bu gerçek su ve hayali su ile yaptığımız çalışmalar dolunaydan ne kadar etkilenir ? Veya etkilenir mi ? Hatta dolunayı kullanarak etkileyebilir miyiz ?
Gerçek su ile olan etkilenir. Belli ölçekte bu çalışmalara başlayıp, benim yazdıklarımın ötesinde bu çalışmanın enerji etkilerine aşina olmadan dolunayda bu çalışmayı yapmanızı önermiyorum. Bu tür başkalarından öğrendiğiniz çalışmalarda, ek uyarı yoksa, çalışmada belli bir yere geldiğinizi hissedene kadar yazılanlar dışında bir şey yapmayın. Buralardaysam sorun, bana veya çalışmayı paylaşana ulaşma şansınız yoksa siz ve evren yalnız başınızasınız.