Sınavlarda başarılı olmanın yolu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayaletrapci

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bi uğursuzluk oldu. Benim lise yerleştirme puanları500 üzerinden 400 dü istediğim liseye gidiyodum bi uğursuzluk oldu gidemedim.
Sınavlarda başarılı olmam için nağapmalıyım ?
Büyü falan vermeyin.
Dua yada ne oluyosa derslerimde başarılı olmak istiyorum.
Ne önerirsiniz dua yada taktik bişiler önerin !

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Dualar var. Ancak en guzel uygulama benimde denedigim hergun Fetih suresi Yasin suresi okumaktir. 7 kez veya daha fazla okuman faydalidir. Seher vakitlerinde Ya Alim 150 kez , Rahman suresinin ilk dort ayeti hersabah 70 kez okuman faydalidir. Ancak devam kesinlikle sarttir.

hayaletrapci

Kayıtlı Üye
Anlamını bilmeden yazılışlarını bilmeden okusam olurmu ?

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Nasil okuyacaksinki o zaman . Sondedigimde turkce yazilisin okusan olur fakat sureler turkcesinden okunsa olmaz cunku telaffuzfarki vardir yani ornegin arapcada uc tane he vardir he ha hı gibi ondan telaffuz farkı vardır

hayaletrapci

Kayıtlı Üye
türkçe okumucam arapça okunuşu okucam.Fakat sureleri ezberlemediğim için internetten süre arapca yazıldığı için arapca bilmiyorum latin harfleriyle yazılışlarını okucam anladınmı yani yine arapca. mesela el hamdülillah bu arapca ama yazılışı latin harfleri böyle diyom usta.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Tamam latin harfleriyle okunusu okunabilir fakat telaffuz farki cikiyor bazen ozaman da anlam degisiyor . Arapca turkce gibi degildir. Ancak Rahman suresinin ilk dort ayeti oyle degildir. Sen okursun fakat okuma adabina umadigin icin gec tesir eder

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Yahu duaylaöolcak şey değil ders çalış.. Anladığın dilde de Allahından yardım iste.. Bana destek ver Allahım de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...