Şeytan ile anlaşma yapmak isteyenler baksın.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
seytan siyah olur petrol dumanı gibi en alt kademesini gözleri siyah bir üstü kırmızı birüstü beyaz bir üstü sarı renkte olandır gerçeyi ii anlayıp kabullenmek her zaman daha iidir ruhunu satmak gerçekdir kişinin bedenini bu boyuta geçmek için kullanırlar seytan denen varlık cinlerdendir

Gerçektir derken tecrůbeniz olmuş olması lazım bu konuda ruh'unu satma diye adlandırılan bir olay olamaz bu sisteme ilk bastan tezat gelecek bir dűsűnce zaten anlaşma olarak degįstirmek daha dogru olur

Öncelikle bu yazıyı yazmamda 2 amaç var.Öncelikle insanların bu ''şeytan ile anlaşma'' konusunu tam olarak kavrayamadıklarını farkettim,bir diğer sebebide forumda son zamanlarda bu konuda oldukça fazla konu açıldığı için akılda kalan soru işaretlerini gidermek istiyorum.
Öncelikle sizin aklınıza şeytan deyince ne geliyor kendinize bunun cevabını sorun!İyi bir figür mü?kötü bir figür mü?boynuzlu mu?seksi mi?çirkin mi?Güçlü mü?Aciz mi?
Bunu yapmanızdaki amaç neye inandığınızı anlamak.Müslümanlar için söylüyorum islamda şeytanla anlaşma diye bir konu yok!Bırakın artık allah bana vermedi bende isyan ediyorum şeytanla anlaşma yapacağım zengin olacağım demeyi!Bİr hristiyanın havvas uygulaması yapması mantıklı mı?Değil tabiki!Şeytanın bir yaptırım gücü olmadığı bir dinde de nasıl şeytanla anlaşma yapıp zengin olacağınızı hayal ediyorsunuz anlamıyorum...Belkide ben bir gerizekalıyım.
Kuranda alllahın izni olmadan hiçbir şeyin mümkün olmadığını söylüyor o halde allaha isyan edip şeytanla anlaşma yapmak nedir?Hayır filmlerdeki gibi olmuyor gerçekten çünkü eğer zengin olursanız dini inancınıza göre bu zenginliği size yine allah vermiş oluyor çünkü islama göre onun izni olmadan hiçbir şey olamaz!
Artık tanrının mutlak güçlü olduğu dinlerde şeytanla anlaşma olmadığını umarım anlamışsınızdır çünkü şeytanla anlaşma yapmak mümkün mü diye sorulan bir yorumun altına islami yada ilahi din kaynaklı şeyler yazmak saçmalıktır.Zaten o tanrının izni olmadan bir şey olmuyor neyin anlaşması bu!Bu yüzden artık lütfen şeytan yanmaya layıktır yada şeytan bir verir bin alır gibi yorumlar yazmayı bırakın biz ilahi kitaplarda bahsi geçen şeytandan bahsemiyoruz burda...
Şeytan ile anlaşmanın var olup olmadığı hala tartışılan bir konu rastgele bir bedensiz varlık gelip kendini şeytan olarak tanıtabilir.Ruh daveti diye yapılan ritüellerin çoğunda kendisini ruh diye tanıtan varlık aslında bir cindir!
Bu forumdaki demonology konusunda bilgili kişiler arasında olduğumu düşünüyorum ancak ben hala şu ana kadar o kafanızdaki şeytanı davet edemedim...ÇÜNKÜ ÖYLE BİR ŞEYTAN YOK!

Söylediginizin būyūk bir bölūmūne katılmıyorum siz sadece seytan olarak nitelendirmissiniz olayı seytan denince ilk gelen dűşűnce = kötűlűk fakat iyi/kötū göreceli ve derin bir konudur
Bilinmeyen binlerce varlık vardır hangisini biliyorsunuz?
Sadece bilinen genel olarak toplumda cin'ler vardır ve kademe seviyesine göre gűçleri artmaktadır
Boyutlar arttıkca akla hayale sıgmayacak derecede varlık vardır ve tek bir yaratıcı yaratmıştır
Anlasma tabikide vardır önemli olan o noktaya gelebilmek gelen kisilerde zaten sacma dūsūnceler pesinde olmayan kisilerdir unutmayın evrende imkansız ölům ve yaratıcının dilemesiyle hiç birsey yoktur birisi tecrube yasamadı diye bu yok sayılamaz

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Üyeler yorum yaparken çok fazla terim ve alam karmaşası yaşanmış..

İslamiyet'ten örnek verip Şeytan tanımlaması yapılırken ''melek'' dendiğini gördüm. Değildir. İslami inanışta şeytan cin türündendir. Meleklere bir müddet önderlik yapmıştır.

Demon demek tamamen cin demek değildir ancak içlerinde cinler de vardır. Demonlar içinde farklı türlerden sadece benim bildiğim kadarıyla 5 farklı tür vardır. Benim bildiğim bu kadar, bilmediklerim sanırım milyarlar kadar.

Şeytan ile anlaşma yapılabilir ama bunu iki kitap okuyup, bir iki dizi izleyip, üstüne abuk sabuk varlık obsesyonu altında öğretilmiş ritüellerle olmaz. Ben henüz şeytan ile anlaşma yapan herhangi birini (kendi ömrüm dahilinde) görmedim duymadım bilmiyorum, efsanelerde vardır. Tam yok veya var diyemeyeceğimizden olabilir diyebiliriz. Demonic adlı üyenin bahsettiği konuyu anladım ve hak veriyorum. Açtığı başlık onun anlattığı çerçeveden doğrudur ve bu çerçeveden şeytan ile anlaşama ha diye yapılamaz cümlesi doğrudur. Bahsedilen şey farklı. Kaldı ki ''Şeytan ile anlaşma'' adı altında verilen neredeyse bütün uygulamalarda Şeytandan başka her türlü varlığın adı verilir. Gelenler de genelde şeytanın emri altındaki hizmetliler, üst komutanlar ve askerleridir.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bende şunu vurgulamak isterim yorumumda anlaşma olarak seytan ďıšındaki varlıklardan söz etmistim

Evet seytan ilede anlasma vardır bunu iki kitapla,safsata bilgilerle,kendinize göre tecrůbe olarak tanımlanan olayla olmaz
hayatında böyle bir olay görmemis,duymamıš olabilir'ki gayette normal bu
Böyle bir uygulama bir baskasından alınmaz sadece ve sadece calısma yaparak elde edinilebilir
Chilliout demiş verilen seytan altı adındaki uygulamaya gelecek seytanın emri altındakiler dogru söymis bu noktada
Kįşî veya kisilerin bu uygulamayı kendilerinin bulması lazım heleki şu zamanda davetten gecilmiyor ortalık önűne gelen kendine göre degisik dusuncer icerisine girip bunu gerceklestiriyor

şems111

Banlı Kullanıcı
saygıdeğer demonic, yazdıkların güzel olmakla birlikte hatalı... bir şeyin Allahın izniyle oluyor olması onun yapılamayacağını göstermez, mesela insan Allahın izni olmadan hiçbir şey yapamaz ama görüyorsun ki insanlar birbirini sürekli katlediyor, demek ki Allah buna izin veriyor! aynı durum şeytanla işbirliği için de geçerlidir ( buradaki işbirliğinden kasıt büyü vb.) Allah izin verir ve yapılırrr.. bu arada ritüellerdeki gelen varlıklar çoğu zaman değil her zaman cinlerdir... bir ruhun gelmesine asla imkan ve de ihtimal yoktur

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Hiç bir bedensiz varlık ile anlaşma yapmaya gerek yoktur . İnsan olumlama yeteneğine sahiptir başımıza gelen kötü ve iyi şeyler bizim olumlamalarımızın sonucudur . Çekim yasası ile biz var ederiz . Büyü olumlamanın bir biçimi biz bu gücü oluşturuz bu düşünceyi kanalize etme ve o enerjiyi yönlendirme için büyü adı altında olumlamamızı yaparız bunun için inanmak istemek yeterli . Yalnızca düşüncelerimiz isteklerimiz beklentilerimizi kontrol edebilmemiz gerekir olumsuz düşünceler negatif olayları tetikler .Yalnız karabüyü için negatif bir güç gerekli gibi görünsede bu iş için aslında pozitif olmalısınız olumlayın sadece var edeceğiniz olayı olumlayın büyü için sözlere bile gerek yok evren sizin olumlamanıza cevap verecektir .