Büyü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Baphomet LaVey

Kayıtlı Üye
Büyü yapmayı nerden ve nasıl öğrenebilirim? Ak büyü ile uğraşmayı düşünüyorum.Konuyu yanlış yere açmış olabilirim.Kusra bakmayın.İsteyen özelden mesaj atabilir saolun

aşk1

Banlı Kullanıcı
vicdanını rahatlatmak için mi ak büyü dedin :D büyüye başlayacaksan öncellikle onu kafanda kurduğun ak kara şekliyle alarak yapma. akta olsa büyüdür kara da olsa büyüdür. ikiside aynı şeyi yapar ikiside normal gidişatı bozar iradeleri blokeler. tamam cezaları hafif veya ağırdır ama ikisininde cezası mevcuttur. sen ben aksal iyi şeyler yapıcam diyerek ceza olayı olmadığı kanısına kapılma. kapılırsanda kendini kandırırsın.

geçenlerde bir büyücü arkadaşım bir arkadaşının durumuna üzülerek bir büyü yapmış. sırf onu üzüntüden kurtarmak için büyülemiş her neyse. büyüye maruz kalan kişi tabi üzüldüğü şey yok olunca mutlu olmuş ama şunu da demiş büyüyü yapan arkadaşıma 'sanane sanane ben o üzüntüyü yaşamak isterdim keşke karışmasaydın.' demiş. ve belkide o kişi o yaşadığı üzüntü ile bir şeyler öğrenicekti ve bunu da böylece öğrenmeyecek.

gerçekten birilerine yardım etmek istiyorsan çünkü bana ak büyü o mantıkla yapılır diye düşünüyorum kişi der aman ben ak büyü yapıcam yardım etcem cart curt sende öyle diyor olmalısın. birilerine büyü ile yardım edemezsin. sen yaratıcının aklına sahip değilsin. olayları nasıl değiştirebileceğini onun gibi bilemezsin. ki senin kadere yapacağın müdahaleler yaratıcının kendisinin yaptığı kadere müdahaleye kalkışma cüretini girme olaraktır. bu dünyada herkesi karşına almak başka yaratıcıyı karşına almak bambaşka. çünkü sen bir nevi onun kaderini bozma işlemi yapacaksın büyüyle. o yüzden bir kere büyü nedir ne değildir bunu anlamalısın. ak kara ayrımı da boşuna yapma. senin ak diye gördüğün kara, kara diye gördüğün ak olabilir. bu olay ve kişilere göre değişir bu ak kara olayını da Allah gibi olmadığın için bilemezsin sadece tahminlerle hareket ederek yaparsın. sen bence hayata müdahale etme. yanlış müdahalede bulunup kişilerin hayatını da mahvedebilirsin. birilerine yardım etmek hayatlarını olumlu yönde değiştirmek istiyorsan insanların dertlerini dinle onlara güzel fikirler ver. git aç birilerinin karnını doyur. olmadı bir kitap yaz. hayatta bunca yapılması gereken bize bırakılmış şeyler varken gidip ne diye büyü ile uğraşıyorsun ki.

AJA

Elit Üye
Büyü öğrenmek için burdan araştırmaya başlayabilirsiniz.Eğitim almanız da şart.
Konuyu yanlış yere açtığınızdan taşıyorum gerekli bölüme.
Lütfen artık konuya değil kişinin sorusuna cevap vermeye çalışalım.Üye büyüye nasıl başlaması gerektiğini sorumuş sevabını günahını değil.

İyi forumlar :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
Büyü öğrenmek için burdan araştırmaya başlayabilirsiniz.Eğitim almanız da şart.
Konuyu yanlış yere açtığınızdan taşıyorum gerekli bölüme.
Lütfen artık konuya değil kişinin sorusuna cevap vermeye çalışalım.Üye büyüye nasıl başlaması gerektiğini sorumuş sevabını günahını değil.

İyi forumlar :)

kişiler genelde dar bir bakış açısıyla bakıyor. ve genel olarak yaşadıkları ve istekleri üzerine olaya yaklaşıp karar alıyor. oyüzden herkesi biliyormuş gibi kabul edip sadece sorusuna cevap vermek ve bunun artısını eksisini belirtmemek şahsen benim için rahatsızlık verici oluyor. karşımdaki kişiye tamamıyla yardım etmiş gibi hissetmiyorum. ve önemli kısım bana göre bunun günahını ya da sevabını bahsetmek değil bir zarar negatif kısmını insanlara belirtmede görüyorum. ki zaten sevap günah manasında bir şeyden bahsetmedim. cezadan bahsettim. ki bu soruyu soran kişi ak büyü yaparak kendisinin bir ceza almayacağını düşünebilir. ki öylede düşünüyordur büyük ihtimal. ayrıca bizim kişiye sonuçlarını bahsetmemiz günah ceza sevap dememiz onun ne yapıp yapmayacağını engellemez ama bunu bilinçli bir şekilde yapmaya çalışır. şahsen hiçte umrumda olmaz büyü yapıp yapmaması ya da günahı sevabı.

AJA

Elit Üye
Ak büyüyü biraz daha araştırmanızı öneririm o halde.Bu genel bir uyarıydı.Kişinin inancını bile bilmeden büyünün cezasından söz etmek doğru yardımcı olmadığınızı gösterir.Kader ve büyü konusununda bir şeyin altını tekrar çiziyorum.Kaderinizde olmayan birine ne yaparsanız yapın fayda etmez.
Ayrıca parapsikoloji platformunda artık bu uyarıların geçmesinden bir çok kişi sıkıldı ve hatta üye yeni olmasına rağmen açtığı konunun altında not geçiyor nasihat istemiyorum diye..
Siz yardımcı olmak istiyorsunuz iyi niyetinizle evet bunun farkındayız fakat bu şekilde olmamalı.
Şimdi tekrar konuya dönelim lütfen.Sevgiler..

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Konuya dönmeden önce;

Ak büyü kara veya kara büyü diye birşey yoktur. Büyünün akı, karası, iyisi, kötüsü olmaz. Sizin başkası için iyi gördüğünüz şey, onun için kötü olabilir.

Helede kader konusu çok enteresan olmuş. Parapiskoloji platformunda böylesine kaderci bir anlayışı kabul etmek mümkün değil. Büyü ile bir insanı öldürebilirsiniz, onunla evlenebilirsiniz, istediğinizide yaptırabilirsiniz.Bunun ötesinde bir kader mi var? Belki tüm dünyada bunu yapabilecek yani özgür iradeyle oynayabilecek 10 büyücü çıkmaz ama imkansızda değildir. Sadece çok çok çok zor birşeydir. Bana kalırsa bu kader konusu çok yanlış anlaşılıyor.

Sadece yanlış bilgi olmasın diye düzeltmek istedim. İyi forumlar.

AJA

Elit Üye
Doğrunun yolu birdir denilse de bu böyle değildir.Herkesin doğrusu kendinedir.Yorumlar da bu yüzden bilgi paylaşımı adına vardır burda.Bir diğerinin bilgisine yorum yapmak değil kendi bilgisini ortaya koymaktır.Kaç kez bunu anlatmaya devam edeceğiz daha bilmiyorum fakat diğer bir üyenin bilgi yada fikrini eleştirmek hem hadsizlik hem de forum kurallarına aykırıdı.Bunu kibarca yada kabaca yaparsınız aynıdır sonuç.
Tekrar geçiyorum büyü büyüdur evet.Bir şekilde kadere etki eder.
İyi forumlar.

teenage wolf

Banlı Kullanıcı
Doğrunun yolu birdir denilse de bu böyle değildir.Herkesin doğrusu kendinedir.Yorumlar da bu yüzden bilgi paylaşımı adına vardır burda.Bir diğerinin bilgisine yorum yapmak değil kendi bilgisini ortaya koymaktır.Kaç kez bunu anlatmaya devam edeceğiz daha bilmiyorum fakat diğer bir üyenin bilgi yada fikrini eleştirmek hem hadsizlik hem de forum kurallarına aykırıdı.Bunu kibarca yada kabaca yaparsınız aynıdır sonuç.
Tekrar geçiyorum büyü büyüdur evet.Bir şekilde kadere etki eder.
İyi forumlar.

Ne de güzel konuşuyor:):):)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Tekrar geçiyorum büyüyü savunmak için ak büyü lafını kullananlarla gerçek manaları karıştırmayalım.
İyi forumlar.

Hem herkesin doğrusu kendinedir deyip hemde bir üstteki üyeye kendi doğrularınızla ders vermeye kalkıyorsunuz. Ama sizin doğrularınız eleştirilincede ''bunu kaç kez daha anlatmaya calışacağız'' diyerek neyi anlatmaya çalıştığınızı anlamadığım bir tavır içine giriyorsunuz. Oda yetmiyor hala haddin sınırları konusunda ders vermeye kalkıp, sırf yanlış bilgilendirme olduğunu düşündüğüm için doğrusunu belirtmek istediğim (kendimce) ve bununda bu forum adına cok gerekli olarak gördüğüm bir konuda forum kurallarını öne sürüyorsunuz.

Polemiğe girmek gibi bir niyetim yok, kendi doğrularınızı da defalarca tekrarlamanızda benim açımdan bir sakınca yok.

AJA

Elit Üye
O halde yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsanız bunu ''kendinizce'' değil forum kurallarına uyarak yapıcaktınız.Bunu bana özelden sorabilir ve paylaşabilirdik.Sürekliliği gelen dik eleştirileriniz dikkat çekiyor.Polemiğe her defasında giriyorsunuz .Eğer benim doğrularımın sizin için sakıncası yok ise satırlarca altını çizmenizde manasız.Bırakın herkes kendi doğrusunu paylaşsın.
Buna bir cevabınız olucaksada lütfen konuyu kirletmeye devam etmeyelim !
İyi forumlar.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Buda yenimi çıktı siz mi koydunuz bu kuralı burdan cevap yazıp altınada burdan devam etmeyin ne demek size özel mesaj atmak zorunda mıyım? Ben polemiğe girmek istemedim ama ısrarla devam ettiriyorsunuz.

Anlamadıysanız tekrar anlatayım size yaptığımı idda ettiğiniz şeyi siz bir üstteki üyeye yaptınız. Benim buraya yazmamın amacıda zaten diğer üyelerinde okumasıydı.

Sürekli gelen dik eleştirileriniz derken neyi kastediyorsunuz? Bişeylemi suçluyorsunuz anlamadım. Bu şekilde mi hitap ediyorsunuz üyelere peki o zaman bende sizin yaptığınızı yapayım sizinde sürekli yanlış bilgiler vermeniz ve insanlara ders verirmişçesine mesajlarınız dikkat çekiyor.

Sonuç itibariyle anlaştık o zaman bırakın herkes kendi doğrusunu paylaşsın. İyi forumlar

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bu kural ihlali olacak biliyorum (sebep: flood) :)

Konuyu okuyan arkadaşlar kusura bakmasın gereksiz bir tartışma oldu ve konuyu dağıttık. Herkese iyi forumlar dilerim.

aşk1

Banlı Kullanıcı
nedense bir kendimiz baya bir yorum yapıyoruz ama soruyu yöneltenlerden tık çıkmıyor :D bizden mi korkuyorlar nedir bu yahu :D konuşun korkmayın :D

not:genelde her konuda bu olayı görüyorum :p

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Büyü yapmayı nerden ve nasıl öğrenebilirim? Ak büyü ile uğraşmayı düşünüyorum.Konuyu yanlış yere açmış olabilirim.Kusra bakmayın.İsteyen özelden mesaj atabilir saolun

Bence yavaş yavaş büyünün temel ilkelerini ögrenmeye başlıyarak yapabilirsiniz. Örneğin Bülent Kısa Büyü Sohbetleri kitabı var onu mutlaka okuyun bence ön bilgi açısından basit bilgiler veren bir kitap. Ondan sonra yavaş yavaş konuyu derinlemesine anlatan kitaplara gecersiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...