Bir Wiccan Adayının Öğrenmesi Gerekenler Nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShiroNight

Kayıtlı Üye
Merhaba, bir wiccan adayı olarak internetten elimden geldiği kadar araştırma yapmaya çalıştım fakat her kafadan ayrı bi' ses çıktığı için hangisine güveneceğimi bilemiyorum. Bir wiccan ilk olarak neleri öğrenmeli, neleri araştırmalı elinizde düzgün bir kaynak varsa verir misiniz?

biard

Kayıtlı Üye
Öncelikle wiccanlıkla cadılık arasındaki farkları öğrenin bu çok karıştırılıyor. Mitolojiler hakkında bilgi edinin sonra. Tanrı ve tanrıçaları inceleyin. Ayrıca yabancı kaynaklara da bakın diliniz kuvvetliyse. Ve iyi düşünün. Kafanıza yatan şeyi kabul etmenizi öneriyorum. sezgilerinize güvenin bu konuda. Ve bir de gerçekten istiyor musunuz bunu ona karar verin. bazı insanlar ilgi çekici olduğu için istiyor wiccan olmak.

ShiroNight

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim yorumunuz için. Evet haklısınız birçok kişi heves edip ben de wiccan olacam diyor ama bir süre sonra hevesi kaçıyor. Benim durumum da heveslik olsaydı bu kadar araştırma derdine girmezdim herhalde :)

biard

Kayıtlı Üye
Tabiki. Üstünüze alınmayın lütfen.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Açtığınız bu konu sizden önce onlarca kez açıldı.Yen üye olmuşsunuz ama araştırmalıydınız.

-Doğa kutsaldır,doğa hayattır,doğa her şeyi kaynağıdır.Bunu bilmelisiniz.Doğayla bütünleşmeye çalışmalısınız.Doğaya zarar vermemelisiniz.Onun bir bütün için de yaşamalısınız.Bunu yapmaya başladığınız zaman bir Wiccan olmaya başlamışsınızdır.

-Wicca dininde kurallar yoktur ama yasalar vardır.Onları öğrenmelisiniz.3 katı kuralını öğrenmelisiniz.

-Wicca dininin büyücülük olmadığını,cadılık olmadığını bilmelisiniz.Cadılığın bir yetenek olduğunu farklı bir şey olduğunu bilmelisiniz.

-Neden Wiccan olmak istiyorum ?, Beni çeken şeyde ne ? sorularına kendi içinizde cevaplar vermelisiniz.

-Egosuz ve kibirsiz bir hayat yaşamaya çalışmalısınız. :)

-Wicca dinini daha çok araştırmalısınız.Tanrıları ve Tanrıçaları,mitolojileri her şeyi araştırmalısınız.

ShiroNight

Kayıtlı Üye
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Mitolojileri derken hepsini mi kastediyorsunuz?

Keira

Moderator
Forumda yeterince konu var, neden önce araştırma gereği duymuyorsunuz? Lütfen Wicca&Witchcraft bölümündeki konuları inceleyiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...