Bakarsanız sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Baphomet LaVey

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar değerli forum sakinleri.Uzun süredir foruma giremiyordum.Bugün girmek nasip oldu.Benim söylemek istediğim bir çok şey var.Mesela sözde cin meseleleri...
Deniliyor ki zekaları bizden az, bizden hızlı hareket ediyorlar,onun bunun kılığına giriyorlar,yok musallat oluyorlar... Gibi malesef insanı düşündüren olaylar var.
Eğer sözde biz Tanrının gözde (mahluklarıysak) onlar ise değilse ben neden onlara musallat olamıyorum ben neden hızlı hareket edemiyorum ben beden birisine görünümümü değiştiremiyorum... Gibi daha yazmak istediğim bir sürü konu var sadece birini paylaşmak istedim.Kısacası Tanrının dahi yalan söylediği düşüncesindeyim

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bunun için önce insanlar ve cinlerin farklarını bilmemiz gerek. Sayamayacağım kafar çok fark var ben en belirginini söyleyeyim.
İnsanlar beden ve ruhtan yaratılmıştır. Anaasır ı erbaa dan-4 elementten oluşurlar. Cinler sadece ruhtan yaratılmışlardır. Elementleri ateştir.
Ateş insanın sahip olduğu elementlerden biri olduğu için cinlerle iletişim mümkün oluyor.
İnsanlar ve cinler kulluk için yaratılmış olsada, Genede insanlarla karşılaştırmamak gerekir.

MertEu

Banlı Kullanıcı
Merhabalar..

Öncelikle hoşgeldiniz cinler yalancı ve kaypaktır birşey vaat edemezler. Şekil değiştirdiklerini söylerler ve hızlı hareket ettikleri vb.
Ve sizin verdiğiniz teori örnek çok karmakarışık ben neden onlara musallat olamıyorum bi sorun kendinize düşünün?
Tanrı içinse yalancı demişsiniz dün yaşadığım bir olayı aktarıyım size.

1 chat yerindeydim mikrofonda'ki adam en az 30-40 yaşında vardı berlinde oturuyormuş kendisi yurt dışında yani
Deist olduğunu belirtmişti tek tanrı inancı ona şeytan hakkında düşüncelerimi sorduğumda ve cin, peri, melek'de dair
Öyle birşey yok yalan demişti biz sadece dinliyorduk bi süre sonra kendine votka doldurmaya gitmişti
Ve chat'e 1 müslüman katıldı ona şöyle dedi ; bana şeytanın varlığını kanıtla 1 somut delil göster
Yarın sabah 24 saat içinde namaza başlayıp müslüman olucağım burada kaç kişi var 5-6 bende dair
Hepside şahit söz veriyorum. Herkes 1 yol tutturmuş gidiyor yani.

Baphomet LaVey

Kayıtlı Üye
Cevabımız için teşekkürler.
Ben sadece biz sözde neden diğer yaratılanlardan üstünüz sorusu oldu.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Cevabımız için teşekkürler.
Ben sadece biz sözde neden diğer yaratılanlardan üstünüz sorusu oldu.
Topraktan yaratıldık ama 4 elemente sahibiz diye üstün yada değerliyiz yoksa kitaba göre tüm kullar eşittir, kim demiş cinler ezik diye

Baphomet LaVey

Kayıtlı Üye
Bize göre insan, varlık âleminde -ister yerde olsun ister gökte- bütün varlıkların en üstünüdür. Biz bunu insanın yaratılışı hakkında ki ayet ve hadislerden anlıyoruz. İnsanın üstün olmasının nedeni onun sahip olduğu şu özelliklerdir: 1-İahi bir ruha sahip olması, 2-Meleklerin secde ettiği varlık olması, 3-Yaratılışın ve varlığın özü olan Hz. Muhammed (s.a.a)’in insanlardan olması.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
İnsan ruhunun özellikleri ilkel insan bedeniyle sınırlandırılmıştır. Kim dedi şekil değiştiremediğimizi ? Kim dedi hızlı hareket edemediğimizi ? Ruh ile bedenin irtibatını koparmadan ikisini birbirinden ayırabiliyorsanız tüm fizik kurallarını bir anda alt üst edebilirsiniz. Benim düşünce olarak insan bedenini bir hapisaneye benzetiyorum ve bence bu insanoğluna bir ceza.

İşin düşünce boyutuna gelince, o kadar gelişmiş bir düşünce sistemimiz var ki tahmin dahi edemezsiniz. Sadece bu kritik akıl dediğimiz bir akıl süzgeci ile malesef sınırlandırılmış. Bu süzgec bizi o kadar ilkelleştiriyorki o yüzden sadece madde boyutu görüp, duyup, kokusunu alabiliyoruz.Bu süzgeci devre dışı bırakıp düşünebilen insan var ve bu insanlar gelecekten haber dahi verebiliyorlar (kehanetler). Bu da öyle her varlığın yapabileceği bir şey değil.

Şunuda belirtmek isterim insan ömrü bu saydığım özellikleri tam anlamıyla kullanabilecek kadar geliştirmek için bence yeterli değil ve ömrümüzün kısa olmasını buna bağlıyorum.

enesuynk

Kayıtlı Üye
Merhaba , öncelikle bu kanılara nereden vardığınızı merak ediyorum . insanoğlunun en yüce olması , her insanoğlunun yüce olması anlamına gelmiyor . bu durum cinlerde de geçerli her cin aynı güçte değil . insanoğlunun en yüksek mertebede olmasının sebebi en yüksek mertebeye erişebilme kapasitesine sahip olmasından kaynaklanır bu bağlı olarak da en aşağıya inme kapasitesi de insanda mevcuttur . yani insan -sonsuz ile +sonsuz arasında sürekli değişebilen bir yapıya sahiptir . bizi gözde yapan şey işte budur . cinlerde ise bu durum biraz daha kısıtlanmıştır . şimdi tutup da - deki bir insan ile + daki bir cini kıyas edersek pek de objektif olduğumuz söylenemez . aynı madde düzeyi ile madde ötesi düzeyi kıyasladığımızda da söz konusu olur . bir kıyas yapacak olursak şartlar iki taraf içinde aynı olmalı ki başarılı bir kıyaslama olsun . ayrıca arkadaşlarımın da belirttiği gibi biz var olan 4 elementten oluşuyoruz onlar ise sadece birinden . şimdi biz onların ateşten kaynaklı güçlerini baz alarak insanlar üstün falan değil dersek yine olmaz . umarIm açıklayıcı olmuştur . saygılarımla

Faros

Kayıtlı Üye
Insan fiziki bedene sahip oldugu için soylediklerinizi yapamiyor maalesef. Yoksa insan hem bioenerji olarak, hem de zeka olarak cinlerden ustundur.

Ayrica insanlar cinler aleminde cinlerden çok daha kuvvetli ve hizlidir emin olun.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ustun insan irki sadece ilk Adem ve havva idi, yani cennette yasayanlar. Dunyaya inisleriyle hem kendi hem de dogacak soylari bu ustunlugu kaybeder ve tekrar saf ve Tanrisal kivama ulasana dek dunyada ahir bir hayat sinavina tabi tutulur. Yani beser hayati olan insani baska varliklarla yaratilanlarin en mukemmeli sifatiyla karsilastiramayiz.

Baphomet LaVey

Kayıtlı Üye
Aranızda cin rahatsız edebilen var mı? Yok. Ama bize musallat olma olayları forumda oldukça bol.Hiç siz Cinleri ve diğerlerini insanın gücünden koruyan dua gördümüz mü? Ve ya yok cin aşık olmuş kadına veya erkeğe gibi hikayeler duyuyorum.Kimsenin düşüncesine karışmam ve forum arkadaşlarımın hiçbirine saygısızlık olarak bunları yazmadım sadece içimdekileri döktüm

AJA

Elit Üye
Aramızda cinler tarafından rahatsız edilen var evet.Musallat durumu apayrı.Cinlerden gelen negatif enerji yada zararları aza indiren yada ortadan kaldıran koruyan dua - uygulamalar var mı evet o da var.

cancan_67

Kayıtlı Üye
Allah bizi onlardan üstün yaratmış cinlere böyle bir güç vermiş çünki insanları ve cinleri test etmek için ve asla yaratanın yalan söyledigini düşünme

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öncelikle merhabalar değerli forum sakinleri.Uzun süredir foruma giremiyordum.Bugün girmek nasip oldu.Benim söylemek istediğim bir çok şey var.Mesela sözde cin meseleleri...
Deniliyor ki zekaları bizden az, bizden hızlı hareket ediyorlar,onun bunun kılığına giriyorlar,yok musallat oluyorlar... Gibi malesef insanı düşündüren olaylar var.
Eğer sözde biz Tanrının gözde (mahluklarıysak) onlar ise değilse ben neden onlara musallat olamıyorum ben neden hızlı hareket edemiyorum ben beden birisine görünümümü değiştiremiyorum... Gibi daha yazmak istediğim bir sürü konu var sadece birini paylaşmak istedim.Kısacası Tanrının dahi yalan söylediği düşüncesindeyim
-Hepsinin zekaları bizden az değil. (Kendi içlerinde türleri var)
-Daha hızlı hareket görecelidir. Olay zaman-mekan boyutlarında titreşim farklılığıdır. Bizim algıladığımız zaman çizgisine göre daha hızlıdırlar. Meditatif durumda değiştirilen zihinle oluşturulan zaman çizgisi düzenlemelerinde insan daha da hızlı olabilir.
-İnsanlarda da şekil değiştirme durumu mevcut. (Uç düzey yetenekler ve ilimler ile)
-Biz de onlara musallat oluyor, köle yapabiliyor, emir verebiliyor ve hatta öldürebiliyoruz. Veya dost edinebiliyor, hizmetli, rehber vs. alabiliyoruz.
Genel cin türünden koşulsuz üstün olan sadece yaratılan ilk orijinal prototipler.
Bir de yaratılış hammadesi olarak iki türün de bir birlerine farklı avantaj ve dezavantajları var.

Bütün bu bahsedilenleri ne bütün cinler ne de bütün insanlar yapabilir. Zaten konu da burada bağlanıyor.

Baphomet LaVey

Kayıtlı Üye
Birazcık yanlış anlaşıldım ben :)
Ben şunu dedim bir insan bir cini rahatsız edebilir miyim tabiki de hayır
Peki insan bir cin'e musallat olabilir mi hayır.... Daha uzarda gider ama telefondan yazdığım için uzatmıyorum

dejavu_one

Kayıtlı Üye
kainatin en değerlisi en kıymetlisi en üstünü en en en vs .... insanlar....
amacım kimseyi eleştirmek yargılamak yada irdelemek değil. sadece şu anda zihnimde canlanan bir kaç düşünceyi burda paylaşmak istedim.
savaşları çıkartan insanlar, soykırım yapan insanlar, birbirlerini kendi çıkarları doğrultusunda katleden yine insanlar...
hırsızlık, yağma, tecavüz eden birbirlerini çekemeyen çevreyi kirleten, mevki için onurunu heba eden, para için yapmayacağı iş olmayan, yalan söyleyen,
neresinden bakarsanız bakın hep altından insan çıkıyor. cin, peri, melek ve şu anda adı aklıma gelmeyen diğer ruhani yaratıkların bir savaş çıkartıp
birbirlerini katlettiklerini henüz görmedim de....

saygılarımla....

kıvep

Banlı Kullanıcı
Peki insan bir cin'e musallat olabilir mi hayır.... Daha uzarda gider ama telefondan yazdığım için uzatmıyorum
Sorunuzu anladık. Siz olmaz demişsiniz ama
Bir insan cinlere musallat olur. Hocalar medyumlar , ilim sahipleri vb. Kişiler, her insan değil.
Cini bağlayabilir, hizmete kabul edebilir yada öldürebilir. Kısaca bunlar olur.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir üstte yazdıklarım yeterince rahatsız edici değil mi? Varlık kendi halinde takılıyor, bir insan hoop diye özel usüllerle ayağına çağırıp bir de emir veriyor, yetmezmiş gibi bir de öldürebiliyor. Daha ne yapsın insanlar bu fukara cinlere anlamadım ki.. :)

kainatin en değerlisi en kıymetlisi en üstünü en en en vs .... insanlar....
amacım kimseyi eleştirmek yargılamak yada irdelemek değil. sadece şu anda zihnimde canlanan bir kaç düşünceyi burda paylaşmak istedim.
savaşları çıkartan insanlar, soykırım yapan insanlar, birbirlerini kendi çıkarları doğrultusunda katleden yine insanlar...
hırsızlık, yağma, tecavüz eden birbirlerini çekemeyen çevreyi kirleten, mevki için onurunu heba eden, para için yapmayacağı iş olmayan, yalan söyleyen,
neresinden bakarsanız bakın hep altından insan çıkıyor. cin, peri, melek ve şu anda adı aklıma gelmeyen diğer ruhani yaratıkların bir savaş çıkartıp
birbirlerini katlettiklerini henüz görmedim de....

saygılarımla....

İnsanlardan çok daha iğrenç varlıklar var.
Savaşları her zaman insanlar çıkarmaz bazı işlerde asla varlıkların payını küçümsemeyin.
Tecavüz, gasp, yaralama, öldürme gibi şeyleri başka varlıklar hem kendi türlerine hem de bize yapabilirler.
Mesela cinlerde de siyaset anlayışı, töreler, kanunlar, suçlular, cezalar, askerler, yöneticiler vs. vardır. En az insanlar kadar sosyal ve sosyalliğin getirdiği çarpışmalar vardır.
Melek gibi türleri zaten ayıralım bu konudan.
Ayrıca bedenli ve bedensiz varlık türlerinin çeşitliliğini hiç kimse tam olarak bilemiyor. Aralarında en aşağılıktan en muhteşemine kadar geniş bir yelpaze olduğunu biliyoruz sadece.
Bunun dışında kendi çalışmalarımızda öyle savaşlar ve mücadeleler görüyoruz ki, insan yapımı silah ve savaş usülleri bunların yanında ana okulu çocuğu oyunu kalır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...