bu bir yetenek midir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

historia

Kayıtlı Üye
merhaba, bir sorum olacak, ben insanların fotoğraflarından karakterinin en ince ayrıntısına kadar analiz yapabiliyorum, yahut yeni tanıştığım herhangi biriyle yüzyüze konuşurken onun nasıl bir insan olduğu hemen kafamda canlanıyor, bazen tanıdıklar beğendikleri kişileri şuna bir bak sence nasıl bir insan diye gösteriyorlar ya da söyleyeceklerimin doğruluğunu tespit için tanıdıkları birinin fotoğrafını gösteriyorlar. şimdiye dek hiç yanılmadım. hani insanın iç.i dışına yansırmış da derler ya bunu herkes yapabiliyor mu? gerçi yapılsa bana gelip bu nasıldır sence diye sorulmazdı sanırım. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

mutekomen

Kayıtlı Üye
Böyle bi yeteneğin varsa polis ol bence. Tam uyar... :)

Love Song

Banlı Kullanıcı
Aynı olay bende de var fakat bu doğa üstü bir yetenek değildir,''Psikanaliz yeteneği'' diye tanımlanılabilir aslında fakat kesinlikle doğa üstü değildir
Her insanın geliştirebileceği ve günlük hatta inanılmaz bir üstünlük sağlayan fakat özellikle ülkemizde neredeyse hiç bilinmeyen bir olay

Sigmund Freud'un ''Cinsiyet ve Psikanaliz'' İsimli kitabını okumanızı öneririm bu konuda sizi aydınlatacaktır.

historia

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim Love Song, bu durum eğlenceli de aslında bayağı, söyleyeceği her şeyi, tutumlarını vs tahmin edebiliyorum ve karavana olmadı şimdiye dek, yüzüne bakınca okuyabiliyorum. bu durum bayağıdır kafamı karıştırıyordu ve farkedenler üstüme düşüyor nolur şu kişiye de bi bak buna da bak diye.

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Bende bir kaç kişi gösterebilir miyim size ? :D Evet doğa üstü bir yetenek değil ama daha fazla geliştirirseniz size çok yardımcı olabilir para bile kazanabilirsiniz

aşk1

Banlı Kullanıcı
peki genelleştirceğiniz şeyler var mı? yüzle ilgili. küçük gözlüler şöyledir ya da büyük burunlular böyledir gibi.

kıvep

Banlı Kullanıcı
İnsanların dış görünüşlerine inanırsan yandın demektır, yüzlere kanma bence...kendi içinde kişilere karşı yorumda bulunmak normal hatta doğru bilmen bir yetidir ama biraz yanılma ıhtimalide koymalısın. Söyleyeyim dedim.)

historia

Kayıtlı Üye
hayır yok büyük burun ya da küüçük göze sahip insanların nasıl olduğu hakkında bi fikrim:))) olay bundan bağımsız bi şey. her neyse. beni anlayan biri çıktı cevabımı da aldım ben teşekkür ediyorum yardımlarınız için :)

AJA

Elit Üye
Bu analiz yapma genelde artı olarak gelsede bize bir süre sonra çevrenizde daralmaya başlıyor.İnsanlar iç yüzlerini görmek çokta hoş olmuyor herzaman..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bendede aynı şey var ve gerçektende hiç iyi birşey değil

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu durum bir Psişik yetenektir. :) Psikanaliz çok bu durumdan çok farklı bir şeydir. Psikanalist kişi karşıdaki kişinin ruhsal sorunlarını,bilinçaltı ve dışı sorunlarını çözümlemeyi amaçlayan bir kişidir.Eğer karşıdaki kişi bilinçsizce bazı şeyler gerçekleştiriyorsa Psikanalist kişi bu sorunu çözümlemeye çalışır,kişinin neden bu tür şeyler yaptığını çözümlemeye çalışır.

Bu gönderiyi açan kişinin durumu ise farklı.Bu kişi çevresindeki kişilerin yüzüne bakarak,dış görünüşüne bakarak kişiyi okuyabiliyor,kısaca kişinin nasıl birisi olduğunu okuyabiliyor.Kişinin dış görünüşü kişinin iç dünyasına açılan bir kapı gibi oluyor.

Bu yetenek kontrol altına alınırsa iyi olur ama kontrol altına alınmazsa moderatörümüz Aja'(ablanın :D)nın dediği gibi hoş bir durum olmuyor,sinir edici ve rahatsız edici bir durum haline geliyor.

Not: Psikanalist kişiler kişinin dış görünüşüne bakmazlar.Onlar kişinin bilinçdışı hareketlerine ve yaşadığı sorunlara bakarak kişiyi çözümlemeye çalışırlar. :)

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Evet iç dışa yansıyor. Bir araştırmaya göre estetik operasyonlardan sonra kişilikte belli değişimler oluyormuş. Aşk acısı çekenlerin burunlarının alt tarafı kırışıyormuş. Belli bir konuyu sürekli düşünmeden kaynaklanan yaşlılığa bağlı olmayan kırışıklıklar yatay oluyormuş. Ve düsünmeyi bıraktığımızda geciyormuş. Bir kadın burnunu kaldırttığinda karşı cinse daha bağımlı oluyormuş. Bir erkektede yetkinlik burnunun büyüklügüyle orantıli. (Bknz osmanlı padişahları). Historia sen ne düşünüyorsun burun konusunda. Ve ağız küçük ağızlılar az mı konuşur bunu kendimde teyit ettim. Birkaç örnek verirsen sevinirim. Yürüyüş , elleri kullanıs vs onlara da bakıyor musun ?

demonic

Kayıtlı Üye
marifetname diye bir kitap vardı.Orda insanların karakterinin dış görünüşe yansımasıyla ilgili bir bölüm vardı.Onu okuyabilirsiniz.

historia

Kayıtlı Üye
Evet iç dışa yansıyor. Bir araştırmaya göre estetik operasyonlardan sonra kişilikte belli değişimler oluyormuş. Aşk acısı çekenlerin burunlarının alt tarafı kırışıyormuş. Belli bir konuyu sürekli düşünmeden kaynaklanan yaşlılığa bağlı olmayan kırışıklıklar yatay oluyormuş. Ve düsünmeyi bıraktığımızda geciyormuş. Bir kadın burnunu kaldırttığinda karşı cinse daha bağımlı oluyormuş. Bir erkektede yetkinlik burnunun büyüklügüyle orantıli. (Bknz osmanlı padişahları). Historia sen ne düşünüyorsun burun konusunda. Ve ağız küçük ağızlılar az mı konuşur bunu kendimde teyit ettim. Birkaç örnek verirsen sevinirim. Yürüyüş , elleri kullanıs vs onlara da bakıyor musun ?

hayır, bunlarla ilgili hiçbir fikrim yok. yazdığım gibi, isterse estetikli olsun, gözlerinin içinden, yani yüzüne bakınca nerdeyse her şeyi tahayyül edebiliyorum, anlatabilmeyi çok isterdim ama pek açıklayıcı olamadım galiba.

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Anladım, görüntüden çok durum hissetmekle ilgili. Peki nasıl geliştirilebilir bu yetenek kendim için soruyorum :) Ne yalan söyleyim isterdim en basta kendimi analiz ederdim. Bir de bu yazı üzerine bir sey okudum dün. Yüzümüzün sağ tarafı maskemiz sol tarafı gercek yüzümüzmüş. Ama konuşurken insanların iki gözünede bakamayız ve genelde hep sağ taraflarına bakarmısiz yani maskelerine. İlginç. Cok şanslısın imrendim. =)

Love Song

Banlı Kullanıcı
tai chi chuan

Ben yanlış anlamışım o zaman kusura bakmayın,Fakat genellikle sorunları çözmek yerine işime geleni yaptığımı belirtmeden edemeyeceğim :D

Falcıyım diye fal baktığımda olmuştur hatta cinlerim olduğunu söyleyen bile olmuştu daha önce :D
Tabiki benim yaptığım yanlış,Denemenizide önermem sonra çok yanlış anlaşılabiliyorsunuz. :)

historia

Kayıtlı Üye
Anladım, görüntüden çok durum hissetmekle ilgili. Peki nasıl geliştirilebilir bu yetenek kendim için soruyorum :) Ne yalan söyleyim isterdim en basta kendimi analiz ederdim. Bir de bu yazı üzerine bir sey okudum dün. Yüzümüzün sağ tarafı maskemiz sol tarafı gercek yüzümüzmüş. Ama konuşurken insanların iki gözünede bakamayız ve genelde hep sağ taraflarına bakarmısiz yani maskelerine. İlginç. Cok şanslısın imrendim. =)

Rahatsiz edebiliyor ama emin olun sizin de boyle bir niteliginiz olsa uzulurdunuz birini seviyorum bilmek istemedigim dusunmek istemedigim seyler hissediyorum canim sikiliyor :) ha ama soyle bir avantaji var nabza gore serbeti ayarlayabiliyorsun ya da kendini ozel kilabiliyorsun o insanlari yillardir taniyormus gibi oldugun icin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...