yanlış bilgi veren havassçı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nikotin-34

Kayıtlı Üye
geçtiğimiz yıldan bu yana yüklü miktarda kredi çekip bir işe girdim.
ailem kredi çektiğimi biliyor fakat ne iş yaptığımı söylemiyorum.
yalan da söylemek istemiyorum.

söylememe sebebim işin karanlık-pis iş olmasından dolayı değil.
bu para konusunu bilgi amaçlı verdim.

konuya gireyim.

benim annem uzun yıllardır diyanet hocası ve
etrafında bu ilimden bir sürü insan var doğal olarak.
bundan 7-8 sene evvel oturduğumuz evin üst katına bir imam taşınmıştı.
kendisini severdim saf bir adam izlenimi veriyordu.
fakat sonradan apartmanda bir sürü insanın onun için geldiğini görünce
havass ilmiyle uğraştığını öğrendim. kendisi üniversiteyi ve havass ilmini mısır'da öğrenmiş.

ilminden hiç şüphe duymadım çünkü sürekli kaybolon eşyalarımız olurdu ve çıkar ona sorardık,
o da elinde bir kalem kağıda dalga gibi şeyler çizer, kızarır ve eşyanın yerini söylerdi.
hiç yanıldığını görmedim.

soruma gelecek olursak:

bahsettiğim parayı nereye yatırdığım meselesini ailem çok fazla merak ettiğinden
ve benim söylemediğimden bu hocaya gitmişler samimi olduklarından dolayı.

hoca bir kız arkadaşı var onun ailesi tehditle parasını alıyor. ve çok yüksek bir para demiş.

evet kız arkadaşım var fakat konunun devamının hiç alakası yok.
hoca neden böyle bir şey söylemiş olabilir ? aklıma cinlerin yanlış bilgiler getirmiş olabileceği geliyor.
ama dediğim gibi kendisi çok kuvvetli bu ilimde. bu ihtimal zayıf geliyor.
kendisinin şarlatan olmadığını da biliyorum geçmişten dolayı.

bu konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

sevgi ve ışıkla

Faros

Kayıtlı Üye
geçtiğimiz yıldan bu yana yüklü miktarda kredi çekip bir işe girdim.
ailem kredi çektiğimi biliyor fakat ne iş yaptığımı söylemiyorum.
yalan da söylemek istemiyorum.

söylememe sebebim işin karanlık-pis iş olmasından dolayı değil.
bu para konusunu bilgi amaçlı verdim.

konuya gireyim.

benim annem uzun yıllardır diyanet hocası ve
etrafında bu ilimden bir sürü insan var doğal olarak.
bundan 7-8 sene evvel oturduğumuz evin üst katına bir imam taşınmıştı.
kendisini severdim saf bir adam izlenimi veriyordu.
fakat sonradan apartmanda bir sürü insanın onun için geldiğini görünce
havass ilmiyle uğraştığını öğrendim. kendisi üniversiteyi ve havass ilmini mısır'da öğrenmiş.

ilminden hiç şüphe duymadım çünkü sürekli kaybolon eşyalarımız olurdu ve çıkar ona sorardık,
o da elinde bir kalem kağıda dalga gibi şeyler çizer, kızarır ve eşyanın yerini söylerdi.
hiç yanıldığını görmedim.

soruma gelecek olursak:

bahsettiğim parayı nereye yatırdığım meselesini ailem çok fazla merak ettiğinden
ve benim söylemediğimden bu hocaya gitmişler samimi olduklarından dolayı.

hoca bir kız arkadaşı var onun ailesi tehditle parasını alıyor. ve çok yüksek bir para demiş.

evet kız arkadaşım var fakat konunun devamının hiç alakası yok.
hoca neden böyle bir şey söylemiş olabilir ? aklıma cinlerin yanlış bilgiler getirmiş olabileceği geliyor.
ama dediğim gibi kendisi çok kuvvetli bu ilimde. bu ihtimal zayıf geliyor.
kendisinin şarlatan olmadığını da biliyorum geçmişten dolayı.

bu konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

sevgi ve ışıkla

Cinler yanlis bilgi getirmistir bence çunku ne kadar derin olursa olsun hiç bilmedigi bir konuda cinlerin getirdigi bilginin yanlis oldugunu anlayacagini sanmiyorum. Baska bir ihtimal aklima gelmiyor açikçasi.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kendince kız arkadaşının sana uygun olmadığını düşünüp, ailenin sizi ayırması için oğlunuzu zorluyorlar parasını alıyorlar vb. Demiş olabilir. Bi ihtiml aklıma bu geldi.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Kendince kız arkadaşının sana uygun olmadığını düşünüp, ailenin sizi ayırması için oğlunuzu zorluyorlar parasını alıyorlar vb. Demiş olabilir. Bi ihtiml aklıma bu geldi.

bu ihtimal olabilir. ama durum hakkında bilgi vermek yerine bunu neden desin o da kafamı karıştırıyor. çünkü son 4-5 yıldır hiç sohbetimiz yoktu ve ailemde çok nadiren görüşürdü. hani ilk yardım edeceği olayda bunun için demez gibime geliyor.

yalnizadam1981

Banlı Kullanıcı
cinlerle irtibat kurup ondan bilgi alışverişi yapmasına ilmi yüksek biri diyemem,çünkü şu ayet aklıma geliyor
6:128 -(Allah), onların hepsini topladığı gün, cinlere: "Ey cin topluluğu! İnsanların çoğunu yoldan çıkardınız" der. İnsanlardan cinlerin dostu olanlar da şöyle derler: "Rabbimiz! Biz birbirimizden faydalandık. Nihayet bize tayin ettiğin vademize ulaştık". Allah da:"Sizin durağınız cehennemdir. Orada, Allah'ın dilemesi müstesna, ebedi olarak kalacaksınız" der. Şüphesiz Rabbin hikmet sahibidir, her şeyi bilendi

kıvep

Banlı Kullanıcı
bu ihtimal olabilir. ama durum hakkında bilgi vermek yerine bunu neden desin o da kafamı karıştırıyor. çünkü son 4-5 yıldır hiç sohbetimiz yoktu ve ailemde çok nadiren görüşürdü. hani ilk yardım edeceği olayda bunun için demez gibime geliyor.
İlmi kuvvetli biriyse, böyle kişilerin ağzından laf cımbızla alınır. Anlatamadığı şeyler olabilir, se diği bir aileyseniz sizi korumak istemiştir. Hatta doğru söyleme ihtimali varmı? belkide sevdiğin için göremiyordundur.
Yada anlatıcağı bir şey yoktur. Yaşlı kişiler biraz seciçi oluyor. Sana ve ailene uygun gelen onun kafasına uygun gelmemiştir...

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu ilmi yüksek tabiri neye göre tesbit edilirki, yani bu arkadas bir kac kayip esyanin yerini bildi diyemi ilmi yüksek oluyor yoksa misirda egitim aldi diyemi, neticede ayni apartmanda oturuyorsunuz esyalarin kayib olmasina sebeb olan kisi ve yerini tesbit eden kisi ayni kisi olabilir, reklam amacli :D

Misir olsun türkiye olsun bu ilim fakultelerde ögrenilmiyor arkadaslar.

Cidden bu kisiler bir cok allem kullem seylere bas vurabiliyorlar ilmi yüksek görümek adina.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
İlmi kuvvetli biriyse, böyle kişilerin ağzından laf cımbızla alınır. Anlatamadığı şeyler olabilir, se diği bir aileyseniz sizi korumak istemiştir. Hatta doğru söyleme ihtimali varmı? belkide sevdiğin için göremiyordundur.
Yada anlatıcağı bir şey yoktur. Yaşlı kişiler biraz seciçi oluyor. Sana ve ailene uygun gelen onun kafasına uygun gelmemiştir...

hiç alakası yok söylediği şeyin gerçek olanla. hani göremediğim falan yok.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Bu ilmi yüksek tabiri neye göre tesbit edilirki, yani bu arkadas bir kac kayip esyanin yerini bildi diyemi ilmi yüksek oluyor yoksa misirda egitim aldi diyemi, neticede ayni apartmanda oturuyorsunuz esyalarin kayib olmasina sebeb olan kisi ve yerini tesbit eden kisi ayni kisi olabilir, reklam amacli :D

Misir olsun türkiye olsun bu ilim fakultelerde ögrenilmiyor arkadaslar.

Cidden bu kisiler bir cok allem kullem seylere bas vurabiliyorlar ilmi yüksek görümek adina.

bu ilim fakültelerde öğreniliyor dediğim bir yer yok zaten.
reklam amaçlı olması da kel alaka olmuş biraz, burda kimseyi savunacak değilim fakat tanıdığım bildiğim bir adam diyorum.
apartmanın insan mahşeri olduğunu, allah razı olsunları her gün duyan biriyim.
tabii bunlar kanıt değil. fakat ilmi yüksek kavramını cinlerin yalan söylediğini anlayabilir maksadıyla söyledim.
bu şekilde gözükmeye çalışan şarlatanları gayet iyi biliyorum. yıllardır annemden dolayı bazı kişilerle sohbetim,
bu sitede de birikmiş bir kaç yılım var. yani hocanın tekinden bişey duyup ertesi gün üye olup gelen birisi değilim.

benim kaçırdığım bir ayrıntı var mı onu belki siz görürsünüz diye konuyu açtım.
mesela sevdiğin kişi uygun değildir belki demiş bir arkadaş bu bana çok farklı
bir bakış açısı gibi geldi ve memnun oldum böyle bir yorum yaptığına.
bu gibi şeylerin gelme ihtimali için açmıştım konuyu.
saygılarımla arkadaşlar.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Belkide kendi ilmini size öğretmek istiyordu veya belkide siz istediniz ve böyle bir şey yapıp sizi deniyor olabilir yaklaşımınızı vs

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Belkide kendi ilmini size öğretmek istiyordu veya belkide siz istediniz ve böyle bir şey yapıp sizi deniyor olabilir yaklaşımınızı vs

bu da farklı bir yaklaşım ama bu konulara çok uzağım diye biliyor. yani belki de öğrenmek istese ilgili olduğumu öğrenir tabiki ama kendisine böyle bir talebim olmadı. uzun zamandır da görüşmüyorduk zaten. bu çok uzak bir ihtimal bana kalırsa.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Ozaman verilen bilgiyi doğru olarak ğüveniyordu ve yanılmış bunu neden böyle dedi diye düşünmeyin çünkü farklı bir cevabı yoktur

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Siz o krediyi kendi yararınıza çekmediniz ya da zararlı bir sonuç oldu. Kız arkadaşınızın ailesi ile ilerde sorun yaşayacaksınız ya da şuan kız arkadaşınızın ailesinde genel anlamda kötü düşünceler üreten bir kişi var. Iki bilginin enerjisi geldi ve o kişi bu gelen bilgileri tek bir soru içerisinde topladı. Böyle bir durumda olabilir belki.

Ya da yalan söyleyen o zat değil. Bakım yaptırdım diyen kişi. Belki size yok öyle olmadı aslında bu oldu diye itiraf etmeniz için ya da o kişinin kendi inancını size söyleme şekli olabilir. Hiç o kişiye bakım yaptırılmamış bile olabilir.

Not: Bakım yapan insanların hepsi varlık kullanmaz. Her varlık her bilgiyi bilmez. Bir kişi kehanette bulunuyorsa illaki bunu cinlere yormayınız.

ilk paragraftaki tespitleriniz tamamiyle doğru. olay kötü sonuçlandı ve kızın annesinin bu olaylar yüzünden bana bakışı değişti. oysa durum eğitimim için olan bir şeydi ama bu kadar kötü sonuçlara nasıl ulaştım ben bile bilmiyorum. bu olaydan kendime bir nasihat çıktı, borcu borçla kapatma..

ikinci paragrafınızda ise ailemin böyle bir şeyi yapma olasılığı var mıdır ? elbette vardır. tabi bu kısmı şimdilik bilemeyeceğim. göreceğiz. ama asıl sorun babamın az önce, sanırım uyandıktan sonra kafasında kurup bitirdiği bir senaryo sonucu onların dükkanlarına gideceğim ve devamında ettiği laflar.

bu durumda gerçeği söyleceğim tabiki istemeyerek. çünkü daha kötü sonuçlara neden olacak. bu kadarını göze alamam.

cinler aracılığıyla bilgi aldığı kesinmiş gibi konuşmuşum, aslında bu konuları az çok bilen biriyim neden cinlere bağladım direkt ben de anlamadım. belki de küçüklüğümden her olayı cinle çözdüğünü zannettiğimden dolayıdır.

saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...