enerji calismalari ve sorularim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
1- meditasyon uykuyu azaltirmi ve ya geciktirirmi veya arrtririmi?
2- cakra calismalarinin uykuya etkisi varmidir?
3- super beyin yogasi uykuya etkisi nedir?

Simdi bu sorulari neden sordugumu anlatayim . Biraz once bir konu acmistim oradaki muziklerle kendi meditasyonumu yapiyorm ve etkileri genelde uyku hakkinda oluyor. Ornegin bugun pek uyuyamadim saat 12 gibi yataga uzandim hala sabahki yoganin meditasyonun enerjisi var sabah dedigimde sabah 11 gibi . Cunku dun gece sitede gezerken super beyin yogasini grdum ve denedim ondan gec yatmistim.bu geceye geliyorum. 12 gibi uyudum 1 gibi tekrara uyandim yaklasik bir saat gecmisti. Bunlari yani yukaridaki saydilarimin etkisi varmidir. Hayirli calismalar.
Blarin sayesinde bayagi uzun bir lucid ruya gormustum bunuda hatirlatayim.

AJA

Elit Üye
Evet çalışmaların etkisi olur.Dikkat edeceğiniz unsur bir çok farklı çalışmayı iç içe yapmamak.Düzenli ve belirli saatlerde yaparsanız daha az etkilenirsiniz.

AJA

Elit Üye
Azaltır yada daha çok uyuma isteği olabilir.Bu kişiye göre de değişebiliyor.Enerjiniz bir nevi tekrardan düzenleniyor meditasyonlarla.Bir süre sonra oturur.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Meditasyon ve Yoğa vücudun rahatlamasını sağladığı için uykuyu arttırıcı etkisi olur. :)

Az uyumak istiyorsanız program yapmalısınız ve biyolojik saatinizin az uykuya alışmasını sağlamalısınız.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yoga uykuyu hem arttırır hem azaltır. Sabah yapılan yoga çeşitleri ve gece yapılanlar bu yüzden farklı olur. Meditasyonda ise ritmik müzikler dinler ve kurgu kısmında yoğun bir beyin çabası sarfederseniz uykunuz açılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...