Meleklerle irtibat

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi

mirana

Kayıtlı Üye
Ben bu melekleri görme olayını anlamadım bir amaç yokmu yani eger bir yaptırım söz konusuysa mantıklı denemek gerek ama sadece görmek için mi görüyosun anlamadım tanısdıgımıza memnun oldum demek içinse görmesekte olur her insan inandıgı şeyi aslında var etmemişmidir _?

bedes

Kayıtlı Üye
Benim bildiğim kadarıyla ve Kuran-ı Kerim de geçen isimleriyle
Azrail, İsrafil, Mikail, Cebrail dir.
Fakat incilde geçen isimler ise
Cebrail : Gabriel
Azrail : Uriel
Mikail : Michael
İsrafil : Archangel dir.

Fakat Angeldream adlı arkadaşın bahsetmiş olduğu Raphael lncil'de anlatıldığına göre ashmedai 'yi yakalaması için tanrı tarafından gönderilen meleğin adıdır ve başmelekler arasında sayılmaz.

Sürçü lisan ettiysem affola...
sevgi ve saygılarımla.

İsrafil : Archangel
(Editör Notu:Farklı sitelerin linklerini vermek yasaktır! Lütfen kuralları okuyun!) bu kaynakta Archangel : Raphael olarak verilmiş..

Yani angeldream'in paylaşımında tüm başmelek isimleri incil'deki gibi verilmişler.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Yanlız benden bir bilgi haram işlerseniz yada kötü amellerde kullanmaya "çalışırsanız" kendileri ALLAH tarafından alınır. Zira melek elde etmek yetki sahibi olmaktır. Yetkiyi iyi kullanalım arkadaşlar.

ALLAH yardımcımız olsun.

BLACKCULLEY

Kayıtlı Üye
İş
tasarım
[SIZE=2,5]alimon[/SIZE]' un dedikleri mantıklı geliyor. Bende koruyucu meleğimle irtibata geçmek istiyorm ama deneyim için daha mantıklı bir yönteme ihtiyacım var. Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Sevgiler.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Bende melekle irtibata geçmek istiyorum ama elimde bir kaynak yok herhangi önerebileceğiniz bir kaynak var mı arkadaşlar?

musashi

Banlı Kullanıcı
Meleklerle irtibatı bilmemde şunu iyi bilirim, Allah bizlere şah damarımızdan daha yakındır.
Sanırım saatlerce meditasyona veya başka özel uğraşlara gerek yok.

Perina

Banlı Kullanıcı
meleklerle irtibat ı bilmemde, şunu iyi bilirim. allah bizlere şah damarımızdan daha yakındır.
sanırım saatlerce meditasyona veya baska özel uğraşlara gerek yok.

Bu yoruma katılıyorum..

Ve yukarıda deniliyor ki haram işleyince yada belki günah bu melekler geri alınıyor.Ama benim bildiğim kadarıyla iyi-kötü her insanın melekleri oluyor etrafında ölene dek..Ama belki iyi yönde yoğun enerji taşıyanlara daha fazla sayıda ve daha özellikli melekler gönderiliyor olabilir..Yani onların tamamının geri alındığına inanmıyorum..Allah insan gbi çok aciz bir varlığı ne olursa olsun yalnız bırakmaz bence..Gerçi herşeyden önce O sahip çıkar hep yanındadır,şah damarından yakındır o ayrı mesele..

Yakaza

Kayıtlı Üye
Bu yazı forumlarda hep geçiyor ama mümkün olduğunu sanmıyorum.Diyanete sormuştum meleklerle irtibat kurulabilir mi diye onlar kurulamaz demişlerdi.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Düşmüş meleklerle irtibat kurulur da diğerlerini bilemem.

fthbl

Kayıtlı Üye
Her ne varsa alemde örneği var ademde.
Kainat büyük bir insan olduğu gibi insan da küçük bir kainattır.
Kainatta her ne varsa insanda da vardır.
Kainatta Cebrail (a.s) ne ise insandaki akıl da odur.
Sizin Cebrail(a.s) ı çağırmanıza gerek yok o sizde mevcutdur zaten o da aklınızdır.

İnsanın dışarda bişey aramasına çağırmasına gerek yoktur.Her şey kendinde mevcut,yeterki ortaya çıkarabilsin.

Ü

Üye silindi 58480

Makale çok güzel olmuş. Melek ilhamı ile yazılmış spirituel uslup kendini belli ediyor.
Ne yazık ki Meleklere iman etmek farz tutulmuş iken ve Ademe butun baş melekler ve onların taifesinin secde etmesi hadisesi varken, meleklere gereken önemin ve alakanın gösterilmemesi çok üzücüdür.

Tebrik ediyorum

Rhander

Kayıtlı Üye
Evet kozmik enerjiler.Bakışlar,melekler,dengeler ve farklı konular.Mantıklı gelen kısımları var.İnandığım ve bazılarında farklı hissettiğim hatta sonuçlara ulaştığım şeylerde var.Fakat anlamadığım nokta şu.Nasıl olurda direk koruyucu meleğimiz var diyebiliyoruz.Hatta bu meleğe neden koruyucu diyoruz ?
Koruyucu kelimesini görünce aklıma ilk ülkemizde tecavüze uğramış bebekler geldi.Bu hayat için daha saf olan bir canlı neden korumasızdı.Yanlış bir kelime kullanmak istemiyorum ama bunun hakkında tartışılması belki benim için bazı soruları cevaplandırır.Biz ne kadar temiz olursak olalım bu hayata yeni gelmiş olan saf bebekler kadar temiz değiliz.Öyle bir güzellik neden korumasız ?