Cin Kralının Kızlarından Definenin Yerini Öğrenmek için

Ü

Üye silindi 38107

İşte diyorum sen o boşluğu 'bu uygulamayı yapmak için yeterli ilim sahibi olduğun için' kendin dolduracaksın. Buda ilim sahibi olmayanların dolduramayıp yapmaması böylece zarar görmemesi demek.Burada kimsenin ne kadar bildiğini kimse bilemeyeceği için öyle bir bölüm oluşturmakta zor olur diye düşünüyorum. Ve sanırım zaten öyle birkaç bölüm var.Orayada gerekli kişiler girebiliyor zaten.Diğer bilmeyen ve sadece bir heves için araştırmadan bilgi edinmeden yapanları büyük zararlardan kurtarmak içindir sansür. Hem bir uygulamanın içinde sansürde olsa işinin ehli biri o uygulamanın gerçekmi sahtemi olduğunu ayırt edebilir.

Ü

Üye silindi 38107

İşte diyorum sen o boşluğu 'bu uygulamayı yapmak için yeterli ilim sahibi olduğun için' kendin dolduracaksın. Buda ilim sahibi olmayanların dolduramayıp yapmaması böylece zarar görmemesi demek.Burada kimsenin ne kadar bildiğini kimse bilemeyeceği için öyle bir bölüm oluşturmakta zor olur diye düşünüyorum. Ve sanırım zaten öyle birkaç bölüm var.Orayada gerekli kişiler girebiliyor zaten.Diğer bilmeyen ve sadece bir heves için araştırmadan bilgi edinmeden yapanları büyük zararlardan kurtarmak içindir sansür. Hem bir uygulamanın içinde sansürde olsa işinin ehli biri o uygulamanın gerçekmi sahtemi olduğunu ayırt edebilir.

xalpx

Kayıtlı Üye
Bu ilim bilmek dediğiniz şey sınırsız birşey sanırım bir sınırı yok.Yani her parantez içinde söylüyorum ilimli insan bilmemnenin iki kızının isimlerini biliyor mu olacak ? Bu nasıl bir mantık ilimi olanlar boşlukları doldururlarmış.. Ben size şunu söyleyeyim böyle yarım yamalak paylaşımlar bana göre heey millet bakın ben bişeyler biliyorum ve okadar bilgiliyimki birazını gösteriyorum tamamını vermeyeceğim ona göre ;) demenin başka bir yolu.Web sitelerinde reklam olarak çıkan tebrikler ıphone kazandınız tebrikler araba kazandınız tıklayın !! Şeklindeki spam reklamlar gibi yanıltıcı başlık açmayın o zaman.Başlığa sansürlü yazın bizde hiç girip bakmayalım sizin nokta noktalardan oluşan 2 cümlelik sözde uygulamalarınıza.İlimmiş hah !

codzombi

Kayıtlı Üye
İlmi olmayan kişi tam usul verilse çağırabilir mi ? Zarar vermekten kasıt nedir , ilmi olmayan nasıl çağırsın, madem herkese gelmiyor, herkesin davetleri farklı , herkes farklı kanallardan alıyor daveti , birinin daveti başkasında çalışmıyor o zaman gizlilik eksiklik niye..

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Define olunca konu boyutsal destek alınacaksa bu tůr uygulamarın etkisi olmaz

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Dabbe filmindeki asıl konuda buydu dabbe cin çarpmasıydı Sanırım

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet,tecrübe edilmiştir.Tecrübe edende benim rahmetli hocam rüyasında Kralın kızlarından definenin yerini öğrenmiş fakat hem çok uzak bir yerdeymiş ve hemde tılsımlıymış.İfritler terfından korunmakta imiş.Bu hoca öyle eften püften bir hoca değil çok ilim sahibi biri ve insanlara yardım eder ve para almazdı.Neyse konuya dönelim.Hoca yinede o yere birkaç arkadaşıyla gitmiş ve ıssız bir yermiş.Define bir mağaranın içindeymiş.Mağaraya girip definenin olduğu yere gelmişler ve orayı kazıyorlarmış fakat torak geri kapanıyormuş.Uzun uğraşlardan sonra ve hoca tılsımları etkisiz hale getirmek için bazı şeyler yapmış ve toprağın kapanması kesilmiş bu seferde mağarada kulakları sağır eden bir rüzgar bir fırtına esmeye başlamış ve artık hoca biz bu işten vazgeçelim yoksa hepimiz burada ölürüz demiş ve defineyi alamadan geri dönmüşler.Yani bu işler sadece rüyada görmeklede olmuyor ve kolay iş değil define çıkarmak ki bu varlıklar öyle ki sahih hocalar yeri geliyor başa çıkamıyorken daha dün ki çocuk davet yapmaya şeytanla anlaşmaya kalkıyor sonra nasihat verince seni beni haksız çıkarıyor.Gerçekten çok yazık.
Tamam da senin çok alim hocam bile alamamış biz nasıl alalım ?

Ü

Üye silindi 38107

Bence semiyail sen birdaha böyle şeyler paylaşma işitmediğin laf kalmadı...

xalpx

Kayıtlı Üye
Bence semiyail sen birdaha böyle şeyler paylaşma işitmediğin laf kalmadı...

Sevgili arkadaşım sen galiba konunun özünü anlayamadın bu forumda kimse forumda paylaşım yapılmasından rahatsız değil.Ben sana durumu şöyle özetiyim istersen.Ben bu sansürlü paylaşımlarla ilgili daha öncede aynı şeyleri söylemiştim ve sanırım yine ynı arkadaş paylaşmıştı ve daha sonra sansürsüz şekilleriyle paylaşmıştı.

Forumda kimin ne kadar bilgili bilgisiz olduğunu çok değil birkaç hafta forumu takip edersen zaten anlayabiliyorsun bu çok doğal birşey.Bu forumda birileri yardım yada bilgi amaçlı bir konu açtığında taş çatlasın 4-5 belirli kişi tam olarak yardımcı olabilmekte.Yani ilimli,bilgili diyorsunuz ya hah işte onlardan bu forumda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar var.Şimdi paylaşımları sadece bu ''ilimli'' kişilere göre yapmakmı daha mantıklı yoksa genele göre yapmak mı? Sadece küçük bir topluluğa göre yapılacaksa o zaman bu site neden yeni üyelikleri kabul ediyor yada neden bizler buradayız? Sitenin adı ilimliler cemiyeti oalrak değişsin o halde ve bütün bilgiler bu belirli kişilerin arasında paylaşılsın dursun ozaman nede olsa onlar için paylaşıldığı söyleniyor sürekli.Tam hali istendiğindende zararlı olabilir vb. deniliyor buda artık koruma amaçli ve iyi niyetli bir düşünceden çok amacını aşan bir düşünce olmaya başladı.Farkındamısınız bilmiyorum ama internetteyiz bilginin en özgürce dönmesi gereken yerdeyiz.
Eğer bir insan bu siteye üye olabilecek akli yeterliliğe sahipse ve üyelik şartlarını kabul edip üye oluyor ve buradan iyi yada kötü olan uygulamaları okuyup anlayabiliyorsa daha ne ? Eğer çok iyi niyetliyseniz paylaşımlarınızın altına sorumluluk kabul etmiyorum yapılması tehlikelidir vb. uyarılar koyarsınız.Siteye üye olurken üyelik şartlarında buna benzer bir madde varmı bilmiyorum ama yoksada eklenir site ve yöneticilerinin sorumluluğunda değildir diye olur biter.Siz merak etmeyin bunu yapan zaten sonuçlarınıda düşünür uygulamaların.Öyle bir söyleniyor ki sanki bilişim suçu işlenecek bir tane kıçı kırık uygulama verilse.Merak etmeyin BTK cinli bir paylaşımda bulundunuz diye kimsenin peşine düşmez bu güne kadar böyle bir örneği yok.Yıllardır sürekli aynı şey söylene söylene adam akıllı tam haliyle hiçbirşey paylaşılamaz oldu ozaman bu forum niye var bilgi paylaşılmayacaksa? Söylenende hep aynı birileri zarar görmesin.. İyide internette evdeki basit malzemelerden basit bomba yapımından tut,molotof hazırlanışının tarifine kadar birçok zararlı tarifte var.Bu mantıkla gidersek kimse hiçbirşey bilmesin belli başlı bilgiler belli başlı kişilerin arasında paslaşılsın,dolandırılsın dursun,ilimlilere göre paylaşılsın bu nasıl iştir?

Birşey söyleyince yada talep edince suçlu olanda biz oluyoruz.Dikkat ediyorum böyle yarım yamalak birşey paylaşıldığında ve birileri tam halini sorduğunda hemende savunmaya geçiliyor.Aman aman zarar verirsin kendine çok çok tehlikeli kafayı yersin ölürsün sürünürsün diye soran adamda soracağına bin pişman oluyor.Uygulamayı vermeyende sanki çok önemli bilgilere vakıfmışta burada insanlarla iyilik olsun diye paylaşmıyormuş lütfediyormuş gibi bir görüntü oluyor.Sıkıntı bu yani bilgi verilecekse bu sitenin bilmemkaç bin tane üyesi var hepsini hor görüp 4-5 kişiye göre paylaşılacaksa dediğim gibi neden bu üyeler burada.Sadece yoru myazmak yada sitem etmek içinmi? Evrenin sırrını çözmüşte bunu üyelerle iyilik olsun diye paylaşmıyor edaları can sıkıyor artık.

jungler

Kayıtlı Üye
Kardeşim .. yerleri pm atarmısın davetın tam şeklini pm atarmısın sansürsüz