Altın Sandık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Placebox

Banlı Kullanıcı
Altın sandık var ve bu altın sandığın etrafında 12 adet mücevher bölmesi var. Sandığın üzerine işlenmiş bir şekilde. Ve sandığın içerisinde kaliteli bir kumaşa sarılmış, kesik bir ayak var fakat mumyalanmış. Kesik ayak, kumaşa sarılmış bir şekilde duruyor ve mücevher kısımları boş.

Bunun ne olduğunu söyleyebilecek veya gözüne bir yerde çarpmış olan birisi varsa paylaşabilir mi?

candokia

Kayıtlı Üye
insan ayağımı ? hayvan ayağımı yoksa bir toynakmı?

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Altın sandık var ve bu altın sandığın etrafında 12 adet mücevher bölmesi var. Sandığın üzerine işlenmiş bir şekilde. Ve sandığın içerisinde kaliteli bir kumaşa sarılmış, kesik bir ayak var fakat mumyalanmış. Kesik ayak, kumaşa sarılmış bir şekilde duruyor ve mücevher kısımları boş.

Bunun ne olduğunu söyleyebilecek veya gözüne bir yerde çarpmış olan birisi varsa paylaşabilir mi?

Sandıgın üzerinde resim,çizim vs varmı? ve resmi yüklemeniz mümkünmüdür?

Placebox

Banlı Kullanıcı
Resim yükleyemem ve gösteremem, maalesef. Çizim yok, resim yok.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Yardım istiyorsanız yüklemeniz lazım Egerki böyle bir sandık elinizde'ise

Placebox

Banlı Kullanıcı
İlginiz için teşekkür ederim, iyi forumlar.

emrahazad

Kayıtlı Üye
Ben ne olduğunun farkındayım işin rast gelsin ama eksik parça.

Placebox

Banlı Kullanıcı
Elden çıkalı çok oldu, aklıma takılmıştı sadece.

candokia

Kayıtlı Üye
hmm insan ayağı olduğuna göre bir ölünün insan ayağı kullanılmışsa bazı büyüler için kullanılmış olabilir ama yaşayan insan tarafından ise cinayet sayılır kesin bir cevap söyleyemem ama ölü kullanılan büyüler tehlikeli biliyorum :( neyse sevgi ve ışıkla umarım ışık size yol gösterir :)

Placebox

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim, Candokia.
Teşekkür ederim, Emrahazad.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bu bence zamanında yasayan önemli kişinin Şavas anında kesilen ayagıdır ve yanında degerli eşyalar olması lazım diye düşünüyorum veya dönem soygunu'na ugramış ve kıymetli eşyaları almıslardır ama asıl kıymetli olan bu mumyalanan bedenin parçası ;buna benzer bir olaya şahit olmustum bedenin bir kısmı ve içerisine çok güzel işçilik ile degerli bilgiler konulmuştu mumyanın içerisine bakmanız çok iyi olabilirdi

Placebox

Banlı Kullanıcı
Mücevherler ile kutsanma, değerli eşyaları ile gömülme gibi inanışlar mevcut. 12 adet bölmesi olması aklıma 12 Havariyi getiriyor ki eser bir kiliseden getirilme.

Placebox

Banlı Kullanıcı
Konu gereksiz uzadı gibi, kabalığım için özür dilerim Mex ve yardımlarım için teşekkür ederim.

AJA

Elit Üye
Sayın placebox un istediği cevabı almışsa sorun yok.Anlaşılacağı üzere konuda ayrıntıya girildğinde sıkıntı olabilir.Bu tür eşyalar tarihi eserdir ve kişilerde değil yeri bellidir.Dolayısıyla konuyu dallandırıp budaklandırmak istememeside normal.
İyi forumlar.

Lütfen teşekkür mesajı yazmayıp butonu kullanınız. :)

Placebox

Banlı Kullanıcı
Tai Chi, yardım istedim ve konu açtım. Gerekli yorumları aldım ve tatmin noktasından uzaklaştığı için konuyu kapatmak istedim ve bunun kaba bir davranış olduğunu bildirdim ve bunun için özür diledim. Konu tatmin edici bir noktaya ilerleseydin durduk yere kapattırmazdım konuyu.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Tai Chi, yardım istedim ve konu açtım. Gerekli yorumları aldım ve tatmin noktasından uzaklaştığı için konuyu kapatmak istedim ve bunun kaba bir davranış olduğunu bildirdim ve bunun için özür diledim. Konu tatmin edici bir noktaya ilerleseydin durduk yere kapattırmazdım konuyu.

hamgi durumda tatmin olabilirdiniz? istedıgınız bir cevapmı vardı sadece merak ettıgım için soruyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...