Egzema

mir

Kayıtlı Üye
Bu tavsiye değil direkt tedavi.Çünkü adam resmen hiç egzema ve sedef geçirmemiş gibiydi izleri bile yoktu.Gerçi uygulalamsı biraz zorlaya bilir.Çünkü tütütn yapraklarını egzemalı bölgeye sarıp itinayla koruman gerekiyor.Belki srıp eldiven takmanız yararınıza olur.
O kolayda tütünü nereden bulucağım?

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Adıyaman yada samsunlu birini tanıyorsan isteyebilirsin.Kargo ile yollarlar çok basit yani.
Eğer tanıdığın yosa şöyle yap yollarda kaçak tütün satılır ya açık.Onlara sor ve tütün alırken getirttiği aracılardan bu şekilde işlenmemiş tütün yaprakları da getirmesini söyleyin.Kesin getirirler.Zor birşey değil yani.

canmert196

Kayıtlı Üye
Dogal sabunlar var sabun satan yerlerde yardimci olurlar bende gecirdim ordan biliyorum egzama olan yer bronzlastirma sansiniz varsada iyi gelir bronzlasir soyulur kurtulursunuz :)

mir

Kayıtlı Üye
Adıyaman yada samsunlu birini tanıyorsan isteyebilirsin.Kargo ile yollarlar çok basit yani.
Eğer tanıdığın yosa şöyle yap yollarda kaçak tütün satılır ya açık.Onlara sor ve tütün alırken getirttiği aracılardan bu şekilde işlenmemiş tütün yaprakları da getirmesini söyleyin.Kesin getirirler.Zor birşey değil yani.
Bunuda denerim :) Teşekkür ederim.

mir

Kayıtlı Üye
Dogal sabunlar var sabun satan yerlerde yardimci olurlar bende gecirdim ordan biliyorum egzama olan yer bronzlastirma sansiniz varsada iyi gelir bronzlasir soyulur kurtulursunuz :)
Egzama sabunu,doğal sabun, yok bilmem ne sabunu kullandım ama faydasını görmedim malesef.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Dermatit, deri iltihabıdır. Egzema başka bir şeydir. Hiç önermem ama kortizonlu ilaçlar ile tedavi edilir. Kronikleşmemişse geçer yoksa yine olur. Devamlı kullanmak kemik erimesine neden olur. Bir de bildiğim bir koca karı ilacı var ancak, ilkbaharda Erzurumda çok nadir olarak bulunan bir böceğin ezilmesi ile yapılan bir karışım. Bir haftalık bir uygulama sonucunda geçer. Sormadan söyleyeyim, lazım olmadığı için ilaçtan bende hiç yok.
Origanum bir ara sende veya Urum'da taze cevizli bir kür vardı, çok işe yarıyor diyordunuz. Yalnız o sedef için miydi egzama için miydi tam hatırlayamadım. Ceviz eziliyordu, sıcak suyla karıştırılıyordu içine uzanılıyordu gibi bir şey.

fadiş1

Kayıtlı Üye
deterjanla uğraşıyorsanız bulaşık eldiveni takmanızı öneririm. Sabun kullanırkende doğal olanları almaya dikkat ederseniz düzelebilir. Önceden bende de vardı doktorun verdiği kremlerle birlikte bunları da yaptım geçti. Size de geçmiş olsun.

mir

Kayıtlı Üye
deterjanla uğraşıyorsanız bulaşık eldiveni takmanızı öneririm. Sabun kullanırkende doğal olanları almaya dikkat ederseniz düzelebilir. Önceden bende de vardı doktorun verdiği kremlerle birlikte bunları da yaptım geçti. Size de geçmiş olsun.
Deterjan derken bi sabun ve şampuan kullanıyorum. Tabi arada evde kimse olmayınca bulaşıklar bana kalıyor :) Ama bu aralar biraz uzak duruyorum. Teşekkür ederim.

anke ban

Kayıtlı Üye
egzama hastalığını iki, yıl çektim,öyle ki artık ayaklarımın üzerine basamaz hale gelmiştim.ancak bana iyi gelen tek şey beyaz olan dove sabun olmuştur.gittiğim hiçbir doktor,kullandığım hiçbir ilaç ile küçük de olsa iyileşme olmadı.ankara da bağlum da nur yüzlü bir teğze bana okudu.inanamıycaksınız ama o gün iyileştim.

meteor

Kayıtlı Üye
egzamadan 13 yıl çekmiş biri olarak söylüyorum ki, her şeyi denedim. ellerimde olduğu için sürekli yara bere içinde kalmasından dolayı hep ellerimi saklardım. sonrasında kaşıntım başladığı zaman malum kaşıntı ilaçlarından içiyorum ve ellerimin kaşıntısı azmadan, yara bere olmadan müdahale etmiş oluyorum. benim bulduğum en iyi yöntem bu.