Şeytan ile anlaşma yapmak isteyenler baksın.

demonic

Kayıtlı Üye
Öncelikle bu yazıyı yazmamda 2 amaç var.Öncelikle insanların bu ''şeytan ile anlaşma'' konusunu tam olarak kavrayamadıklarını farkettim,bir diğer sebebide forumda son zamanlarda bu konuda oldukça fazla konu açıldığı için akılda kalan soru işaretlerini gidermek istiyorum.
Öncelikle sizin aklınıza şeytan deyince ne geliyor kendinize bunun cevabını sorun!İyi bir figür mü?kötü bir figür mü?boynuzlu mu?seksi mi?çirkin mi?Güçlü mü?Aciz mi?
Bunu yapmanızdaki amaç neye inandığınızı anlamak.Müslümanlar için söylüyorum islamda şeytanla anlaşma diye bir konu yok!Bırakın artık allah bana vermedi bende isyan ediyorum şeytanla anlaşma yapacağım zengin olacağım demeyi!Bİr hristiyanın havvas uygulaması yapması mantıklı mı?Değil tabiki!Şeytanın bir yaptırım gücü olmadığı bir dinde de nasıl şeytanla anlaşma yapıp zengin olacağınızı hayal ediyorsunuz anlamıyorum...Belkide ben bir gerizekalıyım.
Kuranda alllahın izni olmadan hiçbir şeyin mümkün olmadığını söylüyor o halde allaha isyan edip şeytanla anlaşma yapmak nedir?Hayır filmlerdeki gibi olmuyor gerçekten çünkü eğer zengin olursanız dini inancınıza göre bu zenginliği size yine allah vermiş oluyor çünkü islama göre onun izni olmadan hiçbir şey olamaz!
Artık tanrının mutlak güçlü olduğu dinlerde şeytanla anlaşma olmadığını umarım anlamışsınızdır çünkü şeytanla anlaşma yapmak mümkün mü diye sorulan bir yorumun altına islami yada ilahi din kaynaklı şeyler yazmak saçmalıktır.Zaten o tanrının izni olmadan bir şey olmuyor neyin anlaşması bu!Bu yüzden artık lütfen şeytan yanmaya layıktır yada şeytan bir verir bin alır gibi yorumlar yazmayı bırakın biz ilahi kitaplarda bahsi geçen şeytandan bahsemiyoruz burda...
Şeytan ile anlaşmanın var olup olmadığı hala tartışılan bir konu rastgele bir bedensiz varlık gelip kendini şeytan olarak tanıtabilir.Ruh daveti diye yapılan ritüellerin çoğunda kendisini ruh diye tanıtan varlık aslında bir cindir!
Bu forumdaki demonology konusunda bilgili kişiler arasında olduğumu düşünüyorum ancak ben hala şu ana kadar o kafanızdaki şeytanı davet edemedim...ÇÜNKÜ ÖYLE BİR ŞEYTAN YOK!

HYUNDAI

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok iyi yazmışsın umarım şeytan çağırmak veya onunla anlaşma yapmak isteyenler bir daha düşünür

demonic

Kayıtlı Üye
Gerçekten çok iyi yazmışsın umarım şeytan çağırmak veya onunla anlaşma yapmak isteyenler bir daha düşünür

Umarım tekrar tekrar düşünürler çünkü henüz tam olarak kanıtlanmamış birşeyin bu kadar materyalist bir düşünce formu ile incelenmesi bile saçma bir durumdur...

Mithra

Kayıtlı Üye
Bizden habersiz bir yaprak bile yere düşmez der Allah c.c

kıvep

Banlı Kullanıcı
İnanmak ile bilmek arasındaki fark bu, her şeyi biliyorsundur ama o bildiklerine inanmıyorsan sadece çöptür onlar.
Bir müslüman seytanla anlaşma yapamaz cünkü onun inandığı şey allahın iznidir, bir ateistte havas uygulayamaz çünkü buna inanmıyordur vb...
Her şeyin özü inanç senin için şeytan her şeyi verebiliyorsa, alabilirsinde.

GabrielAngel

Kayıtlı Üye
Allah yaratır tamam o yaratmadan elini oynatamazsın ama işler düşündüğün gibi ilerlemiyor :) eğer dediğin gibi olsa evrende kötülük olmazdı allah kimseye fırsat vermezdi kişi kötülük yapmadan yakalardı istese kimse başısını secdeden kaldıramazdı herkes müslüman olurdu şeytan kötü olmazdı allah o duyguyu o büyüklük duygusunu vermezdi. İnsanlar neden şeytanla anlaşma yapar ancak başak çaresi olmadığında. Anlaşma yapınca sonsuza kadar cehennemlik oluyorsun çıkma şansın 0 çünki allahı inkar ediyorsun tabi herkez bunları göze alarak yapıyor artık herşey parayla parasız wc gidemezsin herkez paraya muhtaç herkez dünyada mal mülk para şöhret ister buna ulaşmak içinde farklı yollar izler.

codzombi

Kayıtlı Üye
melekletle anlaşma var lakin şeytanında zamanında melek oldugunu düşünürsek bu olabilir .. insanın bilgisi kadar sınırlıdır bilgimiz yoksa bırakın şeytanı normal bi varlkk ile iletişim kurulamaz.. tabi varlıgı çagırmakta olan teknigin hangi sisteme ait oldugunu da bilmek gerek.yor sisteme hakim olmak gerekiyor. davetnamede meleklerle iletişşmden bahsediliyor ama bilgi eksik . bilgisi olmayan kendini majiye adamamış olan zaten o eksiklikleri tamamlayamadıgı için iletişim kurması söz konusu olamaz . varlıksal iletişimlerde çogunda anlaşma var okuduguma göre . yukarıda yazdıgım gibi şeytanın melek olarak düşmesi ve süleymnjn 72 demonun goetia ile çalışmalsrında luciferden bahsedilmesi , bazen filmlerde bile bazı şeylerde gerçeklik payı var cınstantineyi izleyenler bilir luciferin cagrılma sagnesi lakin o kadar basit oldugunu ben de zannermiyorum ama zaten kontak kurulan varlıgı anahrar ile iletişme geçme var varlık kitaparında bahsedilir. Neyse filmde fantastik amagerçeklik payı oldugunu düşünenlerdenim . bilgim sınırlıdır sadece inanıyorum olabilir tevratta bile peygamberlelle anlaşma yoluna giden Rab var :)

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Ben hiçbir lucifer azazel veya şeytan davetinde eski antik yani şeytanların ilki olan eski müminken ismi el azizin gelip herhangi bir insanla iletişim kuracağını inanmam.
Gelse bileki gelmez kesin kandırır yada başka birisini yollar o sizi kandırır.
Bu işler böyledir.

lucifer666

Kayıtlı Üye
burada demon filan şeytan geldi anlaşma yaptım diyenler bilsin ki gelen cindir,bakınız youtube roger morneunun röportajını izlersiniz büyük ifritlerden yardım aldık diyor.ifritlerle anlaşma yoluyla birçok şeye sahip olabilirsiniz,ama soru siz ne sunacaksanız sizden ne isteyecek, o gelmeden önden gelecek tehlikelerden korkmamanız gerek,kendi başınıza bu işlere kalkışmayın inancınız varsa eğer havas konusunda iyi bir hocadan icazet izin isteyin onun korumasında olun ki, zarar görmeyeseniz

aşk1

Banlı Kullanıcı
Şeytanın bir yaptırım gücü yoktur demişsiniz.
Sonrasında Allah'ın izni olmadan bir şey olmaması konusunu aktarmışsınız.

Öncelikle şeytanın bir yaptırım gücü vardır. ve bunu yapmakta kıyamet kopana kadar yapacak.
ne insan ne şeytan bir kukla değil yaratıcının verdiği sahneyi yani yazdığını kendi iradeleri ile oynuyorlar. buna şöyle açıklayıcı bir örnek üzerinden anlatmak istiyorum.

mesela ali diye birisini yaratıyor yaratıcı. sonra yaratıcı Ali'nin kaderine şeytanla anlaşma sınavını koyuyor. Ali napsa ne etse bu olayı yaşıyacak bu sınavdan geçicek. Ve bir anda bir şekilde Ali kendisini şeytanla anlaşma olayında buluyor. Ve yaratıcı Ali'nin şeytanla anlaşma yapmasına ya da yapmamasına karışmıyor iradesine bırakıyor. ve yaratıcı Ali'nin napıcağını da biliyor. ama yaratıcı iste Ali'yi bu anlaşmadan vazgeçmesini sağlayacı yönede çekebilir. aksine de çekebilir. çünkü Ali'yi biliyor yaratıcı bildiği içinde ona nasıl müdahale edebileceği biliyor. Ve Ali yaratıcıdan yardım istemedikçe de ya da ona sırt dönmedikçe yaratıcı ona müdahale etmez. yani Ali dua eder Rabbim beni doğru yolundan alı koyma diye yaratıcıda ona doğruyu gösterip bu anlaşmadan vazgeçmesini sağlar gibi. bu verdiğim örnek tabi çok basit. onun işleyişini anlatmaya inanın hiç yetmez.

Şeytanla anlaşma kelimesi de yetersiz geldi bana kim nasıl icatlamış bu kelimeyi bilmiyorum ama şöyle diyebilirim ki şeytanlar cinle varlıkla konuşmak irtibata geçmek mümkündür. onunla bazı şeyleri yapmak mümkündür. insan isteğini söyler varlığa. varlıkta bu istediğine kavuşması için şunu şunu yapmalısın der. ve kişi denileni yapınca cidden istediğine kavuşur ama kavuşma iyilik doğruluk dürüstlük üzerinden gerçekleşmez. nasıl bir insan tam bir melek değilse. karşınızda da tam bi şeytanın var olduğunu nasıl bir yaratılışa sahip olduğunu bilmeniz lazım ona göre bakmalısınız olaya. istediğinize kavuşmak için bin bir kötülüğe sebep olmuşsunuzdur.

birde dinler ile şeytan melek cennet cehennem konulmuştur ortaya.

varlıklarla ilişkisi olan insanlara bir bakın bakalım benimle aynı şeyi düşünecek misiniz? bir yaşantısına bakın bakalım. sonra tekrar gelin konuşalım sizinle.

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
seytnala analaşma iblis cinlerle anlaşmak dünyaya bu boyuta gecmek icin uygun kişiyi ararlar buluncada onu yönlerdirme yapıp o duyguya düşünceye sapıtırırlar o yönde işteyini fikrini artırılar kişi zaten önceden secilmişdir onlar boş yere kürek sallaamaz sizin satanist olarak bildiyiniz kişiler bir kukladır dindar ii bir insan görünümlü kendini eksiksiz kamufule edebilen kişiler tanıyorum bin tane satanist gelse büyücü gelse bir göz nazarıyla yaptıgını yapamaz

anebisetia

Kayıtlı Üye
Öncelikle bu yazıyı yazmamda 2 amaç var.Öncelikle insanların bu ''şeytan ile anlaşma'' konusunu tam olarak kavrayamadıklarını farkettim,bir diğer sebebide forumda son zamanlarda bu konuda oldukça fazla konu açıldığı için akılda kalan soru işaretlerini gidermek istiyorum.
Öncelikle sizin aklınıza şeytan deyince ne geliyor kendinize bunun cevabını sorun!İyi bir figür mü?kötü bir figür mü?boynuzlu mu?seksi mi?çirkin mi?Güçlü mü?Aciz mi?
Bunu yapmanızdaki amaç neye inandığınızı anlamak.Müslümanlar için söylüyorum islamda şeytanla anlaşma diye bir konu yok!Bırakın artık allah bana vermedi bende isyan ediyorum şeytanla anlaşma yapacağım zengin olacağım demeyi!Bİr hristiyanın havvas uygulaması yapması mantıklı mı?Değil tabiki!Şeytanın bir yaptırım gücü olmadığı bir dinde de nasıl şeytanla anlaşma yapıp zengin olacağınızı hayal ediyorsunuz anlamıyorum...Belkide ben bir gerizekalıyım.
Kuranda alllahın izni olmadan hiçbir şeyin mümkün olmadığını söylüyor o halde allaha isyan edip şeytanla anlaşma yapmak nedir?Hayır filmlerdeki gibi olmuyor gerçekten çünkü eğer zengin olursanız dini inancınıza göre bu zenginliği size yine allah vermiş oluyor çünkü islama göre onun izni olmadan hiçbir şey olamaz!
Artık tanrının mutlak güçlü olduğu dinlerde şeytanla anlaşma olmadığını umarım anlamışsınızdır çünkü şeytanla anlaşma yapmak mümkün mü diye sorulan bir yorumun altına islami yada ilahi din kaynaklı şeyler yazmak saçmalıktır.Zaten o tanrının izni olmadan bir şey olmuyor neyin anlaşması bu!Bu yüzden artık lütfen şeytan yanmaya layıktır yada şeytan bir verir bin alır gibi yorumlar yazmayı bırakın biz ilahi kitaplarda bahsi geçen şeytandan bahsemiyoruz burda...
Şeytan ile anlaşmanın var olup olmadığı hala tartışılan bir konu rastgele bir bedensiz varlık gelip kendini şeytan olarak tanıtabilir.Ruh daveti diye yapılan ritüellerin çoğunda kendisini ruh diye tanıtan varlık aslında bir cindir!
Bu forumdaki demonology konusunda bilgili kişiler arasında olduğumu düşünüyorum ancak ben hala şu ana kadar o kafanızdaki şeytanı davet edemedim...ÇÜNKÜ ÖYLE BİR ŞEYTAN YOK!

Peki ya Tanrı izin verirse.

lucifer666

Kayıtlı Üye
bu dünya iyi ile kötünün savaşıdır ve ayrıca imtihanıdır. şeytanla anlaşma konusuna gelince genelde batı kaynaklı bilgilerde bu anlaşmanın yapılabildiği görülüyor çok ünlü olmuş birkaç isimde bunlarla anlaşma yaptığını itiraf ediyor. bir müslüman olarak bizim hadim ve hüddam dediğimiz varlıklarla anlaşma yapma olanağımız var bu doğrudur ama onun içinde yaşantımıza dini anlamda çok dikkat etmemiz gerekiyor zaten onların isteğide şartlarıda bu yönde olur.iblis ve ordusuna ise bir işini yaptırmak vardır bunun içinde ayın dolunay zamanından başlamak gerek 7 günlük bir uygulaması mevcut. seçim size ait .tek diyeceğim bu işler bukadar kolay olmuyo.

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
seytan siyah olur petrol dumanı gibi en alt kademesini gözleri siyah bir üstü kırmızı birüstü beyaz bir üstü sarı renkte olandır gerçeyi ii anlayıp kabullenmek her zaman daha iidir ruhunu satmak gerçekdir kişinin bedenini bu boyuta geçmek için kullanırlar seytan denen varlık cinlerdendir

kıvep

Banlı Kullanıcı
seytan siyah olur petrol dumanı gibi en alt kademesini gözleri siyah bir üstü kırmızı birüstü beyaz bir üstü sarı renkte olandır gerçeyi ii anlayıp kabullenmek her zaman daha iidir ruhunu satmak gerçekdir kişinin bedenini bu boyuta geçmek için kullanırlar seytan denen varlık cinlerdendir
Tarifiniz cinlere benziyor. Konudaki şeytanla anlaşmada demonlar kast edilmiş. Demonlar ve cinler birbirinden farklı kavramlar.

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
demonda cindir kitaplardan okuyorsunuz sanırım bu tür seyleri gercek deneyiminiz olsaydı ne oldugunu tartışmazdınız

kıvep

Banlı Kullanıcı
erhanozbay;275demonda cindir kitaplardan okuyorsunuz sanırım bu tür seyleri gercek deneyiminiz olsaydı ne oldugunu tartışmazdınız[/QUOTE' Alıntı:
Cinler, insanlar gibi kulluk yapsınlar diye yaratılmıştır. Müslüman, hırıstıyan olabilirler yada istedikleri dini seçebilirler. İnsanlar gibi aile kurup topluluklar halinde yaşayabilirler. Hatta peygamberi dinlemeye gelmiş cinler vardır.
Demonlar ise şeytani yaratılmışlardır. Cinlerin ise bir kısmı şeytanidir. Ben islami kaynaklardan yazıyorum, tecrubelerimi anlatmam. İnancınız farklıysa saygı duyarım tabi ki

AJA

Elit Üye
Fikirlerinizi sunarken biraz daha az kırıcı ve yargılayıcı olmadan yorum yapınız.Bilgilerin doğrusu yanlışı farklısı kişilerin inancına göre değişebilir.Bu duruma saygı gösterirsek doğruya daha çabuk ulaşırız.

Maytere

Banlı Kullanıcı
Şeytanla anlaşma deyince , aklıma sözleşme geldi :)
Yani sözleşmeye bakmak lazım.. benim şartlarım neler onun ki neler vs...

Ayrıca yukarıda gördüğüm bir yoruma istinaden yazıyorum - olduğuna inanmıyorum ve şeytan diye birşeyin varlığına da inanmıyorum - ama sizin inandığınız dinler çerçevesinde bir insan şeytanla anlaşmış olsa bile tanrıyı inkar etmiş olmazdı. sadece ona karşı gelmiş olurdu. düzeltmek istedim çünkü karşı gelmek ve inkar etmek farklıdır.