168 kart tarot veya tatü tarot

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpertunga

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir sitede şöyle bir bilgi okudum
Aslında 168 karttan oluşan Tarot destesinde, 65 kart Allah'ı tasvir ettiği için bütün dinler tarafından aforoz edilmiş. Bu nedenle Dünyanın en mükemmel Tarotuna sadece en fazla 103 kart ile "Tarot" bakmak mümkün oluyor. "Tarot yüzde 95 ileriyi; yüzde 5'de geriyi gösterir. Kartlar herzaman ileriyi gösterir.

103 KART TAROT: Normal olarak ters piramit ve Çapraz Tarot denilen yöntemde 103 kartın tamamını kullanılabiliyorsunuz.
20 yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığım 103'kartlık Tarafta mitolojideki bereket ve sağlık tanrısı gibi tanrılar da işin içine giriyor. Sağlıkla ilintili bir şey çıkacaksa bu 103 kartın içinden mutlaka sağlık tanrısı çıkıyor. Bu yöntemde bakılan tarotlardan Yüzde 98 net sonuç alabilmek mümkün oluyor.

Onun içindirki Bunu yorumlayabilmek çok fazla önem kazanıyor, insanların dışa vuramadığı her şeyi 103 kartlık Tarot ile rahatlıkla ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu okuduğum bilgi ışığında bu 168 karı tattü tarotu veya 85 lik çingene kart destelerini bulamadım yalnız tarot baktırdığım falcı bunları el altından satıldığını ve piyasada bulunmadığını söylüyor bunlara uşabileceğim bir yer var mı ya da elinde bu destelerden bulunan arkadşlar var mı Yardımcı olabilir misiniz?

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
fal benim kararımca korkutucu birşey çünki buna öyle inanan insanlar varki yani yatıp kalkıp başıma bu gelicek kesin diye bakanlar var bunların coguda sonunda aklını kaçırıyor yani bu bakımdan korkutucu

Alpertunga

Kayıtlı Üye
Tarot bir fal değildir kehanet yöntemidir ayrıca sorduğum soruyla çok ta alakalı bir cevap değil bu

codzombi

Kayıtlı Üye
tarot kartlarının bi kısmı yok edildi veya saklanıyor diye biliyorum da tasvir olay biraz abartı geldi daha çok kartların sırları veya kaos ortamı yaratabilecek sırlarım saklanması olabilir. Allahı tasvir eden bir çok şey var günümüzde ondan degildir bence... 168 kartı madem biliyosa kim bu yazıyı yazdıysa kendisi nereden ögrwnmiş bunu diye sorarım yazınım sahibine sorun bence

daktilo

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
aramızda tarot bakımı yapan arkadaşlar var, en başta yule var mesela, özelden ulaşıp ona da sorabilirsin, bu konuda ehil birisi yardımcı olabileceğini düşünüyorum size.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Allah derken yaratıcıdan bahsettiğinizi İslami anlamda söylemediğinizi farzediyorum,çünkü Tarot batılı bir sistem,bağlantı kuramayız.Ancak cadı avı dönemi ile bağlantı kurup bakımının ortaçağda Vatikan tarafından yasaklandığını ve belkide dediğiniz üzere kartların da toplatıldığını söyleyebiliriz. Ancak Yaratıcıyı tasvir ediyor diye kartların yok edildiğini düşünürsek bugün neden tanrı veya tanrıça kartları, gibi farklı desteler var? Eğer bu mantıkla yok edilseydiler öncelikle Şeytan kartını elerlerdi diye düşünüyorum.

Bu yazıyı hangi kaynaktan veya haberi nereden okudunuz. Doğruluğunu ancak öyle kontrol edebiliriz. 168 kartlı deste moden döneme ait god tier tiles'ın kartlar haline dönüştürülmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bakım ve yorum yöntemleri klasik desteden farklı,zaten konu moderatörü size daha doyurucu cevap verecektir,ancak sizde bahsettiğim gibi kaynak verirseniz daha sağlıklı olur.

4

43887

yazdığınız konu ile ilgili nereden alıntı yaptığınızı bilmeden yanıt vermemiz zor kesinliği tartışılır ,net araştırmalarında yazdığınız konudan başka hangi sitede olursa olsun konu hakkında daha fazla ileriye giden bir açıklama yapılmamış üstelik konuyu yazan her kimse (20 yıllık çalışmaları dahilinde) ne ismi yazıyor bilgi yok..sevgili Lavender dediği üzere yazılan konu ile ilgili çıkarımlar mantık dahilinde açıklaması yapılmıştır...sevgiler...

Alpertunga

Kayıtlı Üye
........................bu siteden aldım arkadaşlar bunu daha bir çok tarotcuyada sordum aslında kart sayısının daha fazla olduğunu bu tür kartların çok fazla piyasaya sürülmediği söylendi her neyse yıllardır tarot bakan biri olarak bu benim kişisel fikrim 78 kart tam olarak hayatı anlatmada bazen eksik kalabiliyor bu yüzden değişik desteler üzerine araştırma yapıyorum ama maalesef çok fazla çeşit yok türkçe olarak genede cevap verdiğiniz için teşekkürler başka fikir ve görüşleri olan varsa paylaşmasını isterim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Benim kartlarım 44 tane hiç sorun yaşamıyorum. Kartların ne kadar çok olduğu önemli değil. Azizenin sırına erişmiş tarotçu tek kartla ya da kararsız bile bakım yapabilir. 101 103 gibi sayılarda kart var ama 168 hiç duymadım. Kart koleksiyonu yapıyorum onlarca farklı destem var. 103 geçeni olmadı daha. Belki bir daha fazla desteyi birleştirir kendi bir kart oluşturmuş olabilir. Bir dönem bende yapmıştım sevdiğim desteleri birleştirmiştim 204 tane olmuş mu. Bunu daha iyi bakabilmek için değil kartları sevdiğim içindi. Sonra asıl kartlarıma geri döndüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...