Lütfen bana yol gösterin, beni aydınlatın. Hayata yeniden başlamak istiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kevinlonnie

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben 15 yaşında genç bir kardeşinizim. Çok ilginç bir geçmişim var. Çok ilginç olaylara tanıklık ettim. Karmakarışık bir hayatım var...
13 yaşında dinleri sorgulamaya başladım. İlkten Teist olmuştum. Sonra Deist ve Agnostik oldum. Ardından Ateizm'e yöneldim. Sonra Facebook da bir sayfaya rastladım. Kuran'ın yanlış bilinen gerçeklerini anlatıyordu, çok güzel şeyler vardı. Ateizm'i tamamen bırakıp Deist olmuştum. Cinlere az da olsa inancım vardı. Ardından medyum bir abiye rastladım. Cinlerin olduğunu, onlardan korkmaman gerektiğini, istersen onlara hükmedebileceğini anlattı. Bazı insanların çakra denilen şeyleri açtığını söyledi. Ama o insanların normal yerleşim alanlarında yaşamadıklarını söyledi. Gerçekten bu konuları çok merak ediyorum. Sizce en doğru din hangisidir? Lisede dinci bir liseye yazıldım. Çok büyük hedeflerim var. Üniversitede ODTÜ veya Boğaziçi siyaset bilimi okumak istiyorum. Sonra da başbakanlık hedefim. Sizlerden tek istediğim şey var, buraya hangi dine mensup olduğunuz ve neden o dine mensup olduğunuzu yazmanız. Ayrıca sizlere sorularım var...
Sizce insan dışı varlıklar var mı?
Cinler var mı?
Cinlerle iletişime geçilebilir mi?
Derslerden ayırdığım vakitleri telekinezi yada güzel büyülere harcasam sizce nasıl olur?

Lütfen bu konuya giren herkes bana yardımcı olsun. Yahudilik mi doğrudur hristiyanlık mı doğrudur yoksa islam mı doğrudur hiç birini seçemiyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Bana göre en güzel din İslam. Ve bu arada her insan için doğru farklıdır. Neyse sana bu yeni hayata yola çıkarken başarılar :):)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben 15 yaşında genç bir kardeşinizim. Çok ilginç bir geçmişim var. Çok ilginç olaylara tanıklık ettim. Karmakarışık bir hayatım var...
13 yaşında dinleri sorgulamaya başladım. İlkten Teist olmuştum. Sonra Deist ve Agnostik oldum. Ardından Ateizm'e yöneldim. Sonra Facebook da bir sayfaya rastladım. Kuran'ın yanlış bilinen gerçeklerini anlatıyordu, çok güzel şeyler vardı. Ateizm'i tamamen bırakıp Deist olmuştum. Cinlere az da olsa inancım vardı. Ardından medyum bir abiye rastladım. Cinlerin olduğunu, onlardan korkmaman gerektiğini, istersen onlara hükmedebileceğini anlattı. Bazı insanların çakra denilen şeyleri açtığını söyledi. Ama o insanların normal yerleşim alanlarında yaşamadıklarını söyledi. Gerçekten bu konuları çok merak ediyorum. Sizce en doğru din hangisidir? Lisede dinci bir liseye yazıldım adı Alparslan Koleji. Çok büyük hedeflerim var. Üniversitede ODTÜ veya Boğaziçi siyaset bilimi okumak istiyorum. Sonra da başbakanlık hedefim. Sizlerden tek istediğim şey var, buraya hangi dine mensup olduğunuz ve neden o dine mensup olduğunuzu yazmanız. Ayrıca sizlere sorularım var...
Sizce insan dışı varlıklar var mı?
Cinler var mı?
Cinlerle iletişime geçilebilir mi?
Derslerden ayırdığım vakitleri telekinezi yada güzel büyülere harcasam sizce nasıl olur?

Lütfen bu konuya giren herkes bana yardımcı olsun. Yahudilik mi doğrudur hristiyanlık mı doğrudur yoksa islam mı doğrudur hiç birini seçemiyorum. Lütfen bana yardımcı olun.
-Sorgulamak iyidir, objektif kalınabildiği kadar doğru yolu gösterir.
-Hangi din iyidir değildir bunun yanıtı herkese göre kendi içinde değişir.
-İnsan dışında varlıklar var.
-Cinler var ve iletişim kurulabiliyor.
-Derslerden ayırdığınız vakitlerde sadece bilgilenmek için bir tür hobi gibi ilerletin bir şeylere bulaşmayın.
-Hangi dinin doğru olup olmadığını burada veya dışarıda herkes kendi inancına göre yanıtlar. Bunu tartışmak etik değildir.

Konuya girdim elimden geldiğince kendi penceremden yanıtladım. İyi forumlar.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
En doğru din meselesi kişilere göre değişmekle beraber evrensel açıdan bakılmalıdır rabbimiz diğer dinleri tastik ettiğini belirtmekle beraber bize islamı son din kılmıştır
AYET : " Bugün dininizi kemale erdirdim ve size din olarak islamı seçtim "
İslam neden doğru dindir bunu biraz açıklamak gerekir

İSLAM NEDEN DOĞRU DİNDİR 1

İslam hafifletilmiş hükümlerle gelmiştir zaten yeni gönderilen bir dinden maksat hafifletilmiş hükümlerdir
Kuranda hz isanın geldiğinde şu sözü söylediği yazılıdır " Ben size verilmiş ağır hükümleri hafifletmek ve adı ahmet olan bir peygamberi müjdelemek için gönderildim "
Burada dikkate alacağımzı kelime "ağır hükümleri hafifletmek " kelimesidir hz isanın gelişi buna bir örnektir
musevilerin yaradana devamlı isyankar halde olmaları onlara ağır hükümler verilmelerine sebep olmuştur en nihayetinde hz isa ile beraber o hükümlerin çoğu hafifletilmiştir ancak musevilerin çoğusu ona uymadılar,hz.muhammedin gelişiylede daha hafif hükümler geldi ve dünya durdukça bu hükümler geçerli olucaktır
zaten eski kutsal kitaplardada hz muhammedin geleceği belirtilmiştir

İSLAM NEDEN DOĞRU DİNDİR 2

İslamın doğru din olmasını sağlayan bir anlayış ta denge sistemidir islam bir nevi denge oluşturur
her nekadar eşitlik çok olsada ağırlıkta denge vardır

eşitlikten ve dengeden bir örnek verelim

Eşitlik :

Mekke feth edilmiştir müşrik liderler kaçıcak delik arar aralarından birisi kaçmakta geç kalmıştır kays isminde bir müşrik lider
bu müşrik artık kaçamayacağını anladığında güçlü bir kabileden himaye almaya çalışmaktadır
kısaca himayeyi açıklayalım bir kişi canını tehlikede hissederse ve bir kabile " ben seni himaye ettim " derse artık ona kimsenin dokunmaya hakkı yok aksi taktirde arap kültüründe bu namus meselesine dönüşür ve sonucu kan dökülmesi olur.
Kays arap yarım adasının en güçlü soyu olan haşimilerden himaye ister himaye aldığı kişide bir kadındır hz.alinin kız kardeşidir
kays bir kadın tarafından himaye edilince hz ali kız kardeşinin kapısına dayanıp şöyle der " bizlmezmisin ki kadınların himaye hakkı yoktur sen bunu nasıl himaye edebilirsin ki " hz alinin kız kardeşide durumu resulullaha götürür ona sorarlar peygamber efendimiz şöyle buyurur " hayatın içinde ve toplumda bir erkeğin neye hakkı varsa kadınında ona hakkı vardır " buyurarak toplum hayatında erkekle kadını aynı statüye yükseltmiştir

Denge:

Kurandaki miras hukukunda erkeğe 3 pay varken kadına 2 pay verilir bunun sebebi
1- evin geçimi erkeğin üzerinedir ve kadın eve bir ine ucu almakla bile mükellef değildir

2-erkek kadınla evlenirken kadına büyük miktarda mihir vermekle yükümlüdür

3-olaki erkek kadını boşamak isterse kadına ev almak zorundadır ve kadına her ay yüklü miktarda para vermek zorundadır bu yüzdendir ki islam alimleri şöyle buyurmuştur " islama göre eğer bir erkek hürken köle olmak isterse bir kadınla evlenip onu boşaması yeterlidir "

İSLAM NEDEN DOĞRU DİNDİR 3

Günümüz dünyasında kadın haklarına çok önem verilmesinden dolayı bu konuyuda işlemek gerek kısaca bu konuda diğer dinlerde olmayan bir özelliğe sahiptir islam dini
islam kadını erkekten biraz fazla kayırmaktadır erkeğe sunmadığı bazı şeyleri kadına sunmaktadır

günümüzde mahkeme salonlarındaki bir çok kadın cinayetlerin sebebi erkeklerin evlendikleri eşlerin bakire olmadığının orta çıkmasıdır
bu ortaya çıktığında kızın kendi öz ailesi tarafından öldürülmektedir ilgili kişi
günümüzde mahkeme salonlarında bu açık açık ortaya çıkarılmaktadır ama islamda bu yasaktır
islam hükümlerinin ayrıntılı olarak toplandığı bir eser ömer nasuhi bilmenin eseridir hukuki islamiyye kamusu isimli eserde bu konudaki hüküm şöyle açıklanır
eğer bir erkek bir kadınla evlendiğinde zifaf gecesinde kadının bakire olmadığını öğrenirse bunu açıklaması ve bu sebepten boşanması yasaktır
çünki bunun öğrenilmesi bayanın itibarını zedelicek ve belki ölümüne yol açıcaktır
bir erkek böyle bir durumda mahkemeye başvurup bu sebepten kadından boşanmak istediğini açıklarsa o erkeğe ağır bir ceza verilir ve vatanından sürgün edilir

İSLAM NEDEN DOĞRU DİNDİR 4

"Köleliğin kaldırılması"

İslam köleliği kaldırmıştır şimdi bunu okuyan bazı arkadaşların hadi ordan demesini çok normal karşılıyorum çünki müslümanlar malesef bu hükmü uygulamamıştır
şimdi islam köleliği nasıl kaldırdı açıklayalım

İslam esir pazarı sistemini topyekün yasaklamıştır islama göre esir olabilicek olan tek kişi savaş esirleridir
dünyada genelde savaş esirleri zulme uğrar kadınları tecavüze uğrar
Bir kuran ayetinde şöyle buyurmaktadır " savaş esirlerini karşılıklı veya karşılıksız olmak üzere serbest bırakınız "
bu ayet tek başına kölelik anlayışını kaldırmaya yeter

Bu konuda detaylı bilgi için şu videoyu izlemenizi öneririm

http://www.youtube.com/watch?v=K46Tt2LC9P0

İSLAM NEDEN DOĞRU DİNDİR 5

İslamda düşünmeyi emreder kendi aklımızla yaratıcıyı bulabileceğimizi söyler ve düşünün araştırın der hep

İSLAM NEDEN DOĞRU DİNDİR 6

İslam gözlemlemeye dayalı bilimciliği emreder
Bir ayette der ki " Yeri ve göğü inceleyip araştırında yaratmaya nasıl başlamışız bir bakın "

Daha sayabileceğim çok şey var buradaki bazı yazıları gördüğün zaman müslümanlar neden uygulamadı öyleyse diyebilirsin bu durumda sana yusuf islamın şu sözünü hatırlatayım " İyiki islamı araştırarak müslüman oldum müslümanları araştırarak islama girmeye çalışsaydım islama hiç girmezdim "

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Hayata yeniden başlamak derken?

Zaten daha yeni başlıyorsunuz.

Büyük hedeflerinizin olması güzel, gittiğiniz yolda başarılar.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
ne düşünmesi gerektiğini bile başkasına soran başbakan olmaz yazacaktım ama olabiliyor galiba. bilgi toplamaya ve tecrübe edinmeye devam edin, başarı gelecektir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Her din kendi inananı için doğrudur. Düşünmek sorgulamak güzel şey ama kendş kararlarını almak, kendi yolundan gitmek için önce kendine ait bir hayatın olmalı, kendine bakabilmelisin.15 çok genç bir yaş, bunu 10 yıl sonra anlayabilirsin. Şimdilik düşünmeyi içinde yaşa ve ideallerinin için emek vermeni öneririm. Benim hayat felsefem şu, yaşıtlarına bak ve onlar ne yapıyorsa onu yap :) öyle yapmazsan 10 yıl sonra farklı olursun. Bu fark seni iyi yada üstün yapmaz. Boş zamanlarında her türlü konudan her türlü bilgiyi araştırırsın, insanlar ve cinler dışında varlıklar var, iletişimede geçilebilir, insanlar bunun için uzun süre kendilerini eğitiyor. Yaşayış tarzları, uyku düzenleri hatta yemeklerine kadar değişiyor.

codzombi

Kayıtlı Üye
en güzeli tüm dinlere karşı mesafeli olmaktır , nötr olmaktır. tanrı nötrdür o halde sen tanrı parçacığısın ve nötr olman gerekir. dinleri bir araç olarak görmelisin , ylunu seçersin , her dini incele ondna sonra karar ver , önemli olan burada senin zincirlri kırman ki bu zor biraz, şahsen belli kalıplardan halen çıkamadım , yılların aileden gelen bir şey ,engel oluşturuyor biraz gelişmeme. önce ders,sonra teorik bilgilenme daha sonra da pratik. teoriğin temelini önce kendini bilmekle geçiyor bunun için eckhart tolle,osho,jiddu gibi evrensel kitapları oku. islamcıları okuma ,tavsiye etmiyorum , çünkü herşeyi bir dine bağlamışlar tarafsız değil taraf tutuyorlar. muhiddini önericem ama oda taraflı karışık anlatıyor. onun dışında kabala öğretilerini de merak edebilirsin kabalada biraz daha evrensellik katmış içine objektifleşmiş . musevilikten bahsetmiyorum dikkatini çekerim. şuan dinleri boşver ,doğru din diye bir şey yok , doğru din yazılmışları bu safasataları da okuma. milletin aklını bulandırıyorlar. sonra bu temeli sağladıktan sonra , karşına al dinleri. yok bu yakınmış yok o şu doğru din yok bilmem neyi bilmiş kaç yüzyuıl önceden sanki diğer dinler de bilmiyorlardı. iran mısır bağdat kütüphanelerini yakanlar da ninemdi sanki .

Keira

Moderator
Burada kimse size şu din iyidir bunu seçin diyemez, siz inancınızı kendiniz seçebilirsiniz. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...