Nedir bu astral ya da astral seyahat?

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Nedir bu astral ya da astral seyahat tanımlayabilir misiniz?
Ben gerçekten merak ettiğim ve anlamak sitediğim için soruyorum tüm bunları;

Ve lütfen bilgi bulabilirsiniz deyip arama tavsiyesi ya da link paylaşmayınız, ben benzer şeyleri oldukça okudum/araştırdım geçmişte;

Özellikle kendi deneyimi olanlardan rica ediyorum?

Ne oluyor ya da ne umuluyor? ne olması-gerçekleşmesi umuluyor ve ne sonuç üretiyor? gerçekleşiyor?

Tam olarak ne oluyor, Fiziksel gerçeklik ve evren içinde bi bulut ya da algı gibi uçuyor mu? Kişi uçuyorsa ne oluyor-görüyor, Eşzamanlı gerçekliği paylaşabiliyor mu?

Bi yerlere gidiliyorsa nasıl algılanıyor oralar; Lütfen birisi yaşadığı deneyimden çevre algısını-beden algısını ya da gittiği gördüğü yerler algısını/algılarını paylaşabilir mi?

Örneğin dünya içinde yolculuk yapıp başka bi olaya eşzamanlı şahitlik edebiliyor musunuz?
Tam olarak ne anlıyoruz ya da anlıyorsunuz bunlardan?

Bu kadar çıkılıp gidilip-gezilebiliyorsa bu deneyimin getirdiği fenomenler-anlatılar ya da bilgi anlam yığınları-çıktıları ya da verileri olmalı değil mi?

Acaba bunu doğru anlıyor muyuz? Acaba astral seyahat düşüncenin ve bilincin farkında bile olmaksızın düşünme esnasında yaptığı etkileşimleri tanımlıyor da biz böyle yorumluyoruz;
Tüm bunun/bunların yetkin bilgisi ve anlatımı nedir örneğin;

Bana bunun oldukça tutarsız ya da saçma gelebildiğini ya da anlaşılamayan bi bilgi yığını gibi geldiğini belirtmeliyim; Çünkü Kişi farkında olarak beden dışı ya da beden dışındaymışçasına deneyimler yaşayabilir/geliştirebilir ama tam bi farkındalıkla tıpkı rüyadaymış gibi fizik olarak/maddesel oalrak tanımlanamayan bi gerçeklikte açık bilinçle bunu bu gerçeklikle de uyarlayarak ve eşleştirerek yani uyanıklığı ile bağlantılı ve aktarımlı bi yolculuğu nasıl deneyimleyebilir? Bunu tam olarak anlayamıyorum;

Bu durumda; fiziksel evren ya da eşit bilgi ve deneyim olmayacaktır o gerçeklikte; Ki uykuda da yada bilinçdışı düşüncelerde olanlar budur ya da benzeridir ve bunlardır zaten benim anlayışımda örneğin;
Başka bi gerçekliği bilinçli olarak bu gerçeklikte iken paylaşmak ve yaşamak ve hatat anlamlandırmak (aman-mekansal olarak) ne kadar mümkün;
Kİşi alternatif bi gerçeklik, rüya-sanı ya da benzeri bi fenomenal deneyim mi yaşıyor ve geliştiriyor, Bunun tam anlamı ve açılımı nedir?

Bu bilgi yığını ilk ve tam olarak nereden ve nasıl geliyor, Örneğin bu konu üzerine yazılmış, yapılmış araştırmalar ne diyor? Bu konuda ki en değerli kaynak ya da en uzman ne diyor ya da bunu yorumlayanlar,
bu deneyimi yaşadığını aktaran aktarıcılar ne ve neler aktarıyor? Araştırmalarınız ve incelemerliniz nelerdir?

Öte yandan biz kendi anlayışımızı da sunalım;

Açıkçası bizim anlayışımızda bunlar olur- bunlar kişi farkında olmaksızın da zaten kendiliğinden olup-yaşanıp durur; Ve ama bi çoğu bizim bilinçli olarak yaşadığımız gerçekliğie ilişkin değildir ve aktarılamaz- bağ kurulamaz;
Herkes her zaman astraldadır ya da yolculuktadır zaten;

Ruhun bedenden nihai olarak kopması ya da ayrılması ölüm deneyimidir zaten ve ortada ölüm sözkonusu olmadığına göre ayrılma ya da kopya yoktur; Bu durumda bu düşünce ya da algı ile yapılan bi yolculuka ya da (oluşturulan bi alternatif gerçeklik algısı-sanısı) benzeri şekilde üretilen bi gerçeklik ya da eşdeneyim gibi tanımlanabilecek bi fenomendir bu;

AStral nedir? neresidir ve nerededir? Fizikselliği var mıdır ve fisiksel gerçekliği ilişkin midir? Nasıl tanımlanabilir?
Örneğin astral dendiği zaman gnostik anlayışlardaki eter mi bu ya da yeni nesil anlayışlardaki dördüncü yoğunluk mu bu?

Örneğin bu ve bunlar ise bu fiziksel gerçeklğin ya da fiziksel evrenin ve koşullarının geçerli olmadığı bi enerji evreninden/gerçekliğinden ya da dördüncü yoğunluktan, sonuç olarak farklı bi gerçeklikten söz etmeliyiz ki;
Örneğin uyku da olan budur zaten bizce; Şimdi örneğin uyku deneyimini fiziksel bi evrene uyarlayan, bulunduğu mekan ve zamanın fizik evren gibi farkında olan bi deneyimi ben açıkçası düşünemiyorum; Bu durumda bir rüyadaki benzeri fiziksellik yansıtılmalı ya da projekte edilmeli ve gerçekliğe uyarlanmalı ki bu da tam bir gerçeği zaman ve mekanı ifade etmeyecektir ve edemeyecektir,

Tüm bu olanlardaki gibi zihin bunu ya da benzerlerini üretebilir evet ama orada tam olarak olan ne? aslında?

Örneğin kanal metinlerinde ruhun beşinci yoğunluk ile (ruhun dünyaya -gerçekliğe geliş bölgesi) uzantısal kordonsal bi bağı olduğundan söz edilir ve bu bağ asla kopmaz; Yani ruhun ölüm deneyimi haricinde beden ile bağı nihai olarak kesilmez ki ölümle de nihai olarak ruh beşinci yoğunluğa er ya da geç yol alır ve ulaşır;

Burada belki bi ruh kopyasından ya da düşünce aktarımından ya da yansıtmasından söz edilmelidir; Ya da başka açıklamalar yapılmalıdır, Ruhun bedenden kopması/ ayrılması iyi bir açıklama gibi durmuyor;

Düşünce düşünürken zaten seyahat eder ya da tüm evrendedir hatta belki evrenötesinde;
DÜşüncenini zaman ve mekana ya da yolculuk yapmaya ya da hıza ihtiyacı yoktur; AKıl ya da düşünce erişimlidir, Küresel ve evrensel her şeye ve her zaman erişimli ve bağlantılıdır örneğin; Belki de bu ve bunlar daha iyi açıklamalrdır,

Trans belki uykuya oranla ölüme ya da gerçeğe ve belki de yolculuğa daha yakın bi deneyimdir; Belki de bunu da düşünmeli ve değerlendirmelisiniz,

yanıtlayanlara ve yorumlayanlara şimdiden teşekkürler,
iyi forumlar;

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Özetle şunu anlatmayı denedim, Biz bu gerçekliği biliyoruz;
Bizim bilmediğimiz başka bi yıldızda ya da gezgende farklı bi enerji ve gerçeklik yapısı ile gerçeklikler olsun örneğin;
Bu bizim gerçekliğimize ve perspektifimize uymaz, Bunu farklı işletim sistemleri gibi farklı gerçeklik yapıları olarak düşünelim;
Bizim fiziksel -gerçeklik algı formlarımıza uymayacaktır;
Hadi diğer gezegenlerde ve ytıldız sisitemlerinde bizim bu nedenle göremediğimiz/algılayamadığımız hayatlar olsun-oluversin;
Düşünce bunlarla iletişebilir ve etkileşebilir ancak bildiğimiz gerçeklik yapısı ve algısı ile onları deneyimleyip algılandıramayabiliriz; Bİlinç bi biçimde onlarla etkileşebilecektir evet ama bildiğimize benzeyen bi görüntü gerçeklik yapısı arayamayız değil mi?

Örneğin bi bedensiz sizin fizikselliğinizi ve fiziksel dünyanızı sizin gibi mi algılıyor bunu ya da benzerini düşünebilirsiniz;

Bu bilinçle yapılan bi yolculuktur ve uyku deneyimi sırasında gerçekleşirse ve dışarıdaki eş fiziksel gerçeklik yapı olmayacaktır, Gözün gözlemi ve deneyimi yoktur, Ruhun gözü ya da algısı altındadır olan biten;
Açıkçası fizikel yapınızın fiziksel gözü yokturken dışarıda fiziksel bi gerçeklikte ya da algıda arayamazsınız;

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
1.Astral seyahat: Astral beden ile yapılan galaksiler,yıldızlar ve boyutlar arası seyahattir.

2.Astral seyahat güçlü bir odaklanma,istek,inanç ve etkili bir teknik ile yapılır.Tüm bunlar birleştiği zaman kişi astral bedenine geçiş yapar.Ve başka galaksilere,boyutlara,yıldızlara geçiş yapıp,seyahat eder.Tamamen gerçektir.Bilinç ya da zihnin oyunu değildir.

3.Astral seyahat bir beden değişikliğidir.Kişi astral bedenine geçiş yapar ve o sayede hiç bilmediği yerlere gidebilir.Astral beden'de enerjiden var olduğu için uçabilir,ışınlanabilir,maddelerin içinden geçebilir.

4.Astral bedene geçiş yapıldığı zaman hayat normal bir şekilde devam ediyordur sadece beden değişikliği olmuştur.

5.Kişi gitmeyi istediği yeri düşündüğü zaman,imajine ettiği zaman oraya gidebiliyor.Gitmek istediği yeri illaki görmesine gerek yok,gitmeyi düşündüğü yerin ismini bile düşünse,oraya gitmeyi istese gidebiliyor.Bu olay saçma bir olay değil.Çünkü kişi beden değişikliği yapmıştır.Ve astral bedenine geçiş yapmıştır.
Astral beden de biyolojik bedende olan sınırlar yoktur.Kişi artık bir enerjiye dönüşmüştür diyebilirim.

6.Evet kişi gidip gördüğü yerleri paylaşabiliyor.Hatta kitap yazanlar,gördüklerini filme çevirenlerde olmuştur.
Astral Beden'e geçiş yapıldığı zaman görülenler gerçektir çünkü sadece beden değiştirilmiştir.

7.Astral Seyahat ile Zihin Seyahati karıştırılır.Zihin seyahati dünya içinde yapılan bir seyahattir.Ve onda da görülenler gerçektir.Zihin seyahati yaparken bir olaya şahit olduğunuz zaman siz bir izleyici gibi olursunuz.Görünmez bir şekilde olayları izleyebilirsiniz ama etki edemezsiniz.

8.Evet astral seyahate çıkan kişilerin yaptığı seyahatlerden edindiği bilgiler vardır.Genellikle kişi bu bilgileri kendisine saklar,anlatmaz çünkü anlattığı zaman kendisini olumsuz etkileyeceğini bilir çünkü anlattığı bilgilere inanmayan kişilerin inancı ve enerjisi bile kişiyi etkiler.Ek olarak edinilen bilgiler özeldir zaten.

9.Bakın dediğim gibi astral seyahat bir beden değişikliğidir ve astral bedene geçiş yapıldığı zaman biyolojik bedendeki sınırlar ortadan kalkar.
Astral bedene geçiş yaptığında ise hayata farklı bir bedende devam eder kısa süreliğine.

10.Astral seyahat ruh ile yapılmaz.Yukarıda da dediğim gibi 'Astral Beden' ile yapılır.Ve Astral beden'in biyoloijk bedenden kopması gibi bir durum yoktur.

11.Astral seyahat gerçektir,astral beden gerçektir.İnsanın birden çok bedeni vardır.Ruh,Enerji Bedenler,Astral Beden'de bu bedenlerden bazılarıdır.

12.Astral ortam farklı bir boyuttur.Astral beden ise dediğim gibi İnsanın bedenlerinden birisidir.

Sorulara kısa kısa cevaplar verdim çünkü yazının çoğusu astral seyahat ile alakalı değil. :)

4

43887

sevgili cassiopaea sorduğun soruya yanıt aramak istemişsin fakat düşüncelerin bir hayli karışık benim kafamı da karıştırdın:), aslında astral üzerine bilgin mevcut ve araştırmalar yapmışsın fakat bizden de farklı bir bilgi beklememelisin sana aynı bilgileri önüne serer uzatır sonucu aynı şekilde sunmuş oluruz,senin okuduğun benim okuduğum bilgiler nerdeyse eşdeğerdir ,astral çıkış yaşamadın sanırım deneyimleseydin hepsinin yanıtını alırdın, üstelik sorduğun soruları kendin yanıtlamışsın da,örneğin dünya içinde yolculuğu sormuşsun -zihin seyati-çok sık yaşadığım bir durum seninde dediğin üzere çevre algısından orada yaşayan insanlara,yedikleri yemeklere ,tatlara kadar algılıyorum ve herşeyin farkındayım,bu astralda da böyle çocukken bilinçsiz yaşardım,şimdi bilincindeyim bilinçli yapıyorum...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Herkes kendi fikrini söylüyorsa bende söyleyeyim. Astral seyahat, astral bedenin gerçek dünya ve diğer boyutlar arasında yaptığı seyahattir. Bu yetenek kişinin genlerinde gizlidir. Kendini ifsa etmek astral seyahati engellemez. Astral seyahatin ne olduğunu bilmeden yapan insanlar bile var, Her gece ölüp evin içinde gezdiklerini söylerler. Astral seyahat yapanlar bilir, mesela televizyon ekranından gökkuşağı gibi bulanık ışıklar fışkırır, bir lambanın ışığı olduğu gibi gözükür, bakış açısı daha geniştir vb....

codzombi

Kayıtlı Üye
Öğrenmek istediğim bir kısım var , astral kat nedir ve astral kat çalışmalarını diğer astralden ayıran hususlar nedir ?

Bu çalışmaların amacı nedir ?

Astral kat ile astral seyahat aynı şey midir?

Astral katlardan kasıt , dünyanın 7 katı üstü 7 kat altı mıdır ?

Astral katlarda görülen varlıklar nedir neyin nesidir diğer boyutlardan mıdır yoksa bilinçaltımızın oyunu mudur ?

Oradaki tapınaklar bilinçaltımızdaki mi yoksa gerçekten orada var mıdır ?

Astral katlar beynimizin oyunu mudur yoksa gerçekten böyle bir şey var mı ?

Astral katlar beynimizde mi gerçekleşiyor , yoksa ruh veya astral formumuz mu ayrılıyor mu bedenden ?

Astral katta veya astral seyahatte ruh sıkışabilir mi?

Ölüm gerçekleşebilir mi ?

Bedenimize başka ruh girebilir mi ?

Astral katlarda dolaşan ruhları başka bedenlere ve bedenler arası transfer etme olayı var mıdır ?

Tehlikeleri nedir ?

Astral katlardaki zaman olayı bizim gibi midir ?

Astral de hiçlik diye bir kavram var mıdır ?

Bilgisi olan varsa yanıtlamasını rica edeceğim.

codzombi

Kayıtlı Üye
Toplamda kaç kat vardır , tragnada bahsedilen 14 kat mı vardır?

Astral katlarda görülen cinsellik kişinin bilinçaltından mı kaynaklanıyor ?

14 kattan daha yukarısı var mıdır ?

Katlarda görülen şeyler herkeste mi aynıdır , kaçıncı kattan sonra bilinçaltı devreye girer ?

Rehber olarak birileri gel

Flood için kusura bakmayın ..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Öğrenmek istediğim bir kısım var , astral kat nedir ve astral kat çalışmalarını diğer astralden ayıran hususlar nedir ?

Bu çalışmaların amacı nedir ?

Astral kat ile astral seyahat aynı şey midir?

Astral katlardan kasıt , dünyanın 7 katı üstü 7 kat altı mıdır ?

Astral katlarda görülen varlıklar nedir neyin nesidir diğer boyutlardan mıdır yoksa bilinçaltımızın oyunu mudur ?

Oradaki tapınaklar bilinçaltımızdaki mi yoksa gerçekten orada var mıdır ?

Astral katlar beynimizin oyunu mudur yoksa gerçekten böyle bir şey var mı ?

Astral katlar beynimizde mi gerçekleşiyor , yoksa ruh veya astral formumuz mu ayrılıyor mu bedenden ?

Astral katta veya astral seyahatte ruh sıkışabilir mi?

Ölüm gerçekleşebilir mi ?

Bedenimize başka ruh girebilir mi ?

Astral katlarda dolaşan ruhları başka bedenlere ve bedenler arası transfer etme olayı var mıdır ?

Tehlikeleri nedir ?

Astral katlardaki zaman olayı bizim gibi midir ?

Astral de hiçlik diye bir kavram var mıdır ?

Bilgisi olan varsa yanıtlamasını rica edeceğim.

1.Bu çalışmaların amacı kişinin kendini geliştirmeye çalışması,yeni deneyimler yaşamak istemesi,gidemediği yerleri görmek o yerler hakkında bilgi almak istemesi,farkındalığı geliştirmektir.Daha fazla yazılacak şey var ama kısa olarak yazayım dedim. :)

2.Astral katlar,boyutlar astral seyahate çıkan birisinin bulunduğu boyutlardır.Kişi astral seyahate çıktığı zaman farklı boyuta çıkar.

3. Kat = Boyut :)

4.Gördüğünüz varlıklar o boyuttaki yaşayan varlıklardır ya da bizim gibi astral seyahat yapan kişiler,farklı boyutlardan o boyuta bizim gibi geçiş yapmış varlıklardır.Bilinçaltınızın oyunu değildir.

5.Evet gerçekten vardır.Bilinçaltınızdan kaynaklanmaz.

6.Astral katlar vardır.Astral seyahat yapan kişi ilk başta 1.kattan başlar kendini geliştirdikçe,uzun çalışmalar yaptıkça diğer katlara geçiş yapar.

7.Astral katlar,boyutlarda astral bedeninizin sıkışma,kaybolma gibi bir durumu olmaz.

8.Hayır ölüm olayı gerçekleşmez.Çünkü astral seyahat yaparken astral beden kullanılır ruh değil. :)

9.Astral seyahat ruhlarla yapılmadığı astral bedenle yapıldığı için ele geçirilmez olayı olmaz.

10.Dediğiniz gibi bir beden değişikliği ya da transferi olayı yoktur.Çünkü bir astral beden farklı bir kişinin bedenine giremez.Her astral bedenin kendi biyolojik bedeniyle bağı vardır.

11. -Kişi uzun süre astral çalışmalar yaptıysa ve yapmaktaysa çevresiyle olan bağı azalır,kendini dünyadan soğutlayabilir.Çünkü astral seyahat daha çekici gelir kişiye.Düşünsenize uçabiliyor ve farklı boyutlara,galaksilere gidebiliyorsunuz.
-Psikolojik olarak da olumsuz etkileyebilir.Çünkü fazla deneyimi olmayan bir kişi çıkış yaparsa farklı varlıklarla görürse etkilenebilir.Ama deneyimli bir kişi sorun yaşamaz.

12.Evet zaman şuan bizim yaşadığımız zaman gibidir.

13.Onu biz pek bilemeyiz aslında.Çünkü tüm boyutları aşmamız gerekir.Ve o da imkansız gibidir. :)

14.Astral seyahat bir beden değişikliğidir.Kişi biyolojik bedeninden astral bedenine geçiş yapar.Ve bu sayede farklı boyutlara girer. Astral beden bir boyutsal beden,farklı bir enerji bedendir diyebilirim. :)

Bildiklerim cevaplamaya çalıştım umarım memnun olursunuz. :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Cevap: Astral seyahatte bilinçaltı devreye girmez.Katlarda görünen yerler herkeste aynı olabilir ama varlıklar herkese farklı gözükebilir.

teşekkür ederim cevapların için tai , adminlerin moderatorlerin de fikirlerinide beklerim ..

bazı sorularıma net bir cevap alamadım , mesela astral katların yapılış amacını ,astral seyahatte neyin geliştirmesini yapıyoruz felan yeterli gelmedi cevap..
başka sorularıma geçeyim o halde

astral katlarda çalıma yapmamız bize ne avantaj sağlayacak ?

astral kat ve astral seyahat aynı şey midir ?

astral kat çalışmaları yapanlar hep piramide mi giderler.. hep kendilerii çölde mi bulurlar ?

astral kat için altar kurmamız gerekirken , astral seyahat için neden böyle bir şey söz konusu değildir ?

bilinç başka bir bedene veya forma aktarılabilir mi ?

şamanlarda durum nasıldır ,onlar nasıl astral kat çalışmaları yapar ?

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Ben cevap verenlere sunanlara teşekkür ediyorum; Ama yeterince iyi anlaşılamadığımı ya da benim kendimi yeterince iyi anlatamadığımı düşünüyorum;

Konuyla ilgili hiç bir ilgisi ya da bilgisi olmayan birini düşünelim, Ne olarak ve nasıl okuyacak bunları ya da tanımlayacak,
Bi bilgi yığını ya da astral dediğimiz-dediğiniz bi şey var ortada ama nasılı ya da ne ve neler olduğu hala belli değil gibi; Ya da anlamlı bi zemine oturan tanımlamaları yok gibi;
Birileri birilerinden duymuş-birileri birilerine söylemiş ya da birileri mucize ya da farklı-özgün-ötesi ya da doğaüstü bi şeyler ya da deneyim arıyor gibi duruyor; Örneğin buradan bakınca bi bilgi kirliliği-eksikliği ya da tanımlama boşlukları var da her şey eksik gibi görünüyor;
Örneğin kişi bi an beden dışından kendini görüyor ya da bi an evin başka bi bölmündeymiş gibi ya da başka bi mekandaymış gibi deneyimliyor ve muhtemelen kısa sürüyor ve bunun farkına vardığında bitiyor gibi,
Örneğin kişi istediğinde bunu üretip bunu bi yol-metodoloji ya da bilinçli bi seyahat vb. gibi kullanamıyor gibi; Böyle olsaydı ve gerçek olaylara tanıklık edilseydi örneğin daha bilinen ve tanımlanan bi fenomen olurdu;

Hayır işte bende şunu diyorum bi yıldız ya da galaksiye gitmek, Kişi farkında olmadan bunu düşüncesinde her an yapıyor ve yapıp duruyor olabilirde; Örneğin kimi çakra sisitemi anlatımlarında galakside evrende oluşan bağlanılan çakralardan bahsedilir mesela;
Zihin astral seyahat adı verilen bi deneyim üretebilir evet belki ama;
Bunu bi astral bedende geziyormuşçasına bi rüya benzeri farkındalıklı bi deneyim olarak üretmek/yanısıtmak gerekmiyordur belki; Ya da bunun özel bi anlamı yoktur da belki; Örneğin-uyku ya da rüya gibi;

Hayır ben şuna takıldım, Astral yapmak-astral yapmayı denemek gibi özel bi uğraş ya da arayış var; Kşinin bun dan bi sonuç umması mantıklı mı? Kişi zaten yapıp duruyordur ve farkında değildir diyorum bende ve özel bi uğraşa ya da arayışa gerek yoktur belki, Örneğin uykuda ya da rüyada nerede nasıl ve ne olduğunu bilmiyoruz yada sabaha aktaramıyoruz belki ama bildiğimiz anlamda da bilinçli değiliz bunun gibi diyorum

Yine örneğin ben şu an ya da başka bi an astral olarak başka bi galaksi-gezegen yıldız ya da evrenle iletişip ya da orada olup farkında değilim belki diyorum, Belki hepimizde böyle;

kıvep

Banlı Kullanıcı
Astral seyahat yapıpta farkında olmamak mumkun değil. Farkında olduğun için yapıyorsun zaten, sen fark etmesende bedenin fark eder. Misal kalp atışlarının artması, çınlama vb.
Soruyu pek anlayamadım gerçi :) ama bir gün uyunıpta ben astral seyahat yapmaya karar verdim diyen biri yoktur hralde. Varsa bende şaşırırım.

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Astral seyahat yapıpta farkında olmamak mumkun değil.

Bakın ben Kasyopya Celseleri okuyorum ve kısa bi arama derleme yaptım sizin için; Neden böyle düşündüğümü de anlatabilmek ve aktarabilmek için; Daha fazla benzer örnek ya da duyudışı deneyim ve benzeri de içeriyor olabilir içerik ama kısa bi aramada bulabildiklerim bunlar;

--

S: (B) 1950’lerde bir gece kafamda belirli bir dizi düşünceyle uykuya daldım ve ertesi sabah tıpatıp aynı düşüncelerle, kaldığım yerden düşünmeye devam ederken uyandım. (L) Sanki aradan hiç vakit geçmemiş gibi.
C: Astral Seyahat ettin.

---
(Yukarıda kişi farkında değil bunun; yani astral seyahat ettiğinin;)

---
S: (L) Ejderhayla savaştığım rüyayı gördüğümde bu sadece bir rüya mıydı, astral bir olay mıydı yoksa Kertenkelelerle gerçek bir etkileşim miydi?
C: Her üçü.

---
(Burada da kişi yine farkında değil bunun;)

---

S: Tamam, aynı günün akşamı, uykuya geçmeye hazırlanırken evde peşpeşe iki seri halinde “tak tak tak” sesleri geldi. Ses o kadar güçlüydü ki çocuklar bile ne olduğunu anlamak için aşağı indi. O seslerin kaynağı neydi?
C: Laura.

S: Eğer o seslerin kaynağı bendiysem, kendime ne söylemeye çalışıyordum?
C: Tavana üç kere vurdun...

S: (A) Şaka mı yapıyorsunuz?
C: Çok ciddiyiz.

---
(Burada da tavana vurduğu belirtilen kişi soruyu soran ve bu sesi duyan kişi; ve aynı anda o odada;
kişi aynı anda uyanık olarak odadayken tavandan sesler geliyor ve bunu yapanın aslında kendisi olduğunu bilmiyor;

---
bunun dışında, aradığım ama alıntısını bulamadığım farklı bi kaç olayı daha eklemek isitiyordum aslında;

Birincsinde yine kişi duvardan geçtiğini görüyordu ve buna ne yanıt verildiğini hatırlamıyorum;

İkincisinde, Kişi araba kullanırklen alternatif ya da paralel bir gerçekliğe ve bi hayalet kasabaya giriyor ve çıkıyor örneğin; VE bunun farkında değil, Burada soru-yanıt sırasında öğreniyor bunu;

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Güzel bir başlık olmuş teşekkürler.
Geçen gün tesadüfen bir video gördüm ve izledim bu konu ile ilgili.Korku verici bir uygulama olduğu için bilmeden deneyimlemek zor geliyor.Fakat videoda o kadar basit anlatılmıştı ki bir kaç defa yapsam olacak gibi.Ki bir iki defa uyguladım tabi videoda bir kaç kere sonra olmaması mümkün değil diyordu.
Gerçekten zamanlamayı ayarlayınca videodaki sıralama eş zamanlı etki gösteriyor.Belli bir andan sonra korkuyorum ve dikkatim dağılıyor korku olmasa olmuştu belkide.
İnternet aleminde kimsede konu açıp ben astral seyahat yaptım.Şunları uyguladım ve astralde bunları gördüm dönerken şunlar oldu diye yazmamış.Yazmak sakıncalı olduğu için mi?Yada duygularını satırlara dökemedikleri için mi merak ediyorum.
Konu güzel dilerim aydınlatıcı bilgiler çıkar.Bu işin kitapları da öyle hemen bulunmuyor ki.Kişileri yada başka kaynaklarına ulaşmakta zor.

Nal_Ra

Kayıtlı Üye
Merhaba;
benim yakın bir arkadaşımda astral projeksyon yapıyor 3 ay uğraşmasının sonunda çıkabildi astrala tam olarak çıktıktan sonra ona neler yaptığını ve yapabildiğini sordum verdiği cevaplar şunlar,

görüntü gerçek dünyada olduğu gibi ama görüş netliği % 90 biryerden biryere düşünerek gidebiliyor mesela benim eve hiç gelmemişti astrala çıktığında onla bulunduğumuz ortama gitmiş ordan beni izleyerek benim evi buldu ve geldi, örneğin bir kişinin zihnine girip onun zihninden bir görüntü alıp aldığı görüntüyle hareket edebiliyor o yere veya o kişiye gidebiliyor. Ayrıca herhangi bir kişiye telkinde bulunduğu zaman ne olduğu önemli değil o kişi gerçek hayatta onu uyguluyor veya o şekilde davranıyor bunlar çoğaltılabilir.

bu yazdıklarım onun bana anlattığı şeyler telkin olaylarının sonucunada birebir şahit oldum astrala çıkan başka arkadaşlar belki farklı şekilde anlatabilirler bunları bilgilendirme açısından yazmak istedim.

Hekeze iyi forumlar dilerim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bakın ben Kasyopya Celseleri okuyorum ve kısa bi arama derleme yaptım sizin için; Neden böyle düşündüğümü de anlatabilmek ve aktarabilmek için; Daha fazla benzer örnek ya da duyudışı deneyim ve benzeri de içeriyor olabilir içerik ama kısa bi aramada bulabildiklerim bunlar;

--

S: (B) 1950’lerde bir gece kafamda belirli bir dizi düşünceyle uykuya daldım ve ertesi sabah tıpatıp aynı düşüncelerle, kaldığım yerden düşünmeye devam ederken uyandım. (L) Sanki aradan hiç vakit geçmemiş gibi.
C: Astral Seyahat etanlatabildim
Yukarıda kişi farkında değil bunun; yani astral seyahat ettiğinin;)

---
S: (L) Ejderhayla savaştığım rüyayı gördüğümde bu sadece bir rüya mıydı, astral bir olay mıydı yoksa Kertenkelelerle gerçek bir etkileşim miydi?
C: Her üçü.

---
(Burada da kişi yine farkında değil bunun;)

---

S: Tamam, aynı günün akşamı, uykuya geçmeye hazırlanırken evde peşpeşe iki seri halinde “tak tak tak” sesleri geldi. Ses o kadar güçlüydü ki çocuklar bile ne olduğunu anlamak için aşağı indi. O seslerin kaynağı neydi?
C: Laura.

S: Eğer o seslerin kaynağı bendiysem, kendime ne söylemeye çalışıyordum?
C: Tavana üç kere vurdun...

S: (A) Şaka mı yapıyorsunuz?
C: Çok ciddiyiz.

---
(Burada da tavana vurduğu belirtilen kişi soruyu soran ve bu sesi duyan kişi; ve aynı anda o odada;
kişi aynı anda uyanık olarak odadayken tavandan sesler geliyor ve bunu yapanın aslında kendisi olduğunu bilmiyor;

---
bunun dışında, aradığım ama alıntısını bulamadığım farklı bi kaç olayı daha eklemek isitiyordum aslında;

Birincsinde yine kişi duvardan geçtiğini görüyordu ve buna ne yanıt verildiğini hatırlamıyorum;

İkincisinde, Kişi araba kullanırklen alternatif ya da paralel bir gerçekliğe ve bi hayalet kasabaya giriyor ve çıkıyor örneğin; VE bunun farkında değil, Burada soru-yanıt sırasında öğreniyor bunu;

Benımde tanıdıklarım var, astral seyahatın ne olduğunu bilmiyor hatta doğru telaffuz bile edemiyor. Genede yaptığı şeyın farklı bir şey olduğunu anlayabiliyorlar. kişi astral seyahat yaparsa farkına varır, bunun farklı bir şey olduğunu anlar, hisseder ve hatırlar. En azından ben bir şey yaptım ama ne yaptım bilmiyorum diye sorar. Alıntıda kişilerde durumu fark etmiş ve sormuş. Fark etmese soramazlardı. Artık bir daha ayni durumu yaşadıklarında ne olduğunu fark edeceklerdir çünkü biri onlara yaptığının ne olduğunu söyledi. umarım anlatabilmişimdir.)

Ü

Üye silindi 38107

Ben farkedilmeden yapılabiliyorda diye biliyorum.Mesela okuğum birçok kitapta uykuda bile yaptığımız ama farkında olmadığımız yazıyordu.Yani bende farkında olmadan yapılabiliyor diyorum.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Farkında olmadan yaptığını ispatlayamazsın ki, hatırlamadığın bilmediğin şeyi anlayabilir misin? Ben size birinci elden diyorum...

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Benımde tanıdıklarım var, astral seyahatın ne olduğunu bilmiyor hatta doğru telaffuz bile edemiyor. Genede yaptığı şeyın farklı bir şey olduğunu anlayabiliyorlar. kişi astral seyahat yaparsa farkına varır, bunun farklı bir şey olduğunu anlar, hisseder ve hatırlar. En azından ben bir şey yaptım ama ne yaptım bilmiyorum diye sorar. Alıntıda kişilerde durumu fark etmiş ve sormuş. Fark etmese soramazlardı. Artık bir daha ayni durumu yaşadıklarında ne olduğunu fark edeceklerdir çünkü biri onlara yaptığının ne olduğunu söyledi. umarım anlatabilmişimdir.)

Örneğin ilk alıntıda kişinin hiç farkıdanlığı ya da fikri yok gibi gözüküyor;
Ki bende aynı şeyi hayatımda pek-çok kez yaşadım; Yani akşam yattığım düşüncelerle sabah kalmak a da rüya görmek yerine bi düşünce yumağı içinde olmak benzeri garip ve tuhaf uyku yve rüya deneyimlerim var örneğin;

Son yorumda kişi uyanıkken ve odadayken kendisi tavana vuruyor,
Tabi bunlarda yorum ya da celse verisi sorgulanabilir ya da belki öyle de değildir ama bi an öyle oluşunu sorgularsak

Uyanıp kendimi tuhaf ya da etkilenmiş hissettiğim durumlar ya da rüyalar belki örneğin var;

bunun dışında yine anlatılan şekliyle açık farkındalıklı bi deneyim aktaramsamda uyanık olduğum dönemlerde bile zaman zaman imgesel-duyusal-düşünsel belki duyudışı algı benzeri tuhaf hissetmelerim var örneğin;

ama yine de ben tam olarak bunları belirtmedim;
Bi sezgi ya da düşünce/düşünme biçimi olarak; şunu anlatmak istiyorum; Kişi (yoğun olarak) evreni varlığı düşünürken ve sorgularken bile astral seyahat yapıyor ediyor olabilir mi? Öyle gibi geliyor bana; Bu durumu mantıksal tutarlılıkla incelediğimde ve düşündüğümde; bu benim yorumum;

Ü

Üye silindi 38107

Ben yaşanmış öykülere ve kitaplarda yazan bilgilere bakarım.

AJA

Elit Üye
Örneğin ilk alıntıda kişinin hiç farkıdanlığı ya da fikri yok gibi gözüküyor;
Ki bende aynı şeyi hayatımda pek-çok kez yaşadım; Yani akşam yattığım düşüncelerle sabah kalmak a da rüya görmek yerine bi düşünce yumağı içinde olmak benzeri garip ve tuhaf uyku yve rüya deneyimlerim var örneğin;

Son yorumda kişi uyanıkken ve odadayken kendisi tavana vuruyor,
Tabi bunlarda yorum ya da celse verisi sorgulanabilir ya da belki öyle de değildir ama bi an öyle oluşunu sorgularsak

Uyanıp kendimi tuhaf ya da etkilenmiş hissettiğim durumlar ya da rüyalar belki örneğin var;

bunun dışında yine anlatılan şekliyle açık farkındalıklı bi deneyim aktaramsamda uyanık olduğum dönemlerde bile zaman zaman imgesel-duyusal-düşünsel belki duyudışı algı benzeri tuhaf hissetmelerim var örneğin;

ama yine de ben tam olarak bunları belirtmedim;
Bi sezgi ya da düşünce/düşünme biçimi olarak; şunu anlatmak istiyorum; Kişi (yoğun olarak) evreni varlığı düşünürken ve sorgularken bile astral seyahat yapıyor ediyor olabilir mi? Öyle gibi geliyor bana; Bu durumu mantıksal tutarlılıkla incelediğimde ve düşündüğümde; bu benim yorumum;
Konu dışı afedersiniz fakat siz bir dili Türkçeye çevirerek mi yazıyorsunuz yanılıyormuyum ?