Taşlardan anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

Merhaba konu hakkında bilgisi ve zamanı olan arkadaşlar yukarıdaki taşlarla alakalı olarak yardım edebilirlerse çok memnun olurum. Bazı taşların ne olduğunu biliyorum ama genel olarak taşların isimleri, özellikleri, bulunma sıklıkları, nasıl kullanılması gerektiği vs... gibi bilgilere ihtiyacım var. daha sonrasında iste soru yöneltebilirim. Şimdiden teşekkürler, İyi forumlar.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
1-obsidyen
2-kuvarsit
5- opal (tahminden ağaç opali ama dokunmadan anlayamam)
6- içerisinde koyu yeşil ve mor şerit var sanırım? Florit
obsidyen en daha yeni anlatıldı,sitede kuvars ta var,değerlikleri ve fiziksel detaylarına değerli taş satan sitelerden ulaşabilirsiniz.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
8 numarayı manyetit olarak duşundum. Yanlış biliyorsam da biri düzeltirse sevinirim

Magnetite Faydaları
Fiziki veya ruhsal olarak ağır olarak ağır olan yükleri taşımakta yardım eder. Onları hafifletir, kişiye enerjisini yükselterek cesaretini artırarak yardım eder. Bilinen diğer faydaları;
•Sizi değişime yönlendirir. Değişme gücü bulmanıza yardım eder.
•Bazı insanlarda ya da yerlerden duyulan sıkıntıları uzaklaştırır.
•Kan dolaşım sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirir, kanın sağlıklı kalmasına veya kanama problemlerinin ortadan kalmasına yardım eder.
•Saçları, iskelet sistemini ve deriyi sağlıklı tutar.
•Mıknatıs taşı, aynı zamanda önemli bir sağlık terapi elemanıdır.

Yapısal Özellikleri
Manyetit, eşit ölçülü kristal yapıda olan metalik siyah demiroksittir. Oksit minerallerinin içinde bol bulananlardan birisidir ve birçok yerde çıkartılır. Ayırt edici özelliği manyetit olmasıdır.

Magnetite, sülfit yataklarında, magmatik veya metamorfik kayalarda oluşan, saydam olmayan, ağır bir mineraldir. Yataklarda bulunuşu, kristal görünümdedir. Antik Yunanlılardan bu yana bu isimle anılmıştır. İlk çıkarılıp işlendiği yer Manisa bölgesidir. Doğal haliyle en güçlü manyetik etkiyi gösteren minerallerdir. Her türlü demir metalini kendisine çeker. Kullanım alanı çok geniş olan önemli bir mineral, bir maden cevheridir. En eski kullanımı pusula yapımında kullanılmıştır. ABD’ de bilimsel olarak zihin okuma çalışmalarında kullanılmaktadır.

Önemli Not
Takı olarak kullanılması yararlı olduğu kadar zararlı olduğu da kabul edilir. Eksi ve artı kutupları olan mıknatıs taşı, çekim gücü oluşturabileceği gibi (ki bu bile bazı kişilerde boğulma hissi uyandırabilir.), manyetik olan karışıklıklarına da sebep olabilir. Zira zıt kutuplar birbirini iter. Örneğin birbirini seven eşler arasında aşk ve sevgi duygusunu artırabilir de, sevgilileri birbirinden uzaklaştırabilir de.

Diğer İsimleri: Manyetit, Mıknatıs Taşı
Sertliği: 5,5 – 6,5
Özgül Ağırlığı: 5,2
Kimyasal Grubu: Oksitler, hidroksitler
Yapısal Görünümü: Opak
Parlaklığı: Metalik
Kimyasal Formülü: Fe3 O4
Uyumlu Olduğu Unsur: Su
Uyumlu Olduğu Şakra: Kök şakra, şakraları hizaya dizer
Uyumlu Olduğu Burç: Koç, Başak, Oğlak, Akrep, Kova
Rengi: Siyah, demir siyahı, kahverengimsi siyah
Sembolü Olduğu Hususlar: Sabır, kararlılık, sağlamlık

alıntı.

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Bu resimleri kendin çektin sanırsam çünkü internette bu resimlerin hiç bir eşini bulamadım google tabanlı aramamda.

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Şuan ilgilendiğim başka şeyler var onları kavrayıp biraz başarı elde edince bu konuyu araştıracağım. Umarım istediğin şeyi başarır elde edersin başarılar. İyi forumlar :D

AJA

Elit Üye
Google görsel aramalarda taşın aynısı olsada çıkmıyor biraz sıkıntılı.
Taşların sadece değerlerinden söz edebilirim oda işimden dolayı.4-5 tanesi yarı değeleri taşlardan.Taşlar 2 ye ayrılır değerli ve yarı değerli; 4 tanesi değerli olanlardır elmas safir yakut ve zümrüt diğer hepsi yarı değerli grubundadır.10 15 tanesi hariç alk kademeler var onlarda her yerde çıkartılandır.Örneğin opal de yarı değerlidir ve ateş ve süt opeli diye iki ana katogoriye ayrılırçSüt opali daha çok bulunurken ateş opali azdır.
Yukarıdakiler alt katogoriden.Kolay bulunabilirler.
5.numaralı fotoğrafın opal olmadığını duşünüyorum.Çok mat çünki.
Umuyorum biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir.

Ayrıca ne için kullanmak isteğinizi söylerseniz yardımcı olunabilir.Obsidyen taşı volkan taşından oluşur.Şifa gibi konularda kullanamılmaz diye düşünüyorum.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Google görsel aramalarda taşın aynısı olsada çıkmıyor biraz sıkıntılı.
Taşların sadece değerlerinden söz edebilirim oda işimden dolayı.4-5 tanesi yarı değeleri taşlardan.Taşlar 2 ye ayrılır değerli ve yarı değerli; 4 tanesi değerli olanlardır elmas safir yakut ve zümrüt diğer hepsi yarı değerli grubundadır.10 15 tanesi hariç alk kademeler var onlarda her yerde çıkartılandır.Örneğin opal de yarı değerlidir ve ateş ve süt opeli diye iki ana katogoriye ayrılırçSüt opali daha çok bulunurken ateş opali azdır.
Yukarıdakiler alt katogoriden.Kolay bulunabilirler.
5.numaralı fotoğrafın opal olmadığını duşünüyorum.Çok mat çünki.
Umuyorum biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir.

Ayrıca ne için kullanmak isteğinizi söylerseniz yardımcı olunabilir.Obsidyen taşı volkan taşından oluşur.Şifa gibi konularda kullanamılmaz diye düşünüyorum.

Taşların maddi değerleriyle direkt olarak olmasada dolaylı yoldan ilgileniyorum. Maddi deger birazda bulunabilme sıklığıyla alakalı olduğundan nadir bulunan taşlar daha cok ilgimi cekiyor.

5 numaraya levander ağaç opali dedi bende netten baktım benziyor gibi ama bilemedim.

AJA

Elit Üye
4 numaraya bayıldım :D nerden temin ettiniz onu ?

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Nasıl denir, uğurlu taş, özel taş, enerji yüklemek gibi... yani bu taşlar elimde değil ama ulaşabileceğimi düşünüyorum ve ulaşırsam tamamen kendim şekil vericem. Aslında aynı şeyi demirle yapmayı düşünüyordum bu taşları bulan arkadaştanda kazılarda demir çıkarsa (meteor kökenli) bana getirmesini istedim ama bakalım şimdilik birşey yok.

AJA

Elit Üye
Bende de var kocaman bir parça :) Hatta konu açmıştım o taşla ilgili nedir diye.Kehribar rengi şeffaf bir şeydi.Sanayi de kullanılıyormuş aynı zamanda adını unuttum konunun. :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Taşların maddi değerleriyle direkt olarak olmasada dolaylı yoldan ilgileniyorum. Maddi deger birazda bulunabilme sıklığıyla alakalı olduğundan nadir bulunan taşlar daha cok ilgimi cekiyor.

5 numaraya levander ağaç opali dedi bende netten baktım benziyor gibi ama bilemedim.
Emin degilim dedim ama,ele alip incelemek gerekir. Disi kireckesmis deniz taslarini kirinca da icleri boyle gozukebiliyor cunku :)

demirli bir tas edinebilirsiniz demiri islemek yerine? Madem sizin icin ugurlu bir mataryel? Fe2o3 veya feO yazar tas birlesiminde ,yari degerli tas sitelerinde bulabilirsiniz kimyasal detayi.

Demir minerali sunlari etkilermis,
Demir(Fe) Minerali: Bağışıklık sistemini güçlendir.Vücut direncini artırır.
Demir eksikliği; Konsantrasyon bozukluğu,halsizlik,yorgunluk,asabiyet,saç ve tırnaklarda kırılma , solgunluk gibi sorunlara yol açar. Aynı zamanda, demir eksikliği kansızlığa(anemi) neden olur.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
demirli bir tas edinebilirsiniz demiri islemek yerine? Madem sizin icin ugurlu bir mataryel? Fe2o3 veya feO yazar tas birlesiminde ,yari degerli tas sitelerinde bulabilirsiniz kimyasal detayi.

Bu fikri beğendim böyle demir yoğunluklu bir taş varsa olabilir tabi. Ben bu konuyu bir araştırayım.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bu fikri beğendim böyle demir yoğunluklu bir taş varsa olabilir tabi. Ben bu konuyu bir araştırayım.
Tahminim manyetit ( miknatis tasi) , kirmizi-kahve rengi Demir oksitler verir bu nedenle bu renk taslar a da bakin.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Tahminim manyetit ( miknatis tasi) , kirmizi-kahve rengi Demir oksitler verir bu nedenle bu renk taslar a da bakin.

Manyetik taşlar manyetik alan düzenini bozduğu için biraz sıkıntılı diye okumuştum. Var mı böyle bir şey?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Manyetik taşlar manyetik alan düzenini bozduğu için biraz sıkıntılı diye okumuştum. Var mı böyle bir şey?
Boyle bir deneyimim olmadi. Ancak miknatis tasiyla uzaktan devam Eden bir iliskide telepati yi guclendirme yapmistim. Bu tasin adin dan da anlasilacagi gibi cekim ozelligi vardir.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Boyle bir deneyimim olmadi. Ancak miknatis tasiyla uzaktan devam Eden bir iliskide telepati yi guclendirme yapmistim. Bu tasin adin dan da anlasilacagi gibi cekim ozelligi vardir.

İşte bende onu diyorum çekim özelliği varsa uyuşmadığında itim özelliği de olabilir diye düşünüyorum. Ama araştıracam bakalım sağlam bilgiler yakalarsam burada paylaşırım.