Bilmesemde biliyorum

graimlerrr

Kayıtlı Üye
Biliyorum aslinda baslik cok tuhaf oldu herkese hayirli geceler ben cok uzatmadan konuya geciyorum. Ben yaklasik bir aydir falan kisisel gelisim ile ugrastim korkularimi endisilerimi temizlemeye calistim moralimi yuksek tutup iyi seyler dusunmeye basladim. Kendimi gelistirdikce yaninda sanki ek bir hediye olarak baska birsey daha geldi. Bir sey hakkinda bir bilgim olmasada oseyin ne oldugunu biliyorum. Aslinda bunu eskiden forum da baska birinden okusam ne iciyorlar acaba derdim. Ama yasadikca anliyorsun bir kac kucuk ornek vermek istiyorum en basitinden ilk defa duydugum bazi kelimeleri daha once hic duymasam bile ne oldugunu biliyorum. Birde su gecen kim milyoner olmak yarismasinda gelin basi ile ilgili soru vardi. Cevabi hakkinda hic bir bilgim yoktu ama adim gibi emindim 1. Sik olduguna baska bir sorudada Danimarka hollanda meksika macaristanin icinde oldugu bir soru vardi. Cevabinin danimarka oldugunu biliyordum ama nereden bildigimi bilmiyordum. Bir yarisma programina mi katilsam acaba :) ama herseyde olmuyor. Arada sirada oluyor. Nedir bu bir bilginiz var mi ? Bunu istedigim gibi kontrol edebilirmiyim ?

enesuynk

Kayıtlı Üye
bence bu sorularınızın cevabını bilmesenizde biliyorsunuz ...

Mahrusa

Kayıtlı Üye
graimlerr bu hissetmek. Bilmessin ama eminsindir çünkü içten hissediyorsundur. Birden içinden gelir sanki o bilgiyi biri oraya zınk diye koymuş gibi. Bunun keyfini çıkartmaya bakın. Ne zaman olacağı kestirilebilir mi ya da yolu yöntemi var mıdır bilemiyorum. Halk deyimiyle: içime doğdu derler. :)

Keira

Moderator
Her zaman tutmuyor demişsiniz, demek ki arada tahmin ettiğiniz şeyler tutmuş.

graimlerrr

Kayıtlı Üye
Her zaman tutmuyor demek istemedim. Her zaman hissedemiyorum. Arada sirada bazi seylerde oluyor.
Cansev duygularima tercuman oldun aynen oyle :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Acaba birileride size ne içiyorlar acaba diyormudur??
Kişisel gelişim ile ilgilenirken okuduğunuz bir şeyi yanlış bir şekilde uyguladıysanız, bir varlığın dikkatini çekmiş olabilirsiniz. Ne yaptığınızı siz daha iyi bilirsiniz tabiii...

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
Kendine felsefi sorular sor, biliyorum asla sonu yok ama belki istediğine ulaşabilirsin.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Bence her şeyi başka varlıklara bağlamamak gerekir. İnsan sonuçta yeterince üstün bir varlıktır.
Kişisel gelişim okurken bilinç altınızı istemsizce kullanmayı öğrenmişsiniz. Belki yıllar önce bir filmde bir afişte gördüğünüz bilgi konusu açılınca kendini gün yüzüne çıkartıyor ve bu sayede biliyor olabilirsiniz.
Aynı şeyi kişisel dönem kitaplarına takıntılı olduğum zamandan beri ben de yaşıyorum. Sadece daha fazla okuyup bu özelliğin keyfini çıkarın anormal bir durum yok ortada.

Moonligt

Kayıtlı Üye
İş
komiser
kişisel gelişim kitapları okuduysanız,bunun 'gizil öğrenme' olduğunu da biliyor olmalısınız.Bazen beyin siz farkında olmadan o bilgiyi kaydeder,bildiğinizi bilmezsiniz,karşınıza çıktığında çok tuhaf bir şekilde bildğinizi görürsünüz.bu normal yani.Bütün eğitim kitaplarında da yazar,bir öğretmen olarak bunlardan kpss ye giriyoruz :cowboy:

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bilgi sonradan mı öğrenilir doğuştan mıdır? Ne kadar anlamsız bir başlık demiştim bunu felsefe kitabında ilk gördüğümde. Şimdi iki seçenek var önümüzde, zaten burda beynin gördüğü her şeyi kayıt etmesi ve asla unutmaması ileilgili çokça yazmışımdır. Öğrendiğimizi farketmediğimiz şeyleri beynimiz kayıt eder, bazen bunu aniden hatırlayıveririz. Ama bu durumun, bu konuyla bağlı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü henüz olmamış gelecekteki şeyleri bilme var, kişisel gelişim yoluyla kazanılmış bir -his- var. Bunu yaşayan bilir. Sürekli beynin mükemmellliğini savunmuş bir insan olarak, ayrım yapılacak anlarda bir dururum. Bu konununda farklı olduğunu düşünüyorum. Aradan 1 yıl geçmiş, arkadaşımızın sorusunuda cevaplamayı unutmuşum ama, konunun paranormal bir yanı var. Bazı insanlar bilgi doğuştan gelir gibi yaşayabilir, buna 6. His, durugörü, inisiye olmak, yada varlık telepatisi vs. Neden olabilir.
Tabi durup dururken olan birşey değil, birşeyler yapılmış kişisel gelişim başlığı altında neler yapmış bilmem, tam olarak durumuda açıklamazlar, birdahada siteye gelmemiş zaten...