Tüm demonlar hakkında ayrıntılı bilgi

Ulas149

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ben bir site buldum geçenlerde tüm demonların siğili,mum rengi,bitkisi,gezgeni,rütbesi,tarot kartı,hayvanı vs. daha birçoğunu yazan ve
ayrıntılı bilgi veren bir site sanırım spiritüel satanistlerin sitesi pek hoşlanmadım ama demon davetleri için vazgeçilmez bir yer fakat ne yazıkki ingilizce

bu arada söylemeden edemiyeceğim RİCA ediyorum şu demon işiyle tecrübeli üyeler uğraşşsın. bu konuya aşina olan. bu konuda pek bilgim yok fakat çağır-
dığınız demon memnun olmazsa hiç hama hiç iyi şeyler olmaz bunu size söyleyeyim. ayrıca bu cine ifrite benzemez ben hocaya gidiyim kulağıma iki ezan
okusun oldu bittiye gelmez zaten bu işi bilenler ne kastettiğimi anlamışdır.

Büyüknaif

Kayıtlı Üye
Kardeşim bilgisizce konuşucam ama Paimon bael marbas bildğim bu demon lar şeytanın evlatları değilmi e şeytanda cin değilmi ozaman bu dediklerinde cin olmazmı ve bu dediklerinde İslamı kötüleyen bir ifade Senin kulağa 2 ezan dediğin şey Allahın kelamı ve tabi müslümansan Allahın gücünün herşeye yettiğini bilirsin.

Öyle değil mi?

nikotin-34

Kayıtlı Üye
Kardeşim bilgisizce konuşucam ama Paimon bael marbas bildğim bu demon lar şeytanın evlatları değilmi e şeytanda cin değilmi ozaman bu dediklerinde cin olmazmı ve bu dediklerinde İslamı kötüleyen bir ifade Senin kulağa 2 ezan dediğin şey Allahın kelamı ve tabi müslümansan Allahın gücünün herşeye yettiğini bilirsin.

Öyle değil mi?

nerden baksan sığ kalıyor yorum. Bu mesele Allah'ın gücünün her şeye yetme meselesi değil ki.
Kanser olan bir hastaya hiç tedavi edilmeksizin dua edilse ve Allah'ın kelamı her şeye yeter dense mantıklı mı olur ?

Ulas149

Kayıtlı Üye
Birincisi onlar düşmüş melekler şeytanın çocukları değil öyle olsa dahi demonlarla cinleri ayıran büyük farklar var. demonlar cinlerden ve ifritlerden katbe kat güçlüdür.
bende müslümanım orada kastettiğim şey demonlardan kurtulmak cinlere göre çok daha zordur tabii Allah(c.c.) isterse herşey mümkündür o ayrı mesele.

Büyüknaif

Kayıtlı Üye
Birincisi onlar düşmüş melekler şeytanın çocukları değil öyle olsa dahi demonlarla cinleri ayıran büyük farklar var. demonlar cinlerden ve ifritlerden katbe kat güçlüdür.
bende müslümanım orada kastettiğim şey demonlardan kurtulmak cinlere göre çok daha zordur tabii Allah(c.c.) isterse herşey mümkündür o ayrı mesele.
Aslında bir sorumda o olacak Meleklerin düşüşü hakkında Bir melek nasıl düşer hatamı yapar ayağımı kayar nasıl düşer bir açıklarsanız ?

satelcom

Banlı Kullanıcı
Düşmüş melek olmaz.Meleklerin Allah'a karşı gelip düşmeleri falan söz konusu değildir.Bu terim batıda kullanılır ve boş bir terimdir.

Ulas149

Kayıtlı Üye
Düşmüş melek olmaz.Meleklerin Allah'a karşı gelip düşmeleri falan söz konusu değildir.Bu terim batıda kullanılır ve boş bir terimdir.

Ezeikel 28:11-19: "..güzellerin ve bilgelerin en mükemmeliydin. Eden'de, Tanrı'nın bahçesindeydin. Giysilerin hep güzel taşlarla –yakut, zümrüt, aytaşı, beril, onix, safir, turkuazla- ve altın işlemelerle süslüydü. Bunlar sana sen yaratıldığın gün verildi. Seni kudretinle ve gücünle bekçim yaptım. Tanrının kutsal dağına gidebiliyor ve ateş tarlalarında yürüyebiliyordun. Yaptıklarından tamamen muaf tutulurdun ta ki için kötülükle dolana dek. Bu varlık içinde bile daha büyük şiddet yarattın ve günahkar oldun. Seni tanrının dağından men ettim ve seni bekçilik ettiğin ateş tarlalarından sürgün ettim. Güzelliğin yüzünden için kibirle doldu ve bilgeliğini kendi ünün için harcadın. Seni içine hapsettiğim ateşle beraber dünyaya attım. Seni takip edenlerle beraber sonunuz ateşler içinde küle dönecek. Çok feci bir sona geldin." gördüğün
gibi lucifer da ilk başta bir melekti. gördüğün gibi incilde yazılanlar. bunun illaki bildiğimiz melek olması gerekmez. allaha hizmet eden, onun emirlerine uyan her varlık melek sayılabilir. bizim dinimizdeki şeytanda düşmüş bir melektir. Sitedeki iş ehilleride bu dediğimi onaylar. "birde batıda kullanılan boş terim" derken incili mi kastediyor-
sunuz? unutmayın incilide allah(c.c.) indirmiştir tüm ibrahimi dinler var ve bir olan allah-ü teala tarafından gönderilmiştir.

Ulas149

Kayıtlı Üye
Aslında bir sorumda o olacak Meleklerin düşüşü hakkında Bir melek nasıl düşer hatamı yapar ayağımı kayar nasıl düşer bir açıklarsanız ?
Melekler allahın(veya tanrının) iradesinden çıkarak, onun emirlerine uymayıp kibir,hırs, gibi kötü düşüncelerine yenik düşerse yaradan tarafından cenneten kovulur ve lanetlenir.ör: şeytanın allaha karşı gelip ademe secde etmemesi ve büyüklük taslaması gibi.

DylanObrien

Banlı Kullanıcı
Bir soru sormak istiyorum: Düşmüş melekler yahudilerde ve hristiyanlarda var diye biliyorum ben yani Müslümanlar'da olduğunu duymamıştım Müslümanlar'da da düşmüş melekler var mı?

Ü

Üye silindi 38107

Müslümanlıkta düşmüş melek diye birşey yoktur.Çünkü melekler müslümanlığa göre sadece onlara allah tarafından verilecek görevleri yapan nurdan yaratılmış dolayısıyla kötü düşünemeyen varlıklardır.Hem şeytanda melek değildir cindir ve şöyle biliyorum şeytan birzamanlar cinlerin içinde çok iyi birisiymiş bazı sebeplerden dolayı(şimdi hatırlayamadım) allah onu bir mertebeye atamış diye biliyorum.Tabi ben böyle biliyorum.

Ulas149

Kayıtlı Üye
Bir soru sormak istiyorum: Düşmüş melekler yahudilerde ve hristiyanlarda var diye biliyorum ben yani Müslümanlar'da olduğunu duymamıştım Müslümanlar'da da düşmüş melekler var mı?
Dediğim gibi şeytanda düşmüş melek sayılır allaha hizmet edip sonra onun emirlerine uymayan ve kibirlenen varlıklar
düşmüş melek sayılabilir

Ulas149

Kayıtlı Üye
Müslümanlıkta düşmüş melek diye birşey yoktur.Çünkü melekler müslümanlığa göre sadece onlara allah tarafından verilecek görevleri yapan nurdan yaratılmış dolayısıyla kötü düşünemeyen varlıklardır.Hem şeytanda melek değildir cindir ve şöyle biliyorum şeytan birzamanlar cinlerin içinde çok iyi birisiymiş bazı sebeplerden dolayı(şimdi hatırlayamadım) allah onu bir mertebeye atamış diye biliyorum.Tabi ben böyle biliyorum.
Önceki yorumlarımı okursanız neyi kastettiğimi anlarsınız meleklerin iradesi olmadığını ve şeytanın da cin olduğunu biliyorum benim melekten kastım allaha hizmet edenlerdir ve şeytanda zamanında allaha hizmet ediyordu ademe secde etmediği içinde lanetlenerek cenneten kovuldu

Ü

Üye silindi 38107

Ama ona genede düşmüş melek sıfatı koyamayız bana göre.Bu insanın düşmüş melek anlayışına göre değişir.Peki siz düşmüş melekleri ne olarak tanımlıyorsunuz?

Ulas149

Kayıtlı Üye
Bakın hala ne kastettiğimi anlamadınız :)
şeytanın nurdan yaratılan melek olmadığını biliyorum anlatmaya çalıştığım şey "düşmüş melek" olarak adlandırılan varlıklar sadece nurdan yaratılan melekler için değil,allaha
hizmet etmiş olan TÜM varlıklar için geçerlidir. şeytan nurdan yaratılmamıştır fakat cennete allahın yanında bulunmuş, sonrasında ise cenneten kovulmuştur.düşmüş melek
kavramı bir genellemedir.

Büyüknaif

Kayıtlı Üye
Oculus hocam ben sizi anladım siz Allaha hizmet eden herkes bir melektir diyorsunuz.

Herkesin kendi fikri vardır Siz Düşmüş melek dersiniz ben Cin derim biri Çıkar Ultimate-Cin der yani bunu tartışmak anlamsız geliyor bana...

Ü

Üye silindi 38107

Hayır anladım tabi birazda Syn. Büyüknaifin yorumuyla.Bende bunu diyorum herkesin melek anlayışı veya düşmüş melek anlayışı farklıdır.Ve acaba demon konusundan meleklere nasıl geldik anlayabilmiş değilim :willy_nilly:
Peki sizin dediğinize göre bir insanda ama imanlı ve dini ibadetini yerine getiren gayet iyi bir insanda melektir. Yani ben öyle anladım.Peki bu insan sonradan günahkar olursa düşmüş melekmi olur?Tabi sizin anlayışınıza göre

Ulas149

Kayıtlı Üye
Hayır anladım tabi birazda Syn. Büyüknaifin yorumuyla.Bende bunu diyorum herkesin melek anlayışı veya düşmüş melek anlayışı farklıdır.Ve acaba demon konusundan meleklere nasıl geldik anlayabilmiş değilim :willy_nilly:
Peki sizin dediğinize göre bir insanda ama imanlı ve dini ibadetini yerine getiren gayet iyi bir insanda melektir. Yani ben öyle anladım.Peki bu insan sonradan günahkar olursa düşmüş melekmi olur?Tabi sizin anlayışınıza göre
evet dediğiniz gibi ayrıca bizim bildiğimiz cinler düşmüş melek değillerdir onlar zamanın ve evrenin
başlangıcından beridir yaşarlar.