Üye Tavırları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Genel İçin Şikayet

Eskiden de olduğu gibi şimdi de sivrilen, her şeye muhalefet olan, yanlış bilgi verip kendini bilgin sanan, kibirlenen, gereksiz asabilikler yapan üye türleri vardı daha da olacak.. Buna yapacak bir şey yok testle üye alınmıyor sonuçta..
Yalnız dikkatimi çeken artık yönetim uyarılarının bile ciddiye alınmaması, üyelerin hassasiyetlerine asla tahammül edilmemesi gibi durumlar peyda oluyor.
En üzücü olan da, bilgisi olsun olmasın bazıları, her derdini anlatana anlam veremediğim bir aşağılama ve düşmanlıkla yanaşıyorlar. Yahu bunu yapanlara sorarım, siz üye olduğunuzda size böyle mi davrandılar da siz bunu bir site kuralı olarak algılıyorsunuz? Bu bir.

İkincisi muhalefet olmak zorunda olduğunu hisseden üyeler var. Zorunda değilsiniz bir rahatlayın başkalarını da sıkmayın tat kaçırmayın.

Üçüncüsü sitenin genel bir yapısı var, bu yapıyı korumak yöneticilerin olduğu kadar üyelerin de görevidir. İlla üye hata yapar yönetici uyarır diye bir şey yok.
Üyeler de biraz kendine çeki düzen vermelidir.

Dördüncüsü bir konuda bilgili olmak zorunda değilsiniz. Bari o konuda sivri yorum yapmayın. Kimse zaten her şeyi bilemez. Bilgisi olmadan fikri olanlar lütfen fikirlerini bilgiymiş gibi sunmasınlar. Fikir olarak sunulduğunda en az bilgi kadar değerlidir o fikirler ufuk açar, ek bilgilerin paylaşılmasını sağlar. Ne zaman ki o fikirler bilgi gibi dikte edilirse, işte o zaman göze batılır ve sert cevaplar da alırlar. O zaman da o fikir sahiplerinin zoruna gitmesin.

Şahsıma Özel Şikayet

Ben bunları yazınca söyleyince bir hışım bir zora gitmeler oluyor. Bunu da anlamıyorum. Tamam ben şuan yönetici değilim de bununla birlikte bu toplulukta yer alıyorum. Bırakın emek verdiğim sevdiğim siteyi, bulunduğum bir toplulukta aşırıya kaçanı da uyarırım. Neden? Bu ülkenin de topluluğun da bir parçasıyım. İlla polisin vs. gelip uyarmasını beklemem, kanunların el verdiği ölçüde müdahale ederim. Kalkıp silah çekip millete saldırana sıkmam oraya buraya mesela.
Buradaki silah da elektronik kodlarla verilen yetkilerdir. Korkmayın yahu herhangi bir yetkim yok, laflarım bu kadar rahatsız etmesin.. Ben neyi nerede nasıl söyleyeceğimi çok iyi bilirim. Hatam olursa da özür dilemesini de gayet bilirim.. :cheers2:
Herhangi bir mesajımda da aşırılık mı gördünüz?
Bana direk olarak rahatsızlığınızı da söyleyebilirsiniz, eleştirebilirsiniz ve hatta ''sizden hiç hazzetmiyorum Chillout'' da diyebilirsiniz. Bu saygısızlık değildir.
Saygısızlık çizgisini ayırt edebilecek olgunlukta olmayanlar zaten lütfen hiç iletişim kurmayınız. Zira bana veya hiç kimseye saygısızlık yapamazsınız.
Ya da hiç uğraşmadan aynen yönetime link verip şikayet edin gerekeni yapsınlar. Mesela daha geçenlerde bir kural ihlali yaptım özel mesajla alakalı (o kuralları yazanlardan hatırlatan biriydim yine hatırlatırım gerekirse) Yule uyardı haklı olarak ben de gerekeni yaptım.

Saygılı, edepli, doğru bilgili, neşeli ve iyi forumlar dilerim herkese.. :)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Vay be süpermiş.

O zaman her önüne gelen ben bu siteye emek verdim deyip önüne gelene yönetim adına cevap yazsın.

Neyse yöneticiler nerde?

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Birilerini göz önüne alarak yazılmış sanirim.
Mesela ben emin oldugum konularda alakasız yazılanlara müdahale olurum.
Bakınca söyle ggenelde bu yüzden tartisma cikiyor.

Yanlıš,sacma,yalan, ne varsa ve bu kim olursa yazan ben mudahale olurum.evet bazı kisiler agresif diyebilir kendi dusuncelrine göre tartıšma çıkarmak icinde yapıyor diyebilir ama bilmedigi tek nokta bu gibi yazılanlara sessiz kalamadıgım
Çok alakasız olaylar dönmeye bašladı

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Vay be süpermiş.

O zaman her önüne gelen ben bu siteye emek verdim deyip önüne gelene yönetim adına cevap yazsın.

Neyse yöneticiler nerde?
Her önüne gelen gerçekten emek vermişse ve değer veriyorsa bilinen ve uyulması gereken kuralları yazsın, sıkıntı nerede? Yöneticiler nerede bilmiyorum bana sorduysanız, evlerinde olabilirler.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ya işte temel sorunda buya bu arada birbirinin yerine cevap yazmak adet oldu.

Ama direkt olarak sizinle bir diyaloğa girmediğimiz için sorun yok. Ha es kaza bana karşı böyle bir uyarıda bulunursanız cevabınızıda alırsınız eski yöneticiymiş felanda anlamam. Ben görüşümü buradan konusu açılmışken belirteyim de sonra bilmiyordum felan olmasın.

Böyle bir konu acmışsınız dolayısıyla tüm üyelere cevap hakkı doğmuş oldu ben de kendi adıma cevabımı vermiş oldum. İyi forumlar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ya işte temel sorunda buya bu arada birbirinin yerine cevap yazmak adet oldu.

Ama direkt olarak sizinle bir diyaloğa girmediğimiz için sorun yok. Ha es kaza bana karşı böyle bir uyarıda bulunursanız cevabınızıda alırsınız eski yöneticiymiş felanda anlamam. Ben görüşümü buradan konusu açılmışken belirteyim de sonra bilmiyordum felan olmasın.

Böyle bir konu acmışsınız dolayısıyla tüm üyelere cevap hakkı doğmuş oldu ben de kendi adıma cevabımı vermiş oldum. İyi forumlar
İşte demek istediğim tutumlardan biri de bu. ''cevabı yapıştırırım, anlamam, uyaramaz kimse beni, sonra karışmam vs.vs.'' Böyle külhanbeylikleri hakkınız aramak korumak değildir ki.. Doğru davranışlar değil kimse sizinle kavgada değil. Kaba olmak kazandırmaz.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
İşte demek istediğim tutumlardan biri de bu. ''cevabı yapıştırırım, anlamam, uyaramaz kimse beni, sonra karışmam vs.vs.'' Böyle külhanbeylikleri hakkınız aramak korumak değildir ki.. Doğru davranışlar değil kimse sizinle kavgada değil. Kaba olmak kazandırmaz.

Asla böyle bir kabalık etmem. Konumuz sizin belirttiğiniz üzere eski yöneticilerle ilgili. Ben eski yönetici tarafından felan uyarı kabul etmiyorum. Varsa bir sıkıntınız moderatörlere söylersiniz onlarla diyaloğa geceriz. Site kuralları geregi bu hakkım var. Aksi şekilde buyursunlar, site yönetimi size moderatörlük yetkisi versin gerisiniz sonra konusuruz.

Sonuç itibariyle konunuz site kurallarına aykırıdır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Asla böyle bir kabalık etmem. Konumuz sizin belirttiğiniz üzere eski yöneticilerle ilgili. Ben eski yönetici tarafından felan uyarı kabul etmiyorum. Varsa bir sıkıntınız moderatörlere söylersiniz onlarla diyaloğa geceriz. Site kuralları geregi bu hakkım var. Aksi şekilde buyursunlar, site yönetimi size moderatörlük yetkisi versin gerisiniz sonra konusuruz.

Sonuç itibariyle konunuz site kurallarına aykırıdır.
İstediğinizi kabul eder istemediğinizi etmezsiniz.. Özgürsünüz.. Kimse size şuana kadar bunu yapma etme dememiştir sanırım.
Ha bir ben bugün sizin alakasız olarak bir moderatör uyarısına yaptığınız tepkiye bir şey yazdım. Eh şimdi siz yönetimin uyarısını da kabul etmiyorsunuz ne yapacağız? Üstelik bu uyarı size bile yapılmamışken? Sizin genel bir isyankar tavrınız var gibi? :)
Bu konu da site kurallarına aykırı değil.
Şikayetler, Öneri ve İstekler diye başlık var yukarıda hani, ben de aynen oraya yazdım. Hep yönetimi veya eksiklikleri şikayet edecek değiliz ya, biraz da üyeleri kendilerine şikayet edelim?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Şikayetini anlıyorum ve katılıyorum. Siteye en çok emek vermiş kişilerden olman ve sitenin amacını, işleyişini kavramış biri olarak yorumunu çok iyi anlıyorum. Gerekli olan düzenlemeler ve yaptırımlar yapılacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...