Yılan derisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Şifalı taşlar satan bir yerden yılan derisi aldım . Negatif enerjiden koruma etkisi varmış . Internette bunla ilgili bilgi baktım ama bulamadım . Sormak istediğim şey bu doğru mudur? Doğru ise nasıl kullanmalıyız ?

repece

Kayıtlı Üye
Yılan derisinin iyilik amaçlı kullanıldığını hiç duymadım genelde kötülük için kullanılıyordu.

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Anlatmak istediğim şu yılan derisini herhangi bi yere koyuyormuşsun yani herhangi bi işlem yapmıyorsun . Gerçekten iyi bisi değilse atayım o zaman

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bir canlının öldürülmesi kan dökülmesiyle sonuçlanan hiç bir eylem pozitif değildir. Size olumlu bile olsa mutlaka başkasına olumsuzdur. Şifali taşları otları vb. Deneyin

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bir canlının öldürülmesi kan dökülmesiyle sonuçlanan hiç bir eylem pozitif değildir. Size olumlu bile olsa mutlaka başkasına olumsuzdur. Şifali taşları otları vb. Deneyin
Iyi ama burada oldurmek yok ki:) o satilanlar,zamaninda ben de kumsalda bulmustum,yilan deri degistirdiginde ardinda biraktigi bos,kuru deri parcasi oluyor.
sans getirir mi bilmem. Ama yilanlar Anadoluda saglik semboludur.yilan sembolizasyonunu arastirin.

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Aynen öyle boş ve kuru çok küçük bi deri parçası . Diğer türlü olsa alamam zaten .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yılan derisine ait duyduğum ve gördüğüm uygulamalarda negatif enerji dağıtmak için rastlamadım ama belki vardır.
Bildiğim kadarıyla; define bulmak, ara bozmak, bazı deri hastalıklarında kullanmak, bazı varlık çağırmaları ve aşık etme büyüsünde araç olarak kullanılıyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
E=Lavander;276381]Iyi ama burada oldurmek yok ki:) o satilanlar,zamaninda ben de kumsalda bulmustum,yilan deri degistirdiginde ardinda biraktigi bos,kuru deri parcasi oluyor.
sans getirir mi bilmem. Ama yilanlar Anadoluda saglik semboludur.yilan sembolizasyonunu arastirin.[/QUOTE]
Yılanlara bir antipatim yok ama dediğim gibi bir canlıya zarar vermekle başlayan her eylem negatif enerji doğurur.
Yılana zarar verip verilmediğinden emin olamayız. Aldığımız yerin güvenilirliğinede bağlı. Bu işler ticarete döküldüğünden beri ben herkesten her şeyi beklerim.
Yılan sembolünün konuyla ilgisi yok, mesajımı okursanız eğer cevabım hayvanlara zarar verilip verilmemesiyle ilgili. Yapılmadı denilse bile, zarar verilme ihtimalini düşünmeliyiz.
Yazdığınız mesaj bana yöneliklik bir cevap, buna rağmen neden bu kadar teşekkür aldı anlamadım :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hayvanlara zarar verilmesini ben de hoş karşılamıyorum gel gör ki o hayvanları yemek için öldürmekle uygulama yapmak için öldürmek arasında fark da göremiyorum.
Koyunu ve hatta kuzuyu, buzağıyı, sığırı, tavuğu boğazına bıçak geçirip sonra etini pişirmek de aynı, boğazına bıçak geçirip etini derisini uygulamada kullanmak da aynı.
Bana kalırsa ikisini de yapmasın insanlık, birini yapıyorsa da diğerine ses etmesin aynı insanlık.
Diyeceksiniz ki biri karın doyurmak için sağlık için şart, ben de diyeceğim ki hayatında değil et yemek, et suyu bile ağzına koymamış Tibet rahiplerini gidin görün.
Kısaca her şey tercih meselesi, bir yola giriliyorsa o yolla aynı olana ses edilmemeli.

Şu sitede de dünyada da artık, ''bunu yapma çarpılırsın, bunu etme cehenneme gidersin, bunu yapma insanlık dışı, bunu etme şuna aykırı'' diyenlerden gına geldi.
İlk taşı günahsız olanınız atsın cümlesinden yola çıkılsın.

origanum

Yönetici
Küçük bir bilgi notu gireyim. Yılan derisi yanlış bir ifade, üyeler de yanlış anlamış zaten, sanki yılanın derisini yüzmüş gibi anlayan çıkabiliyor. Bunun yerine yılan gömleği, yılan kavı isimleri daha sık kullanılır. Yılan ve diğer sürüngenler büyürken derilerini kabuk şeklinde çıkarıp altından yeni deri ile hayatlarına devam ederler, büyürken de bu işi yaptıkları için acı çekmezler, sürekli büyüdükçe derilerini yenilerler ve kılıf gibi çıkardıkları eski deri kabuklarını da olduğu yerde bırakırlar, incecik, şeffaf, zarımsı bu yapı bir işlerine yaramaz. Doğaya karışır gider, tıpkı ağaçların döktüğü yaprakların doğaya karışması gibi. Yılan derisi; çanta, kemer, ayakkabı yapımında kullanılan ve yılanın ölümü ile derisinin hayvandan soyulması sonucu elde edilen kalın, pullu ve sert bir yapıdır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Küçük bir bilgi notu gireyim. Yılan derisi yanlış bir ifade, üyeler de yanlış anlamış zaten, sanki yılanın derisini yüzmüş gibi anlayan çıkabiliyor. Bunun yerine yılan gömleği, yılan kavı isimleri daha sık kullanılır. Yılan ve diğer sürüngenler büyürken derilerini kabuk şeklinde çıkarıp altından yeni deri ile hayatlarına devam ederler, büyürken de bu işi yaptıkları için acı çekmezler, sürekli büyüdükçe derilerini yenilerler ve kılıf gibi çıkardıkları eski deri kabuklarını da olduğu yerde bırakırlar, incecik, şeffaf, zarımsı bu yapı bir işlerine yaramaz. Doğaya karışır gider, tıpkı ağaçların döktüğü yaprakların doğaya karışması gibi. Yılan derisi; çanta, kemer, ayakkabı yapımında kullanılan ve yılanın ölümü ile derisinin hayvandan soyulması sonucu elde edilen kalın, pullu ve sert bir yapıdır.

Define için bayağı bildiğimiz yılan özellikle yakalanıp derisi soyulup kullanılıyor.
Doğu ülkelerinde de yılan pişirileceği zaman derisi canlıyken, deri ve et arasına su basınçlanıp önce derisi çıkarılıp tabakalanıyor satılması için, sonra da derisi yüzülen hayvanın etini pişirip satıyorlar.
Konuyu açan üyenin elindeki deri asılderi mi yoksa dediğin gibi üst kav mı bilmiyorum.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
sevgili gizemli21, satın aldığınız yılan derisinin resmini koyabilirmisiniz çok merak ettim de

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hayvanlara zarar verilmesini ben de hoş karşılamıyorum gel gör ki o ederseniz rı yemek için öldürmekle uygulama yapmak için öldürmek arasında fark da göremiyorum.
Koyunu ve hatta kuzuyu, buzağıyı, sığırı, tavuğu boğazına bıçak geçirip sonra etini pişirmek de aynı, boğazına bıçak geçirip etini derisini uygulamada kullanmak da aynı.
Bana kalırsa ikisini de yapmasın insanlık, birini yapıyorsa da diğerine ses etmesin aynı insanlık.
Diyeceksiniz ki biri karın doyurmak için sağlık için şart, ben de diyeceğim ki hayatında değil et yemek, et suyu bile ağzına koymamış Tibet rahiplerini gidin görün.
Kısaca her şey tercih meselesi, bir yola giriliyorsa o yolla aynı olana ses edilmemeli.

Şu sitede de dünyada da artık, ''bunu yapma çarpılırsın, bunu etme cehenneme gidersin, bunu yapma insanlık dışı, bunu etme şuna aykırı'' diyenlerden gına geldi.
İlk taşı günahsız olanınız atsın cümlesinden yola çıkılsın.

Bir canlıya( insan, hayvan, ağaç, böcek) hangi amaçla olursa olsun verilen acı ve zararın sizin gibi olumlu enerji doğuramayacağını söylüyorum.
Haklısınız kimse onu yapma günah dememeli ve şu anda bunu diyende yok. Yanlış bir şey fark ederseniz lütfen direk olarak söyleyin çünkü yanlış anlaşılabiliyor. Burda kimse löp löp köfte yiyip inekleri kesmeyin demez heralde :) birini yapan diğerinede ses etmez bencede.
Konunun dışına çıktım biraz ama kısaca şunu diyim. Neye inanıyorsanız onu yapın. Konu sahibi doğru olup olmadığını sormuş. Cevapların bazılarıda kendi fikrini söylemiş, bazıları başka şeyler. Eğer iyi geliceğine inanıyorsanız iyi gelir.

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 6056
Yılan derisi derken yanlış anlaşılmış .Yılanın bi parçasını alıp evime koyucak değilim. Yukarıda yazdım boş küçük bi deri parçası diye . Belki almam için kandırmış olabilirler .

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
E=Lavander;276381]Iyi ama burada oldurmek yok ki:) o satilanlar,zamaninda ben de kumsalda bulmustum,yilan deri degistirdiginde ardinda biraktigi bos,kuru deri parcasi oluyor.
sans getirir mi bilmem. Ama yilanlar Anadoluda saglik semboludur.yilan sembolizasyonunu arastirin.
Yılanlara bir antipatim yok ama dediğim gibi bir canlıya zarar vermekle başlayan her eylem negatif enerji doğurur.
Yılana zarar verip verilmediğinden emin olamayız. Aldığımız yerin güvenilirliğinede bağlı. Bu işler ticarete döküldüğünden beri ben herkesten her şeyi beklerim.
Yılan sembolünün konuyla ilgisi yok, mesajımı okursanız eğer cevabım hayvanlara zarar verilip verilmemesiyle ilgili. Yapılmadı denilse bile, zarar verilme ihtimalini düşünmeliyiz.
Yazdığınız mesaj bana yöneliklik bir cevap, buna rağmen neden bu kadar teşekkür aldı anlamadım :)[/QUOTE]

Çünkü ikinci cümle yeni bir paragraf ve konuyu açan üyeye yazıldı,sormuş ya nasıl ne için kullanılır...diye,şans kelimesi büyük harfle başlamadığından belki anlaşılmamış tarafınızca,

Sevgıler

Konuya özel not; Eskiler her evi bir yılanın koruduğuna inanır ,her evin altında bir yılan yaşar ve evi korurmuş.Rahmetli babannem de böyle derdi, bu nedenle zarar vermedikçe yılana ilişilmez, öldürülmezmiş.
Yılan sembolizmasını Anadolu'da en bilindik iki biçimde görürüz; batı da asklepios, hygenıa ( Yunan sağlık tanrıçası hijyen) veya Tanrı herkes ve çift başlı yılan asası, diğeri ise Doğu'da ki Şahmeran mitolojisi. Hepsinde de yılanın zehri tıpkı bugün tıpta kullanıldığı gibi şifalıdır,yılan sonsuz döngüyü ,ölüm ve tekrar doğumu (biz samsara inancı) ,başı kuyruğunu ısırsın yılan ile çember ve korunmayı temsil eder ki bu yazdıklarımıza daha pekçok örnek vardır.Hatta Adem ile Havva'ya ilk günahımişletendir bu nedenle aşk büyülerinde tıpkı elmanın kullanıldığı gibi kullanılması çok normaldir.

Ben böyle şeyleri doğada denk gelince alıyorum, anlıyorum ki (kafamda değerlendirme yapıyorum yaşamımda ilgili) bulduğum veya rastlandığım şey bana bir mesaj vermeye çalışıyor aslında ve hayatındaki ilgili eksiği kapatıyorum ,belki siz de araştırır ve böyle çözümlersiniz.

Sevgiler

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bana arkadaşım bu konuda ''Eğer yılanın mevsim geçişlerinde değiştiği derisini yüzüne sürersen asla yüzünde leke,sivilce ve sıkıntı çıkmayacağını söyledi.
Tesadüf bu ya o sıralar biz odunluk olarak kullandığımız kulübeyi kiler olarak yenilemeye karar verdik ve içerdeki odunları dışarı çıkarmamız gerekiyordu.Ben kardeşimle odunları çıkarıyorken birden bire odunların arasından yılan derisini uzun uzadıya bulduk.Hatta bir kaç yerde bir kaç tane.Odunları taşırken hem korkuyor hemde seviniyordum:)
Neyse bir kaç gün deriyle göz teması yaşadık.Ve sonra yüzüme sürmeye karar verdim.Kardeşim sürmedi.Ve gerçekten yüzümde bir sivilce yada herhangi bir problem asla yaşamadım.Bir not düşmek isterim mevsim geçişlerinde yüzüm hatta bütün cildim kurur ve dökülür.Muhtemelen yenilenir.Sanırım bir nevi deri ile etkileşim yaşamış olunuyor.Neyse işte bir bayan için iyi bir deneyim:)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bana arkadaşım bu konuda ''Eğer yılanın mevsim geçişlerinde değiştiği derisini yüzüne sürersen asla yüzünde leke,sivilce ve sıkıntı çıkmayacağını söyledi.
Tesadüf bu ya o sıralar biz odunluk olarak kullandığımız kulübeyi kiler olarak yenilemeye karar verdik ve içerdeki odunları dışarı çıkarmamız gerekiyordu.Ben kardeşimle odunları çıkarıyorken birden bire odunların arasından yılan derisini uzun uzadıya bulduk.Hatta bir kaç yerde bir kaç tane.Odunları taşırken hem korkuyor hemde seviniyordum:)
Neyse bir kaç gün deriyle göz teması yaşadık.Ve sonra yüzüme sürmeye karar verdim.Kardeşim sürmedi.Ve gerçekten yüzümde bir sivilce yada herhangi bir problem asla yaşamadım.Bir not düşmek isterim mevsim geçişlerinde yüzüm hatta bütün cildim kurur ve dökülür.Muhtemelen yenilenir.Sanırım bir nevi deri ile etkileşim yaşamış olunuyor.Neyse işte bir bayan için iyi bir deneyim:)
Oldukça ilginç. Peki bunu küçük çocuklara mı yapmak lazım? Bir de yılanın attığı deride bakteri vs. yoğunluğu olur diye biliyorum araştırayım bu konuyu.. :)

codzombi

Kayıtlı Üye
vahşi yılanlar dışında yılanın zarar verdiğini hiç görmedim o kadar yılan öldürüldü gözümün önünde hiç bi zarar da vermemişlerdi , ama işte zarar vermesind iye öldürürlerdi .bir keresinde baya büyük uuzn bir siyah yılan binamızın içinden çıkmıştı yılanı bi yere sıkıştırıp millet şeytan taşlar gibi taşlamıştı , o anı hiç unutamıyorum yılan hiç kimseyede saldırmamıştı yazık oldu yani .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...