Dortyol Agzi Buyusu

Faros

Kayıtlı Üye
Bilindiği üzere pek çok kültürde dörtyolun kesiştiği yerler veya dörtyol ağızları cadılıkla bağdaştırılır. Dörtyol ağızları ayrıca tanrıça Hecate'nin kutsal mekanıdır çünkü hem yol gösterici hemde cadılık tanrıçasıdır. Bu büyüye gelecek olursak bu büyü adak vererek yardım isteyip ( bu Hecate olabilir ya da dört yol ağızlarında dolanan damon ya da cinler olabilir burda ben Hecate'yi öneririm çünkü diğerleri verdiğiniz adakla yetinmeye bilir) olmasını umut etmekten -daha doğrusu dua etmekten- geçer. Ayrıca bunu büyü uygulamalarına yeni başlamış birine önermem. İlk olarak amacınıza göre bir kağıt alın;
Beyaz: İyilik veya Ölüm (kullandığınız mürekkebe göre değişir.)
Siyah: Ölüm, Kötülük, Lanetleme
Kırmızı: Aşk, Etkileme
Sarı: Arkadaşlık, Başarı
Yeşil:Şans
Mavi: Majikal konuda yardım almak için

Bundan sonra gene amacınıza yönelik bir mürekkep seçin;
Siyah: Beyaz kağıtta Ölüm için sarıda Başarı için
Kırmızı: Siyah kağıtta yada mavide kullanabilirsiniz
Yeşil: Kırmızıda yada sarıda arkadaşlık için
Sarı: yeşil, mavi ve beyazda

Ardından tahta bir kutu veya büyük bir kumaş torba alın bunun içine -ben Hecate'ye verileni yazıyorum- adakları koyuyoruz. İlk olarak kesilmemiş ve arındırılmış ametist, gene arındırılmış ay taşı, eğer****lanet****veya etkileme büyüsü yapıyorsanız büyüyü yaptığınız kişiye ait bir şey (kişisel birşey olmalı), birde ufak cam bir şişede dolunayda beklemiş yağmur suyu ( tuhaf farkındayım ama yağmur yağdıktan sonra temiz bir yerde topladığınız suyu dolunay boyunca ayı görebilecek bir yerde bekletmelisiniz ve günışığı görmemeli.) ardındanda kağıdı koyucaz. Kağıda yazıcaklarınız tamamen sizin gönlünüzden geçenler olmalı örnek olarak bir****lanet****için veriyorum. Siyah kağıt ve kırmızı mürekkep kullanıyoruz.
'Bu kağıda yazılanların gerçek olması için tüm içtenliğimle yalvarıyorum. (Büyü yapılan kişinin ismi) ki bana kötülük eden cezasını çeksin istiyorum. O ki en kötü işkenceleri bu dünyada çeksin. Gözlerimin önünde eriyip bitsin. Ne arkadaşı ne seveni kalsın. Tüm gücüm ve kudretimle onu lânetliyorum!'
Kısa,uzun hiç farketmez ama eğer başkasına yapıyorsanız mutlaka adı geçmeli. Neyse bunları yaptıktan sonra bir dörtyol ağızına gidin (toprak yol olmalı) kimsenin olmadığına emin olun. Birde bu gece yapılırsa daha etkili olabilir. İlk önce bir çukur açın. Çukurun içine sarımsak çiçeği ve Pelin otu atın. Birde eğer isterseniz biberiye veya meşe kabuğu atabilirsiniz. Sonra çukurun içindekileri yakın -bu bir bakıma tütsü olduğu için az miktar kullanmayın- ardındanda kağıda ne yazdıysanız yoğunlaşıp tekrarlayın. Bunu istediğinizi belli etmelisiniz. Tutkulu olun yani********Ardından ateş tam olarak söndükten sonra hazırladıklarınızı bu çukura gömün. Sonrada gitmeden önce 'ben bu büyüyü bozmadıkça ve ya b
u dünyadan göçmedikçe bu büyü etkisini sürdürecek. Bu sözlerimle onu mühürlüyorum.' Deyin büyünüz bitmiştir...
ALİNTİDİR
NOT:Bu buyu tarafimdan uygulanmamistir bu yuzden calistigi suphelidir.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
bu büyüyü görünce aklıma supernatural dizisi geldi :)

GABRIELL1

Kayıtlı Üye
mitoloji kitaplarının birinde insanların hekateyi onurlandırmak için dört yol ağzına yiyecekler bıraktığını okumuştum.Supernatural i yazanlarda bir yerden esinlenmiş olmalılar.

Faros

Kayıtlı Üye
Supernaturaldeki çogu senaryo, mitolojik hikayelerden olusuyor zaten.